Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

Zaara

Film, ktorý by si podľa mňa zaslúžil Oscara v neexistujúcej kategórii „Hlavná myšlienka“. Vynikajúci film, počas ktorého máte zimomriavky na chrbte a nedokážete sa odtrhnúť od TV. V mnohých chvíľach vás film desí, ale výsledok je viac než dokonalý. Koniec je šokujúci a i preto by ste si ho mali pozrieť. ()

Lumpos

Naprosto vynikající film, který diváka nenechá odtrhnout pohled. Velmi napínavé a vynalézavé drama. Velké zklamání - samotný závěr. Nevím co,ale čekala jsem něco jiného. Bylo mi Gerarda líto. ()

lopja

ako perfektny namet aj celkom dobre spracovanie len trosku pritiahnute za vlasy ale celkom sa to dalo popozerat s tym ze clovek nevie ako to skonci ()

zodiak217

Akčný film ktorý len tak každý rok nenatočia, aspoň nie v takej kvalite a v takom obsadení ako práve tento. Námet o zobratí spravodlivosti do svojich rúk v štýle brutálneho poukázania na chyby justície v utopení vinníkov vo vlastnej šťave....je dosť šokujúce no o to viac vás to dostane. Každý z nás má niekedy pocit, že nespravodlivosti na tomto svete je viac ako dosť no nevieme čo s tým máme robiť. Nie že by som mal pocit, že tento film by mal slúžiť ako návod pre šialencov, ktorý to chcú uskutočniť, ale je tu vidno hrôzostrašný príklad toho ako to vyzerá keď je človek úplne na dne nie zo svojej viny, ale z časti z viny tohto systému. Vina a či nevina......zločin a trest? Gerard Butler sa svojej úlohy zhostil naozaj majstrovsky, no aj keď koniec nedopadol v tomto filme pre neho najlepšie dosiahol svoj zámer a ukázal Jamie M. Foxovi čo to znamená spravodlivosť a čo len povrchná bublina niečoho s čím dennodenne pracujete. Ak máte čas a ste pripravený vidieť akčný snímok, ktorý vás naozaj strhne so skvelým obsedím v hlavných úlohách tak neváhajte, pretože tento film je práve to čo vo vás zanechá dojem. ()

djcremo

Celkom svižná dráma, pri ktorej sa nudiť nebudete a ani sa nenazdáte a je tu koniec. Je zaujímavé sledovať rozhodnutia ľudí a Gerarda Butlera, ako sa zahráva so všetkými a ako využíva diery v zákone a zároveň na ne hneď aj poukazuje. Film celkovo pôsobí aj dosť realisticky, má to aj napätie a to sa mi na ňom hlavne páči. ()

Luca Tony

Prostě paráda,po dlouhé době výborný film, jen škoda že záporák nevyhrál, ale hodně sem se bavil, proto 100% a není co řešit. ()

mseet

Thriller, který má od počátku rychlý spád a emocionální náboj. Proti sobě stojí dva charaktery, které zdaleka nejsou černobílé a nepředstavují čistě dobro ani zlo. Nejen toto napětí, ale také dobrý scénář s řadou skvělých nápadů zaručují výbornou zábavu. Ačkoli příběh v závěru trochu ztrácí dech, mohu ho jen doporučit jako reprezentativní snímek daného žánru. ()

Kalda69

Skoro cely film jsem se bavil az to totalne zabil ten konec. Uz vidim jak nechaj pravnika znicit pulku vezenskyho bloku po domacky vyrobenym napalnem a taky se divim ze ta bomba nemela pohybovy senzory. Kdyby byl jinej konec tak se neubranim 5* ale takhle muze bejt Gray rad ze mu nedam 3* ()

JohnTheOne

Všeho moc škodí. Ctihodný občan se chvíli tváří jako zajímavé drama, škoda, že je film tak přeplácaný dalšími a dalšími nápady, že nakonec dostaneme jen slabý odvar z očekávání úvodní půl hodiny. ()

silent64

Človek, ktorý sa rozhodol zobrať spravodlivosť do vlastných rúk. Aj keď sa na to s odstupom času pozerám triezvejšie a v reálnom svete rozhodne nie je takéto niečo zrealizovateľné, musím uznať, že natočené a spracované to bolo veľmi dobre, v danom momente pri sledovaní filmu som to celé doslova "hltal", čo sa mi pri snímkoch takéhoto typu stáva veľmi zriedkavo. Možno pri ďalších zhliadnutiach hodnotenie upravím, pretože zväčša získam na film trochu iný triezvejší pohľad. ()

macek166

Celý film je nesen na skvělé myšlence a celkem povedeném příběhu, ač lehce archetypálním. Začátek byl famozní, pak kvalita díla klesala, stále se však udržovala na velice slušné úrovni. Graf se odehrával jako mořský reliéf... na začátku na hladině, pak přišel mořský šelf, pak mořský hřbet, v polovině mořský svah až dno a na úplný konec přišla oceánská propadlina... Nemůžu ale neocenit myšlenku o soudnictví a legislativě, o velké otázce ve všech záležitostech, kde má někdo právo a povinnost soudit a rozhodovat o druhých - jednat podle citu nebo podle pravidel? ()

SelfishMan

Další příspěvek ke kritice právního systému a soudnictví, založeném na osobním prospěchu, korupci a moci (nutno dodat že oprávněný). Dobrou hodinu film působil jako slušně se navážející do systému, vyvolával sympatie k Buttlerovi (kde kdo v dnešní době dělá ramena, že by se choval stejně, logiku to má) i přesto, že zabíjel jednoho člověka za druhým. Jenže pak se smysl nějak vytratil, ta kritika, invenčnost a promyšlenost sklouzla jen k tomu vybíjení (musím říct, že z uzavření toho příběhu jsem měl strach, protože jsem očekával, že se to prostě zase zvrtne). Potom člověk nevěděl, jestli je teda Buttler nasraný otec nebo psychopat, a on sám tomu moc nepomohl, protože se tvářil stále univerzálně a žádné psychopatické pohledy jsem u něj nepozoroval (měl by se učit od Jokera). Namistrovanost a neschopnost uznat chybu u Foxxové postavy (a samotný Foxx taky) ve mě od začátku až do samého konce vyvolávaly antipatie. K žádné super stupňování napětí ke konci nedocházelo a proto slabší 4* ( 75% ) ()

Bellgirl

Podle mně až brilantně vymyšlená zápletka. Gerard mi prostě v této roli maximálně padl do oka, rozhodně víc mi sedí v podobných rolích něž v často rádoby romantických filmech. Hned v prvních minutách film strhne první a asi tou nedůležitější zápletkou pro Gerarda. Jako příznivec menšího brutálna a stříkanců krve, jsem se od začátku filmu nenudila. Film sice pokračuje ve stylu spíše psychického nátlaku, ale i tak rozhodně nenudí. Výborně Gerardovi sekunduje Jamie v roli nekopromisního policajta. Sečteno podrtženo - 85%. ()

Kada80

Chlápek co vzal spravedlnost do svých rukou.Ze začátku to vypadá na obyčejnou pomstu,ale pak to přejde v pomstu celýmu zasranýmu systému.Clyde Shelton to sice nedotáhl až do konce,ale možná jo.To když Nick konečně pochopí,že dohody s vrahama už nemá dělat,tak mu Clyde řekne - TLESKÁM TI,BLAHOPŘEJU. NAKONEC JSEM ASI NEBYL TAK ŠPATNÝ UČITEL. A tohle určitě nebyl špatný film. 85% ()

rajot

Prvních pár desítek minut nadprůměrných. Pak se to ale režisérovi / scénáristům "mírně" zvrhne (přišlo mi to jako když pokoušející se zpěvák v konkurzu na Superstar začne na začátku songu o tón níž a pak už s tim nejde nic dělat a musí to timdle způsobem už prostě dozpívat celý), když Butler začne zcela nelogicky (nesmyslnost akcí ponechme stranou) kosit každýho v dosadu a během pár minut dosáhne prakticky úrovně těch, kterejm se ze začátku mstil (a v tý době měl ještě absolutní sympatie). Nechápal jsem proč to vlastně dělá, todle už přeci neni boj proti systému, kterej nefunguje, ale pak přijde pointa, aha, on chtěl Jamie Foxxe ponaučit a pomoci mu pochopit. Tomu říkám škola hrou! ()

Czexx

Ze začátku velmi slušný thriller, ale potom, ani nevím přesně kdy, se to celý zvrtne a z chytrého mstitele se stane "geniální" terorista - myslím, že to je to správné slovo - který nemá ani špetku svědomí.. K tomu ta přehnaná brutalita některých scén, která prostě, nemůžu si pomoci, na plátno v takovémhle podání nepatří - realistickém (to mi trochu připomnělo "Na hraně temnoty" s Melem Gibsonem). Brutalita ve filmech mě zkrátka neoslovuje, dávám přednost hlavě a patě, tohle se snaží mít oboje, ale výsledně to nemá ani jedno, ani druhé. ()

FandaF

Zas ten americký konec :-( nebýt toho, tak bych dal mnohem lepší hodnocení. Tomu černému namyšlenému parchantovi jsem fakt nefandil. Mimochodem mám rád strategii a je škoda, že ten film, přestože naznačuje, že hlavní hrdina je geniální stratég, tak moc neukazuje "zákulisí", takže některým divákům ledasco unikne... Ten film se dal udělat lépe. ()

rytir1

Výborné drama, které mít o malinko lepšího psychopata a režiséra, mohli jsme tu mít další film typu Sedm. I tak ale slušné, divák vydrží v napětí od začátku až do konce, i když bohužel první hodinu přece jen je ho tam více a to je ke škodě hlavně při závěru. I tak ale čtyři hvězdy mu jasně patří. ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)