Ctihodný občan

Ctihodný občan

• Austrálie

Law Abiding Citizen

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 109 min (Director's cut: 118 min)

SAW meets "PRISON BREAK". Zajímavý temný thriller, který premisou "hrdina nebojuje s těmi, co nedokonalému systému unikají, ale s nedokonalostí systému" bere vigilantské filmy na dospělejší level.(21.11.2009)

Jupíííí, po dlouhé době zase něco svižného a svěžího i když jsem byl dost skeptický jakpak si tvůrci poradí s otřepaným schématem... Jo, ten film můžu... škoda toho konce, měl se té advokátsko-soudcovské a politické kuplířské svoloče zbavit úplně...... :-)(2.12.2010)

Soundtrack Brian Tyler: 1. Designs ,2. Predestined ,3. Mechanical Mind ,4. Origins ,5. Methodology ,6. Rationalization ,7. Shadow Of A Doubt ,8. The Catalyst ,9. Breaking And Entering ,10. A Fresh Start ,11. Solitary ,12. The Execution ,13. They Can't Feel Anything ,14. Ultimatum ,15. Stalked ,16. Unconfession ,17. Guardian Angel ,18. Law Abiding Citizen,(9.5.2011)

Chtěla jsem se vyjádřit výhradně k filmu, ale nedá mi to - v komentářích čtu, že by svět potřeboval reálného Clyda! To vážně? Aby zemřeli nevinní lidé (jako i v tomhle filmu)? Jedna věc je "postarat" se o zkorumpované policisty, soudce a další - ale Clyde bezohledně zabíjel všechny, kteří prostě jen dělali svoji práci. To se trochu zamyslete.. Clyde není žádný hrdina, nebyl o nic lepší než ten parchant, co zabil jeho rodinu. Mimo jiné mi Butler vyloženě nesedl do hlavní role. Nad některými jeho výrazy a afektovaným projevem mi dost cukaly koutky. Z mých antipatií tedy vyplývá celkový rozpačitý dojem, proto tři hvězdičky. Jinak je pravda, že je děj strhující, napínavý a divák se nenudí ani minutu.(28.8.2014)

Vzdy mam pri filme nejake ocakavania a v tomto pripade som si myslel, ze sa to bude uberat podobnym smerom, ako aj thriller ROZSUDOK SMRTI (2007) s Kevinom Baconom, kde hlavny hrdina zobral spravodlivost do vlastnych ruk a vrahom sa jednoducho pomstil sam. Lenze v tomto filme ubehlo hned 10 rokov a tak som len cakal, co ten Gerard Butler ako pomstu prichystal. Nechcem nic prezradzat, ale len moj osobny pocit, ze sympatie k hlavnemu hrdinovi zacali s pribudajucimi minutami klesat, aj ked bol jeho plan dokonaly, avsak z mojho pohladu prehnany a slo to az prilis daleko. Avsak ako film ma velmi bavil a preto ma u mna jasnych 80%. ________ Jamie Foxx - (Nick Rice) +++ Gerard Butler - (Clyde Shelton) +++ Colm Meaney - (Detektiv Dunnigan) +++ Bruce McGill - (Jonas Cantrell) +++ Leslie Bibb - (Sarah Lowell) +++ Michael Irby - (Detektiv Garza) +++ Produkcia: Gerard Butler +++(26.12.2011)

• - V jednu chvíli se měl režie ujmout Frank Darabont. (Caszidy)

• - Natáčanie odštartovalo v auguste 2008, v okolí Philadelphie. (Greenpeacak)

• - Ve scéně, kdy starostka (Viola Davis) dělá z Nicka nového státního návladního, je muž držící bibli opravdový starosta města Filadelfie (Michael Nutter), který funkci zastával v době natáčení. (c.tucker)