poster

Ctihodný občan

 • USA

  Law Abiding Citizen

 • Slovensko

  Ctihodný občan

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 109 min (Director's cut: 118 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • arachneuss
  **

  V třech čtvrtinách filmu pronese postava Gerarda Butlera: „Zatím jsem se jenom rozehříval." a divák při těchto slovech začne očekávat nějaké mega destrukční zakončení, jen aby dostal jedno velké.... nic. Posledních třicet minut dosavadní dění tak otřesně převrátí a překombinuje, že z hodného otce rodiny se znenadání stává záporák a ze zlého advokáta hrdina roku, takže jakékoliv šance o vžití se do jednoho z nich jsou ty tam. O (ne)logičnosti finálního "zvratu" se nemá smysl rozepisovat. Po (opravdu blbém) konci se pak pouze sám sebe ptám, zda-li náhodou nemají oba herci zaplatit hypotéku na dům či leasing auta... Jinak totiž nevidím důvod, proč do téhle rutině zrežírované taškařice lezli. Při závěrečných titulcích mi v hlavě vyvstaly pouze dvě otázky: 1. Proč já hlupák si to sehnal v Blu-Ray kvalitě? 2. Jaké z filmu plyne ponaučení, pokud vůbec?(11.2.2010)

 • T2
  *****

  Rozpočet $50miliónovTržby USA $73,357,727Tržby Celosvetovo $131,159,781Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,647,339 //počet predaných kusov 601,144Tržby za predaj DVD v USA $22,514,279 //počet predaných kusov 1,896,789Gerard Butler strieda lepšie úlohy z horšími, tento krát mal šťastie a úloha čistiteľa "zlého" zákona mu krásne sadla, prvé 3/4 filmu sú fakt delikatesné v poslednej štvrtine to trošku upadne ale aj tak celkovo ide o nezvykle vydarenú snímku, kde nie je núdza o napätie, akciu, dobré smrteľné nápady, dejové zvraty,... /95%/(16.9.2010)

 • choze
  ***

  SAW meets "PRISON BREAK". Zajímavý temný thriller, který premisou "hrdina nebojuje s těmi, co nedokonalému systému unikají, ale s nedokonalostí systému" bere vigilantské filmy na dospělejší level.(21.11.2009)

 • KarelR
  ***

  Za hodně slušné tempo musím těch 5 nakonec zaokrouhlit nahoru, ale vážně mě celou dobu bolelo, jak je Ctihodný občan hloupý a až na pár překvápek i lehce předvídatelný. (btw. nic pro fandy Michaela Gambona, ve filmu nehraje :)(5.11.2009)

 • Marigold
  ***

  Představte si opilého fanouška, který sleduje fotbalový mač a co chvíli zapomene, komu vlastně fandí. Tak mi alespoň připadalo myšlenkové podhoubí Grayova filmu, které se snaží tvářit strašně závažně, ale v důsledku končí v náručí osvědčených pravd a klišé. Nažehlených punkáč, co pije coca-colu a při tom sní o absolutní anarchii. Pokud si ale odmyslím od opravdu paskviloidního pohrávání si s motivem zkaženosti systému, jde o docela ucházející thriller. Butler ani Fox nepředvádějí víc, než od nich je člověk zvyklý, Gray drží otěženě uspokojivě a Ctihodný občan se veze spíše na vlně pozitivních dojmů. Jen kdyby se občas netvářil jako chytrolín a přitom nejednal jako vylepaný opičák...(13.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace