poster

Ctihodný občan

 • USA

  Law Abiding Citizen

 • Slovensko

  Ctihodný občan

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 109 min (Director's cut: 118 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Brouk
  ****

  Jupíííí, po dlouhé době zase něco svižného a svěžího i když jsem byl dost skeptický jakpak si tvůrci poradí s otřepaným schématem... Jo, ten film můžu... škoda toho konce, měl se té advokátsko-soudcovské a politické kuplířské svoloče zbavit úplně...... :-)(2.12.2010)

 • Isherwood
  *

  Fúze klasických ‚revenge movies‘ s moderními hi-tech hračkami slibovala hory doly, aby nakonec zaostala i za slibem samotným. Může za to Grayovo rutinérství, které v akční poloze nepřekračuje rozsah traileru, a Wimmerova myšlenková kastrace, snažící se spájet motivy pomsty (na kom a proč má být vlastně vykonána?), obžaloby soudního systému i rodinného dramatu, tak neobratně a zoufale, až podezřívám střihače ze sabotáže, jejímž výsledkem je půlhodina filmového materiálu zmizelá v nenávratnu. Ten film nemá gradaci, logický spád a o napětí škoda mluvit. Jen pár bouchacích aut, zachmuřeného Butlera (plus), slizkého Foxxe (poslední plus) a status nejprofláklejší šance roku.(9.12.2009)

 • TheDarKnig
  ****

  Tvrdý, s ničím se nepárající thriller, plný opravdu nechutných drastických, někdy až černohumorných scén s charismatickým Gerardem Butlerem, kterého něco opravdu nasralo (Zase??) a rozhodl se s pár lidmi trochu zacvičit. A začal to dělat v opravdu grandioznim stylu podobném tomu z The Dark Knighta. Celé město v panice, spravedlnost v rozkladu a to vše musí vyřešit jeden ne už tak charismatický Jamie Foxx, který i po deseti letech vypadá úplně stejně. Ano, byly tam nějaké ty nesmysly, logické chybičky a další chybičky, ale jinak to dělá čest žánru. závěrečná pointa mi přišla jemně vycucaná z prstu a ne tak dobrá jakou jsem čekal, ale poslední záběry s Butlerem byly nádherné. V celku tedy ničím neurážející ale ani ničím novátorský thriller ve stylu revenge movies.. normální 4(31.1.2010)

 • Hal_Moore
  ****

  Čtyři, čtyři a půl, pět? Překvapilo mě, jak velké dilema mě potkalo při konečném hodnocení Ctihodného občana. Jako celek je Law Abiding Citizen samozřejmě průhledný až na půdu, ale old school vedení F. Gary Graye, výborný Gerard Butler (u mě zatím nejlepší výkon) a v neposlední řadě nenudící spád, který se sice ke konci nijak závratně nezrychluje, ale pořád se něco děje, to všechno mě donutilo zvedat hodnocení výš a výš. Myšlenka filmu mě trošičku rozesmála, jinak nemám se scénářem sebemenší problém. Samozřejmě z tohoto tématu šlo vytřískat více, ale vzhledem k faktu, že podobné filmy patří vůbec k mým nejoblíbenějším žánrům, nebudu to nutně považovat jako zápor. Brutalita už je jen třešničkou na dortu a nekompromisní způsoby, jakými se Butler vypořádal s "příslušníky shnilého justičního systému" mě nejednou zvedly z křesla. Jamie Foxx sice taky ušel, v tomhle případě však stál na opačném konci barikády, než které jsem držel pěsti. Naprostá spokojenost, jen krůček chyběl k maximálnímu hodnocení.(12.8.2010)

 • H34D
  ***

  Vždycky zamrzí, když film, který skutečně může být chytrý, se nakonec ukáže jako, ehm, ne tak chytrý... Námět je výborný, rozehrání zajimavé, ještě i realizace prvních částí plánu je působivá a poutavá, jenže gradace filmu jde tvrdě proti logice, ba dokonce vysvětlení některých kousků chybí úplně (speciálně tato rezignace scenáristy na jakékoliv ospravedlnění své "fantazie" mě mrzí nejvíc). Přesto bych však šel sám proti sobě a svému filmového zážitku, kdybych neoznačil Ctihodného občana za film zábavný a celkově vzrušující, navíc s výborným výkonem Foxxe a ucházejícího Butlera. Na nižší hodnocení se ale opět dostávám díky triviální režii, zejména způsob primitivního zaostřování kamery na jednu určitou vzdálenost (jeden detail, kterému máme právě věnovat pozornost) tak, aby se nikdo nemusel srát s mizanscénou a zbylou plochou obrazu, mi přijde poněkud neumělecký a konzumně orientovaný... 7/10(1.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace