poster

Ctihodný občan

 • USA

  Law Abiding Citizen

 • Slovensko

  Ctihodný občan

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 109 min (Director's cut: 118 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ***

  Představte si opilého fanouška, který sleduje fotbalový mač a co chvíli zapomene, komu vlastně fandí. Tak mi alespoň připadalo myšlenkové podhoubí Grayova filmu, které se snaží tvářit strašně závažně, ale v důsledku končí v náručí osvědčených pravd a klišé. Nažehlených punkáč, co pije coca-colu a při tom sní o absolutní anarchii. Pokud si ale odmyslím od opravdu paskviloidního pohrávání si s motivem zkaženosti systému, jde o docela ucházející thriller. Butler ani Fox nepředvádějí víc, než od nich je člověk zvyklý, Gray drží otěženě uspokojivě a Ctihodný občan se veze spíše na vlně pozitivních dojmů. Jen kdyby se občas netvářil jako chytrolín a přitom nejednal jako vylepaný opičák...(13.11.2009)

 • choze
  ***

  SAW meets "PRISON BREAK". Zajímavý temný thriller, který premisou "hrdina nebojuje s těmi, co nedokonalému systému unikají, ale s nedokonalostí systému" bere vigilantské filmy na dospělejší level.(21.11.2009)

 • Falko
  ****

  Vzdy mam pri filme nejake ocakavania a v tomto pripade som si myslel, ze sa to bude uberat podobnym smerom, ako aj thriller ROZSUDOK SMRTI (2007) s Kevinom Baconom, kde hlavny hrdina zobral spravodlivost do vlastnych ruk a vrahom sa jednoducho pomstil sam. Lenze v tomto filme ubehlo hned 10 rokov a tak som len cakal, co ten Gerard Butler ako pomstu prichystal. Nechcem nic prezradzat, ale len moj osobny pocit, ze sympatie k hlavnemu hrdinovi zacali s pribudajucimi minutami klesat, aj ked bol jeho plan dokonaly, avsak z mojho pohladu prehnany a slo to az prilis daleko. Avsak ako film ma velmi bavil a preto ma u mna jasnych 80%. ________ Jamie Foxx - (Nick Rice) +++ Gerard Butler - (Clyde Shelton) +++ Colm Meaney - (Detektiv Dunnigan) +++ Bruce McGill - (Jonas Cantrell) +++ Leslie Bibb - (Sarah Lowell) +++ Michael Irby - (Detektiv Garza) +++ Produkcia: Gerard Butler +++(26.12.2011)

 • Gilmour93
  ***

  Nemesis Butler trestá systém, snižuje stavy státních úředníků a jakožto vyspělý taktik boje na dálku by při korespondenčním šachu snadno porazil i Kasparova, jemuž by v 44.tahu při pohybu královnou na e5 explodovaly do ksichtu ty přesýpací hodiny, ovšem podívat se před tím než otevřu dveře kukátkem, to inženýra nenapadne.. Jak mi ve filmu vadí logické díry, tak tady to byly přímo propasti a nepomáhá ani Grayova rutinérská režie. K tomu mě docela namíchnul konec, neboť jsem očekával půlku Philadelphie srovnané se zemí a Zvon svobody drtící lebku starostky, ale co se dá dělat. Alespoň teď už ponaučený J.Foxx dá přednost koncertu své dcery před sledováním popravy. A hlavně, vyvaruje se při pročítání scénářů jména Wimmer..(8.6.2010)

 • Radek99
  ***

  Tak brutálně scenáristicky překombinovaný film, to aby si divák ukroutil hlavu z toho neustálého divení se. Thriller o prohnilosti a zakonzervovanosti amerického (nejenom právního) systému, který stojí na zemi jen jednou (a to ještě tou kulhající) nohou. Je to vlastně takový klasický snímek o pomstě, a to rozhodně za každou cenu. Tomuhle filmu by se ale hodilo spíš než označení thriller přiřazení do ranku sci-fi, tak moc je místy přitažený za vlasy a tak moc jsou dovednosti jednoho z hlavních hrdinů neuvěřitelné. Škoda, že namísto supermana nejednal alespoň občas trochu více jako obyčejný člověk... Paradoxní je, že ve výsledku je tohle patrně vážně míněné drama se závažným společenským problémem v podtextu nejvíce blízké a podobné čistě mainstreamovému seriálu Útěk z vězení, který chce jen a pouze nenáročně bavit...(18.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace