Robocop

V roce 2028 je nadnárodní konglomerát OmniCorp vedoucím lídrem v oblasti robotických technologií. Jejich drony jsou již dlouhá léta využívány armádami po celém světě a OmniCorpu přibývají na účtech miliardy dolarů. Jedinou metou, kterou se jim dosud nepodařilo dosáhnout, je úspěch na domácí půdě, kde jsou jejich technologie stále považovány za příliš kontroverzní. Ale v jistém momentě přijde ke zlomu. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milující manžel a otec, který pracuje jako policista a dosahuje vynikajících výsledků v boji s kriminalitou a korupcí v Detroitu. Až do chvíle, kdy utrpí rozsáhlé zranění. OmniCorp najednou dostane jedinečnou příležitost - zachránit špičkového policistu. A tak se v odvážném experimentu zrodí RoboCop - napůl člověk a napůl stroj, dokonalý protivník všech kriminálních živlů. OmniCorp už plánuje jeho nasazení v co největším počtu míst, ale nepočítají s tím, že uvnitř stroje je myslící lidská bytost, která nedokáže potlačit vzpomínky na svou minulost. (Forum Film CZ)

Psycho.R

1* za tradičně skvělého Keatona. Oldman byl dobrý, ale na mě možná až příliš klaďas. A Jackson byl, bohužel, mimo, nemyslím tím jeho herecký výkon, ten má klasicky kvalitní, ale jde o to, že scénář nefungoval, ač jsem pochopil, oč tam mělo jít. Nový Robocop se nevyhne srovnání s klasickou předlohou. Jde, ale o úplně jiný film. Kdyby šlo o nějaký televizní snímek, který by nenesl jméno Robocop, zřejmě bych hodnotil lépe. A teď, co mě štve - OCP je zde obyčejná korporátní společnost, který jde v první řadě o prachy a to je málo. V původním snímku šlo o společnost, která totalitně ovládala celý Detroit. Brutalita zločinů byla uvěřitelná, nikomu ve vedení na nikom nezáleželo. To bylo tím, co táhlo. Vybouchnuté auto ve verzi 2014, které způsobí Murphyho vraždu mi nesedělo. Téměř celou dobu Robocop ví o své rodině a jeho rodina o něm, to dle mého ubralo na emocích. Kinnaman mi přišel jako tuctová postava. Dále se mi nelíbilo, že dokázal hned napoprvvé od sestrojení utíkat, přeskočit obří zeď atd. Vždyť není Terminátor T 1000 nebo T-X. A to hlavní ze surového, temného sci- fi thrileru se stalo konverzační drama a to doslova. Pro mě je zkrátka Robo pouze ten starý a to, házejte kamenem, i trojka, kterou jsem paradoxně viděl jako první. ()

ZnalecH

Další film, který je typický pro dnešní filmy. Je to zaměřené na efekty a herecké výkony (hlavně hlavní postavy) za moc nestojí. O ději ani nemluvě. Ale ty efekty se hochům docela povedly a film jsem si docela užíval do chvíle, kdy jsem jen seděl a užíval si je. Pak jsem o tom začal přemýšlet... 70% ()

danny_21

Upřímně přiznávám, že jsem se pustil do remaku Robocopa jen kvůli zvědavosti, co předvede agent Holder ve svém prvním Hollywoodském bijáku v hlavní roli, než kvůli nějakému zážitku, přestože původního plecháče jsem viděl ( nicméně není to zrovna můj šálek čaje ). Musím říct, že Joel talent má, nezklamal, Robocop nenadchnul ani nezklamal, v první polovině režisérovi docela funguje, vizuál na úrovni, přesto mi tam chyběla větší osudovost a dramatu hlavní postavy ve zbytku při sžívání se s novou bionickou situací, že by producenti nechali sestříhat verzi pro akční mainstream ? - 60 % ()

Kritik.

S pôvodným Robocopom to síce nemá veľa spoločného, ale to vôbec nevadí. Základ príbehu bol poňatý dobre, škoda len že asi od polovice sa divák začína nudiť. Efektovo priemerné. Film na jedno pozretie. Najväčším mínusom je neautentickosť postáv a ich správania. Akosi príliš rýchlo si všetci ľudia na planéte zvykli na najrôznejšie zmeny, akosi prirýchlo si sám Robocop zvykol na svoje nové "ja", o členoch rodiny nehovoriac. Stotožniť sa s hlavným hrdinom je priam nemožné. ()

neo93

Nový remake známého akčního sci-fi, který rozhodně nedělá ostudu slavnějšímu předchůdci. Mě dokázal téměř celou dobu bavit. Není to jedna akce za druhou, i když ta zde je taky a docela slušná, ale spíše sledujeme, jak se hlavní hrdina vypořádává s tím, že se stal robotem. Všechno dobře funguje, jen jsem příliš nepochopil, jak začal vyšetřovat svou vlastní vraždu a vrátil se lidsky zpátky. Jinak herecky je na tom nejlíp Gary Oldman a Michael Keaton, naopak celá postava Samuela L. Jacksona je strašně otravná a naprosto zbytečná. Až na pár detailů je Robocop podařený film na který sa dá v pohodě podívat. ()

gemi

Ze startu jsem se tetelil blahem, že nový Robocop prošel obdobným redesignem jako Batman. Částečně ano, ale bohužel zůstalo jen u vizuální stránky. Dementnost původních filmů zůstala (co uděláte minutu před klíčovou tiskovkou, na které chcete přesvědčit svět o bezpečnosti Robocopa? Přece zásadní změnu v jeho mozku, jejíž následky vůbec nelze předvídat!). Některé postavy jsou totálními karikaturami, že Samuela L. Jacksona mi bylo fakt smutno. Provedením na plnotučné čtyři hvězdy, demencí na slabé dvě. Celkově za tři, ať nežeru. ()

Petulka88

Slátanina, která svému předchůdci nesahá ani po nablýskané robokotníky. Michael Keaton, Gary Oldman a Samuel L. Jackson jsou sice fajn, ale nic víc film nenabídne. Robocop vypadá jak postavička z Trona, jeho herecký představitel je navíc silně nesympatický. Akčních scén je překvapivě málo, navíc působí mdle. Vážnější momenty zase vyznívají spíše trapně. Navíc je poznat, že na speciální efekty už moc peněz v rozpočtu nezbylo. Ve výsledku je to jen akční béčko. Nic víc, nic míň. ()

Luxocculta

Původnímu filmu z roku 1987 sedí přímočarost a syrovost, místy je dost drsný, má spád, od začátku do konce se něco děje, na hlavní postavu se celkem jednoduše napojíte a rychle se ztotožníte s jejím posláním i díky krutosti záporáků. Tady jsou záporáci tak nějak bezpohlavní, děj filmu je rozmělněný i díky prostoru, který si zabírá přeměna hlavního hrdiny z člověka na kyborga a z ní plynoucí dopad na něj i jeho nejbližší. Nepřišlo mi, že tímhle rozměrem původní koncept nějak celkově získal. Přesto to není úplně špatné pokoukání. ()

Ceberus

Nejen trikově, ale hlavně eticko-filozoficky mnohem povedenější kousek než původní Verhoevenův počin, který v odstupem času vypadá spíše jako komedie či parodie na policejní filmografii. ()

Nix

Joel je dobrej, ale přiznejme si fakt. Emotivní herec to není a proto se na robota hodí, je totiž úplně bez emocí. Celej film je bez emocí, jediní, kdo stojí za zmínku jsou Gary a Samuel. Zlatý originál, no tohle je zase zbytečný remake, jak to u nich bývá zvykem. Pokud máte rádi originál, nepouštějte se do toho. ()

Maximilianus

Prekvapivo ma Robocop bavil viac, ako som čakal. Dokonca prvá polovica, ktorá by sa mohla zdať niekomu nudnejšia, nakoľko sa venuje najmä psychológii postáv a etike robotiky, ak to tak môžem nazvať, bola lepšia ako tá druhá, akčnejšia. Akciu si však tento film pýta, takže bola vítaná. Len škoda, že spolu s akciou išla dolu aj kvalita a presah, ktorý sa črtal v prvej hodine. 6,8/10. ()

Inozuka

Celkově nepovedený remake, kde vystupuje nad průměr snad jen postava doktora v podání Gary Oldmana. Zbytek je těžko uvěřitelný, otravný (S.L. Jackson) nebo emočně plochý. Morální poselství sice fajn, ale podané tak okatě a neupřímně až je to k smíchu. Až se trochu oklepu, budu muset vyhrabat původního robopoldu a trochu si zpravit náladu. ()

DD

Překvapivé slušné a se spoustou docela "neblockbusterových" momentů. Keaton, Oldman a Baruchel super a i když dvojku nepotřebuju, tak doufám, že se tvůrcům podaří pokrýt ten 120M rozpočet. 7/10 ()

darthhokro odpad!

Jedním slovem: VELKÁNUDA! Film byl nejspíš točený pro děti z mateřské školky jako poobědová ukolébavka. Z Verhoevenovou verzí to má opravdu společný jen název a vykradený OST main title Robocop. Obleček Robocopa mi připomněl trapný televizní seriál Strážci vesmíru a slaďouš Joel Kinnaman, jak vystřiženej z nějaké romantické telenovely. Tenhle průjem gigitálních efektů a roztřepaného obrazu, nezachránili ani moji oblíbenci Oldman s Jacksonem. ()

Clark_Kent

Tento reamek mě silně znepokojil. Hlavně tím černým přelivem toho obleku, vypadal dost slabě oproti stříbrnýmu brnění. Nedotažený a nemá to pořádnej takt, spíš plytká sračička. ()

Nufa

Vcelku zajímavý film, ikdyž trochu jiným způsobem, než jsem původně očekával. Ikdyž je to film o Robocopovi, v akci ho příliš neuvidíme, což nejednoho zamrzí, ale to málo akce rozhodně stojí za to. Upřímně musím říci, že mi přijde, že o Robocopa v tom filmu moc nejde, ikdyž je to hlavní postava. Nicméně, více než to, řeší film spíš otázku lidskosti a morálky. Osobně se mi moc líbily rozhovory doktora s ředitelem OmniCorp, možná právě proto je hrají herecké hvězdy. Postavy jsou totiž v konečném hledisku mnohem zajímavější než samotný Robocop. Určitě stojí za zkouknutí, ale připravte se na něco jiného, než je zobrazeno v trailerech. ()

Rastabilly

78% Z trailerů jsem čekal průser, ale nakonec docela překvapení. Sympatické postavy a jejich hloubka, nápadité akční scény, odkazy na původní film. Tvůrci se ale vykašlali na hudební doprovod, totálně ho odflákli. Ano, uslyšíme Theme původního Robocopa a pár songů (jeden trefně ironický), ale filmu by slušelo nějaké ústřední Theme, které by si lidi pamatovali. Podobný problém měl už původní Total Recall. Film skvělý, ale žádné Theme. ()

dj.coffee

Technicky na slušné úrovni, jinak ničím nijak zvlášť zajímavé. Asi nikdi nezapomenu na moment, kdy si Alex přál vidět, co z něj zbylo a kamarádka v kině prohlásila: "That's so cool to perform a teardown of somebody directly infront of his eyes". ()

AriAries

Dělat remake mi přijde tak trochu jako neúcta. Tím spíš, pokud se jedná o kultovní záležitosti. Když pak v MHD v podání adolescentů slyším, že Morituri te salutant je písnička od Daniela Landy, tak se mi otevírá kudla v kapse. Zneužít poslání a odkaz někoho, jehož myšlenky "remeaker" viděl někde za horama z projíždějícího TGV a použít je pro vlastní ideu je barbarství. Tohle tak dramatický případ není, idea a námět zůstaly v původní lince, inspirace je zřejmá. Přesto...proč "remeakovat" něco, co je kultem a klasikou? Je to balancování na hraně mezi pochvalou za připomenutí kultu a přiblížení mladší generaci, a mezi kritikou za pokus přebít něco, co už tak bylo povedené. Buď to překonáte, ale tak trochu devalvujete původní klasiku, nebo ne a sklidíte výsměch. V tomto případě je to něco mezi. Klasika zůstane klasikou, ale nový film mě bavil od začátku do konce a čekal jsem co se bude dít. Nepřišlo nic neočekávaného, ale to očekávané bylo provedeno kvalitně a podpořeno kvalitními hereckými výkony. Možná mohl být film rozložený trochu rovnoměrněji. V první polovině jsem si neznajíce stopáž říkal, že ten film musí mít snad tři hodiny, poněvadž vznik robocopa byl stále v plenkách. Ve druhé polovině pak věci naberou rychlý spád a film kvaltuje do finiše. Sečteno podtrženo - dobrý film na který bych se klidně jednou za čas podíval znovu. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015