Mel Gibson a Danny Glover se vracejí jako neohrožení losangeleští detektivové Riggs a Murtaugh a s nimi i Joe Pesci coby Leo, jehož žvanivost by měla být trestná. Murtaugh je pořád rodinný typ a Riggs stále funguje jako odjištěná zbraň a – cože? - rodinný typ. Jeho nejistota, zda se má či nemá oženit s Lornou (Rene Russo) je dalším problémem tohoto úspěšného diváckého hitu, v němž hrají i populární komediální hvězda Chris Rock a akční hvězda Jet Li. Svatební zvony, zásobníky, exploze smíchu... Tahle zbraň je ostře nabitá! (Magic Box)

chelseaman22

Snímek plný koukatelných blbostí. A já mdfkhlupák jsem si už říkal, že těch ťamanů se snad nedočkám (elóel). Když opominu přímo děsivý dabing Mela, tak se chyby hledají těžko. Má to spád, spoustu kulek, předchůdce IP MANA, a tak dál... Jednoduše povedené. 85% ()

LeoH

Čtyřka chce být možná dospělejší, ale je spíš usedlejší, což je u akční zábavy trochu problém; legrace se hodně posunula (dočkáme se čistě sitcomových gagů i vykrádačky zubařské scény z Růžového pantera), zato výbuchy jsou pořád větší. Káru táhne hodně nostalgie za předchozími díly, vyslovená bída to ale určitě není, „jen“ s gustem vyrobené komerční zboží. ()

Triple H

Sit-comová fraška, ktorá nesiaha svojmu najstaršiemu bračekovi ani po členky. Kamže sa podeli civilnosť, striedmosť a údernosť jednotky? Jasné, prachy sú prachy a za tie tučné výplaty by som do filmu išiel aj ja, ale výsledok stojí za prd. Aby som si zaparafrázoval - na takovéhle srajdy jsem už trochu starej. ()

Sfinkter

Nostalgická rozlučka s detektivy se povedla, je dobře, že tento závěrečný díl Donner natočil. Na seržanty bude každý rád vzpomínat. ()

Mirokukii

Hlavní propagonisté stárnou, a jejich postavy s nima. To se ale nedá řící o téhle sérii, která je pořád akční, a díky ústřední dvojici, je to i pořád stejně velká sranda. Jen ten Riggs trošku znormálněl. Navíc výborný závěrečný fajt s Jetem Li. ()

BROKEN_

Uznávám že je to nejslabší díl série. Ale, jelikož jsem srdcař, tak mě to pořád baví. Jet Li pěkně zavařil našim hrdinům. Lethal Weapon forever. ()

_DAVE_

Po lehce upadajicim tretim dile je tady navrat ve velkem stylu. Nechybi obvykle hlasky, divoke honicky a tentokrate extra mohutne vybuchy. (Hlavne na zacatku). Cely bijak opet velmi dobre dokorenuje Joe Pesci a paradni grady pridava Jet Li.. ()

BS

Čtyřka sice nedosahuje kvalit předchozích dílů , ale i tak je důstojným zakončením téhle vynikající série. ()

lennyd

To že jsou detektivové Riggs (Mel Gibson) a Murtaugh (Danny Glover) magnetem na problémy ví snad celé město. I jejich nevinná vyjižďka na ryby skončí kolosálním průšvihem - podaří se jim překazit čínské mafii obchod s lidmi (a Murtaugh se potajnu ujme jedné čínské rodiny). Ale čínská mafie má s převáděnými lidmi jiné úmysly, a šťourání Los Angelské policie jim není dvakrát po chuti, a navíc oba detektivové musí řešit i své osobní problémy - Riggs se má brzy stát otcem, a Murtaugh dědečkem ... Oproti všeobecnému názoru musím říct, že se mi z celé série snad tento díl líbil nejvíc. Oba hrdinové se chovají už docela normálně (už to nejsou "jen" detektivové, ale nejvíc z předchozích filmů mi připadali jako normální lidi) - nicméně to neznamená, že by se Richard Donner snad vyhýbal akčním scénám. Honička na dálnici je asi opět z celé série to nejlepší (kam se hrabe Simír :) ). I Jet Li mi do celé skládanky skvěle zapadl (i když jsem nepochopil, jak jej (sorry za spoiler, ale myslím že je to stejně jasné) mohli na konci dostat, když po celý film měl takovou převahu), a ani Joe Pesci mi nepřišel tak nesnesitelnej jako v předchozím díle. ()

anli

Čtvrté pokračování slavné smrtonosné ságy,kde nám hrdinové trochu zestárli(na jejich výkonech je to malinko poznat) a na scénu vstupuje Chris Rock a Jet Li(opravdu skvělý záporák!),takže ano,dočkáme se"rubání po asijsku",které nám v téhle sérii ještě scházelo.Scénář už není tak nápaditý,ale pořád je to slušný nadprůměr,jak do příběhu,tak do nápadů a gagů,kterými je film opět prošpikován.Pro někoho už je možná spousta věcí přežitých a nefunguje,pro mě ale byla stáré známé na plátně opět radost sledovat.Vezmu-li v úvahu,že jde o čtvrtý díl série,je až s podivem,jake je stále dobrý a nápaditý.Mnohé jedničky neoplývají ani polovinou toho,co tenhle film.Ano,autoři vyždímali,co se dalo,ale dokázali to stále ještě s vkusem a nápadem.Čtyřka to má u mě za smrtonosných 80%.Takovéhle série si musíme totiž hýčkat,neb je jich opravdu málo.A proto si je budem pouštět stále a pořád a stále a pořád se budem radovat z dobrých filmů. ()

ywo666

Výborný diel. Možno najlepší. Vtipné od začiatku do konca. Úvodná scéna nezabudnuteľna. Rovnako záverečná bitka brutálna a bola aj mňa za obrazovkou. Rovnako vypočúvanie strýka Bennyho. Alebo počiatočné podozrenia Glovera smerom k Rockovi. Bitky tu majú prvý krát dobrú choreografiu. Akcia je neskutočne šťavnatá. Hlášky kvalitné ako vždy. Milujem celú sériu. To špičkovanie medzi Gloverom a Gibsonom. Ten ich vprístup k zákonu. Ako mierne zneužívajú právomoci a ohýbajú si to podľa seba. Pre mňa asi to séria, ktorá má aspoň 4 diely. Tento film hodnotím na 95% Ale za sériu ako celok dávam 100% za to akú kvalitu si to udržalo do konca. Osobne by som sa nebránil pokračovaniu po rokoch. ()

Luk80

V tomto opět nadupaném díle čekají oba dva hrdiny velké změny. Změny, pro které musí bojovat o svůj život, aby se jich mohli dočkat. Hodně jsem vám držel palce páni KAPITÁNI :-) ()

pytlik...

Film by se měl spíš jmenovat Trapnonosná zbraň. Akční scény svou přepjatostí sklouzávaly do parodie, scény rodinné dosáhly takové úrovně, že si scénáristé jihoamerických telenovel trhali vlasy, že je něco tak úžasně dojemného nenapadlo. Mám na mysli zejména tu závěrečnou scénu v porodnici, při které jsem hodně vážně zpytoval svědomí, co jsem v životě provedl tak špatného, že mě za to bůh takhle strašlivě trestá. Jediným světlým bodem tak pro mě zůstávají vyřvávané dialogy mezi černošským cholerikem Rockem a zlodějíčkovským cholerikem Pescim. Oč méně mám podobné typy rád ve skutečném životě, o to víc se jima bavím ve filmech. ()

JohnSmith

Tady už to místy vypadá jako důchodcovská komedie a Gibson vypadá dokonce starší a utahanější než Glover.Akce je sice dost,ale humor,který byl ve druhém a třetím dílu výborný zde přechází k trapnosti.To co předvádjí Pesci s Rockem je naprostá tragédie.Russo ta tam je jako by ani nebyla.Jediným osvěžením je Jet Li.Na to, že se kolem čtyřky dělal takový humbuk a Gibson do ní šel jen pod podmínkou dobrého scénáře(nevím co je pak špatný scénář),tak to ve finále není žádná sláva ()

MishKonn

"We're not too old for this shit!" No, možná už trochu jo, ale to nic nemění na údernosti akce, genialitě vtípků ("Flied Lice?!"), a navíc se nám přidává (zde až chladně děsivý) Jet Li, který přináší do snímku novou, exotickou krev. Ale nebyli by to Roger a Martin, kdyby se (ač výrazně potlučeni, dokonce výrazněji než obvykle) dohláškovali až ke šťastnému konci. Stejně je zbožňuju. ()

Compadre

No to je ostuda...jak je možný, že jsem tenhle film doted zapomínal ohodnotit? :-( Čtyřka sice hodnot svých třech předchůdců nedosahuje, ale stejně je to furt kurevská zábava...už prvních pár minut začíná pěkně zostra a (po ulici běhá šílenec s plamenometem a rozpoutává to pravé apokalypto a do toho přibíhá polonahej Glover a předvádí kačera:-))) a dává jasný impuls, že opět dostanem to, na co jsme byli u dvoky Glover Gibson zvyklí - perfektní akci a kvantum fórů. A to se taky stalo...jen ten konec už je takovej jaksi přetaženej. Jinak...špička! ()

sskrblik

Ani poslední díl Smrtonosné zbraně neztrácí dech. Vtipu už sice není tolik a situace obou parťáků vyustí ke konci narozením dětí (Rix se svou ženou a Muldrouva dcerka s novým detektivem, který taktéž zasáhne do vyšetřování proti čínské mafii). Nicméně je to parádní závěr jak má být, spoustu neotřelých nápadů a dokonce i kung fu :-). ()

Všivák

Pořád naprosto skvělé honičky. Humor tu šlape. Překvapivě je i vtipný. Hrdinové tu už trochu fotrovatí. Je to znát. Dostávájí tu taky dost do huby. Jet-li není žádný ořezávátko. Nejlepší je tu ale stejně Leo. Až na trochu trapnější konec je to skvělý film. Akční. Se vším co k tomu patří. Milovníci filmové hloubky, jděte o dům dál. ()

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

29.01.2020

Podle producenta Dana Lina jsou herečtí veteráni Mel Gibson a Danny Glover připraveni vrátit se ještě jednou naposled do legendární akční série Smrtonosná zbraň. Producent potvrdil, že on a režisér… (více)

Jet Li je celý zafačovaný!

Jet Li je celý zafačovaný!

24.03.2007

Nebojte, hvězda bojových umění neutrpěla žádné vážné zranění během natáčení fyzicky náročného kousku na zlomeniny všech druhů a otřesy mozku tu přece máme Jackieho Chana. Jet Li však oficiálně… (více)