Alice stále pokračuje v odplatě proti svému bývalému zaměstnavateli, společnosti Umbrella, která do světa vypustila zombie virus. Ona i se svými klony zaútočí na ústředí společnosti, kde se jí podaří zneškodnit většinu přítomných zaměstnanců kromě Alberte Weskera, který jí vpíchne injekci zbavující ji všech nadpřirozených schopností. O šest měsíců později cestuje Alice na Aljašku do místa zvaného Arcadia. Zde se opět setkává s Claire a společně utíkají do Los Angeles, které ovládají zombie. Podaří se jim přistát ve věznici, která zůstala jako jediné místo ve městě útočištěm pro nenakažené. Mezi skupinu nenakažených patří basketbalista Luther, producent Sinclair, Angel, Kacey, Kim a Claiřin starší bratr Chris, kterého však Luther drží pod zámkem, protože byl obávaným vězněm. Společně všichni plánují útěk na Arcadii, což je podle Lutherových informací ve skutečnosti loď. Jelikož útoky zombie na věznici se začínají stupňovat, rozhodnou se utéci co nejrychleji. Sinclair ovšem sám zmizí s Claiřiným letadlem a tak jim nezbývá nic jiného než propustit Chrise, protože zná další možné únikové cesty. Do věznice se mezitím probojují zástupy zombie a je nutné s nimi bojovat. Při střetu se zombie umírají Angel, Kacey a Kim. Ostatním se podaří utéct a nalodit se na Arcadii... (TV Prima)

Lenii

No, takže pořád stejná písnička. Alice lítá po světě, hledá přeživší, vyhýbá se Umbrella a přitom zabíjí zombie municí, kterou bere kdo ví odkud. Hlavně, začátek s klony fakt trapný. Navíc jí jsou nějak odebrány její schopnosti, síla, rychlohojení, ale ejhle, ono jí to nijak nevadí a stejně je supermanka? Hm... Ovšem pochvala, konečně se alespoň jednou nezačíná tím, jak se Alice probere v nějaký laboratoři, nemocnici, sprše a nahá. Viz jednička, viz dvojka, viz trojka a sakra, viz pětka. Kde se vzal, tu se vzal nějakej dvoumetrovej chlápek s pytlem od brambor na hlavě, s mega klepáčkem na maso a otravuje. Sice na jednu stranu pěkný zpomalený záběry boje ve sprše, ovšem na druhou stranu až moc zpomalený. Jak padá voda, na to se člověk může dívat i z okna, když prší. Pěkný odkaz na Prison Break, když máme děj zasazen do věznice či nápravného zařízení. Odpravení Angela prodicentem jen tak mi přišlo fakt ujetý, divný a o ničem. Nechápu, proč Umbrellu najednou zajímá Claire a Chris, poměrně hodně se jim na konci věnuje a v dalším díle se jim tedy nevěnuje vůbec a zmizí neznámo kam. Taky moc nechápu napadnutí Luthera, ale na konci filmu je ready a v pětce je kdo ví v jakým tajným komandu na pomoc Alice, hm. Alice je jediná, kdo se s T-virem úspěšně propojí, ale ten Umbrellin chlápek na tom taky není úplně špatně, ale stejně pořád otravují Alice a pořád s ní něco chtějí zkoumat. A pomoc lidstvu nějak v tom všem chaosu upadá. Ale dost kritiky, není to nejhorší díl, ten už byl a nebo přijde. Za to, že má film hlavu a patu, za herecké obsazení a za vtip 3 hvězdy. 55% ()

Nightmare89

Celkom efektne natočená porcia nudy sa skrýva pod hlavičkou R.E.4. Pomalý, šablónovito-lineárny dej v podstate ani nikam nevedie a nevyústi no a vy v konečnom dôsledku vlastne nebudete mať pocit, že sledujete R.E. ale (aj vďaka W. Millerovi) ďalší Prison Break, čo poteší akurát tak Millerove fanynky. Na sklamanie ale rozhodne priestor nevidím, lebo R.E. nepatrí do kategórie filmov, od ktorých sa dá niečo očakávať. Sprchová scéna s megamutantom odprásknutým mincovou kalibrovkou ale rozhodne poteší - 40%. ()

kabeck

Tak zase nám Anderson servíruje svoje ,,akční" nápady. Resident evil Afterlife se nese ve víru 100 procentní akce, akce a akce. Film navazuje tam, kde skončil díl 3 a zase nám poodkrývá kousíček po kousíčku nějaké ty informace, co se vlastně stalo s ostatními a jak je to vlastně s tou Aljaškou :). Alice vypadá celkem dobře, ale když jí vidíte za prvních 15 minut nejmíň 40x (klony) a pokaždé když zemře, tak ji nahradí nová Alice tak to vypadá trochu hekticky, ale to je jen maličkost.Film musel být super ve 3D kde si dali opravdu záležet a některé sceny musejí ve 3D vypadat naprosto skvěle. Jen nebýt toho malého fyzikálního paradoxu, který se tam občas vyskytuje v podobě neuskutečnitelných salt atp. I tak musím uznat, že film se mi líbil, ale i tak je to podle mě nejslabší díl série (pro mě i slabší než nový RETRIBUTION) ()

anyonecek

Když se chce někdo podívat na pořádnou akční střílečku i s trochou napětí a nějakejma zajímavejma bossama, tak tohle můžu vřele doporučit. Celkově všechny filmy Resident Evil jsou tak nějak na jedno brdo a o příběhu se dá mluvit snad jen u 1. dílu, který se dal ještě jakž takž brát vážně. Díl od dílu nacházíme nové záporáky a prodírame se k dalším bossům, kteří mají kontrolu nad těmi minulými a je to vlastně jako si stáhnout např. hru Call of duty, tu taky zahrajeme jednou, projdeme si rychlý stručný příběh a využijeme si grafiku a herní možnosti. No jsem velice zvědavý, kam se dostaneme v dalších dílech. ()

Brano

Film, ktorý zaujme asi len skalných fanúšikov tejto série. Zbytočné pokračovanie, ktoré sa v deji veľmi nepohlo. Znova len veľa akcie, ktoré až príliš nudi. ()

ac1976 odpad!

Pokračovanie seriálu Andersona a ninja Milly. Prvé dva diely ma aj pobavili, ale toto je hrôza! Jednu blbú scénu strieda ďalšia, prvá prestrelka ukradnutá z Matrixu... Som zvedavý koľko pokračovaní ešte zlepia a čo vymyslia nabudúce. Ak to takto pôjde ďalej, začnem držať palce zombíkom nech už konečne tú Millu zožerú! ()

Stejšn

Musím opravdu pochválit soundtrack, ten je výborný. A pak ještě.... ještě... taky.... no, ehm. Ehm? Ne, nic jiného už tu k chválení není. Neskutečně otravné zpomalovačky naprosto všeho, které film uměle natahují na dvojnásobnou stopáž, špatné CGI, celkově žádný děj a spousta WTF scén. ()

JackBurda

Návrat k akci. Přibyl nám Chris, jen ho nehrál nejlepší herec, ale dal se. Nejlepší postavou byl jednoznačně Luther. Alice pořád fajn a Wesker bezvadnej, navíc s vynikajícím finálním soubojem. Já nevim co všichni pořád pi*ujou, ke hře má drobnej vztah a jinak si jede po svým, což se mi líbí, páč, kdyby to bylo jen podle hry, asi by mě to nebavilo, páč by to byl jen další klišé zombie horor. ()

Mamlas odpad!

Úroveň filmu a kvalita efektů jako od Asylum, fixace zeleným plátnem a na zpomalené záběry + vykrádačka Matrix. Hnus. ()

Olafsson

Bože ten přerostlej řezník, to byl vrchol celýho filmu. Sice trochu vykrádačka ze SIlent Hill, ale to vůbec neva. ()

Pitryx

I přes slaběji hluchých asi dvacet minut po začátečním boji hodnotím opět v té nejvyšší rovině. Jen dvacítku si zasloužila postava obra s tou kladivosekerou. Milé překvapení na konci s psíky, a práci trikařů. Holt někdo umí, druhej zase ne. ()

MetalLizard

Pro: 1) Bylo to vůbec první 3D, co jsem viděl :) ... 2) Autentičnost některých postav, byť v totálně jiném kontextu, než jsem je znal ze hry, byla taky fajn. 3) Celková atmosféra toho filmu mě nadchla. 4) Soundtrack perfektní a za 5) Konečně to konceptem připomínalo herní zpracování a nelpělo to tak šíleně na příběhu, jako u předchozích dílů ( Šlo to jako by z levelu do levelu a všude byl nějaký boss ). Takže v podstatě člověk seděl a měl pocit, jako by sledoval 3D Hru :) ... Což pro fanouška hry je něčím, co dokáže ocenit :) ... A mimochodem, v kině jsem na tom byl dvakrát, a to ve 3D. Proti nemám žádné: Nešel jsem do kina uvažovat a hledat chyby, šel jsem se bavit a bavil jsem se nadmíru dokonale !!! ()

p.i.t.b.u.l

Pro mně další solidní zpracování této série. Ať si každý píše co chce, mně se tento film prostě líbil. Přiznávám, že Resident Evil je pro mně srdcová záležitost, počínaje prvním a zatím nejlepším dílem, přes Apokalypsu a Zánik, konče AfterLife. Všechny díly měli něco do sebe, některé byly horší, jiné zase lepší, tak už to prostě chodí. Já se můžu koukat na všechny pořád dokola. AfterLife není kdovíjaká bomba, scénář a děj je slabší, nicméně co se mně líbí je to, že to jde krok po kroku s hrou. Zde máme zpracování hry Resident Evil 5. Zombie, některé lokace, Wasker a jeho zničení to vše je kopie hry, kterou Resident Evil ztvárňuje. Tady prostě nemůže hledat chyby ve scénáři, dějové linii, film se snaží okopírovat hru. A to se mně líbí. Co se týče efektů, které byly použity ve filmu, přiznávám, že toho bylo možná až moc. Nicméně některé zpomalované akce byly podařené. Bohužel v některých případech kvalitu nahradila kvantita. A to se nemusí vždy vyplatit. Každopádně, pokud patříte k milovníkům této hry, nebo Zombie, film si rozhodně nenechte ujít. Pro ostatní to mohu doporučit. Rozhodně tento film neurazí. ()

Anarion

O kvalitě tohoto filmu vypovídá už jen fakt, že po projekci vycházela drtivá většina diváků ze sálu s úsměvem na rtech. Což u akčního sci-fi thrilleru asi není úplně žádoucí. No, ale abych to trochu rozvedl. Ohledně hereckých výkonů mi připadá, že herci si zrovna odskočili od natáčení spotů s Horstem Fuchsem, na čemž by ještě nebylo nic tak špatného, jenomže oni mezitím nestačili "přepnout" na jiné role. Celý děj je čitelnější než Příběhy Toma a Jerryho (neberte si to osobně Tome a Jerry) a zpomalování každého podání zbraně filmu také nepřidá. Hodnocení jednou hvězdičkou vychází z podobného pocitu, jako když ráno po party marně hledáte nedopitou láhev, a ve chvíli, kdy už to chcete vzdát, najdete kamarádovu odpudivě chutnající domácí samohonku, kterou byste ještě včera nepozřeli, ale teď jste za ni rádi. Nemohu si pomoci, ale tímto, dlouze popisovaným, pocitem jsem po shlédnutí filmu trpěl. ()

Fiijay

Výborná podívaná až herní prostředí , boss ze hry.Hudba nabušená po dlouhé době opravdu výborná elektronika ve filmu o zremixovaných perfect circle nemluvě.Vůbec mi nepřijde že je to nejpomalejší akční film roku,konečne Anderson vyvážil akčnost a napínavost.Zatím nejlepší díl ." Milla je furt kočka " ()

White-Man

Na této sérii se dá krásně vidět postupně pomalu klesající kvalita. Filmové efekty a animace v některých místech značně pokulhávaly a zpomalených scén bylo tolik, že ztratily své kouzlo a význam. Čekal jsem, že se režisér jedničky alespoň trochu vyrovná kvalitě prvního dílu, bohužel se tak nestalo. ()

Toumyk

Dvě hvězdy za akci to je totiž to jediný co se na tomto filmu dá hodnotit. Po celkem dobré trojce je toto výsměch. Zápletka je v podstatě nulová. Všudy přítomná akce z velké části opsaná od Matrixu jen nenávratně oddaluje ten trapný a očekávatelný konec. Jsem zpětně docela rád že jsem na to nešel do kina, protože veškeré "namistrovné" akční 3D záběry se daly shlédnout už v traileru, který byl tímto velmi zavádějící. Pro ty co na to chtějí do kina kvůli 3D akci - koukněte na ten trailer a ušetříte 180,- kč. Čekal jsem že Anderson po takovém snímku jako Death Race dostane rozum, ale Afterlife mě přesvědčil o tom že to je jenom nedozrálej pitomec. Totálně to zazdil a otevřenej konec naznačující pokračování ve mě vyvolává pocity přinejmenšim nechutenství... ()

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Jeden za všechny, všichni za 3-D

Jeden za všechny, všichni za 3-D

07.09.2009

Ach jo, co si to Paul W. S. Anderson zase vymyslel? Nová adaptace Tří mušketýrů v 3-D? S hollywoodskými verzemi Dumasovy klasiky sice nemáme příliš dobré zkušenosti (kung-fu poletování v Hyamsově… (více)