Alice stále pokračuje v odplatě proti svému bývalému zaměstnavateli, společnosti Umbrella, která do světa vypustila zombie virus. Ona i se svými klony zaútočí na ústředí společnosti, kde se jí podaří zneškodnit většinu přítomných zaměstnanců kromě Alberte Weskera, který jí vpíchne injekci zbavující ji všech nadpřirozených schopností. O šest měsíců později cestuje Alice na Aljašku do místa zvaného Arcadia. Zde se opět setkává s Claire a společně utíkají do Los Angeles, které ovládají zombie. Podaří se jim přistát ve věznici, která zůstala jako jediné místo ve městě útočištěm pro nenakažené. Mezi skupinu nenakažených patří basketbalista Luther, producent Sinclair, Angel, Kacey, Kim a Claiřin starší bratr Chris, kterého však Luther drží pod zámkem, protože byl obávaným vězněm. Společně všichni plánují útěk na Arcadii, což je podle Lutherových informací ve skutečnosti loď. Jelikož útoky zombie na věznici se začínají stupňovat, rozhodnou se utéci co nejrychleji. Sinclair ovšem sám zmizí s Claiřiným letadlem a tak jim nezbývá nic jiného než propustit Chrise, protože zná další možné únikové cesty. Do věznice se mezitím probojují zástupy zombie a je nutné s nimi bojovat. Při střetu se zombie umírají Angel, Kacey a Kim. Ostatním se podaří utéct a nalodit se na Arcadii... (TV Prima)

C0r0ner

Stupidní mlátička všeho kolem bez pořádného děje, smyslu, napětí, zábavy... vlastně všeho. Tenhle druh filmů má aspoň jednu dobrou vlastnost - dobře utíká. Člověk se nenudí ani moment, ale zase jenom kroutí hlavou nad tou debilitou, co zas má puštěnou. První díl byl dobrý, zbytek série je sračka za sračkou. 35% ()

Andre3000

Když to vemu kolem a kolem, tak se tam pořád něco dělo, jenže co je moc to je moc. Nejde dělat každou scénu na efekty (často nepovedené) a myslet si, že vymýšlíte nové věci, když je to naprostý kýč. Nelituju toho, že sem to viděl, ale tohlé téma by už se mělo opustit. ()

MovieKings

Po druhé projekci zvyšuji hodnocení na 4 hvězdičky. A jestli na to půjdu potřetí (jakože toho schopen jsem) tak se nechám mile překvapit, co si pro mě nachystala 2D verze. Z pozice velkého fanouška série byl film super zážitkem. Souhlasím s perfektně udělaným 3D, které po dlouhé době zase jako 3D vypadalo. Je jasné, že od tohoto filmu nemůžeme čekat žádné velké dějové zvraty, nebo překvapivá odhalení, ale co oceňuji je to, že od samotného začátku stojí za touto sérií jedni a ti samí tvůrci. Bylo fajn, že se film z horké pouště přesunul do tmavého a zničeného LA, což se podepsalo na kameře. Temně laděné tóny a lehce industriální hudba od Tomandandy udělaly z filmu hodinu a půl dlouhou jízdu, ve které se toho moc nenamluví, ale o to víc se děje. A třeba se Wentvorth do příště naučí nějakou mimiku :-) Doufám, že za tři roky znovu na shledanou, pane Andersone :-) ()

matrosh

klady a zápory. takže nejdřív k těm kladům Andreson má rozhodně cit pro práci s 3d prostorem a myslím, že kromě camerona je to jediný režisér, který s tímto prostorem dokázal přehledně pracovat (ještě teď si vybavuju shyamalanovo 3d extempore poslední vládce větru, kde zaměrně rozmazáva pozadí a připravuje se tak o hloubku) + milla jovovich pořád dobře vypadá, umí kulit hezky oči a mluvit smyslně ať už povída jakékoliv kraviny. a právě tady je ten pes zakopaný. hlavním záporem je to že anderson si k tomuto filmu napsal scénář a on je opravdu mizerný scénárista. nesvěřil bych mu ani napsání posledního dílu 20 série pokemonů, protože bych se bál, že pohřbí celý fenomén. takže jednoduše řečeno. pokud necháte mozek v šatně a nebudete nad tím přemýšlet docela se pobavíte. nic víc nic mín, ale víc bych od této serie nikdy ani nečekal (kromě dalšího dílu :P) ()

Martrix

Spousta působivých obrázků, které jako celek vyzní naprosto hluše. Ano, jsou filmy, kde přejdeme s úsměvěm všechny ty přehnané scény, kdy není možné trefit hrdinu z půl metru ani brokovnicí, ale on sám vesele poskakující, vyřídí pistolí s jedním zásobníkem, několik desítek protivníků. Ale to se k tomu musí umět napsat aspoň trochu zajímavý příběh a hlavně se to musí umět natočit. Anderson je neuvěřitelný prznič a téměř vše na co sáhne, stojí za houby. Vizuálně vše vypadá dobře, ale atmosféra, vykreslení charakteru postav, vztahová zápletka..., to všechno tento film minulo. Udělejte si pár printscreenů vydařených záběrů, vytiskněte je a udělejte si pěkný kalendář. Nic víc z Resident Evil: Afterlife nevymačkáte. ()

Dannysek4U

Par zajimavejch zaberu tam je, velkej manik potesi, navrat Umbrelly taky, ale jinak SLABOTA, strasna SLABOTA a 3D samohana, ktera po zajimavym tretim dile vraci serii zpatky do praveku dilu cislo dve. A co boli nejvic... na Mile zacina bejt videt vek:o(((( ()

sulimo

Tohle mě docela bavilo, sice jsem musela překousnou, že to je prostoduchá kravina, ale to je detail. Skoro stejně dobrý/špatný, jako jednička. ()

necisty

Mňam! Pravé residentovské krveprolití:). Nečekal jsem od toho žádné zázraky a ani se jich v podobě smysluplnosti a kdo ví jak převratného děje nedočkal, ale je to tak nádherně napěchované akčností, hukáním, parádními efekty, zpomalováky a nábojů jak když nas*re. Prostě taková neuvěřitelná šílenost až mě strašně moc mrzí, že jsem to neviděl v 3D:(. V prvních minutách, kdy jsem si to vychutnával na maximum jsem dokonce uvažoval o 5ti hvězdičkách, ale tolik si jich to nezaslouží ani omylem:)! Docela nechápu proč si to kazí takovými trapnými chybami, jako třeba střelba bez nutnosti dobíjení - vystřílet z pistole na 6 nábojů takových 20 je opravdu kravina na Ntou. Velmi kvalitní soundtrack! ()

Juto

Príbeh je príliš zamotaný. Musí spomaliť a prestať mať toľko liniek. Chválim vzhľad obrovského monštra ovládajúci sekeru. Niekto jednoducho potrebuje upratať príbeh, aby lepšie plynul. Napriek tomu je film zábavný, vďaka skvelej akcie a hororovej atmosfére vo väzení. 6/10 ()

Maty85

Je jasný, že hlavním tahounem filmu je 3D zpracování propůjčené od samotného mistra Camerona, ale zombie matrix ? Snad se nad námi utrápenými diváky slitují a další díl už nevznikne. ()

c.tucker

Příběhově to nebylo zase tak moc špatné, jak jsem čekal. Je sice pravdou, že wtf momentů, tam bylo velice požehnaně (jen tak co si vybavuju - havárie letadla, odepínání z lana v Japonsku, skákání na kabelu v Los Angeles, ...), ale i přes to to nebyla taková katastrofa. Co ale bylo největší katastrofou, to byla 3D onanie hozená na plátno - neskutečné spomalovačky, zastovovačky a podobné nesmysly jako strkání hlavní do ksichtu. Beru, že si tam mohl udělat pár takových věcí, ale nemuselo to být skoro všechno a po takovou dobu. Několik scén bylo evidentně neskutečně přetaženo, za hranice vkusu. ()

Davosh odpad!

Nikdy jsem nebyl fanoušek filmů, vycházejících ze série her Resident Evil. Stejně tak jsem si nikdy nemyslel, že W.S. Anderson je dobrý režisér. Ale to, co vylezlo ze čtvrtého dílu, mi úplně vyrazilo dech. Film působí, jak kdybych měl přehrávač zpomalen na 50% rychlost, dialogy jak kdyby je psalo malé dítě a herci jak kdyby ani nevěděli, v čem že to vlastně hrají. Jako plus bych mohl brát přítomnost některých postav z herní série, ale z dobrého nápadu (jediného) nezbylo nic než úžas a smích. Hrůza, děs a zatím určitě nejhorší film roku - popravdě si nevybavím horší americký blockbuster z posledních let. ()

Šimpy

Ano, neviděl jsem tento film ve 3D, ale poznám scény, které by tak vypadaly výborně. Ale to bych pouze potvrdil, že účel světí prostředky. A tenhle film je s prominutím sračka. Ano, bavil jsem se nehorázně..ovšem nad demencí scén, dialogů a herců. Chvílema se mi zdálo, že už nesleduju Bullet time, ale, že se mi pouze sekl comp. Fanoušci videoherní serie ocení, že je to první film serie, kterej se drží předlohy, ale co z toho, když Milla jde do vody s kanony na zadech a po vynoření jsou plně funkční? Ale ok, zábavu jsem si užil.:-) ()

Ice123

No tak po trojce docela prudký seskot dolů. Je to hrozně přehnaný a někdy i nepochopitelný (spoiler: když ztratila ty T - buňky proč pořád bojovala jak super nadopovaná a proč přežila ten pád letadla bez škrábance?). Taková slátanina Matrixu, Silent Hillu a Oživlých mrtvol... Je to rozhodně horší než-li jednička a trojka, ale zase o něco lepší než dvojka. Přičemž podle hodnocení bych měl tedy dát 3* ale na ty to nemá, je to spíš něco mezi 2-3*... ()

WolfR

Paul W. S. Anderson, tvůrce této série podle známých videoher, přivádí své dítko na pokraj zkázy. Co se stalo?! Po zábavných a koukatelných prvních dvou dílech přišla velice nadějná solidní trojka. Ovšem čtyřka přivádí sérii do vod podprůměru. Anderson de facto celý film odevzdal 3D akčním vychytávkám. Chybí snad jakýkoliv náznak děje, do očí bije otisk herní předlohy a celé je to korunováno špatnými efekty. Proč?! Slaboulinké 2 hvězdy. ()

Jermann

Zkrátka další Resident Evil, který standardně pobaví, když jste na té správné pokleslejší vlně. Celá tahle sérka je vůbec velmi prapodivný fenomén. Co díl, to bezduchá přímočará akční konina s minimem originálních nápadů, stojící jen a pouze na cool kameře, působivém slow motion .. a od teď dále i na bulvyrvoucím třetím rozměru. Přesto se na každý nový rád podívám .. a už teď vím, že až jednou Anderson pověsí své nemrtvé mutanty definitivně na hřeb, budou mi chybět, potvory. Je fajn mít v záloze dobrou kravinu. ()

KajusaK

V podstatě jsem půl filmu přemýšlela co to bylo zato vysoké monstrum :)) .. K odpovědi jsem se stejně nedopakovala..Wentworth Miller byl perfektní. Příběh se dal zkrátit ale v pořádku. Závěr mě opět naštval.Nejlepší část bylo přistávání na střeše. ()

animaxis

Scéna v dešti a scéna v podzemí u Umbrelly byli totální akční nářez a krví se tu ani moc nešetřilo.Další scény jsou takové oddychové a hraje při nich celkem hezká hudba.Zombie jsou tu jen takovou kulisou a více mě tu zaujal třímetrový kat.Problém s ním je ale ten,že nikdo kdo nehrál videohru nebude vědět kdy se tu vzal a bude mu to sice připadat jako fajn nápad,ale taky hodně nelogické.Navíc ve hře byl spíše v oblasti pouště,takže by se hodil do třetího Residentu.Jinak akční závěrečná scéna byla tototálně...AKČNÍ!A písnička na konci a během té bitvy mě docela uchvátila a to na takový žánr nejsem.Film je prostě jen akce,takže pokud se chcete bavit pust'te si to, ale nic jiného nečekejte. ()

dr.fish

Oproti minulému dílu jsme výrazně zpomalili a začli se zamýšlet, co bude dál. Poslední zbytka lidstva, poslední opěrné body, poslední naděje. Hledá se důvod, proč to nezabalit. Je tu ještě poslední neprozkoumaná loď, která pořád vysílá a nabízí spásu. Je čas se k ní dostat. V cestě stojí obyvatelé L.A., všichni ovšem nemrtví. Je čas nabít zbraně. 75% ()

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Jeden za všechny, všichni za 3-D

Jeden za všechny, všichni za 3-D

07.09.2009

Ach jo, co si to Paul W. S. Anderson zase vymyslel? Nová adaptace Tří mušketýrů v 3-D? S hollywoodskými verzemi Dumasovy klasiky sice nemáme příliš dobré zkušenosti (kung-fu poletování v Hyamsově… (více)