Alice stále pokračuje v odplatě proti svému bývalému zaměstnavateli, společnosti Umbrella, která do světa vypustila zombie virus. Ona i se svými klony zaútočí na ústředí společnosti, kde se jí podaří zneškodnit většinu přítomných zaměstnanců kromě Alberte Weskera, který jí vpíchne injekci zbavující ji všech nadpřirozených schopností. O šest měsíců později cestuje Alice na Aljašku do místa zvaného Arcadia. Zde se opět setkává s Claire a společně utíkají do Los Angeles, které ovládají zombie. Podaří se jim přistát ve věznici, která zůstala jako jediné místo ve městě útočištěm pro nenakažené. Mezi skupinu nenakažených patří basketbalista Luther, producent Sinclair, Angel, Kacey, Kim a Claiřin starší bratr Chris, kterého však Luther drží pod zámkem, protože byl obávaným vězněm. Společně všichni plánují útěk na Arcadii, což je podle Lutherových informací ve skutečnosti loď. Jelikož útoky zombie na věznici se začínají stupňovat, rozhodnou se utéci co nejrychleji. Sinclair ovšem sám zmizí s Claiřiným letadlem a tak jim nezbývá nic jiného než propustit Chrise, protože zná další možné únikové cesty. Do věznice se mezitím probojují zástupy zombie a je nutné s nimi bojovat. Při střetu se zombie umírají Angel, Kacey a Kim. Ostatním se podaří utéct a nalodit se na Arcadii... (TV Prima)

veverysiak

Beží to v kontexte celej série, počítačová hra šmrncnutá spomalenými akciami, k zombíkom chlapi pridali jednu trojmetrovú púťovú obludu na spestrenie tej okukanej mrmlajúcej masy, inak opäť žiadna sláva, takže 45%. ()

Xpat

Film se dá přirovnat ke chlapovi z kasy u kolotočů. Nějak Vás neosloví, ale chce zaplatit pouze za zážitek a atrakci. U tohoto filmu je to 3D. Nic jiného tady nefiguruje. ()

Obenny

Tak tohle jsem opravdu nečekal, všude jsem slyšel jak je film opravdu nudný a nepovedený, ale já si myslím že už není co víc vymýšlet. Afterlife je dobře zpracovaný zombie film zapadající do kategorie Resident Evil, navíc trikově výborné a hl. čerpající z herní předlohy, či-li se nedivím že někteří fanoušci RE mají sklíčené pocity. Hudebně je nový Resident také pěkně zpracovaný a k tomu krásná M.Jovovich v hodnocení se mnou budou souhlasit fanoušci M.Jovovich a také herní fandově série Resident. ()

KKOALA

Tak já nevim. Hodnocení bylo mizerné, tak jsem od filmu ani nic moc nečekal. A byl jsem mile překvapen! Fandím P.W.S. Andersonovi a AFTERLIFE se mu vydařil! Pro mě zaručeně druhý nejlepší Resident Evil, hned po prvím díle též od P.W.S. Andersona. ()

Davemix

Tak tenhle díl byl pro mě obrovské zklamání. Celou tuhle sérii mám fakt rád a u tohoto pokračování už bylo všeho prostě trochu moc. Navíc jsem se nemohl zbavit dojmu, že celej film je točenej jenom kvůli 3D a že to v podstatě nemá (kromě rejžování prachů) žádnej jinej smysl - propadák 30% ()

Templář

Ne! Ne! Ne! Proč??? Jsem si vědom toho, že v naprosté většině Hollywoodské filmové produkce se na logiku více či méně nehledí. Ovšem v tomto filmu dostává logika vyloženě knokaut a i po něm ji ještě dodělávají na zemi. Tolik vyložených nesmyslů a nedotažeností jsem už dlouho (pokud vůbec někdy) neviděl. Namátkou třeba zombíci prohrabávající se železobetonem, přičemž jsou schopni rozervat i ocelové armatury... Taky nejsem sice žádný velký fyzik, ale když před "návštěvou" zbrojnice k níž je zatopená cesta říká před zanořením jeden z hrdinů, že zbrojnice je "až dole", přičemž když se vynoří ve zbrojnici, je tato suchá, tak si říkám, jestli to trochu neodporuje fyzice spojitých nádob. Smrtelně rychlí zombíci na střeše budovy, ale zoufale se "plazící" a neschopní chytit Milu která se mezi nimi proplétá, pod budovou. (Asi účinek nadmořské výšky... :-) ) A další a další. Jinak scénář snad někdo napsal za jeden večer u piva, nebo možná ani žádný scénář neexistoval a točili co je zrovna napadlo. :-) Třeba obr s obrovskou sekerou se ve filmu objeví a nikdo neví proč a kde se vzal. (Vlastně to víme, bylo to pro "efekt".) A jak na scénu přišel, tak ze scény opět zmizí a divákovi zůstanou pouze otazníky. I když ... proč se nad tímto filmem zamýšlet...? :-) Nebo lidé snažící se za každou cenu dostat za záchranou, ovšem na loď která už několik dní mlčí a nic se na ní nehýbá... Atd. atd. Dialogy ve filmu jsou, ale kdyby tam raději nebyly, dalo by se to brát jako pozitivum filmu, protože byly naprosto strašné! O tom, že je film ostudně vykradá Matrix, Silent Hill a další filmy raději ani nemluvím, protože už to tu bylo řečeno mnohokrát. Jsem rád, že má přítelkyně ještě před začátkem filmu usnula, protože jinak bych si zase vyslechl, co že jsem to pustil za kravinu. :-) Vlastně ani nevím, proč dávám jednu hvězdu, je to spíš zralé na odpad. Snad za rozšklebené psí tlamy, které se mi líbily, byť to nebylo nic nového, co bych nikdy předtím neviděl jinde (byť s jinými tvory) a nebo možná prostě proto, že filmy se zombíky miluji (i když tady jsem si jich příliš neužil). ()

Element2

Celá řada filmů Resident Evil, není nic extra. Jako fanoušek hry, jsem se hrozně těšil na první díl, buhužel ani jeden film, toho s hrami nemá moc společného, kromě dvou postav Jill Valentine a Carlos Oliveira (RE: Apokalypsa) a Umbrellu. Vůbec nechápu, proč první díl nese název Resident Evil. Nesmíte být fanoušek této série her a pak se vám možná díly budou líbit. Jakožto film, který by nenesl název Resident Evil, by mě bavil o mnoho více. Film má výborný soundtrack a určitě ve 3D je zajímavý. Akční scény jsou také dobré, ale oplývá to tu moc hluchým prostorem. Zvláštní efekty také jdou až na pár záběrů, které nejsou upravené do filmové obálky (rec verze). Ve směs se tam toho až tak moc neděje, nicméně tento film má i tak něco do sebe. Dvě a půl hvězdičky by ho zcela vystihly. ()

pursuer

Série už je příliš překombinovaná, než aby byla něčím zajímavá. Nutno podotknout, že tento díl ságy je umně řemeslně zpracovaný, ovšem v první polovině příliš nudný, v poslední třetině příliš umělý a loutkový a v posledních dvou minutách neuvěřitelně kostnatý. Vykrádačka výkradová, samoúčelnost sama. Na slabé tři hvězdy je to tak akorát. ()

MUNRO

Pro někoho možná přeplácaná sci-fi slátanina,ale pro fanoušky Resi-série a milovníky stejnojmené Play-Station(pc,atd.) hry,naprostá bomba.Skvělá hudba,krásně nazpomalovaná akce a vše,co ke klasickému RE patří! ()

Scenixia

Jsem velkým fanouškem Resident Evila, ať už na plátně, nebo hraný na konzoli ... Ale Afterlife byl pro mne jedním velkým zklamáním. Těšila jsem se na film dlouho a protože jsem ho nestihla v kině, čekala jsem až vyjde na DVD, abych se patřičně mohla pokochat i kvalitou filmu. Jenže ouvej. Napínavé scény, nebo dokonce zombie? Jsou ty tam! Prostě jsou pryč! WTF? Co to je za pokračování??? Právě tady měla nastat přece ta největší apokalipsa zombie .. a kde nic tu nic... Resident Evil 4 si u mě doslova vyškemral 3 hvězdičky. Snažím se zapomenout, aby mi nekazil ty předcházející díly. ()

Mickel odpad!

Co mě jako mělo bavit?? uchylně natahované slow-motion?? stupidní scénář?? Nebo snad žalostně přehrávající Milla?? Co je to za novej trend vystavět film na efektech?? S takovym scénářem bych rovnou obsadil cvičený opice, ty to odehrajou stejně a za pár banánů ()

dadule777 odpad!

Pokus o vtip? Jak mohli tak pokazit Residenta? Přišlo mi to jako parodie, kde jsem se musela smát způsobu zpracování…absolutně nevtáhne do děje..Jestli chcete mít o 1,5 hodiny delší život, tak ani nezapínat ()

PanhanyZ

Jak se nám to minule začalo hezky vyvíjet od neinteraktivní videohry směrem k solidnímu postapo filmu (+ standardní benefity jako Milla a jiná hezká pokoukáníčka), tak se nám to tímto dílem zase vrátilo jako pružina.. Obrázky jsou to hezké, jako malované, některé akční scény se povedly a děvčatům to zase sluší, nicméně scénář a jakákoli logika se nekoná .. A tak pořád je to lepší než dvojka, no .. ()

wesker

Otřes otřes otřes..Jako fanoušek této herní kultovní záležitosti musím protestovat proti tomuto prznění tak skvělého díla jako je herní série RE. ()

benda02

Velké zklamání pro milovníka Resident Evil jako jsem já. Krom té akce které tu zas tolik nebylo jsem asi nic nenašel. Těšim se, co příjde dál, ale doufám, že to bude alespoň o dvě třídy lepší. ()

LeStAtKa

Nevím proč, ale tento díl se mi zamlouval nevíce, ze všech. Možná proto, že to v něm Mille Jovovich zatraceně sluší! XD Přesto si myslím, že natočit tolik dílů k jednomu filmu o zombících musí být zatracená fuška (dějová linie pořád o tom samém), ale nebylo to tak zlé ne? ;-) ()

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Jeden za všechny, všichni za 3-D

Jeden za všechny, všichni za 3-D

07.09.2009

Ach jo, co si to Paul W. S. Anderson zase vymyslel? Nová adaptace Tří mušketýrů v 3-D? S hollywoodskými verzemi Dumasovy klasiky sice nemáme příliš dobré zkušenosti (kung-fu poletování v Hyamsově… (více)