Alice stále pokračuje v odplatě proti svému bývalému zaměstnavateli, společnosti Umbrella, která do světa vypustila zombie virus. Ona i se svými klony zaútočí na ústředí společnosti, kde se jí podaří zneškodnit většinu přítomných zaměstnanců kromě Alberte Weskera, který jí vpíchne injekci zbavující ji všech nadpřirozených schopností. O šest měsíců později cestuje Alice na Aljašku do místa zvaného Arcadia. Zde se opět setkává s Claire a společně utíkají do Los Angeles, které ovládají zombie. Podaří se jim přistát ve věznici, která zůstala jako jediné místo ve městě útočištěm pro nenakažené. Mezi skupinu nenakažených patří basketbalista Luther, producent Sinclair, Angel, Kacey, Kim a Claiřin starší bratr Chris, kterého však Luther drží pod zámkem, protože byl obávaným vězněm. Společně všichni plánují útěk na Arcadii, což je podle Lutherových informací ve skutečnosti loď. Jelikož útoky zombie na věznici se začínají stupňovat, rozhodnou se utéci co nejrychleji. Sinclair ovšem sám zmizí s Claiřiným letadlem a tak jim nezbývá nic jiného než propustit Chrise, protože zná další možné únikové cesty. Do věznice se mezitím probojují zástupy zombie a je nutné s nimi bojovat. Při střetu se zombie umírají Angel, Kacey a Kim. Ostatním se podaří utéct a nalodit se na Arcadii... (TV Prima)

Uninstall

Moc hezká podívaná ve 3D. Bohužel tam snad všechny klady končí. První polovina filmu je akční a zábavná, ale postupně se stává dosti nudným "akčňákem" od kterého je docela snadné odejít... Moc mě to mrzí, protože mám sérii Resident Evil rád, ale sudé díly bohužel dost pokulhávají za svými o kategorii lepšími díly lichými. ** ()

Aildrin

Čekal jsem, že se u pokračování Residenta odreaguju. Prostě, že pujde o klasickou střílečku se zombíkama se závěrečným happyendem, ovšem ouha. Napětí aby člověk pohledal. O nějaké atmosféře, která od prvního dílu rapidně klesala, nemůže být ani zmínka. Víc zpomalených záběrů snad člověk může vidět jen shlédne-li celé mistrovství světa ve fotbalu. Na film jsem se díky nezáživnosti a nudnému ději moc nesoustředil, ale i tak jsem očekával všechny "děsící" scény přesně tam kde se záhy objevily a nezanechaly na mne ani jeden zježený chlup. Wentworth Miller nečekaně pomohl k Prison Break. (Obsazení do této role mi přišlo naprosto komické.) Megamutant rozbíjející bránu si zřejmě odskočil ze Silent Hillu. Jen slušivou večerníčkovu čepici vyměnil za kuklu a nůž na sýr za řeznickou sekeru, kterou si nejspíš i přez absenci vyšší inteligence ukoval namíru na koleni vlastníma prackama. Ale to už je jen detail. Vykrádaček je ve filmu víc. Samotný začátek silně připomíná scénu z prvního Matrixu a Agent Smith na závěr taky pobavil. Absence originality bije do očí a celý film se tak proměnil v obrovskou uzívanou slátaninu. Když si vzpomenu na útěk ze střechy následován zpomaleným útěkem uličkou nadržených zombů, ptám se sám sebe s jakým přemrštěným extrémem se Hollywood vytasí příště. Jedna hvězdička za pomalu vadnoucí krásku Millu Jovovich. Druhá, (trochu neoprávněně), za pesany co mi připomněly potvoru z The Thing od Johna Carpentera. ()

vieriX

3D mě a to říkám na rovinu přikovalo do sedačky v kině, od Avatara lepší 3D opravdu nenajdete. Milla se snad pro roli Alice narodila je to jedna z mála hereček u které ji akční hrdinku opravdu uvěříte úplně bez problému. No a teď se dostávám k příběhu tady doporučuji opravdu vypnout mozek a moc ho neřešit a jen si užívat vizuální stránku filmu. Celkově mi vychází 5* za 3D a 2* za příběh čili když to zprůměruji tak dostanu pěkné 3*. ()

ratpile

Ještě větší vykrádačka (Romero/Snyder, Matrix) s ještě děravějším (stupidnějším) scénářem. Přesto, o něco zábavnější než Extinction. Anderson čtyřce dodal trochu nadhledu, s ním bohužel opět tu hnusnou a zbytečnou videohernost (úctu k předloze lze dokazovat i jinak); ale suma sumárum, koukalo se mi na to lépe, než na předchozí díly. ()

Pharlap

Zatraceně slabé pokračování. Tak jak mne třetí díl v poušti nadchnul, pak tento díl nikoli. Příběh relativně jasný již dopředu. A zejména slabý. Pro návštěvníka kina jistě 3D efekty očiberoucí. Vykrádačka efektů z Matrixu nepopíratelná (již několikrát jinými uživateli zníněna). Milla Jovovich ve své standartní formě. Zombíci samozřejmě již nikoli. Zajímavá vsuvka s obrzombie a jeho kladivem. Relativně otevřený konec skýtá přemýšlení nad tím, zda nebude pokračování. A já se bojím, že ano. ()

mikhail

Príšerný scenár, grafické orgie, a príbehová línia celej série zamotanejšia ako v telenovele. Prirátajme k tomu vykradnutie scén a originalít z najlepších akčných snímkov posledných 10-tich rokov a máme to hodnotenie na úrovni 30%. Priznám sa, že ma nebude mrzieť, pokiaľ by som nevidel ďalšie pokračovanie, ktoré isto príde. ()

HEED

Myslím si že Anderson nemá dost velké koule na to, aby to natočil normálně (myslím tím bez těch slow motion záběrů). Je to dělané spíše pro to aby to vydělalo co nejvíce. Pomalé záběry tam jsou jen proto aby si lidé vychutnali ty 3D efekty, a přitom jim nic neuniklo. Není to nejlepší díl série, ba naopak bych řekl že se řadí mezi 2 a 3 díl. Dávám 60% a to jen proto že jsem chtěl vědět jak to dopadne. Jinak Kdo hrál konzolového Resident Evil 5, tak si přijde na své. Je tam spousta věcí podobných hře. No a ten závěr je teda debilní. Bylo to jako když končí film OSTROV od Baye. Od Andersona bych to nečekal - vcelku zklamání. ()

Jara_II

Jednoznačně nejhorší díl ze série, a to pro mě měla série Resident Evil stoupající tendenci :( Po třetím dílu jsem si od čtyřky sliboval jednu z největších akčních jízd za poslední roky, bohužel v prvních deseti minutách byla má očekávání scénářem rozprášena na milion kousků, po kterých uý přišla jen samá nuda podle již stokrát osvědčené šablony... ()

MrMir

Velice zajímavá výprava, která ovšem v sekci "zajímavé" zůstala osamocena. Děj strašný, akce neskutečně zpomalovaná, herci...no nějací umrlí. Ale co, hlavně že to sype :o) ()

intro

Film není špatný, ale přece jenom sem čekal o něco víc. Některé scény jsou podařené, třeba jako obrovský řezník se sekerou a mí oblíbení zombie pejsci. Ovšem to nestačí a konec je podle mě nějaký laciný. Chtělo to větší příslovečnou třešničku. ()

FortKnox

Zas tak špatné to nebylo, jak mě většina kamarádu před filmem varovala. Kdo nenechal mozek doma na odpočívadle udělal chybu. Vidět Wentworth Millera opět za mřížemi bylo osvěžující. Film si bere inspiraci z filmů jako Matrix, úvodní znělku bondovek, Ostrov, Prison Break. Kdo tvrdil, že zpomalovačky v Tranformers jsou příliš rychle, tady si přijde na své. Pěkných 60%. ()

L3G1ON4R

V řadě již čtvrtá adaptace velmi populární počítačové hry, která sebou přinesla nejmodernější techniku ve filmovém průmyslu. Kromě dobře vybrané hudby je to ovšem splácanina bez špetky originality. Žádné překvapení, již předchozí snahy skončily propadem a pouze stahují první film do hlubin zapomnění. ()

Jeremiasz

usmolena jedna hvezdicka za cca 3 scenky, ktere mne bavily, jinak je to priserna vykradacka a ac nemam nic proti vykradackam, tohle je tak mizerne udelany, ze se to fakt neda. Pokud prezijete prvni katastrofalni pulhodinu aniz dostanete infarkt, po zbytek filmu budete bojovat s nutkavymi pocity spachat sebevrazdu obzvlaste triznivym zpusobem ()

Jaromír

Další vykrádačka :(, tentokrát vykradli Matrix a ještě nějaké alieny (otevírání celé hlavy)! Ach jo, to je tak těžké napsat originální příběh, vždyť oni kopírují celé scény :(. Ve dvojce vykradli Frankensteina, ve trojce Hitchcockovy Ptáky a teď pro změnu Matrix a to hodně tvrdě.Teď mě napadlo, že ukradli i trola z Lord of the Rings HAHA, no jo!!! je to tak :). ()

Elegnor

Těžko si představit, že by šel tenhle snímek udělat ještě jako lacinější zábava.. Dokonce i ze scénáře táhne na sto honů podřízenost 3Dčku, celej vizuál je kvůli tomu tak neskutečně hloupě pojatej, že je to nejen škoda, ale místy dokonce hnus. Prvních 20 minut bylo pro mě ale úplně nejhorších, samá Milla, samý střílení, ale přesto neskutečná zhovadilost udělaná bez špetky rozumu. Navíc nechápu přítomnost toho obrovskýho, nelogicky se chovajícího monstrzombíka. Veškerý akční scény měli pořád, ale pořád stejnej mustr - něco/zpomalení něčeho/změna něčeho/další zpomalení, atd. Docela by mě zajímala celková stopáž těch zbytečně zpomalenejch scén, jejichž význam a užitek mi naprosto nedává smysl. Celkově z toho mam děsně špatnej pocit, tenhle film budu při ResidentEvil maratonech vynechávat.. Jedna hvězda za Millu, druhá za nečekanou a osvěžující přítomnost Sienny Guillory. ()

Budisovie

Úplne stupídne natočený 4 diel inak vynikajúcej série. Ak by som bol na 3D tak dám možno dve hviezdičky. Doma som však pritom zaspal. Akcia pomalá, snažila sa byť efektná a nevyšlo to. Nehral tam žiadny zapamätateľný záporák. Ešte aj hudba sa snažila byť cool ale nešlo to. Tento film nemusel ani vyjsť. A len krôčik chýbak k odpadu. ()

Romeroo

Hodnotit story, herecké výkony atd. …dal bych tak 30%...ale mě dostala vizuální stránka filmu tak moc, že na ten zbytek klidně zapomenu a dám pěkně baculaté 3* 68% ()

vlKousek

Opravdu mizernéé...film se táhne jako smrad, je pomalý, akční scény jsou nudný, málem jsem u něj usnul, prostě špatný i na počítačovou hru. PS. Milla Jovovich jinde přehrává, tady nedohrává, prostě tragická herečka, co k tomu víc mluvit. ()

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Jeden za všechny, všichni za 3-D

Jeden za všechny, všichni za 3-D

07.09.2009

Ach jo, co si to Paul W. S. Anderson zase vymyslel? Nová adaptace Tří mušketýrů v 3-D? S hollywoodskými verzemi Dumasovy klasiky sice nemáme příliš dobré zkušenosti (kung-fu poletování v Hyamsově… (více)