Petr23

Úspěšné pokračování prvního dílu přinášející s sebou opravdu grandiozní zážitek. Vlastně to přímo navazuje na první díl, a díky scénáři to není nuda, kamera se posunula o další kus dopředu, např. kamera umistena na helme vojaka, či záběru mladych pubertaku. Opravdu se mi to líbilo, možná že na někoho budou některé scény nechutné ale mě to nevadilo. Já si celý film užíval od začátku do konce. ()

Antek

Balagueoró se pochlapil a dal mi najevo, že jednička jeho "kamerového" výletu do infikovaného činžáku byla pouze trochu delším rozjezdem pro pravý survival. Žádné dlouhé expozice, pseudo-reportáže ... tady se jde hned na věc. Čtyři těžkooděnci (i když minimálně o jednom z nich pochybuji, že by vůbec přešel přes psycho testy) a člověk z vlády vstupují do karantény a začnou se dít věci. Celý koncept infekce je postaven na hlavu a začínají se tasit kříže, mluvit ve jménu Božím a hrát o osud celého světa. Vynikající efekty, (konečně) fungující atmosféra a pár skvělých režisérských nápadů (prolínání situací z různých kamer) se pojí v komplexní celek, který na konci dává tušit tomu, co se bude dít dál. Snad páni režiséři sliby dodrží a trojka bude nekomorní apokalyptickou vizí v podání komorní kamery ... už se nemůžu dočkat. ()

drake31

Tak tento film je o čosi slabší a to tým že už to napätie a pocit úzkosti u mňa nebol taký istý ako pri pozeraní predošlého dielu a sčasti som vedel kde a kedy môžem niečo očakávať ... ale aj tak perfektný zážitok a to finále bolo dosť zaujímavé ...som zvedavý ako dopadne tretí diel. Zatiaľ najlepšie hororové pokračovanie čo som videl ()

MishKonn

Fajn nápady, lepší drajv než v jedničce, každopádně postavy se chovaj naprosto dementně (střelit sebe když mohl ustřelit kličku na okně? Ale notak, prosímvás...). Obsazení je zajímavé, nicméně mi tu zůstala velká hořkost zejména z nevyužití potenciálu (šlo z toho udělat o tolik víc, je tam komando lidí, který je po zuby ozbrojený, přesto se na zombíky vystřelí jen párkrát.) ()

creeper

Rec a Rec 2 jsou na tom podobně jako Alien (scifi horror pracující s dobře stupňovanou studií strachu) a Aliens (akční horor). Atmosféra strachu z tajemného zla je ve dvojce rozmělněna žánrovým posunem i obšírným seznámením s evil mytologií. Tyto atributy nejsou vůbec na škodu. Dle mého názoru vznikl velmi efektní sequel, který díky výše zmíněné transformaci přinesl do syžetu mnohá osvěžení (včetně škodolibého humoru). celkově je pak sympatický i brakovější feeling snímku a příjemné asociace na kultovní hororové snímky (aliens, the exorcist etc). Těším se na REC 3. ()

Brain-D

Akčnější jak jednička. Trochu mi to připomělo převrat (Alien na Aliens). Tuhé napětí ustoupilo a začala pořádná akce, asi tak to na mě zapůsobylo. No rozhodně jsem se zase pěkně zapotil. Ty "REC" na mě fakt působý. ()

Tereza666

Naprostá jednička, odporná smršt, která vás prostě nenechá jen tak sledovat televizi. Tohle vás prostě pohltí. Nebojte, nejsem uchyl. Jsem jen prostej diváček :-) ()

darek kartac

První díl byl výborný, skvělý, originální a mrzí mě že druhému nemůžu dát ještě víc. Potom co do domu přijde kněz místo doktora. Poté co se zjistí že jsou lidé posedlí ďáblem. A poté co se zjistí když se zhasne světlo. ABSOLUTNÍ BOMBA!!! ()

Aven

Atmosféra, napětí, syrovost jako v jedničce. Poslední půlhodina to ale celý zabila. Přesto, mezi horory stále nadprůměr. ()

VasaX

Zde bych mohl v podstatě zkopírovat svůj komentář k REC, protože oba filmy jsou velmi podobné po všech stránkách. Ideálně je shlédnout oba jako maraton, za sebou (kraťoučký maraton, oba dohromady dají steží tři hodiny...). Dvojka je bohužel trochu slabší v tom, že jde více na dreň, odhaluje a objasňuje mysterium, které sice není o nic méně děsivé, avšak už jse poněkud zřejmější a jsou vidět jasné fantaskní prvky. Věc, která rozhodla o tom, že dostane o hvězdičku méně než první REC, a to i přes to že zde herecké výkony beru trochu s nadsázkou, je policejní komando. Na to, že v předchozím ději v budově zařvalo dost osob, pětičlenný team o čtyřech policistech zásahové jednotky, kteří jsou svými schopnostmi a taktikou spíše praodii n jakoukoli policejní jednotku, mi přijde trochu mimo a celou dobu jsem měl v ústech pachuť parodie. Co naplat, pokračování málokdy trumfne první díl. ()

Danny F.

Povedené pokračování. Film je svižnější a živější a obsahuje docela dost dobrých scén a krve. Rozhodně lepší než jednička, jen mě přišlo hloupé, proč tvůrci ze vztekliny nakonec udělali posedlost ďáblem? Chápu že je to v poslední době oblíbené téma. Nevadí, hlavně že je dost krvavý. 70% ()

H.Gordon

Když jsem viděla jedničku, tak jsem byla překvapená, že to bylo opravdu koukatelné a fakt to stálo za to. Tak jsem se těšila na dvojku. Dívám se dívám a nudím se. Jsou tam nesmyslné místa, není to absolutně lekavé, nic. Dvojka chtěla nejspíš přilákat diváky na střílečky nebo já nevím na co. Celkově to na mě působilo jako nějaká "hororová" hra. Teď už jsem měla pohled jenom na zrůdy. V jedničce panovalo alespoň nějaké napětí...docela zklamání. A to jsem ještě přemýšlela nad odpadem. Ale po vizuální stránce to nebylo tak špatné. ()

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Rec" a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

ghatos

V roce 2009 nabízí Rec 2 jedinečnou, napínavou a napumpovanou akci plnou parádního děsu. Kombinace několika subžánrových hororových témat s perfektní zápletkou nepostrádá téměř nic. Ve dvojce jsme svědky trochu odlišné dějové linie, oproti prvnímu dílu. Není to vůbec ke škodě. Vyhrocený a překvapivý závěr naplnil má vysoká očekávání. Rec 2 je nejlepší horor roku 2009...4,5*. ()

Ichabod

Velké prohloubení informací o událostech v prvním díle a tedy celkové zápletky mne rozhodně těší. Ve dvojce už víme o co jde a jak z toho ven a pokud se podaří vydělat druhému dílu dost, trojka by mohla navázat hodně zajímavým způsobem (né, že by SWAT tým nenavázal výborně). Druhý díl ale také není bez chyby a velká část sledování událostí z pohledu děti co se dostali do budovy je celkem nuda a nijak zvlášť nic nikam neposunulo. Posledních deset minut filmu je opět skvěle vygradováno a od REC 3 mne rozhodně neodradí nic. ()

Guzo

Skoro bych to viděl až na 5 hvězd, protože tenhle yp hororů mám rád a dvojka naštěstí netrpí klasickými neduhami druhých dílů, šlape na paty svému předchůdci. Jen mám jednu poměrně velkou výtku a to, jak se chovali členové španělských "swat". Myslím, že nejsou tamější jednotky o tolik horší než třeba české a co si budeme povídat, kdo viděl nějaké skutečné záběry od nás, ten ví, jak ostřílení to jsou hoši. Že by jednali takhle nelogicky a byli tak nešikovní? To asi ne.. ()

klima777

To jsem zase jednou nepěkně naletěla. Nenechte se však rušit, možná, že tenhle španělský spektákl není tak nevydařený. Co s tím čertem všichni mají? A proč o něm točí filmy? ;-) Prostě se mi REC 2 nelíbil. Zásadně. ()