Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

Remedy

Atmosféra britského předměstí vystižena vskutku bravurně. Je pravda, že Gran Torino je komplexnější, "uhlazenější" a filmařsky vyspělejší, na druhou stranu takhle britská variace se lidově řečeno s ničím a nikým nesere. Syrová a drsná atmosféra, vynikající Michael Caine a pár okamžiků vnitřního uspokojení (zákony a činnost policie hold někdy nestačí) - to jsou takové tři hlavní důvody, kvůli kterým stojí Harry Brown za zhlédnutí. Co do autentičnosti a celkového vyznění působivější než Gran Torino – alespoň pro mě. 90% ()

Mikita

Drsné, drsné, drsné. Jen ten závěr mi k tomu vůbec neseděl. SPOILER: Opravdu se rozpoutalo malé povstání kvůli zatčení bandy dealerů? Prostě mi to nesedlo. Méně lidí by mi sedělo více. ()

Rakosnicek77

Celkem vydařené drama, kde jsem váhal mezi třemi až čtyřmi, nakonec dám tu silnější hvězdu, jelikož jsem opravdu dostal rozumnou dávku příběhu, bez všech možných triků a efektů. A řekněte sami, ve kterém filmu padne klaďas k zemi, při pronásledování zločince, vlivem rozedmy plic? :o) Prostě příběh ze života... ()

Philcze

Dobré, ale čekal jsem o mnoho víc. To, že se druhá polovina, dosavadně poměrně pomalého filmu, bude odehrát prakticky od výstřelu k výstřelu, mě sice napadlo, ale nedoufal jsem v to. Michael Caine byl naštěstí bravurní, takže Harry Brown nikdy nezačne nudit. Ale dojmu, že to mohlo být o dost lepší, toho se už asi nezbavím. Napoprvé ušmudlané 4 hvězdy z náběhem na snížení. 7/10 ()

MATADOR

Minulý rok Gran Torino, letos přichází Harry Brown. Porovnání těchto dvou snímků a hereckých veteránů je na místě. Podobný námět, podobný nářez a Harry Brown je jako režisérský debut vynikající. Jen to nechtělo ke konci polevit, ale udržet si podobnou laťku jako na začátku. Ale i tak smekám před staříky, co dokáží! ()

stration

Michael Caine je v roli osamělého důchodce mstitele perfektní. ve srovnání s Gran Torinem je násilí syrovější, scény vyhrocenější, všechno špinavější a drsnější. Přesto po Torinu byl zážitek silnější. ()

Thomassi

O tomto filmu jsem nic moc nevěděl a k tomu, abych se přinutil se na to podívat, mi napomohl Michael Caine a cover, na kterém je zobrazen s pistolí a v pozadí peklo. Snímek popisuje, jak je zavražděn starý pán, přítel hlavního hrdiny. Ten pak vezme spravedlnost do svých rukou. Začátek byl pomalejší, i když úvodní scéna byla dost dobrá. Postupem času jsem si říkal, jak takový stařík se může vzepřít bandě chuligánů (v tomto filmu je spodina lidstva vyzobrazena bez příkras a několikrát mi bylo na blití, co takoví hajzlové a individua dokáží. Na místě zastřelit, ku*vy jedny). Ale jakmile Caine sáhl po bouchačce, nevěřil jsem vlastním očím. Naprosto nekompromisně z těch parchantů mlátil duši (asi nejlepší scéna, jak si Michael přiváže jednoho na vodítko). Tento snímek doporučuji, je hodně emotivní a napínavý a Michael Caine je cool. ()

vanadium

Dědula, bývalý mariňák, se rozhodne zatočit s gaunerskou mládeží. Když tak začne činit, není to sice tak efektní jako když Master Yoda poprvé vytasil svůj světelný meč nebo když nevinně působící stařenka Poltova byla Barnabym odhalena jako několikanásobná vražedkyně, přesto se však dočkáme silného příběhu, konfrontace gaunerského násilí s násilím staroškolským. To první motivované nízkými pudy a nudou, to druhé motivované touze po spravedlnosti; enihau, násilí, ať už páchané z jakéhokoliv důvodu, je stále násilí. Těžko se však dědulovi divit, měl silnou snahu vyřešit vše nenásilně a dle práva. Ovšem v tak morálně absolutně upadlém prostředí městských gangů zdá se stejně být jedinou účinnou pomocí oheň a síra... Herecké výkony jsou velmi přirozené, mnohé scény jsou dosti syrové a naturalistické (byť míra naturalismu je místy na hraně laciné snahy zalíbit se divákovi). Z feťáckého doupěte je člověku vážně zle. Prostřelená aorta je děsivá. A ke konci napětí houstne, tím víc, že divák vzhledem k tomu co doposud viděl přirozeně neočekává happyend... Smutný film o tom, kam až může společnost upadnout, když ztratí morální zábrany. ()

salalala

Harry Brown má velké pozitivum v obsazení hlavní role - Michael Caine totiž rozhodně nevypadá na někoho, kdo vás bez milosti odstřelí. O to víc je pak šokující, s jakým klidem a přesností míří své střely do nohou, krků atd. Debutující režisér Barber servíruje velmi solidní, dusnou a syrovou atmosféru a jedna z úvodních scén na motorce je nářezová (ač vyzněním neuvěřitelně krutá). Líbilo se mi taky, že se neštítí brutality a krev tu cáká v poměrně velkém množství a rozhodně si nebere servítky. Srovnání s Gran Torinem se to neubrání, přesto to jsou dva jiné filmy, ale dobrá. Zatímco Gran Torino na konci nabírá dech a leze u něj mráz po zádech, HB se na konci ztrácí ve zmateném scénáři a naprosto zbytečných a nepochopitelných scénách pouličních bojů proti policistům. Jinak je to ale velmi dobrý film, nadějný debut s vynikajícím Cainem. 75% ()

m@rz

Pomalý rozjezd, který sice perfektně rozvine děj, ale zbytečně natahuje celý film. A trochu mladší hlavní hrdina by taky neuškodil. ()

Derek

dost slusny debut dalsej anglickej reziserskej nadeje (po kings speech a yatesovych potterovkach, je barber dalsi anglicky reziser s preciznym slusnym stylom a okom pre kompoziciu vynikajucich zaberov). dobre natocene i ked miestami neznesitelne pomale (rozumiem ze to bol zamer aby boli urcite sceny vygradovane a clovek bol napaty k neznesitelnosti, ale niekedy je menej obcas viacej a napriklad scena nakupu zbrane ma skvely uvod aby sa potom miestami vliekla a som si hovoril ze by to islo trocha zostrihat, ale vyustenie je genialne). caine je opat bezchybny a i ked sa nepohybuje ako panter clovek mu jeho minulost v SAS kludne uveri.... po udalostiach v londynskych uliciach poslednych dnov (rabovacky a podpalovanie budov) dost aktualny film... ()

grogodil

Nekompromisný deduľo sa prestrieľava za pomstou svojho zabitého kamaráta skrz tú najskazenejšiu mládež, akú podľa posledných filmových skúseností v Európe máme. Vizuálne je to veľmi pôsobivé (hlavne úvodná scéna), autenticky drsné a síce Harrymu ten osobný prerod z mlčky trpiaceho penzisty na nasraného penzistu ochrancu trvá skoro polčas filmu, určite to nie je Caine a jeho postava, kto filmu ubližuje. Závažím na nohe je pre film občas prílišná scenáristická plytkosť a jednotvárnosť s akou to je všetko vyobrazené. Ku príkladu, samotná polícia, ktorá tu na čele s mátožnou Emilly Mortimer vyzerá ako patička ustráchaných, utiahnutých blbých kreténov, neschopných rozohnať slzákom partičku výrastkov so zápalnými fľašami. Ak však oželiete o nejakú hĺbku, alebo slzy ohlodaný príbeh na úkor nekompromisnej akcie a siláckeho Harryho image, máte prvotriedny triller, ktorý má však s omielaným Gran Torinom spoločného akurát tak toho penzistu v hlavnej úlohe....a ešte toto, onô - kedy som si mal v Harryho rukách všimnúť tú brokáreň, s ktorou sa pretŕča na plagáte? :-) 70% ()

Dexter1

Harry Brown je ďalšia rutinná záležitosť na tému vigilante. Je to veľmi pomaly plynúci film, ktorý však svoje čaro má a zakladá ho na naozaj skvelom výkone Michaela Cainea. Premena a a odhodlanie nahnevaného jedinca ide celkom prirodzene a akčné sekvencie sa celkom vydarili. Ale v podstate ide o priemerný a miestami až podpriemerný filmík, ktorý sa môže pýšiť Caineovým hereckým koncertom a obstojnou réžiou. ()

Vědma

Takhle si nějak představuju ono švejkovské - zabili jste mi kámoše - tady máte přes držku. Krutý a drsný film.Na takovém místě bych jistě žít nechtěla, stejně jako ten nesympatický policajt. Jak už jsem psala u Gran Torina o Americe. Opravdu je to s Velkou Británií tak špatné? ()

Skip

Mottem tohoto filmu by mohlo být "Pozor na seniory". I když by to bylo vcelku trefné, vyznívalo by to poněkud ironicky, a to si tento film rozhodně nezaslouží. Harry Brown je sice film hodně přímočarý a v podstatě jednoduchý, ale to v tomto případě vůbec není jeho slabina, ba právě naopak, a navíc to s tou jednoduchostí není až tak jednoznačné, protože jakoby v malých odbočkách je ukazováno na mnohé problémy, zejména zločinost gangů na předměstích a neschopnost policie. Není to tedy jen film o pomstě, syrovém násilí a jakémsi mstiteli z lidu. A Michael Caine alias Harry Brown mě už dlouho tak nedostal. ()

Foma

Taky docela zbytečnej film. Proč? Co chce říct? Obhajovat násilí ve starozákonním smyslu? Srovnávat s Gran Torinem mě vůbec nenapadlo, dokud jsem to tady nečet´. Gran Torino je nesrovnatelně lepší a hlavně katarznější. ()

Dubro

Pán Michael Caine je Harry Brown a divák sa musí poriadne vzpučiť, aby mu uveril, že je navyše aj anglickým Clintom Eastwoodom. Dá sa to zvládnuť, no horšie je to však s Emilkou Mortimérovou, ktorá zrejme pred natáčaním podstúpila lobotómiu, inak si jej výkon neviem vysvetliť. Miesto policajtky by s tým jej ksichtom mohla s prehľadom zahrať pohár kvasených uhoriek. Napriek všetkému dávam filmu štvorku. Nech si karavána breše koľko chce, psi idú ďalej. ()

Eldrick

GRAN TORINO bez Gran Torina a bez srdce. Až nereálně násilný, Michael Caine připomínající Cartera v důchodu, sice nemůže pomalu ani popadnout dech, ale střílí mu to jak Eastwoodovi v GOOD, BAD AND UGLY. No prostě nevěrohodný a v mnoha ohledech film plný nelogických paradoxů s cílem šokovat. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008