Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

Fanucci

Kombinace Gran Torino a Přání smrti s Bronsonem. A oba jmenované snímky jsou lepší a důvěryhodnější než Harry Brown. Tomu hraje do karet opravdu věrohodně zahraná zločinecká omladina:-) a scéna v drogovém doupěti. To bylo hutné - 70% ()

Sheldra

A pak že je Gran Torino depka! Jeden z nejbezvýchodněji působících filmů, co jsem kdy viděla - odevzdaně se ploužící Michael Caine (ten chlap je ďábel, fakt), rezignovaná policajtka a zkurvený parchanti, co tyranizujou okolí a beztrestně jim to prochází. Tohle jsou momenty, kdy bych chtěla mít schopnosti Jediů, vlézt do televize (nebo líp, tam, kde se tenhle film inspiroval) a všechny ty svině rozsekat na maděru. Umělecký zážitek je pak sice umenšený mým soustavným vykřikováním, což je ale z druhé strany vyváženo nezapomenutelnými dojmy, které ve mě doznívají ještě dlouhé dny po shlédnutí. Je to síla v nezředěné podobě, kteru bych promítala povinně. Pořád říkám, že naše společnost na svou extrémní liberálnost jednou dojede - Harry Brown je dalším důkazem, že už se to děje. ()

dee-key

Starý dobrý mstitelský koncept v čele se starým dobrým Michaelem Cainem. Jak by to dopadlo, kdyby důchodce začal kosit vraždící teenagery, nedovedu si představit lepší provedení. ()

SonG

V mnohém se Harry podobal Gran Torinu, ale chyběl mu onen pověstný Clintův nezaměnitelný šarm a styl, s nímž do filmu vstoupil jak na poli hereckém, tak na poli režisérské. Michael Caine hraje dobře, to ano, druhá polovina filmu utíká velmi svižně. Trochu mi vadilo klidné tempo v první polovině, kdy jsem měl jednu chvíli namále, abych Harryho vypnul. Takže pokud bych to bral čistým průměrem, vychází mi z toho čistý průměr. ......Jo a abych nezapomněl, Emily Mortimer mne ve filmu opět vůbec nebavila, stejně tak mne nebavila v Matchpoit. Umí hrát jen ublížené ufňukané ženy...nic pro mne. ()

Cl3ricK

Naprosto skutečný a skvělý film. Caine válí jako sviňa. Sice člověk odhadne konec během 10 minut, ale to vůbec nevadí. Briti jsou mistři, co se Rkových filmů týče. Umí je pojat tak surrealisticky. Prostě ne pohollywodsku, a to se mi líbí ze všeho nejvíc. Jen mě mrzelo, že poldové během ústupu nevytáhli nějaké kulomety a ty zmrdy nepostříleli. Zasloužili by si to. Stejně jako tenhle film 5 zářezů. ()

Joe321

Yeah! Michael Caine čístí předměstí od pubertální špíny. Tempo je pomalejší (scénář není žádný zázrak) a konec mi přišel trošku odfláknutý. Jinak... hudba skvělá, přestřelky a grázlové taky. Celý film je takový menší britský bratříček Gran Torina, protože samotný Caine má téměř stejně charisma jako Eastwood. Jen nenadává a téměr nehlásí, což trošku feeling sráží, ale zase je to normálnější postava. A že skvělá. V jednu chvíli Harry brečí na gauči ve khaki svetříku a za chvíli rozstřílí dva hajzlíky execution style. -"You failed to maintain your weapon, son." ()

M.i.k.e

o pověstný fous slabší a o poznání brutálnější obdoba Eastwoodova Gran Torina s vynikajícím Michaelem Cainem.Celkem sem koukal,v jakém světle tady byla vykreslena policie a docela mě zarazilo,že by si nechala takovýmto způsobem kálet na hlavu.Holt je vidět,že Anglii se jejich "bezbřehá" tolerance vyplácí čím dál méně...poctivých 80% ()

Chen

Chladné a pomalu plynoucí, přesto svým způsobem strhující. Jen Angličani umějí navodit tak stísněnou a nepříjemnou atmosféru, kterou jsem naposledy poznal u Jezera smrti a teď u Harryho Browna. ()

Morloth

Pod velkou část komentáře JFL bych se podepsal. Paralela s Gran Torinem tu je na první pohled patrná, a vůbec si poslední dobou říkám, zda se konfrontace dvou generačních světů nestává stěžejním tématem napříč kinematografií. Už se však nenese v příliš smířlivém duchu. Harry Brown je nejen výpovědí o britské realitě, ale i jejím řešením. Střetnutí starého a nového nikdy nevyznělo tak syrově. Michael Caine se vydává po stopách Charlese Bronsona z Přání smrti., aby udělal ve městě pořádek. Krátká recenze ZDE. ()

rakovnik

Tento film je především smutný, mnohem více, než jak je drsný a syrový. Před pár dny jsem zhlédl "Equalizer" s Denzelem Washingtonem, který je v podstatě o tom samém, jen hrdina podstatně zestárlý, mnohem více zranitelný. To byl důvod, proč jsem se o něj až téměř úplně do konce bál. Jsem rád, že se již nemusí obyčejní lidé ("mlčící většina" - ale co proboha mají lidé dělat, když policie roky nekoná?) nemusí bát na ulici, hřišti či v podchodu. Alespoň že na konci se policisté zachovali tak, jak jsme (rádi) očekávali. ()

Martin741

Reziser Daniel Barber mi nic nehovori a film je to len podpriemerny. Depresia a beznadej sa siri z kazdeho zaberu, ale holt, furt je to kompletny financny prepadak se vsim vsudy. Dej je nudny a osobne sa cudujem velikanovi ako Michael Caine /Italian Job, Pohreb v Berline, trilogia Batman/ ze sa dal na takuto koninu. Popri starom bardovi Caineovi sa tu zjavil este mlady /podla mna talentovany/ Jack O´Connell /Eden Lake/, ktory mi nijako nevadi. Ovsem film je to hrozny, nudny : 10 % ()

Petoss1

Zasraná mládež a neschopná polícia. Takže Harry Brown musel zobrať veci do vlastných rúk a urobil sakra správnu vec. Jo tak to má byť, zmasakrovať tých sráčov feťáckych. Príbeh je dobrý a je pravda, že má nejaké spoločné znaky s Gran Torinom, ale žeby ich trebalo až tak porovnávať. Nie je to predsa jeden film a každý ma svoje plusy a mínusy. Záver som čakal iný to je pravda, ale stále je to viac než dobrá podívaná. 85% ()

MrPierc

Jak vypadají dnešní sídliště ? Bojíte se projít za bílého dne. U nás to ještě není tak markantní, ale ve velkých městech to jsou úplná gheta, kde není radno chodit sám. Harry Brown už nemá co ztratit a bere spravedlnost do svých rukou. Velmi drsná ukázka poměrů v chudších čtvrtích, které jsou plné drog a mládeže, které se bojí i dospělí. Michael Cane ve svých 77 letech hraje velmi vitálně a co nedokáže fyzicky zahraje s pomalou elegancí. ()

DrBuznička

Kterak Michael Caine přišel na to, jak vyčistit podchod od podvratných živlů, a zkrátil si tak cestu na druhou stranu silnice. ()

bourec

Michael Caine je opravdu herecká legenda,ale u mě to nikdy neměl lehký,tenhle herec mě k srdci nepřirostl.Od toho filmu sem podle traileru něco čekal,ale šel sem do toho na pokraji spánku.Po deseti minutách bylo po ospalosti a jen sem zíral na drsnej příběh,v němž M.Caine i přes vysokej věk nepůsobí trapně,ale naprosto přirozeně.Když si vzpomenu na Gran Torino,tak v Eastwoodově filmu přesně to něco chybělo k dokonalosti.Ve filmu se mi nelíbily snad dvě pasáže,jinak sem nadmíru spokojenej.80%. ()

Gaskin

Ano! Milovaný Michael Caine v britském Gran Torinu! Abych se přiznal, tak trochu si přeji, aby tohle byl další tématicky typický film pro stárnoucí hvězdy. Heroickej koncept dědy, kterej má slušnou historii z válek a kterej si něco prostě nenechá líbit. Drsňák s chodítkem. A kdo ví, třeba si každý herec po šedesátce bude moci vybrat, jestli natočí Wrestlera, Gran Torino nebo JCVD... ()

Skleena

Michael Caine jede. Trochu jsem se obával takového toho klasického přerodu hlavního hrdiny z nenápadného človíčka na vraždící mašinu, odolnou veškerým ranám pěstí (či osudu), ve které se probudí dlouho zadržovaný dávný bojový výcvik a bla bla bla.... nestalo se a Cainova postava je přesně tím vetchým starcem, kterým se jeví. Jen ty zkušenosti... ty se nezapomínají. A to je dobře. Velké filmové překvapení s trochu přehnanými kulisami, ale Clintovi byste taky odpustili všechno možný, no ne? Mimochodem - potěšilo mě velice zajímavé zvukové podkreslení jen s minimem hudby. ()

Abes

Viděl jsem hudební klip na joutůbu, tak mě to zaujalo. Viděl jsem film a ten mě zaujal méně. Tento komentář zpracuju tak nějak filmově, geograficky. Začátek dával čichnout obrazovému stylu Requiem za sen. Později se to usměrnilo do stop Gran Torina. Později nechal Harry tyto stopy daleko za sebou a přiklonil se k filmu Taken. Nakonec se film zprznil a vcucnul sám do sebe. Mírný SPOIL: Přestože měli tvůrci krásně vykročeno, od chvíle kdy se Harry Brown ocitá v nemocnici, jde vše z kopce. Dost to odflákli. Už tady byly zmíněny nepokoje, které vznikly tak nějak z ničeho. Dále jsem trochu zmatený z lokací. Na začátku filmu to rozhodně nevypadalo, že by byty obou dědků a hospůdka byly hned vedle sebe. Na konci naopak ano. Z tohoto ignorování prostorových reálií mi na mysl vyvstala vzpomínka na Larsův Dogville. No a vrchol všeho byla brečící policajtka, která se dědy ptá "Kdy tohleto skončí". Tohle mě opravdu od srdce rozchechtalo. Policistka která se dle slov jejího kolegy, nechala do těchto divokých míst přeložit sama, se najednou sesypala a to na ni doposud nikdo nesáh (no možná byla v šoku z autonehody dobře). Při scéně v pubu jsem zavzpomínal na Eden Lake, popravdě kdyby Sid Rourke a jeho synovec všechny pěkně odpravili a tím to vše skončilo, bych bych nasranej stejně ale stejně jako u Edenu bych volil víc hvězd. Ale kdo ví, třeba bych to zase považoval jen za kopii :) ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008