v.indruchova

brrr.. takový je asi pocit z toho filmu. Je to "nechutně" strašidelný. Pro některé, je to natočeno neobvyklým způsobem, který film sráží. Tohle je pro fanoušky, který vědí že takové prasárny se děly. ()

linger

Uporna snaha filmu presvedcit o svojej autenticnosti mi prisla uz od zaciatku podozriva. Menej je viac, obzvlast v hororovej kategorii. Tu mi oblubene "podla skutocnych udalosti" oplieskavali o hlavu asi tak kazdych 5 minut. Herecka v kvazi skutocnych zaberoch sama vyzerala ako mimozemstan a jej roztraseny umraucany hlas sa nedal pocuvat. Na druhu stranu flegmatizmus Jovovichovej a jej konstantny sepot posobil asi este horsie. Skoda toho tlacenia na pilu a zleho vyberu hercov, zabery na prirodu "Aljasky" boli okuzlujuce a tema ufonskeho unosu mi stale pripada na horor ako stvorena. ()

Tomko87

Keby sa tvorcovia, na čele s Millou nesnažili krvopotne presvedčiť že film je podľa skutočnosti, a v ňom autentické nahrávky pravéy bolo by to v poriadku. No všetko je to jeden FAKE. Dokonca aj ,,skutočná,, postava, ktorá je akým si rozprávačom je vlastne málo známa herečka. No k filmu. Neustále som mal stiesnený pocit a v jednom kuse mi behali po chrbte zimomriavky, Škoda finále. Síce bolo viac než pôsobivé, ale prišlo mi aj trochu smiešne. Jaaaaa soooooom booooooooh. No taaaaaak. Určite to bol ufónec, ktorý strúha machra do (ľudského) telefónu a na živo ...Ítí volaaaa domov ... ()

Kalda69

Pravda ci lez? Dokud to nekdo nebude nazyvat dokumentem, nemam problem s jakoukoliv fikci prezentovanou jako "tohle se stalo". Pac uplne kazde vypraveni je subjektivne zabarvene vypravecem a zkresleno tim cemu on veri. A proto bych pouzil podobna slova "puvodni" doktorky (coz je ale taky herecka): Svedci hlasi unosy lidi, pozorovani UFO a to je prosta realita. Na nas je jaky pribeh v tom uvidime. Ano muze jit o meteorologicke balony, atmosfericke jevy apod. ale nerikejte me ze to co tesali a malovali kultury pred nami ale treba i krestani (http://pauza.zive.cz/viewtopic.php?f=635&t=605010&start=420&st=0&sk=t&sd=a) jsou ruzny jevy prirody kdyz uvnitr letajicich veci sedi lidi! ()

jjjerry

Sezení u a s psycholožkou. Jinak trošku nuda i přes dokumentaristický a jakoby reálný styl. Atmosféra je přesto celkem slušně psychohororová. ()

Birter

Takže to není podle skutečných událostí. Uf. Ale popravdě řečeno naivně jsem věřil, že je. Čtvrtý druh ve mě vyvolal strach jaký jsem u žádného jiného filmu nezažil. Tajemná atmosféra, nepředvídatelný příběh, uvěřitelné herecké výkony a hlavně pocit, že se to opravdu stalo dělá Čtvrtý druh velmi napínavým a skvělým filmem. Nicméně fakt, že je to jen fikce je sice zklamáním pro diváka, který byl doslova klamán, ale to je přece jedno. Důležitá je spokojenost klienta. A nevím jak vy, ale já s tímto hororem určitě spokojený jsem. I když už nejsem tak znepokojený jako při jeho sledování. ()

Scaevola

Zajímavě vymyšlený koncept, který má nezanedbatelný horrorový potenciál, bohužel bojuje s nedotažeností a nelogičností scénáře, s nedostatečným vysvětlením fikčních pravidel (kdybych neznal americký UFO folklór a teorie o starověkých astronautech, byl bych ztracen), a především s neschopností M. Jovovich zahrát něco jiného než urputnost. A když se v závěru zamyslíte a, nedejte bohové, si i najdete nějaké souvislosti, sesype se pracně budovaný mýtus jako domeček z karet... ()

Trky

Myslím, že každý z nás si alespoň jednou položí otázku.....,,Jsme ve vesmíru sami?" Po shlédnutí tohoto až moc reálně dobře natočeného povedeného snímku dle skutečné události jsem si řekla, asi to tak bude.Tenhle film mě doslova pohltil realitou a přesvědčením, že nejsme sami. Nebála jsem se klasicky jako u jiných hororů, ale tady je to spíše o psychickém strachu a zamyšlení ()

F2003F

Kto by odolal pri tom tajomnom popise a lákavom trailery sľubnému mysterióznemu scifi, navyše so sexy Millou, že jo. Prvou tretinou to aj začína napĺňať očakávania, no zbesilou rýchlosťou to klesne na scenáristicky odfláknute nedotiahnutú ďalšiu blbosť o ufe. Atmosféra funguje správne v niektorých (málo) chvíľach, ale po väčšine to vyznieva smiešne. Štvrtú dávam za nápad s úvodným predslovom a myšlienku. Pre nenáročného ok ()

Whoossain

Parádní film o mimozemských únosech, který nesází na nákladné efekty a akční momenty, ale na atmosféru a "dokumentárnost". Myslím, že to je téměř povinnost pro všchny, kteří se podobnou tématikou zabývají. Celou dobu jsem čekal, kdy odněkud vyskočí Fox Mullder se Scullyovou v patách :-) ()

deja.vu

..jedine dobre co na tomto filme je ze je o nieco lepsi ako Paranormal Activity, co zase nie je vyhra, lebo PA je zbytocny film, ktory chce silou mocou nadviazat na popularitu Blair Witch, avsak s neskutocnym marketingom. ..v tomto filme najdete snad vsetko co sa v horoch posledneho desatrocia nachadza, cez podivne audionahravky, nekvalitne kvazi real videonahravky, vznasajuce sa a pokrutene tela, abnormalne otvorene usta, atd., dokonca som zahliadol v jednom zabere postavicku E.T., a to vsetko s nalepkou "podla zdokumentovanch udalosti" Zistenia: 1. Mila nevie hrat, teda vie ale iba od Resident Evil I po Resident Evil III., zlaty 5 element 2. americka propaganda "UFO" sa opat rozbehla 3. verim ze niektory ludia po zhliadnuti tohto filmu navstivia psychologa, ze im celu noc na okne sedela sova 4. sovy sice su chranenym druhom, ale po tomto filme sa stanu aj ohrozenym prave kvoli zisteniu 3. 5. vacsina psychiatrov zbohatne v case ked bude sova ohrozenym druhom 6. nechcel by som stretnut tetu z interview, to radsej nech mi sova sedi na okne celu noc aj cely den 7. verim ze ak na tento film zoberiete svoju priatelku, v noci sa od vas ani nepohne ... :) ()

cende

Souhlas s Xmilden, jedna hvězda jen proto, že jsou ještě horší filmy. Nemá to hlavu ani patu, herecké výkony pod psa, jestli to mělo vyvolat dojem reálného příběhu, tak potěš koště, úplně se těším až si to najdu na netu, he he he. REC rulez ()

Sheepy93

Nevím kde v tomhle příběhu vězí pravda, a ani se v tom hlouběji pitvat nebudu,raději. Ale co vím, je že jsem si po první půlhodině musela dát panáka, jedině pak jsem to byla schopná dokoukat. Nejsem přívrženec sci-fi ani UFO teorií, ba naopak...ale tohle mělo "bejt" sakra co?! ()

TdP

Iba ďalšia špatná, dokumentárna zlátanina ako REC alebo Paranormal Activity. Tentokrát však už nie s duchmi či zombíkmi, ale s ufónmi. :) Zo super námetu s ktorým sa dalo pohrať bohužiaľ vznikol film ktorý za to rozhodne nestojí... ()

Bluesun

Hodně znepokojivý film. Jestli je to fikce, tak je to podobná pecka jako Blair Witch. Jestli je to pravda, pak nám pomáhej bůh! ()

dextrush

Mimozemšťania?! Toľko možností ako využiť potenciál filmu naplno a na Aljaške terorizujú ľudí mimožemšťania? Tak či onak, bol je to horor na úrovni. Prelínanie sa časových paralel "skutočných" postáv a sekcií určenej pre diváka bolo úžasne! Bravó! Atmosféra bola jedinečná a napätie vo filme sa dalo krájať. Najmä v podaní Milly Jovovich. Pri jej kriku som mal zimomriavky po celom tele. Predčinilo to moje očakávania a to neklamem! Na Sci-Fi horor veľmi dobré. Len prosím vás, mimozemšťanov si nechajte pre nejaký Béčkovy film! Po svete "behá" toľko strašidiel a nadprirodzených úkazov, že mimozemšťania mi prišli ako úplná banalita. ()

R-2

Příjemné pokoukání, po delší době film, který když skončí, tak ve vás zanechá otázky. Vyhovoval mi příběh i tempo děje, které je přehledné. Velice zajímavá práce střihu a kamery. Např.pro milovníky Akt X a záhad jde určitě o zajímavý kousek. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje