Sfinkter

Zajímavý námět a tah na diváky s dokumentárními prostřihy, který nedokázal využít svůj potenciál. Vše je natočeno zvláštním nudným stylem a Spielbergova setkání třetího druhu jsou proto o dva levely jinde. ()

Mrkvič

To je ale slátanina. Od začátku zdramatizování každého slovíčka, na které si divák i přes svou zřejmost musí pár vteřin počkat. Ona totiž dunivá naléhavá hudba, nervózně se pohybující kamera a odmlky od vynesení nějaké věty asi automaticky znamenají budování atmosféry. Pár momentů to sice mělo, ale Milla se na tohle fakt nehodí a pan režisér by měl režírovat spíš estrádní televizní interview s podobnými šílenci. ()

Ryuuhei

Čekal jsem něco děsivého, explicitního. Ano, děsivého v pár případech možná, kdy postavy promlouvaly nelidským hlasem v sumerštině. To mě dost silně zamrazilo. Ale jinak? Nuda, prázdno. Film se sice snaží hrát na autentičnost (která je samozřejmě smyšlená), ale podivnou kombinací nahraných záběrů s těmi „skutečnými“. I těch 90 minut mi přišlo zatraceně nekonečných. Líbil se mi akorát nápad zakomponovat tam sumerskou mytologii (která opravdu zůstává záhadou a není od věci se o ni nezajímat) a konečné vyvrbení. Jinak jak říkám, nuda, protahované a to, jak jsem slýchal, kolik explicitních záběrů tam je... ano, jenže vše se skrývá pod cenzurou typu kostičky, nebo jakožto rušení nahrávání, takže není vidět takřka nic. Hodně jsem očekával, i jsem se filmu raději dlouhá léta vyhýbal a vše přišlo vniveč. 30% ()

Javad

Mysteriózny shocker ktorý nás asi o tom ako je „podľa skutočnosti“ pekne klame ale koho to zaujíma. Pripomenulo mi to moje obľúbené AKTY X (minimálne ten feeling to má) a v jednej scéne poriadne naľakalo, takže účel splnený. ()

lennyd

Městečko Nome na severu Aljašky by bylo bývalo obyčejným městečkem, kdyby se zde neděly podivné věci - záhadná úmrtí, zmizení lidí, sebevraždy. Samotná FBI navštěvuje toto město asi desetkrát častěji, než druhé (o mnoho větší) město na Aljašce. Doktorka Abbey Tylerová (Milla Jovovich) pátrá po původci těchto jevů, jejichž obětí se stal i její manžel Will. Proti názoru veřejného mínění i místní policie zjišťuje, že jevy patrně mají něco do činění s mimozemskými návštěvami - ale tímto pátráním se i ona (a její děti) dostává do JEJICH zájmu ... Zatímco jeden proud světové kinematografie jde za co nejlepšími filmovými efekty, digitální technikou a takřka reálným počítačovým zpracováním - druhý proud si vystačí s ruční kamerou, pár audio nahrávkami a documentary-like zpracování. Stejný způsob použil i Neill Blomkamp v Districtu 9, který se minimálně zpočátku tvářil jako dokument. Čtvrtý druh jde ještě o kus dál - tváří se (nebo je?) jako dokument po celý film. Jak osvětlí sama Milla Jovovich na začátku filmu, můžete věřit nebo nemusíte, je to jen na vás. Ale i když věřit nebudete, mráz po zádech vám bude běhat tak jako tak... ()

Pavlínka9

Snímek, který svou "autobiografičností" má něco do sebe. Je mi jedno jestli je to opravdu podloženo skutečnými a nebo aspoň trochu pravdivými událostmi. Tak i tak mě ten film dostal. Skvělé propojení současnosti s minulostí s nahranými záběry a také výborný výkon Milly...Dost sice připomíná Akta X, ale to v dnešní době skoro vše. Byla jsem nadmíru spokojena. ()

uiu

Další film, který se opět tváří "podle skutečné události". Jak je na začátku řečeno: Veřte si tomu nebo ne (nebo si najděte na internetu, jak to doopravdy je). Strach filmaři čerpají z diváka pomocí toho, že mu vlastně skoro nic neukáží, protože vždy v té nejklíčovější chvíli začne zrnět kamera a na řadu přichází divákova fantazie. Moje fantazie ovšem nepracovala a dost mě štvalo, že je tam tolik nedokončených scén. Našla se tam pro mě jen jediná mrazivá chvíle, ale tu filmaři také zpackali - místo mimozemšťanů vidíme jen jakési mlhavé stíny v pokoji. Za děj dávám 2*, ta jedna navíc je za děsivě vypadající doktorku, která mě asi děsila víc než nějaké UFO. ()

ywo666

Ako už niekto povedal. Kvalita filmu záleží od toho ako sa k nemu postavíte. Ja by som to zjednodušil. Či uveríte alebo nie. Ak uveríte, može sa stať, že budete posraný až za ušami. Ak nie, tak sa môžete pokúsiť nájsť pár pozitív na filme, alebo ho zniesť pod čiernu zem. Reálna Abigail Tylerová vyzerala skutočne otrasne. Nápad rozhodne dobrý. Ale bol to vôbec nápad? U mňa za 70%. ()

BS

Amosféra by se rozhodně nedala krájet, ona by se sotva dala pohledat. Pár lekavých momentů to bohužel nezachrání. Jinak nápad dobrý to se musí nechat :) ()

Raven0

Zklamání jako hrom. Jedna zlá sova dobrý horor nedělá (hatt tohle není Twin Peaks). Lekaček málo, ve scénáři děr jako po zlodějích a ta pseudo dokumentární část byla spíš pro smích. Ach jo, tak snad příště. ()

tnp101

Ten počáteční "zcela vážný" monolog Milly Jovovich mě upřímně rozesmál a táhl se se mnou po celý film. Nemůžu však říct, že by tam občas nebyla zajímavá místa. Bohužel je tu ale i hodně nudných keců kolem, které jsou upřímně o ničem a které se vás snaží utvrdit v tom, že to, co právě sledujete, je realita. Toto ve výsledku strašně škodí samotnému snímku. Kdyby místo dokazování si, že je to vše skutečné, raději ukázal co nejvíce scén, které každého opravdu zajímají a na které každý divák stejně celý film čeká, dostalo by se mu určitě většího uznání. Blair Witch je jen jeden a nikomu už se dnes nepodaří přesvědčit diváky k tomu samému, jako tenkrát. ()

neoBlast

Ehm... Já tedy nevěřím. Film naprosto postrádá základní dramatickou stavbu scénáře a hra na falešný dokument vůbec nefunguje (pane Osunsanni, existuje tolik slušných mockumentary snímků, chce to příště trochu toho nakoukání). Připočtu-li otřesnou Millu Jovovich (i když ji zde skoro každý konkuruje), tak nemám problém definovat nejhorší film co jsem letos viděl. 20 % ()

MiCM

Jak už bylo řečeno, hodně individuálně vstřebatelný film.. Někomu to asi sedne a někdo nad tím mávne rukou.. Ale v podsttatě to určitě stojí za shlédnutí, je to relativně povedené.. ()

majxik

Uff, tak minimálně na mě tento film zapůsobil rozporuplně.... část by tomu ráda věřila ale mam pocit že to podali tak nějakým zvláštním způsobem a myslím že zůstanu u věřeníže cízí rasa existuje, ale tento film mě v tom moc neutvrdil. Prolínání filmu s dokumentárními částmi je poměrně zajímaý způsob, ale často na mě spíše působil rozptylujícně než jinak .Takže dle méo to nebyl dobrý krok. Příběh se v tomto nedá moc hodnotit vzhledem k tomu že se jedná o příběh už stvořený dávno před filmem... celkově rozporuplný film teda hodnotim 3 hvězdičkama... ()

Phietros

Filmy na mimozemskou tématiku prostě neomrzí a čtvrtý druh to i bez nějakých akčních scén dokazuje. Ať už je na tom jen trochu pravdy nebo né, děj je napínavý, kamera ze záznamu míchaná s aktuálními záběry působí dobře a vše se nese ve znepokojujícímm, mysteriózním příběhu, který Vám rozhodně zamotá hlavu a nabudí tajuplnou atmosféru. ()

ivan bohatyr

Pěkná blbina, připomělo mi to takové ty povídačky večer u táboráku, jak se různě vypráví strašidelné příběhy. Přesně tak to totiž v tomhle filmu je - povídačky, kterých se bojí jen malá děcka, normální člověk se těm hloupým báchorkám jen poušklíbne (no jako sedící sova za oknem je skrytý mimozemšťan - to si ze mě snad děláte srandu) a když má dojít na nějaký ten obrázek, tak se kulisa dodělá blikáním baterky, no a v tomto filmu to dělají tak, že se rozmaže a rozzrní kamera a vidíte prd, možná k tomu ještě pustí nějaké skřeky jako že prej mimozemšťani. ()

noriaki

Setkání třetího druhu už pro zmlsaného diváka není dost blízké, a tak se hoši z Universalu rozhodli poskočit o stupeň výš. Koncept pseudo dokumentárních hororů skvěle funguje už přes deset let, a motiv návštěvy mimozemské civilizace na planetě Zemi si o podobné zpracování přímo říká. Žádosti bylo vyslyšeno, a nový film je na světě. A není vůbec špatný. Zpočátku jsem byl trochu skeptický, námět je profláklý, zápletka naivní, zapracování "autentických" záběrů se zrovna dvakrát nepovedlo, a herci mají do zaznamenání hodných výkonů daleko. Ale postupně si mě film získal, spolu s prostoduchostí scénáře rostlo i napětí, a houstla atmosféra. Režisérovi se povedlo i několik dechberoucích scén, které mohou představovat jakési pilíře na nichž celý snímek postavil. Přesto se pocit strachu, a paranoidní myšlenky na téma "co kdyby" nedostavily. Okamžik mrazivého děsu jsem prožil jen jednou, když mi v nejvypjatější moment spadly windowsy. Naštěstí vše dobře dopadlo, a i film se dobral svého závěru. ()

sochy.zirafka

První polovina je ubíjející nuda. Druhá polovina už nepůsobila ani trošku jako "skutečnost". Jestli je dokumetnování "skutečné" události směr moderního hororu, obávám se o něj jako o žánr. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje