Tom44zKA

Agent Mulder by zde byl jistě ve svém živlu, u mně to tak závratné nebylo... první půlhodina se mi táhla jak zavšivený pes, další okamžiky mi přišly poněkud chaotické. S pozdějším vývojem Čtvrtého druhu, když mě děj začal pohlcovat víc a víc, jsem po úvodním sklamání začal na tento film měnit názor, a rázem mi ta nevlídná chaotičnost začala připadat kladným dojmem, a podkreslovat celý dojem z filmu. Přestože tento druh filmů není přímom mým šálkem kávy, The Fourth Kind jsem si vskutku užil. ()

BathoryMan

Tak tejto slátanine by som neveril aj keby sa v nej Milla vyzliekla donaha( k čomu vďakabohu neprišlo).Nieže by som Millu nechcel vydieť nahú ale do takéjto frašky by bola zbytočná škoda vystavovať také telo.Chyba spočíva hlavne vtom že keby sa film prezentoval ako hraný(podla skutočnej udalosti) alebo celý dokumentárnou formou,tak by sa mu ešte možno dalo veriť.Ale toto nešťastné polohrané spracovanie podfarbené chaotickým strihom a ešte chaotickejšou réžiou ho potápajú hlboko pod hranicu uveritelnosti! ()

NGP

Snažila jsem se aspoň na pár vteřin uvěřit, že je to fakt podle skutečnosti. Není to špatný nápad to naservírovat spolu se skutečnými záběry. Ale asi by se to hodilo u něčeho úplně jiného. Ani mě to neděsilo moc. Mohlo to být efektivnější, škoda ()

amarth

Z počátku jsem měl pocit, že se jedná o béčkový film, jelikož tam bylo dosti nedostatků a nesrovnalostí. Nesrovnalostí neubývalo, avšak s mrazivým pocitem jsem odcházel z kina, což bylo nejspíš účelem... ()

fixaman

Velmi příjemné překvapení a zároveň počin, u kterého jsem neměl čas se nudit byť třeba jen na minutu.. Milla skvělá jako obvykle a "skutečná" psycholožka ještě o třídu lepší.. V podstatě zápletku vůbec nevnímám jako dilema, zda existuje UFO a únosy, nýbrž jako problematiku toho, že na světě existuje spousta jevů, jež nejsou objasněny fyzikálními zákony.. A pokud trváte na tom, že jste nějaké takové zažili či pozorovali, na 99% Vás okolí označí za blázna.. Děsivá představa.. Paranormal Activity byl shit bez nápadu, bez obsahu, bez morálního přesahu a bez jakýchkoliv jiných kvalit.. Tohle je "true story" pecka a nejlepší film svého žánru.. ()

xavierr13

Strach? Z čoho ? Jeden moment kde som sa ľakol, a to je rychlé vstátie z postele, nič viac. A skutočné zábery? To je k smiechu, aj keď som čakal, že tomu veľa ľudí bude verit. Finta na divákov, a na peniaze samozrejme. K filmu, rozmýšlam o čom to vlastne bolo. Nie je to uplný prepadák, ale zdá sa mi, že tam je niekoľko myšlienok, a ani jedna nie je prevedená do štastného konca. Tak že jediným cieľom bolo vyvolat nejakú reakciu, provokáciu, aj preto tie "skutočné zábery" zrejme. Je to o riešení vraždy manžela, o UFO, alebo len o tom, ako jedna žena vidí "realitu". V každom prípade, Milla sa mi zdala chvíľkami aj presvedčivá, tak sa dúfam blížia lepšie časy. Zaujímavý film, ale miestami dost nudný, tak preto tie dve hviezdičky!!! ()

Kolssteyn

Čekal jsem něco plíživějšího než s Gibsonem Znamení, ale tahle umtlákovina nebo spíš olatundovina nebyla uvěřitelná ani z toho nejunylejšího slova, to bych spíš uvěřil na ufouní anténky. A to, že jsem u tohodle nudného filmu neusnul, může jen fakt, že jsem rozčílením čekal, jestli to už každou chvíli nemám vypnout. ()

Deratizer

Čekal jsem od tohoto filmu rozhodně víc. Obsah k filmu mě dost navnadil, obal taktéž, ale strach jsem teda neměl. Chvilkama to byla nuda, někdy to fňukání poškozených obětí vypadalo až trapně a když horor navodí pořádný zamrazení jen v případě, že prskne nahlas zvuk na poškozené videopásce, tak to je špatně. Takže lekl jsem se jen proto, že na mě náhle vybafl zvukový efekt ve scéně, která absolutně nebyla strašidelná. A to je právě tragédie spousty dnešních hororů, který sázejí na zvukové lekačky, kerým ale často chybějí lekací obrázky. To mi vadí, pač horor přece nedělá hororem náhlej a nečekanej hlasitej zvuk, ale především obsah a atmosféra, kde má mít zvuk jen dokreslující úlohu. Podívat se na to dalo, člověka to udrží sedět u filmu, pač čeká, co bude dál a že se konečně něco vyřeší a vyjasní a ono nic. Jít na to do kina, tak mi je rozhodně líto peněz za lístek. Na film do kina má diváka nalákat obal a obsah, který navozuje dojem, že to bude další pecka typu Paranormal Activity a to ještě v lepší kvalitě obrazu. Ale Paranormal Activity tu atmosféru rozhodně má, tohle je ale slabý, vidět toho taky moc nebylo, když už teda přišlo na nějakou tu kritickou očekávanou scénu. ()

agassi68

To prelínanie sa medzi výpoveďami nebolo z môjho pohľadu šťastné. Najlepšie boli scény strachu v hypnóze, keď sa pacienti pokúšali popísať hrôzu, ktorá sa ich zmocnila pri pohľade na neznáme tvory. Inak pomalý úvod a dosť nešťastný záver urobili z celkom dobrého film priemerný.. ()

hEROic

no co to kua bylo?? chvilema jsem mel takovy psycho, ze jsem mel sto chuti to vypnout :)) ale nadruhou stranu takhle prikovanej do sedacky jsem teda dlouho nebyl... ze zacatku se mi pojeti polodokumentu nezamlouvalo, ale casem jsem tomu uplne propadl... hodne dobrej UFO filmek a pro me osobne veliky prekvapeni!! 80% minimalne... ()

lu-cinka

od tohohle filmu jsem očekávala mnoho. Známí mi ho doporučovali. Fajn - zapnu, koukám a po 30 minutách vypnu - nuda. Pár dní na to jsem se přemluvila k tomu, že to dokoukám. Neměla jsem to dělat. Milla mě zklamala , nevěřila jsem jí jediné slovo, nebavila mě, nudila mě svými obličeji... Nevěřím ani tomu, že je to podle skutečné události; ty 'skutečné' záběry tomu ještě ubíraly.. chudák sova - taky jen seděla a čuměla - jako já. ()

Hapretor

Nejdříve jsem měl pocit, že spojení reálných, archivních záběrů s nově natočenými bude debilita a tah mimo. Po dokoukání filmu mi to tak nepřišlo. Ony zmíněné záběry dělají dílo vážnější a "strašidelnější". Odvažuji se tvrdit, že kategorizace horor-sci-fi není vůbec od věci. Film mi přišel akorát napínavý - děsivý - tajemný, zajímavý a dobře zahraný - Jovovich (mňam, mňam). Jako fandu sci-fi mě nenechal tento film nektnutým a nepotěšeným, avšak ani ne nadšeným, či zamyšleným. P.S. Nerad bych, aby si pro mě přišli! ()

FilmWave

Celé téma a kombinace "reálných" záběrů s hranými jsou velmi zajímavé. Ale to vydrží tak na 15 minut, pak už se ve filmu v podstatě nic neděje. Navíc tentokrát Milla herecky opravdu šeredně nestačí. ()

Toka

Druhý nejlepší film po Iron Manovi 2 na Festivalu Fantazie. Dokonce sem byl tak zažranej, že sem se i párkrát lekl. Z nově natočených hororů tenhle stoprocentně stojí za to! Jinak klobouk dolu za střihy. ()

sbl

Hodně hustá žánrovka, která svou atmosférou se pomalu dotahovala na Signs. Mezi těmito filmy to mohlo být vyrovnané, ale to by The Fourth Kind muselo předvést to nejlepší co mohlo. Velký potenciál zabitý nezajímavým pseudo-dokumeterním-hraným filmem. Mezi devízu patří hutná atmosféra, která by se dala krájet. Sezení mezi psycholožkou a pacienty byly úžasné a mrazivé, a při všech odhalujících kazetách a vzpomínkách jsem měl husí kůži a musím uznat, že to se mi dlouho u podobného filmu nestalo. Milla hraje svoje, Patton přehrává a zbytek přicmrndává tak akorát. Určitě nadprůměrný film o mimozemšťanech. ()

Filmárik

Skvelý Blair witch project kvázi zaviedol nový žáner "autentický fake" v ktorého šľapajách sa snaží ísť aj Fourth kind formou akejsi rekonštrukcie za pochodu. Podobne ako v Paranormal activity aj toto je ten smutný prípad kde všetko podstatné uvidíme v trailery a zvyšok je len štandardná vata snažiaca sa pôsobiť znepokojivo. Odporúčam maximalne na jedno pozretie. ()

Faila

Není vcelku zas tak důležité, jestli to, co je na plátně, je pravda či fikce. Stejně jako Záhada Blair Witch má na mě i Čtvrtý druh nepříjemný účinek - nechutné mrazení po celém těle a určitá bezmoc vůči něčemu hodně nepochopitelnému. Záběry, u kterých by divák na tyhle věci nevěřící prskal smíchy a kroutil očima, byly velmi dobře doplněny těmi „autentickými“. Vyčítat tomuhle filmu jeho pohollywoodštění nemohu, protože pro mě mu to ani za mák neublížilo. A bylo mi celkem jedno, hraje-li si se mnou režisér či ne, sráželo mě to přesto dost. Ale jistě, pro někoho kdo na takové věcí hodně věří, je to asi silnější kafe. ()

DHDV

Téma U.F.O v žánru horor/thriller naprosto respektuju, jelikož málokdo tenhle typ filmů dokáže dotáhnout do „finiše“…. Proti tomuto filmu nemohu říct nic špatného, vše tu funguje jak má a „dokumentární/autentické“ záběry tomuto filmu přidávají na atraktivitě a atmosféře. Vůbec by sem netvrdil, že Milla tenhle film nedokáže utáhnout a rozhodně byla správná volba, její styl hraní byl účel aby to přidalo na autentičnosti (v dokumentu nemusíte hrát stačí předvádět). Sem rád, že režisér neukázal zelené mužíčky a nechal místo pro vaši představivost tak jako si zahrával s otázkou kdo je teda Bůh. Naprosto skvělý závěr k zamyšlení. Úvodní řeč Milly v podání její skutečné osoby a závěrečná řeč s režisérem naprosto skvěle vysvětlují celý film…. Další věcí, kterou musím vyzdvihnout je dobrý soundtrack. Dal by sem 4 hvězdy ale dám 5 aby sem tomuto filmu tak nějak pomohl…. Co se týče reality filmu sem na pochybách ale na každém drbu troška pravdy… ()

TerushkaJ

Žádná dech beroucí síla. Ovšem to by mohlo být nazýváno právě kouzlem tohoto filmu. Probíhá pod titulkem - podle skutečné události - a to, že tam nejsou nijak nadnesené a přehnaně vyumělkované scény nám dodává pocit, že by to tak mohlo být. Do ničeho nás nenutí, ale amatérské záběry nás nutí alespoň přemýšlet nad tím - co když to tak bylo? Přiznám se, že pro problematiku spojitosti starověkých civilizací a UFO jsem, takže důvod tří hvězdiček je i v tomto:) ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje