kraeos

Pro mě v žánru hororu nic nového, ani hraní si na skutečné události a autentické záběry tomu moc nepřidaly. Časté rozdvojení, roztřetění a rozčtvrcení obrazu tomu dokonce ubíralo, upoutávalo pozornost a vytahovalo z děje. ()

ArNEtis

Pro mě na hodně dlouho dobu nejsilnější horový zážitek. Teď už se na to klidně znova podívám, ale nazpomenu na tu nejhruznější pul hodinu po tom co jsem to poprvé dokoukala. ()

Forum. odpad!

Díky tomuhle filmu jsem přestal mít rád Millu Jovovich. Všechno zajímavé padá na těch hereckých "rekonstrukcích" proběhlých událostí. Potom to všechno působí směšně, člověk tomu absolutně nevěří a co je hlavní vůbec se nebojí. Na celém tomto projektu je dobrý akorát teaser. 0% ()

Todd_Hewitt

Jeden z mála hororů, který jsem si pouštěl asi ve dvě ráno a posral jsem se strachy...A Milla Jovovich....sexy jako vždycky..i ()

Algen

Když nebudu hodnotit obsah, ale jen formu, tak to jsou slabé dvě hvězdičky. Už dlouho jsem neviděl film, aby se v něm herci tvářili znuděně. Nejvíce je to vidět v pasážích, kdy jsou vedle sebe originální záběry a jejich hrané protějšky. Zatímco v originále je vidět na lidech, že mají strach a že jsou psychycky úplně na dně, tak na hercích je vidět nuda a snaha, aby už to měli rychle za sebou. Doteď jsem byl přesvědčen, že Mila Jovovich neumí hrát a má jen hezkou tvářičku. Po shlédnutí tohoto filmu mám nepopiratelný důkaz tohoto tvrzení. ()

IZFNP

Síce je film u mňa za 3 hviezdy, ale za slabé tri a len vďaka atmosfére. Určité momenty boli naozaj vynikajúcou ukážkou toho, ako mrazivý, úzkostlivý pocit dokáže vyvolať dômyselná práca kamery, zvuku a strihu. Metóda rozčlenenia obrazu, ktorá mala za úlohu prepojiť filmový príbeh s tým "skutočným" ma nijak zvlášť nedojala. Jedinou vecou, ktorá na pseudoreálnych záberoch bola dobrá, sú zábery pacientov, ktoré budujú atmosféru lepšie ako hysterická Jovovich či nelogicky sa chovajúci šerif. To bola, každopádne, veľká slabina filmu- charaktery boli tak príšerne otravné (každý jeden), že sa nedalo fandiť vôbec nikomu, o nikoho sa nedalo báť, čím film dosť stratil. Niektoré nápady nedotiahnuté, niektoré zase precenené, každopádne je tu pár ozaj efektívnych scén. Prvá polovica filmu by vlastne bola dobrá, keby po nej nasledovala úplne iná polovica, než sa mi dostala vo filme. Herecké výkony sú ale slušné a už spomínaná atmosféra vedela v niekoľkých momentoch pekne vygradovať. Dokonca som si musela vo filme (sledovanom sama v noci) dať pauzu na spamätanie. Aj preto tie 3 nepresvedčené hviezdy. 50% ()

Crybaby

Ak nieste fanúšikom mimozemšťanov, únosov cez okná domov a nevychovaných sov ktoré vás budú sledovať až kým sa z vás nestane blázon tak tento film ani len nezapínajte. Dostanete miernu dávku mrazenia mysle, neautentické "autentické" zábery a toľko klamlivých informácií že sa budete báť čo i len toho že sa vám pred očami konečne naskytne niečo uskutočniteľné. Kamera ako z Paranormal Activity a konečný efekt je zmiešaný. 5/10 ()

zuzza11

EE... po prvním shlédnutí před pár lety jsem měla smíšené pocity, které se přibližovaly spíše strachu z nevědomí.... a teď co jsem to opětovně viděla musím říci že je to strašná kravina. Velice špatné záběry, velice špatný scénář. Že se ti ufoni tak zaměřují pouze na americké občany... čím to asi bude... za toť toto by si měli pohrát i s režisérem... Už se těším na volné pokračování "Pátý druh" kdy Milla bude obcovat se zelenými mužíky... ()

Don Maty

Prvé hodnotenie som chcel dať odpad, no zdalo sa mi to moc a tak som si to nechal uležať v hlave. Po zistení, že ide o fikciu bezprostredne po záverečných titulkoch som bol prekvapený ba priam až sklamaný zo svojej naivity. Každopádne hollywood sa zasa raz prekonal a ukázal nám, že kvôli zisku urobí čokoľvek. Každopádne ako horror ma to bavilo a to som 'hater' tohto žánru. Bez ohľadu na ten pocit že ste len kasička, resp. bežný konzumný divák to malo úžasnú atmosféru a na 5 minút som fakt veril, že túto noc uvidím sovu...4* ()

Keen.lady odpad!

Jeden z největších hororových propadáků, které jsem viděla. Nejenže jsou herci naprosto neschopní (včetně Jovovich), ale i kamera a střih stojí za starou bačkoru. Podle skutečné události? Kdybych tímto ‚,thrillerem'' nebyla tak zhnusená, tak se tomu i zasměju. Atmosféra nula, nevidím jediný důvod, proč téhle slátanině dát alespoň hvězdičku. ()

elanista1

Má to svoje posobivé momenty, ale celý zážitok z filmu závisí presne od toho či uveríme či to je autentické, alebo nie...no ja som neuveril, viac k tomu nemusím hovoriť. Ale aj napriek tomu, že som neveril ani chvíľu má to svoje pozitívne chvíle...a ak by to bola naozaj pravda, tak by to bol potom riadne desivý horor, ale aj tak...Naozaj dramatických scén s nadprirodzenými javmi je tu zopár, a "prekvapivo" na všetkých z nich zrní obraz. ()

keyzar

Fim o něco lepší než průměr. Jestli ale divák čeká, že uvidí nějaké nové a neotřelé ztvárnění mimozemských civilizací, tak se velmi plete. Možná ho potěší pár lekavých scén, ale jinak si horor takhle nepředstavuji. ()

Jadro

Pusťte si to na veeeľmi kvalitnom audiu a minimálne stiahnite rolety.... Tam sa začína des, bez toho je to priemerná "slátanina"... ()

vodkasesemte

You are doing so good. Everything will be okay. Klidně ji zastřel, je to tvoje rodina, ty zmrde. A proč mě budíš takhle pozdě v noci? - If you was what I saw, you would understand - It doesnt matter bcs we are not gonna have to see it again - Tak si to nech pro sebe - Nikdo nemá clear shot, tam stojí za sklem - Aha, žena mu blokuje výhled - Zimabu Eter - You cant help me, bitch - Jak si kurva myslí, že někomu muže vidět do hlavy - Im not going to sit here and listen - Sit down! Ten se mi líbí. Jen at tu svini osolí - False recollection - Sabbatical - Trouble sleeping - Beige owl - It doesnt look like normal owe - Theres no owl. Hear that? - Someones outside the door - Jdi ven, ne, ty zmrde. Vem si brokovnici a pozvi ho dál - Something out there. Seš kripl - Prej druhá sebevražda za tři měcíce, my máme strach. Tak to už jsem slyšel, vy zmrdi. Vy budete kvičet jako prasata na porážce - I know what they are - They come all the time since I was little (hm, knučíš ale stejně) - Open door without setting off the alarm – dyt to říkám, ustrašenej zmrd - Je strašný, co se to s lidma stalo - Jak jsou schopný svěřit svůj život do rukou techniky, když mohou, mají na výběr - Prasata - I armed it. I know, I did it (no comment) - Todle ví jsitě, sráč zkurvenej - Hele, mi jsme na to možná přišli. Vybírají si podělaný kriply. To je spojuje, maj společný - A mně jenom buzerujou, protože ještě neví, že jim uřežu hlavy, až se mi dostanou do rukou - I thought they only come when I think about them - Dyt se ani nezpotil, sráč. To bych mu tak věřil. Diagnoza přecitlivělost. Nakopat prdel - To nevydržel až na hajzl? - On mu pdá kapesníček. To jsou buzeranti! - They are not from here. To rád slyčím. Někdo s váma něco udělat musí. A vy sami si pomoct neumíte - I cant see whats in my own mind. Je slabej. Mentálně i fyzicky - I cant control it - All I can see is the owl. But I know its not an owl - I remember the smell like a putrid cinnamon - VOICE inside my head. Cause they talk to you. So you can hear them but - They also talk inside your (your) mind, protože seš chudák - Vsadím se, že všechny prasata si po této zkušenosti pořídili malýho pejska - Like you are connected or something - And they take me away to somewhere but I cant remember - Under circumstances Im going to contact sherif. Please do. Jak se bojí, svině - The worst you could ever imagine. Hm, tak zažil jsem horší. Není nic HORŠÍ než česká špína, co má lidský práva - Jdi se domu vyspat. Chyt se za čuráka, schul se do klubíčka a zkus to zaspat - Not kidnappings, but abduction - Hele, a jsou z toho Akta X, Muldrer a Skaliová - There are over 11 million ppl (jen si vyměnili role) since 1930 - UFO jsou obrazce na obloze - Hypnocognic hallucinations - We have to deal with hard, empirical evidence and facts - Zachariáš 11 - Matouš 5 - Co tady dělá ten negr. Taky psychologa? - I went through what I coould hold onto - Some kind of alergic reaction - It was to strong and it took me away - The moment when it become too real, was when I looked at the floorboards and I saw scratches - I was determined to figure out what it was - What it was saying, where it took me, and what it did to me - It wasnt Greek. It wasnt LANGUAGE that I had heard before. And I felt it was the key to everything that was happening - Sumerian - To fakt není jazyk. Ještě slovečina je těžká na pochopení - Place of the shem (rockets) in attempt to travel - God Anu - Rising of these Heaven/Earth bonds - Fire filled the sky - Musím si zahrát Penumbru - 52.00 - Nome - Holy Grail of dead languages - E ne ne me na am - Me en de en ki ulutim - Tj němčina, ne? - Igi kar a e sa - Ie kae sug zag gu - Our creation, Examine, Destroy - Oldest language in human history vocals dont sound human/ordinary - Nubber reason fo distortion in the voice (vus) - Im not jumping to any conclusion - Language that predates Egyptian hieroglyphics - What I have found is intriguing - Artwork created in 4000 BC - Before Christ walkedon Earth, Genesis, Noahs ark, to name a few - Both of these stories existed in Sumer 6000 yrs before the Bible was written - Genesis came from the Sumerian epic of creation - Noahs ark came from the Sumerian deluge ( - The alien-god legend has its basisits origins, in Sumerian history - Wild theories, invest them - Removed from bedroom by members of alien race - Kam si myslíš, že utečeš, píčo? - Forced to forget - But why is question? - A beam of light came down and they take her into the sky - Through the ceiling - I know, what I sae. I cant accept it - When you giving your dictation in your bedroom - Owl smiling - Proč 333, proč ne 666. Protože je to polovina? - To many. It burns. It hurts - Proč by ji brali, když maj paprsek - Its sticking into my shoulder - I … enforce my will - Not world know - Už není tvé dítě - Child never returned. My. - Tvl takovej slepej mrzák a oni se o něj ještě poperou. Kdo by ho chtěl? - Truth remainsi´ - I … savior - Father - I am god - Beyond anything you can imagine - It was hopelessness, so it cannot be God. But it can pretend to be - It took me a few days to wake up (zase krk) - Its difficult to go back from the line of fiction to reality - You cant just stop being insane whenever you want to - These are hard facts - Deteriorating condition, bedridden under constant medical supervision - Tak to je happyend - Taken by non-human intelligences - Ashley has never been found - A dívali jste se do sklepa? - 20 pulsating red lights a jsou z toho mokrý - Jak ty lidi furt udávaj - Zavedeš jim telefon a nedělají nic jinýho - Buzzing noise. Shape of the square. Si z nich dělaj prdel. A co píču, tu neviděla? - It was zigzagging in and out - I was dispatched on a UFO sighting - It was like negative light - The star follows me - You have to experience this in order to believ me - Stačí pár světýlek a máme tady věřící ========================== čtu si vaše komentáře. vy jste vypatlaný, srandičky, co, tupý hovada. mužme jenom spekulovat o tom, proč to dělají. smysl pro humor jako Phobia asi nemaj (hů hů), tak zbývá jen zábava z toho lidem pusobit bolest a děsit je. proč rovnou neunesou oběti, proč všechny ty stupně - jako by si s lidmi hráli. na co by jim vlastně byli? lidi mají zmapovaný. taky není jistý klíč, podle kterého si své oběti vybírají. patrně ani žádný není. mají se jen dostat do podvědomí veřejnosti. děti nemají zvláštní schopnost vidět ufouny, když je kreslí, jak se drží s tatinkou a maminkem za ruce, ale vnutí jim jen tu představu, aby se z kreseb ostatní posrali. v každým případě dábel je skutečný a vy prasata žijete už v jeho systemu, ani si netukáte na čela. hořce zapláčete. oprava, vy jste hovada, a ten náraz pro vás bude mít katastrofální následky. tohle nerozdejcháte. máte se na co těšit. zkurvysyni. upozornuju vás, že já vydržím dvkrát víc než kterejkoli zkurvysyn z vás, ale pokud se projeví jejich aktivita naplno, tak mám ještě co dohánět. neznalost. člověk se nejvíc bojí toho, co nezná. a vy se radši schováváte za sci-fiction, než abyste čelili kruté realitě. jste v píči. každej z vás. "matrice roztřepaných pseudodokumentů, sugerující nám údajnou autenticitu" seš mimo, verbale. dobrej pokus, ale vedle. sám si mužeš položit otázku, proč by to dělali? "psycholožka, kterou Milla paroduje, je desetkrát lepší herečka" jo, to se poevedlo, a zadek má taky hezčí. sorry, ale je těžký se bavit s pitomečkama, který žádnou paranormalní aktivitu nezažili, nezažívají, ale dokonce si jí nevšimnou ani kolem sebe v běžném životě! jste slepí, nebo ztracený a nemáte žádnou šanci pochopit co se kolem vás děje. proberete se, až bude pozdě. () (méně) (více)

MT_Y

Tento příběh, si velmi pohrává s lidskou myslí... Větu na začátku filmu, kterou pronese Milla Jovovich ''Je pouze na vás čemu uvěřite a čemu ne'' je opravdu k zamyšlení, protože celý film vás bude tahat k jednomu, ale výsledek bude na jednu stranu řekl bych očekávatelný a o to víc zklamáním. Nicméně, dle konce zase musím uznat že v tom případě skvěle udělané, až na chyby, které nechci moc zmiňovat kvůli spoilerům které by vlastně prozradily co a jak. V jednom ale je pravda, a tím se zkuste řídit celý film __ (Lehký Spoiler) -- Je opravdu na vás, čemu uvěříte a čemu ne a především kam sahá realita a od kud pluje fikce. =) Už za to Hvězdiček 5, ale procent 90 :) ()

ZHODNOTITEL

V roce 2009 to byla novinka, která by dnes asi moc už nefungovala. Každopádně je to film, který zaujme, šokuje a tím, že je to celé natočené zároveň i s prvky dokumentu, tak to působí autenticky. ()

blazma

Pro mě byl toto zážítek. Mysteriózní, lehce horrorové a podle skutečné události, která se prostě těžko vysvětluje jestli se opravdu stala nebo lidská představivost nemá meze, poté co člověk zažije traumatický zážitek jako je únos vlastního dítěte. Zkrátka pro mě to bylo fajn zpracované, Milla se mi v roli líbila, atmosféra tady pro mě taky hrála a občas jsem tu husinu měl. Takže jo, můžu doporučit. ()

J.Mayen

K filmu jsem se po několika letech od premiery vrátil a dobře si pamatuji, že jsem z filmu byl nadšen, ted s odstupem nekolika let nechápu čím mě snímek zaujal. I když je Mila moje oblíbená, tak musím konstatovat, že tahle role jí nesedla. Po hodině a půl mě i dost unanovalo poslouchat to hysterické ječení a hýkání všech přítomných. Jsem sice rád že jsem se k filmu vrátil,ale odázím zklamán pro tentokrát. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje