tomeek

Husí kůži jako prase po traileru míti - nečekej od filmu mnoho a nech se raději překvapiti! :-) Po shlédnutí: Trailer byl strašlivý!!! Nečekal jsem mnoho a nechal jsem se překvapiti, ovšem, atmosféře traileru film nedostál. Těžká atmosféra odříznutého městečka, nevysvětlitelné jevy... to mám rád. Pár solidních lekaček.. musím ale přiznat, že jsem čekal trochu trvalejší tlak na hlavu, bylo tam pro mě až moc míst, kde se atmosféra rozvolnila (The Signs například u mě působily mnohem hutněji). Skvělé zpracování, Milla hraje parádně. Silné 3, skoro 4. ()

Loki81

Vubec ne horor, vubec ne sci-fi, vubec ne mystery... Tak trochu nevyvedeny pocin a promrhana prilezitost. Podle skutecne udalosti? No nevim nevim... ()

Radiq

Tak casting mě zase jednou nasral, když do rolí děcek dali dva nejprotivnější parchanty, alespoň co se ksichtu týče, protože na první pohled působí rozmazleně a liskal bych to. A ještě se s nima musí mluvit jedině šeptem. Ještě že se tam moc neobjevujou. Když vidím Millu, tak čekám, že se tam objeví nějací zombíci nebo že to bude sci-fi (nebo Modrá laguna), ale dlouho to jako sci-fi nevypadá. Další věc, co byla doslova tragika, byla ta "skutečná" doktorka, teda ta bledá herečka s hlasem, se kterym by ju každej měl litovat. Ta její zpověď byla umělá jak chrup mojí babičky. Nejdřív řeknou, že použili autentické záběry a pak že některá jména byly pozměněny, což je trošku protimluv. Tak ať si nehrajou na nějakou autentičnost. Lynch měl pravdu, když říkal, že sovy nejsou, čím se zdají být... ()

DarkDemon

Zajímavý námět + úděsné zpracování, příšerné výkony „herců“, hloupý rádoby dokumentární střih, zoufalá režie = velké zklamání. ()

tom88

Ťešil som sa na niečo naozaj napínavé , alebo aspoň poburujúce, ale rozhodne nastalo sklamanie. Šiel som do toho s tým, že je to podľa skutočných udalostí, no po pár scénach mi to prišlo veľmi okaté a ničomu som neveril. Herci mi tu prišli zbytoční. Emotívne vo mne film nič nevyvolal a nič vo mne nezanechal. Je to veľká škoda, pretože film s touto tématikou má stále vysoký potenciál. 50% ()

dr.fish

Co k tomu říct? Zneklidňující to bylo, chvíli jsem věřil, chvíli zase ne, thriller obstojnej, celkově uspokojivý. Rozhodně zajímavá konstrukce. 70% ()

COF_666

"Skutečná" doktorka Tylerová mě svým vzhledem vyděsila 10x víc než cokoliv jiného v tomto filmu. Mít to lepšího režiséra tak tleskám ale tohle je promarněná šance. Mille to sluší moc, ale to "herectví" tam prostě neni a asi nebude. Bohužel se musím smířit s tím, že tak geniální fikci jakou byla z filmového hlediska Záhada Blair Witch už asi nikdy neuvidím. ()

TomStall

Tak co bylo s těma sovama? Příště bych si radši nechal jednou z nich vyklovat mozek z hlavy, než se znova podívat na tenhle film. Mimozemšťani teda vytahujou lidi z postele fyzickým násilím nebo pomocí paprsků? Proč se proboha prolínaly "skutečné" a hrané záběry? Kam chodila na hereckou školu ta "skutečná" dr. Tylerová, která vypadala jako by vylezla po třech týdnech z mrazáku? SPOILER: proč si Mila nevšimla díry v hlavě manžela? KONEC SPOILERU. Tolik nevyřešených otázek..! ( * za skutečnost, že jsem měl jednou blízko k hnědému poplachu - hlavně díky skvělému audio remixu :) ()

Motinski

Typ spracovania (prelínanie akože skutočnosti a filmu) je celkom osviežujúci ťah ako diváka viac vystrašiť a zaujať. Štvrtý druh pracuje s témou v ktorej sa ľahko dajú hľadať chyby (spánková paralýza), no má niečo do seba. Dokáže vytvoriť zimomriavky a obsahuje pasáže čo pôsobia mrazivo. Vlastne som moc ani nerozmýšľal nad tým že obsahovo ide o totálnu kravinu čo chce zaujať pseudoreálnosťou. A to je hlavné. Marketingový ťah na štýl Blair Witch na začiatku si ale mohli odpustiť. ()

Struhy

Totální splácanina všelijakejch profláklejch fenoménů o UFO ... ale za to celkem slušná splácanina s několika opravdu děsivými momenty. Na sobotní večer jeden ideální spooky film. Jen Mulder a Scully mi tam trošku chyběli. ()

Avathar

Ťažko povedať. K filmu som pristupoval s pocitom, že sa jedná o mystifikačne spracovaný klasický hororový-scifi nápad. Celkom ma vtiahol a bavil, dokonca privodil aj nejaký ten stav nepríjemného znepokojenia. Napriek tomu je tu dosť chýb, ktoré film zbytočne kazia. Jednou z nich je podľa mňa už samotný prístup tvorcov, ktorí sa snažili z filmu urobiť druhú ZÁHADU BLAIR WITCH – ľudovo povedané: vypracovať akýsi background a nachytať ľudí na hruškách. A to sa im nie celkom podarilo. A to jednak preto, že to pomerne odflákli, takže každému musí byť hneď jasné, že o realitu sa nejedná ani omylom (čo nemusela byť nutne chyba, ak by tvorcovia točili film s iným zámerom). Hypnotické sedenia ešte možno pôsobia ako-tak vierohodne, ale aj tu som mal občas zbytočne rušivý pocit z nie príliš dobre napísaného scenára (ľudia na „reálnych“ nahrávkach sa proste nevyjadrovali tak ako by som od obyčajných ľudí čakal, bolo proste jasne vidieť, že sa jedná o hercov). Auru reálnosti tiež nahlodáva absolútne tupé správanie sa postáv – hlavne šerifa, ktorý sa, bez urážky, chová ako totálny kretén (to už bolo fakt aj na mňa priveľa). Plus tie nešťastné preslovy tvorcov do kamery pôsobili veľmi, VEĽMI zle, až trápne (na začiatku som to ešte bol ochotný brať, ale že to pichli aj na koniec, to som si už vážne klopkal na čelo). Mno, v skratke: myslím si, že rejža by urobil lepšie, keby ŠTVRTÝ DRUH prezentoval ako jasný priznaný "podvod" (podobne ako napr. REC či CLOVERFIELD), potom by sa mu možno dalo odpustiť aj tých pár kiksov a film by zostal príjemnou béčkovou hororovou jednohubkou, natočenou ešte stále pomerne sviežim spôsobom. Takto je to len trošku lepší priemer. Na to, aby mohol šliapať na päty Blair Witchu, je málo prepracovaný a jeho ne-realita občas priam bije do očí, na priznané pohrávanie sa so žánrom je zase príliš rádoby-vážny a až nasilu presviedčajúci o svojej pravde. Ale nechcem tým povedať, že je to zlý film. To určite nie, stále sa jedná o celkom príjemnú, ľahko mrazivú zábavku a ak ste horor-pozitív, je šanca že si ju možno aj užijete. Je to však tak trochu hybrid, ktorého tvorcovia nevedeli, čo chcú vlastne natočiť. Lepšie 3* ()

Jizni Tlapa

Originální námět a zpracování dává tomuhle "marťanskému" kousku samolepku s hodnocením 80%. Film Vás vtáhne do ponurého děje nenásilně, aby Vás v zápětí násilně překvapil mysteriózní zápletkou bez zápletky. Překvapující M.Jovovich. Slabší jsou momenty promlouvajících "talířovitých" bytostí, a však díky prolínání reálného světa se světem "točeným" se cítíte na hraně přesvědčení a pochybách o existenci mimozemské civilizace. Skvělý (můj oblíbený) psaný závěr s otevřeným koncem plným doposud nezodpovězených otázek. Kdo ví, jak to všechno bylo a je, ale nemáme my, diváci, právě tuhle nejistotu rádi?! ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje