ivan bohatyr

Filmová fajnovka, tak by se to dalo nazvat. Je to fajn snímek, promyšlený, slušný, výstižný, obsahově velice zajímavý a poutavý, ale co mě vadí a na co se nered dívám jsou gejovsky námluvy a záběry na dva líbající se chlapy. No nějak sem to překousnul, tak dám ty čtyři. ()

danoo

Aj keď je reprodukciou Fordovho úhľadného minimalistického štýlu, nejde o 100% návrhársky film, Na to je až príliš exkluzívne senzitívny a empatický, čoho sa drží i v závere »Ticho prehlušilo hluk a veci boli také, aké mali byť. A zrazu sa to stalo« Každopádne, okrem neustálych prechodov zo studených do lentilkových tónov za zvukov precíteného klavíru pripomínajúceho 'ost by Tomas Newman', čo je jednoducho 'estetické', žiadne hlbšie emócie nečakajte. ()

venison

Bylo to krásné, ale poněkud náročné, hodně komorní a tiché, asi si to znovu nepustím, ale za ten příjemný zážitek to stálo!!! Colin Firth je impozantní v roli profesora, který ukrývá svou homosexualitu a Julianne Moore v roli znuděné osamělé paničky je k sežrání :-) Film je druhotně o homosexualitě, ale zejména o samotě v jakékoli podobě.. Už dlouho jsem nezažila tak emotivní zážitek!!! :-) ()

neoBlast

A Single Man je rozhodně takovým malým zjevením a naprosto odzbrojujícím režisérským nástupem outsidera do světa filmu - ze stejného důvodu máme rádi Lynche či Cronenberga. Tomu Fordovi nevěřím nulové režisérské zkušenosti, protože jeho snímek je vypulírovaným drahokamenem, který se leskne na všechny strany. Přidejte k tomu blištivého krále Colina Firtha (dle mého jeho nejlepší herecký výkon) a všechny jeho poddané, kteří řeknou více než pár slov (Moore, Goode, Hoult) a máte zaděláno na opravdu nečekanou (vlastně ne, pamatuji si stále Fukovo nadšení) lyrickou pecku, která i přes svůj elementární námět vůbec neklopýtá. 80 % ()

VasaX

Filmy o homosexualitě, gayích atp. jsou mi poněkud proti srsti. Nebráním se jim, ale prostě mi způsobují takový nepříjemný podkres a díky tomu k nim přistupuji skepticky a je problém mě obměkčit. Naposledy to zvládl leda "I love you Phillip Morris". A Single Man to zvládl taktéž. I když tentokrát to nebyla veselá a povedená komediální stránka, co k tomu vedlo. Naopak. Byla to ta temnější, cyničtější a melancholičtější, ta dramatická, stránka. I když hlavní hrdina a téma jsou "homosexuální", nehrají první kolej. Vlastně o tom ani film není. Je o osamělosti, opuštění, hluboké lásce a zalíbení, přátelství a komplikovanosti vzájemné lidské náklonnosti. A o odlišném pohledu na všední svět. A k tomu velice přesvědčivé herecké výkony, sympatické obsazení, skvělá hudba. A co mě obecně potěšilo, krásná perlička vvytahující kontury celého filmu - barevný filtr. Melancholičtější a temnější části ztrácejí na saturaci, oproti tomu veselé a šťastné scény, plné naděje či porozumění, teple září a hýří sytostí barev. A to tak, že to člověk ani pomalu nepostřehne - je to scénou, či je to opravdu filtrový efekt? Úžasné a fascinující. Další způsob jak operovat s "frekvencí" diváka a naladit ho tam, kde ho snímek chce dostat. I kdybych předtím měl nějaké výhrady, jakože bych dozajista něco našel, tohle mě definitivně zlomilo pro maximální hodnocení. I malé věci mohou být krásné a dokonalé :) ()

Natabar

Colin Firth se pomalu, ale jistě sune na pozici nejlepšího herce současnosti. Nepatetické herectví, které minimem prostředků zprostředkuje maximum emocí. ()

dANo

Čo ma na tomto filme zaujalo, je jednoznačne hranie sa s kulisami, oblečením, proste vizuálnou stránkou. Príbeh bol pre mňa tak trochu druhoradý a veľmi rýchlo asi zapadne prachom (zabudnutia:). ()

Mishqo

no proste wow...pomaly som ani nedýchal pri tomto filme...je to tak citlivo a prirodzene natočené...všetci herci odviedli skvelý výkon no samozrejme Colin nad nimi trocha vyčnieval...bez dobrej hudby film nemôže existovať ale tu našťastie ten výborný hudobný doprovod nechýba...takisto práca s obrazom a kamerou sa mi veľmi páčila...nie každý dokáže byť z tohto filmu úplne nadšený no tým ktorým sa dostane pod kožu zaručujem skvelý a emotívny zážitok ()

hroubek

Než jsem si tento film pustil, tak jsem o něm něco málo slyšel.To něco málo bylo o vizuální stránce, která prý je velmi hravá a využívá se ní paleta všech barev.Toto tvrzení mě přesvědčilo o tom, že mám filmu dát šanci.Nemůžu říci, že příběh je originální, ale jeho již zmíněná vizuální stránka je dokonalá.Colin Firth dokazuje, že vítězství Oskara nebyla náhoda, ale že to byla otázka času.Julianne Moore je velmi dobrá herečka, která dokáže strhnout i na malém množství prostoru.Hlavním hrdinům jsem věřil všechny emoce a jejich citové výjevy.Obyčejný příběh s nádherným vizuálním zpracováním a skvělými hlavními herci. ()

jujec

Konečně jeden film, který nekončí dobře. Nebo končí? Ono vlastně rozhodnout, co je a co není dobrý konec, není jednoduché. Každopádně je o čem přemýšlet. A vidět Colina Firtha se líbat s jiným chlapem (zejména po jeho roli ve Valmontu) je velice, velice zvláštní. ()

marie.en

Pro mne je to naprosto dokonalý film. Perfektní souhra všech prvků, kde hlavní roli nehraje jen Colin Firth, ale i filmová hudba. Herecký výkon neuvěřitelný, kamera, výprava a hlavně zvuk naprosto bez chyby. Ne, opravdu mě nenapadá jediná maličkost, kterou bych vytkla. Tento film je zkrátka úchvatný. Brzy si ho pustím znovu, ale prozatím mi postačí utápět se v soundtracku. ()

Brain-D

Colif Firth zde předvádí jeden ze svých nejlepších hereckých koncertů, ale i tak jsem co se týče příběhu zůstal jsem chladný, i když svých kvalit má snímek dosyta. Já nebyl vtažen jako spousta pozitivně hodnotících. Možná časem na mě snímek zapůsobí. 60% ()

Kurikmoon

DOKONALÉ... Film, ktorý plynie pomalšie. Avšak neskutočne esteticky nakrútený. ÚŽASNÉ HERECKÉ VÝKONY. Parádne zvládnutý scenár. Rovnako hudba krásne zvýrazňuje atmosféru. Film, pri ktorom môžete dokonale spoznávať postavy a ich pocity. A ste konfrontovaný so svojimi predsudkami a citmi. Ak to však s Vami nie je vyslovené zlé, predsudky by sa mali stratiť. Pretože, i keď film je o homosexualite, v konečnom dôsledku o ňu nejde. Je to hlavne o citoch, zásadách a o strachu... ----Keď som išiel na film nevedel som, čo mám čakať. Odišiel som však so silným estetickým FILMOVÝM ZÁŽITKOM. S pocitom podobným tým, ktoré George spomenie úplne na konci filmu. S výrazom, podobným tomu, ktorý mal ku koncu keď sedel na posteli. Rozhodne niečo diametrálne odlišné od MILKa. Odporúčam pozrieť hodnotenia KevSpa, ktorý to dokonale vystihol. Ďalšie zaujímavé: Larelay, Kleopatra... ()

blackJag

Obrazově i schématicky téměř vytříbená prvotina (soulad obrazu a hudby byl v několika okamžicích doslova fascinující), která ve své preciznosti přechází až ve vyumělkovanost (tou trpí především scény s Julianne Moorovou - její vlasy nevypadají rozcuchaně, ty jsou iritujícím způsobem aranžované a herečka sama nesmyslně pózující), vyhrává především ve stroze dokonalém přednesu Colina Firtha. Drobné výhrady nic nemění na tom, že natočit první celovečerní film takto vyspělým a podstatně funkčním způsobem není méně než obdivuhodné. 80% ()

IvyH

Colin Firth je sexy i v roli homosexuála, na rozdíl od těch jeho filmových zajíčků... Krásný příběh o jednom dni a nevyléčitelné samotě. Poučení: Nechoďte nazí, ale radši si dejte župan. Nikdy nevíte... ()