Michael Myers při převozu do márnice po autonehodě pohřebního auta ožije a po roce, kdy se skrývá v polích coby bezdomovec, se na Halloween opět vrací do ospalé venkovské díry, Haddonfieldu, kde kdysi žil se svou rodinou, než ji jako desetileté dítě vyvraždil. Michael je nutkán představou své psychopatické matky a svého dětského já k tomu, aby našel svou sestru Laurie, zabil ji, a tak ji přivedl ke své podivné rodince, zřejmě do pekla. Michael tedy vyrazí do městečka a cestou vraždí každého, kdo mu přijde pod ruku. Myersovi však nestačí své oběti zabít, on je musí utlouct, ubodat, rozmlátit na kaši, a tak dále. Postupně se Myers dostává blíž a blíž ke své sestře, která zatím díky nenažranému a hloupému psychiatrovi Loomisovi  a jeho knize zjišťuje, že je příbuznou největšího psychopatického vraha v dějinách USA. Nakonec Myers Laurie unese opět do jejich starého domu, když ji předtím zase zmasakruje její kamarádky... (TV Prima)

dundy666

Škoda stát to jen trochu za to tak s nejvyšším hodnocením neváhám, protože Michaela mám fakt rád, ale tohle byla i pro mě celkem nuda a prostě jsem si to tolik neužíval jako ty ostatní díly. Nevím no přijde mi vážně, že je to takové o ničem. ()

fanik15

Chtělo to jiného režiséra zajímalo by mě proč Rob Zombie všude sere Sheri Moon Zombie která je bez špetky talentu. ()

Dinsberg

Rob Zombie se zjevně nadopoval nečím, co mu umožnilo vidět věci za hranicí reality. na základě těchto psychedelických vizí pak natočil tuhle zhovadilost, která s filmovým uměním má společného jen to, že při obou je použita kamera (ale to je i při pornu). Přestal respektovat duši, kterou slasherům vdechnul již John Carpenter a kterou respektoval ještě při prvním remaku. Bohužel až na jeden vizuálně podařený kill se jedná o snímek, který řadím i pod opovrhovanou Éru čarodějnice . Rob Zombie ať se raději věnuje hudbě. ()

McMastamind

Sadističtější, než jednička. Navíc spíše béčkové, což je pro mne velké plus. Omaštění příběhu trochou těch snů a duchařiny. Celkově je zpět syrové násilí tak, jak ho dokáže Zombie ukázat. Kamera je správně epileptická a nebojí se snímat i ty nejnechutnější detaily. Škoda opětovného obsazení té odporně nesympatické Scout Taylor-Compton, která pořád zdrhá na ta nejhorší místa a ječí jako protržená. Docela mě bavilo i hádat, koho Myers dostane (většinou když si dotyčný odskočí, nebo je jinak hendikepován). Sice to nezapadá do Zombieho obvyklého vkusu, stejně tak ani do mého, ale dáme 4* a rychle od toho. ()

nK_!

V případě tvorby Roba Zombieho si nejsem tak docela jist, zda sleduji totožné snímky jako zbytek zdejšího osazenstva. Druhý novodobý Halloween se mi totiž líbil a to dost. Jednička byla do první poloviny hodně slušná, potom ale už jen nepochopitelně padala kvalitativně níž a níž. Druhý díl ne. Bavil mne od začátku do konce, vraždy byly pěkně syrové a Michael Myers je díky Maneovi démonický i po odmaskování. Zombieho již tradiční hra se stylizací tady nemá chybu a halucinační pasáže do kontextu vyprávění spolehlivě zapadají. Spokojenost. ()

horor2

Jeden velký krvavý mord, který když nesrovnáváte s originálem a přistoupíte na jeho hru, film si užijete. Jinak nic pro slabé žaludky :-) ()

JackBurda odpad!

No páni. Tak po tomhle, jsem se vrátil k Halloweenu 3 a dal mu 1*. Myslím, že to jako koment k týhle dojebaný sračce bohatě stačí. ()

Pitryx

Konečně něco schopnějšího v celé sérii, a hned do toho musí vrazit jakési snové studie, a pochopitelně retrospektivy. Takže občas jsem v tom měl pěkný guláš. Ale jinak je tu konečně i několik schopných triků, a i té nahoty. Je hodně znát rozdíl mezi stylem minulým a současným. Tehdy nahota ne. Děj to má také jakž takž, ale rozhodně má také trochu hluchoty. Na konci jsem se v tom zamotal úplně, to už byl Michael všude, v minulosti, přítomnosti, byl tam a jinde, ale abych to jel podruhé na to jsem nenašel chuť. Zase tak dobré to nebylo. Takže dávám slabších 40 %. ()

Blazkowicz

Ze začátku jsem si říkal, jak je možné tak špatné hodnocení. Dějem zase trošku kopírujeme dvojku, do nemocnice se to sice dostalo dost rychle, ale zatím dobrý. Jenže za chvíli se ukáže, že celý slibný začátek byl jen sen! Zbytek filmu je jen o nějaké fňukající nevyrovnané smažce (tak mi připadala), o divných halucinacích nebo co to bylo a o úmorném čekání na to, až někoho zase Michael zabije. Ještě horší nuda než předchozí dil. 1* ()

hrumsrt

Když se v roce 2007 kontroverzní hororový tvůrce Rob Zombie pokusil o svůj vlastní "remake" kultovní hororové značky Halloweenu (patrně šlo o nejnormálnější film ze svojí tvůrčí vitrínky, no jen se přesvědčte sami) dokázal po letech vyzdvihnout ikonickou sérii z propasného prohlubování dna kde se ocitla za většinu svých sequelů.. Jeho první Halloween změnil koncept příběhu a otočil jeho soustředění do té doby na nepoznané zlo Michaela Mayerse, kterého se jako první tvůrce snažil ukázat jako člověka nikoli pouze jako představu neústupného zla, no tedy aspoň ze začátku, pak už se i Zombie točil v tom stejném.. Nicméně šlo o první díl Halloweenské série, která stojí úplně bokem a navíc funguje i bez účasti ikonické Jamie Lee Curtis.. A i když tenhle jeho špinavější vizuál a drsnější provedení všech vražd je hodně odlišný od původního vyobrazení, tak přece proto se jedná o novou adaptaci. Bylo tak celkem rozumné se na pokračování těšit... Druhý Zombieho Halloween pokračuje v podobném duchu prvního filmu, kdy Michaela představuje jako zvrácenou lidskou bytost, jejíž jednání ale divák může pochopit kvůli náhledu do jeho dětství. Ovšem tentokrát se tvůrci možná nechali moc unést a převrací koncept o nezkroceném, neústupném zlu na úroveň, kde se nedá o Michaelovi s čistým svědomím prohlásit, že pochází a kráčí přímo do pekla.. Zombie svůj svět tak moc zalil šedí a strachem, že svůj špinavý obraz prolil do skoro všech postav. Mezi nimi tedy Michael Mayers vlastně ani nepůsobí jako anomálie, jako nějakej magor v masce, který se vymyká okolí.. Ne, jsou tu totiž dokonce chvíle kdy mu nefandíte proto, že postavy proti němu nejednají chytře (jak to ve slasherech bývá), ale třeba proto, že vlastně nahání horší než je on sám.. Z toho světa tak Mayers vystupuje jako jeden z mnoha, z nichž dokonce vychází zatraceně neškodně, jen jako sériový vrah.. Navíc s přičtením jistých zmatených vyprávěcích postupů, už o takovou zábavu zkrátka nešlo.. A už podruhé v rámci dlouhé Halloweenské série dochází ke skutečnosti, že pokračování po letech vymodleného sequelu (chápeme se) zasahuje po prvním fajn díle tvrdou ránu, která zase posílá celou značku do tmy.. Znovu se musím ptát proč! P.S. Aspoň mě potěšil Weird Al Jankovic.. 20% ()

kenny79

O něco slabší dvojka, Roba Zombieho, kde se mi hlavně nelíbili ty momenty s jeho matkou, ale stále se zde najde najde pár pěkných (krvavých) scén. 50 procent ()

Cechyno4 odpad!

A už dost ! Tohle se hodně nepovedlo. To co provedl Rob Zombie s Halloweenem je něco neslýchaného. Bral jsem, že se nemůže přiblížit originálu, ale tohle už je moc. Originální Halloween z 80. a 90. let stavěl na strachu a napětí. Zatímco tady vidíme jen potoky krve, kusy masa, detailní scény při operaci atd. Na tom si sice Rob zakládá, ale do Halloweenu to nepatří. A celkově tenhle příběh druhého dílu postavil celý na hlavu. Zneuctil v hororové brandži pojem Halloween a také Michael Myersa. Jednoznačně nejhorší Halloween s Michaelem ze všech. Až příště uvidím spojení Halloween a Rob Zombie, tak od toho dávám ruce pryč. ()

Josse1

K tomuhle filmu se dá napsat jenom - "promarněná šance". Tolik jsem se těšil na druhý díl Halloween v podání Roba Zombi. Jenže ouha, to byla chyba. Šel jsem do filmu s očekáváním že to bude hutný krvavý horor jako jednička a ono nic. PLUS + stále slušná vyvražďovačka, nějaká ta atmosféra taky zůstala, hudba MINUS - přišlo mi to o dost méně drsnější a krvavější než jednička, celkově to byla nuda a člověk postavám přál o dost drsnější smrt, idiocie policajtů a vedlejších postav prostě v takovejch filmech nezná mezí ale co mě nejvíc sralo že hlavní postavy mají snad v prdeli vrtuli nebo se umějí teleportovat, protože lítaj z jedný scény do druhý a pak to vypadá jako by se celej film odehrával na rozloze fotbalového hřiště ()

toomm

Proboha Robe co jsi to provedl? Tak nějak nabuzen nedávným shlédnutím prvního Zombieho Halloweenu jsem si i tohle pustil s poměrně velkým očekáváním. Jenže. Už v úvodu se mi zmatkovité a zbytečné řádění ve snech nelíbilo. Zombieho posedlost obsadit do filmu Sheri Moon se do dvojky zrovna dvakrát nehodilo (kdo viděl první Zombieho díl ví proč). Ale Zombie si (ne)poradil. Nedělá mi problém odpoutat se od původní série, ale co je moc to je moc. Fanatický psychiatr Michaela Myerse je k smíchu. Logických chyb bychom ani na prstech nespočítali a naprosto zhovadělý závěr jen utvrzuje, že tohle Zombie prostě přehnal. Obstojná atmosféra při některých scénách to už nezachrání. Ano možná to byl jen obraz řádění šíleného psychoatického vraha, ale mě to prostě nebavilo. Chtěl bych dát víc než jednu hvězdu, ale za tohle opravdu nemůžu. 20% ()

VanBradley89

Úchylné, psychedliické ze zvláštní atmosférou. Rob Zombie se prostě odvázal. Utrhl se ze řetězů a natočil to po svém. Nakoukl do hlavy šíleného zabijáka a mnoho lidí ho za to nenávidí. Nedivím se jim. Oproti plíživé atmosféře klasického druhého dílu je tohle otočka o 360 stupňů. Ale já na to přistoupil a náramně se bavil. Viděl jsem obě verze a musím uznat že režiserská skoro dvouhodinová je o dost lepší. Jen doufám, že třetí díl nebude. Ať už prostě Michaela nechají hnít v pekle. Spolu s ostatními ikonami tohoto žánru. ()

Aywes

Rob Zombie je divnej.Umí to co málo režisérů.Vytvořit nudu k posrání a posledních cca 20 minut nabušit do dokonalosti.Celý film je to nuda.Postavy se chovají nesmyslně a nejsou domyšlené.Prostě klasický slasher.A pak přijde konec, kdy Rob vyhodí všechny trumfy na stůl.Dostane vás to a vy máte pocit, že jste viděli něco neuvěřitelně dobrého.Je to slabší než díl první.To o dost.Ten konec váš však sekne pořádně.Konečná píseň Love hurt mě už jen dodělala na současné hodnocení. ()

elanista1

Je to originalne, ine, ale mozno az prilis ine. Pretoze uz to ma malo spolocneho s nazvom Halloween. A zaroven je to aj tazko hodnotitelne, nakoniec som sa ustalil na kompromisnej dvojke, ale moze sa to este casom menit. Mam strasne blbe pocity z debilneho kastingu /najlepsie na tom je to, ze ziadna postava sa neohreje dlhu dobu/, no ale hlavne z hlavnej predstavitelky. Uz v prvej casti bola herecky nevyrazna a ludsky nesympaticka, ale to co stvarala tuna, je len tazko opisat. Tak hnusne zahratu postavu som uz davno nevidel /mimochodom, dajte mi vedla seba desat podobnych dievcat a medzi nimi aj ju, tak garantujem vam, ze ju nespoznam, taka je nevyrazna/. Postava Dr. Loomisa je tu maximalne zbytocna a fakt je tu len z respektu, aby boli zachovane vsetky podstatne znaky od Carpentera.Neviem ci som jediny, ale vizualne mi film pripominal Texasky masaker motorovou pilou: Pociatok, zvlast co sa tyka temnoty a aj strihu, a co sa tyka rozhovorov, plnych nadavok tak som si spomenul na Pulp Fiction. Fakt nemam rad, ked chce scenarista zaujat vulgarizmami a vyuziva "fuck" v kazdej vete, aby to vyznelo viac "cool'. Co sa tyka filmu, tak uvodna prologova cast je najatmosferickejsia, najhalloweenskejsia a aj hodnotejsia ako cely zvysok, kde Michael napriklad poziera psov a robi ine sprostosti, ktore predtym nerobil. Slasher je to kvalitny, neratal som obete, ale niektore boli kantrene dost zaujimavym sposobom.Co to do krvi, brutality i zvratenosti isto najlepsi Halloween, a urcite nezabudnutelny, a chapem tunajsie smiesne hodnotenie 48%, ale naozaj nechcem, aby sa to viac uberalo tymto smerom. ()

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (více)