Michael Myers při převozu do márnice po autonehodě pohřebního auta ožije a po roce, kdy se skrývá v polích coby bezdomovec, se na Halloween opět vrací do ospalé venkovské díry, Haddonfieldu, kde kdysi žil se svou rodinou, než ji jako desetileté dítě vyvraždil. Michael je nutkán představou své psychopatické matky a svého dětského já k tomu, aby našel svou sestru Laurie, zabil ji, a tak ji přivedl ke své podivné rodince, zřejmě do pekla. Michael tedy vyrazí do městečka a cestou vraždí každého, kdo mu přijde pod ruku. Myersovi však nestačí své oběti zabít, on je musí utlouct, ubodat, rozmlátit na kaši, a tak dále. Postupně se Myers dostává blíž a blíž ke své sestře, která zatím díky nenažranému a hloupému psychiatrovi Loomisovi  a jeho knize zjišťuje, že je příbuznou největšího psychopatického vraha v dějinách USA. Nakonec Myers Laurie unese opět do jejich starého domu, když ji předtím zase zmasakruje její kamarádky... (TV Prima)

andrewXx odpad!

Prvá polovica prvého dielu bola skvelým prísľubom sľubného remaku klasiky 70. rokov, až kým ju Rob Zombie (vraj hororový klasik), v tej druhej úplne nepochoval. V prípade dvojky celý film pochoval hneď od úplného začiatku, ak nie ešte skôr. Bolo to stupídne, amatérske, nechutné, nelogicky do očí bijúce, urážlivé a otravné zároveň. Keď to videl John Carpenter, určite mu nebolo všetko jedno. ()

Jason_1988

Tento díl hororové série halloween je zajímaví  MICHAEL 10/10 VRAŽDY BRUTÁLNÍ 9/10 HLAVNÍ POSTAVY 10/10 VEDLEJŠÍ POSTAVY 6/10 HUDBA 10/10 KAMERA 10/10 NECHÁPU PROČ TENTO FILM MÁ JEN 47% ALE ZASLOUŽÍ SI 87% MINIMÁLNĚ MOJE HODNOCENÍ 90% ()

david141474

Už dost! Dost už bylo sraček. Tohle je jasným příkladem sračky. Tady si tvůrci přímo libují ve sračkách, jinak by tohle nikdy nenatočili. Nemám k tomu co říct, pouze to, že v tomhle a v tom prvním z roku 2007 pěkně zkurvyli charakter postavy Loomise. Loomis je v těchto dvou sračkách totálně nejhorší postava a ještě se tomu tvůrci vysmívají. Soundtrack, hrůza. Děj, hrůza. Postavy hrůza. Film, hrůza. Michael Myers, nejhorší ze všech devíti dílů. Michaelova maska, příšerná. No prostě a jednoduše je to sračka. 4/10 Copak tyto sračky nikdy neskončí? ()

Lilith03

Zombie si sem zase propašoval manželku, je to cute, ale dal jí bohužel až moc zbytečného prostoru. Její role tam podle mě neměla důvod, to že jí viděl Michael mi přišlo už tak divné, ale to že jí viděla i její dcera logiku nedávalo. Nelogických částí tam bylo hodně, film se snažil hrát si na něco extra a originálního, ale bohužel Zombie dosáhl pravého opaku... Tolik kýčovitých věcí typu "byl to jen sen" filmu prostě uškodilo. Uvítala bych, kdyby se role malého Michaela nezměnila, ale to už je jen detail. Překvapuje mě, jak tento film dopadl, protože herci byli v celku dobří a Zombie mi vždy přišel, jako někdo, kdo má jednotný styl, přitom předešlý díl bylo úplně jiné kafe. ()

WHMMD

What the fuck??? Prečo neokomentovať film najpoužívanejšou frázou, ktorá sa v ňom vyskytuje. Sága o nesmrteľnom slasherovi Michaelovi Myersovi je mŕtva. ()

v0jt1s3k

Spise nez horror by velka cast filmu mohla byt brana jako dokument o vyrovnavani se cloveka s necim zlym, co kdysi zazil. Hrdinka se chova jako zavisla na zakazanych latkach a presne to od zacatku do konce graduje. Nejak mi to do puvodni serie vubec nesedi, mozna i proto, ze Myers v urcitych castech filmu ztraci auru monstra. Snove vyjevy jsou zajimave doplneni a znazorneni toho, co se jim deje v hlavach, ale ve vysledku to alespon pro mne vubec nefunguje a pusobi to hodne kontraproduktivne. Proste dej...radeji nebudu komentovat :), zbytky atmosfery daji na tu jednu hvezdicku. ()

zekon odpad!

Zombie remake 1, resp. 0+1 byl dost povedený. Mělo to smysl. Toto je děs a hrůza, ale v tom špatném slova smyslu. 50% záběrů by mohlo být vystřihnuto a ještě by se dalo leccos máznout. Proč toto bylo natočeno někým jako je Zombie nechápu. Bez invence, nemá čím zaujmout, strašně nudné a nic neřešící....... ne........nedívat....ušetřit 2h času. ()

croftak

Vzhledem k faktu, že Halloween 1&2 jsou mé počátky s hororem a považuji tyto dva díly za veledílo, nemůžu příjít na chuť stylu převyprávění od Zombiho verze. Do jedničky přinesl něco zajimavého (jak pro koho) a i přes nechuť v ústech můžu říct, že by to i šlo, ovšem ve dvojce jsme opravdu na nízké úrovni. Atmosféra absolutně žádná, herečka co hraje sestru Meyerse s porovonáním s Curtisovou z originálu neumí hrát a to radši ani nemluvím o scénaristických obludnostech typu "matka a bílý kůn ve snu", absence originálního hudebního doprovodu taky zamrzí. ()

montel

Laurie Strodeová (Scout Taylor-Compton) přežila masakr svého bratra Michaela Myerse (Tyler Mana), který unikl z psychiatrické léčebny a povraždil ve svém rodném městečku Haddonfieldu 15 mladých lidí. Po několika letech se vše vrací do míst kde řádění proběhlo. Tělo Myerse se nikdy nenašlo. Laurie žije u kamarádky a jejího otce a neustále ji straší hrůzyplné sny. Michael se vrací a je připraven opět řádit...Otřes co dokázal režisér Zombie všechno zkazit. Velmi dobrá psychologická studie mladého Michaela z prvního dílu remaku a následné logické vraždění se změnilo na jakousi nezáživnou patlaninu. Proč tam proboha musela být Michaelova matka jako duch? I příběh mohl být lepší. Postavy změnili charakter a Dr.Loomis je zde jakousi směšnou loutkou. Škoda no. 45% ()

schindler

Krev tu teče proudem, hraje tu drsná muzička, k vidění jsou odhalená ňadra, ke svačince se tu požírají syrový psi, praskají tu lebky, přesto všechno bohužel nejslabší kousek od Roba Zombie. ()

Helled

Rob se vrátil a dokončil díl ze svého remake v roce 2007 ten film byl opavdu krvavý ale bylo k nepochopení co dělal v jedné z nočních můr Laurie Strodeové paňak z dýní na hlavě a taky bylo naprosto zbytečné aby Michaela doprovázeli při každých vražda jeho matka z koňem a jeho mladší já Rob Zombie sice chtěl ukončit serii tím že odejte (né ukončit spíš zanechat svůj poslední díl) ale Dr. Loomies zemřel skončit z režii a natočit poslední díl to ano ale zabit dr.Loomiese to už teda ne většína jeho fandu to nerozdíchala ti ostatní se jen dívily konec opravdu byl na piču mnohem horší než jednička ale né tak špatné abych jěště nedal pět hvězd za film navíc bez masky Michael vypadal stařej než Loomies nebo dokonce než polda a klasik v halloweenu jedna a dva Šerif Brackett i v prvním halloweenu mi vadili některé hozné nepřesnosti jako panak z dýní steně jak u tohoto dílu i tady bych uplně zapomněl doplnit Loomiese hajzl to byl v tomhle díly a celkem si zasloužít zemřít.Robovy se dala ta smrt loomise odpustit. ()

uprchlice

Režisér Rob Zombie stvořil nového Michaela Myerse v novém "Halloweenu" před 7 lety. Zdálo se mi to jako dobrý film. Povaha vraha je odkryta a víc rozvinuta. Režisér se mu zkrátka dostal do hlavy. Po celkem dobře načatém začátku došlo ke stvoření druhého dílu, tedy "Halloweenu 2". Režie se zde ujal opět schopný Rob Zombie a začala tak další vlna teroru a strachu. Režisér si tentokrát víc pohrál a Michaelovi dal temnější a mnohem brutálnější podobu a narozdíl od původního "Halloweenu", kde je Michael "jen" chodící vrah s nožem, je novější Michael mnohem silnější, větší a strašidelnější. Zkrátka z něho Zombie udělal pořádnou zrůdu, která zabíjí vše živé a svým temným a němým pohledem nahání obrovskou hrůzu. Celkově je druhý díl více krutější a realistější. Zombie se snažil o originalitu, která ani v jednom díle rozhodně nechybí. Na svůj druhý díl "Halloween 2" si povolal téměř stejné herce jako na díl první. I když jsem měla radost ze stejné sestavy herců, přesto mě celkem zarazil fakt, že režisér nechal oživit doktora Loomise, který po krutém útoku v prvním "Halloweenu" měl zemřít a zůstat jen vzpomínkou. Bohužel se tak nestalo, což mě celkem vytočilo, jelikož z Loomise se stala bezcitná svi*ě toužící jen po slávě a penězích, takže zrovna nesedl jako v prvním díle. Druhou, tentokrát příjemnější, oživlou postavou byla matka Michaela Myerse a ve skutečnosti Zombieho manželka Sheri Moon Zombie. Ta mi jako zlý démon sedla mnohem víc, než ten kretén Loomis Režisér svou manželku plně zaměstnal a dal ji roli opravdu temnou a nečekanou. Stejně jako první díl, tak i "Halloween 2" končí velice tiše a uzavřeně. Michael Myers možná oživne potřetí, ale tak trochu se modlím, aby se toho opět nechopil Zombie, protože by se mu to nemuselo opět povést, jelikož druhý díl už celkem pokulhává... ()

CheeseFigure

Plytký dej, Michaelove vízie matky zbytočné. Jediné, čo stálo za to (okrem sexi ženských) bola tá krvavá naháňačka v nemocnici, ktorú ale scenáristi zabili tým, že z nej spravili ,,nočnú moru´´. ()

DannyBurino odpad!

WTF?! To se mi snad zdá. Jak se jim tohle povedlo?! Tenhle film je úplně pozpátku. První díl byl celkem dobrý, tak co se kurva stalo tady?! Nic tady nedávalo sebemenší náznak smyslu. Podělali úplně všechno. Loomis neměl nic společnýho s postavou, kterou má být ( WTF?! ), kill count je až absurdní, a co měli znamenat ti duchové?! Tohle stoprocentně překonalo Halloween 3. ()

Ajfist

Hodně slabá a místy dost nesmyslná vyvražďovačka,kdy je Mayers naprosto nezničitelný i po nakládačce basebolovou pálkou. ()

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (více)