Michael Myers při převozu do márnice po autonehodě pohřebního auta ožije a po roce, kdy se skrývá v polích coby bezdomovec, se na Halloween opět vrací do ospalé venkovské díry, Haddonfieldu, kde kdysi žil se svou rodinou, než ji jako desetileté dítě vyvraždil. Michael je nutkán představou své psychopatické matky a svého dětského já k tomu, aby našel svou sestru Laurie, zabil ji, a tak ji přivedl ke své podivné rodince, zřejmě do pekla. Michael tedy vyrazí do městečka a cestou vraždí každého, kdo mu přijde pod ruku. Myersovi však nestačí své oběti zabít, on je musí utlouct, ubodat, rozmlátit na kaši, a tak dále. Postupně se Myers dostává blíž a blíž ke své sestře, která zatím díky nenažranému a hloupému psychiatrovi Loomisovi  a jeho knize zjišťuje, že je příbuznou největšího psychopatického vraha v dějinách USA. Nakonec Myers Laurie unese opět do jejich starého domu, když ji předtím zase zmasakruje její kamarádky... (TV Prima)

Rodriguez

Už jak to tak vypadá, vlak "remaků", který se rozjede nejde zastavit. Hollywoodu holt docházejí nápady na nové projekty, tak przní výborné originály! Pokračování jde s kvalitou filmu do pekel, kde se prohání vyvrženci a 2001 maniaků. 30% ()

-Bomba-

Předem bych chtěl zmínit, že remaky mi nevadí ale taky je přímo nezbožňuju. Občas se totiž stane, že jsou lepší než originál (např. Úsvit mrtvých) a někdy jsou pořádné sračky (např. Krvavý Valentýn). Roba Zombieho mám ale rád, jeho filmy i hudba jsou nezaměnitelné a snadno poznatelné. A je to pořádný fanoušek do horroru. A když se takový fanda pustí do samotného natáčení, jsou velké naděje, že vznikne něco super. A taky, že vzniklo - Dům tisíce mrtvol. U druhého dílu měl už Rob více zkušeností a taky to dopadlo velmi dobře - Vyvrženci pekla. (Ikdyž mě se víc líbí jednička). To byla ukázka vlastní tvorby, jakmile se ale Zombie ujal předělávky, tak už to nebylo tak skvělý. První remake Halloweenu měl mnoho nedostatků a první polovina se pořád nesla v duchu Vyvrženců, potom se to docela zvrhlo a vleklo, Rob si musel zvyknout na nové tempo. Dvojka mě ale po nepříliš kladných hodnoceních překvapila. Michael Myers je brutálnější a drsnější než v originále, o tom není pochyb, ztrácí ale na atmosféře. Tam, kde Carpenter měl skvělou atmosféru, tam má Zombie brutalitu. Takže si spíš na svý přijde fanda slasheru (já jsem takový poloviční). Myers občas odkládá svojí masku, což mi zase tolik nevadilo, protože ksicht Tylera Manea se do té role hodí, včetně plnovousu a dlouhých vlasů. A ani ostatní herci nebyli špatní, v prvním díle jsem měl malý problémek s hlavní představitelkou Laurie - Scout Taylor-Compton, přišla mi nevýrazná a nic moc zajímavá, oproti originálu. Ve druhém díle ale byla o hodně lepší, což je určitě i díky tomu, že dostala více prostoru. A to mně přivádí k další postavě, dr. Loomisovi. V originále, mne vždycky rozčiloval, neměl jsem rád ani tu postavu ani herce. Ale v podání McDowella je výtečná, sarkastická a pesimistická. Holt ten hrát umí. Ve filmu samozřejmě nesmí chybět ani Zombieho manželka Sheri Moon Zombie v roli mrtvé matky. Scény s bílým koněm mi přišly zcela zbytečné, jenom jako záminka k tomu, aby se tam objevila (ale její roztomilý obličej všechno vynahrazuje ;)). Film celkově se mi líbil, což dokazuje i moje hodnocení ale Roba Zombieho bych do budoucna raději viděl u svých vlastních projektů a ne předělávek - i když kdo ví, jak by se popral s filmem, kde nejsou vrazi ale třeba zabijácký sliz ;). ()

dubinak

Zombie byl a bude ve svých filmech pořád stejně prasácký, jak je to u něj zvykem. Styl a vkus tohoto režiséra nejen , že mě neoslovil, občas se mi docela hnusí. Halloween II je proto opět naházeným slizem na původní klasice od Carpentera a oni budou toho Meyerse furt ožívat a nenechaj toho. Nevím, jestli je problém, že si už vůbec nepamatuji předešlý díl, každopádně tu nechyběly tradiční vulgarismy, velká odhalená prsa barových tanečnic a prostitutek a podivné kreatury kam se podíváš. Zombieovi tomu nasadili korunu čarovnými ''vizemi'', zbytečnou ozdobou, která mě příšerně otravovala a udělala z Meyersova života jen nepřehledný cirkus. Do odpadu bych to nehodila, už jen kvůli té spoustě krve, jež to celé zaplať pánbůh ještě přidržuje. Kdyby si to Zombie neochočil svým vlastním brutálním a špinavým způsobem, nebyl by to on. Na můj vkus bylo tento jeho počin ale příliš afektovaný. ()

Juto odpad!

Film je urážkou fanúšikov Halloweenu a hororov. Tento film zmenil Michaela Myersa z ikonického filmového monštra na výsmech. ()

c.tucker

Tohle není prostě klasický slasher, zde si člověk připadá jako na tripu, ve kterém je plno krve a vražd. Hodně mi to připomínalo závěr 1000 mrtvol. Líbilo se mi to asi více než Zombieho předchozí Halloween. Mike byl tentokrát zahloubaný smrtící stroj, který prochází luka se spacákem přes rameno, mocným plnovousem a čas od času někoho odkrouhne. Jeho objeti jsou většinou nějací idiotští degenerové a ne jak to tak většinou bývá hezcí mladí lidé. ()

Maty85

Jednička určitě lepší. Tentokrát R. Zombie už tak nezaválel. Spíš taková jen zbytečně nastanovaná kaše, kterou nebylo nutno stvořit a až příliš psychologicky a tak trochu i mysticky předimenzovaný už. ()

pankreminek

Pokračování remaku prvního dílu, je opravdu slabší. Podle mě, je vůbec největším mínusem tohoto filmu absence legendární Halloweenské melodie (objeví se až v závěrečných titulkách) a dost podivným stylem žijící Laurie (působí jako feťačka, co se bojí masa). Na druhou stranu se mi moc líbilo, že Michael tu dostal hodně prostoru a pěkně brutálně se vyřádil (proti jeho dost rozporuplné vyzáži nic nemám). Takže abych to shrnul, H2 je solidní pokračováním remaku, jenom kdyby na sobě neměl tu nálepku REMAKE, stejně jako první díl. ()

WolfR

Tohle už nemuselo být, Rob Zombie si bohužel nedokázal poradit s nátlakem studia a vznikla tahle ne zrovna strašidelná patlanice. Nechte Michaela už odpočívat, na ty update není nikdo zvědavý, 1 hvězda. ()

Rockwood

Jednu hvězdičku to dostává jen kvůli té scéně v poli, kdy tam přijeli ti vidláci a zrubali Myerse, kterej jim to pak pěkně vrátil... ()

SoolenJV

Rob Zombie ničím nevybočuje ze svého standartu - samoúčelně brutální násilí, deprese, negativistický pohled na svět a lidi v něm, žádná pozitivní postava, které by se divák mohl chytit. A navrch přidává něco snových symbolů, které působí zbytečně a místy možná až zmatečně. Postava Michaela Myerse je totálně plochá (i když démonická a do jisté míry i charismatická), jeho sestra až příliš hysterická, Malcolm McDowell je zde spíše do počtu (asi aby se ve filmu objevila postava hraná poměrně známou osobou a během jeho výstupů by se divákovi dala šance trochu vydechnout od krvavých výjevů). Jediný, kdo jakž takž funguje je Brad Dourif v roli šerifa, který má i celkem funkční motivace. A atmosféra, tak důležitá u hororů? Jak kdy, ale většinu času jde film tak nějak mimo diváka, teda pokud je zvyklý na filmové násilí. Útlocitnější povahy by mohly být nepříjemně šokovány. ()

3n3my

Moje nadšenie zo Zombieho halloweenskej jednotky je po vzhliadnutí tohto nepochopiteľného čuda razom preč. Pridalo sa na brutalite aj na Myersa nepochopiteľným spôsobom, na stupidite ani nevravím (Dr. Loomis WTF???, zjavenia matky, ...), Laurie je v tomto diele vlastne nepodstatná osoba a chýbala mi v scénách aj halloweenská Carpenterova melódia. Jednoducho zbytočná časť, Zombie si pokazil povesť po skvelej jednotke. No možno to niekto čakal už v jednotke, že to Rob prepáli s brutalitou... čo nebolo (resp. bolo, ale v znesiteľnej miere), stalo sa v dvojke... ()

Nivenx

Oproti prvnímu dílu Halloweenu od Roba neuvěřitelný pokles. Na prvním dílu se mohlo téměř jen chválit, někomu sedl více, někomu méně, ale byla vidět propracovanost, hravost a nový dech do série. Bohužel díl druhý je přesný opak. Všechno co dělalo první dobrým je pryč a zde jen Michael Myers chodí a téměř se nic neděje. Zombie si tady pohrál malinko jinak a celý druhý díl mi připadá pouze jako nastavený první díl. Hodně zlé! 25% ()

Sabrewulf odpad!

Pojďme si společně rozebrat pár situací z filmu ve skutečné a alternativní verzi a identifikovat podle toho charakteristiku tvůrce. Tak nejprve alternativní verze. Myers se skloní nad plazící se obětí a bodne ji nožem do zad. Myers stojí nad ležící obětí a dupne jí na hlavu. Myers drží oběť za hlavu a praští s ní o zrcadlo. Vyhodnocení charakteristiky režiséra: Režisér, který natočil horor. A teď pojďme na skutečnou verzi. Myers se skloní nad plazící se obětí a bodne ji nožem do zad. Bodne zas. Bodne. Bodne. Bodne. Bodne. Bodne. Bodne..... Myers stojí nad ležící obětí a dupne jí na hlavu. Dupne znovu. Dupne. Dupne. Dupne. Myers drží oběť za hlavu a praští s ní o zrcadlo. Praští znovu. Praští. Praští. Praští. Vyhodnocení charakteristiky režiséra: Psychopatický mamrd, který si plní své masturbační úchylácké sny a kryje se tím, že přece točí horor. ()

SeanLSD

Šialená psychedelická morbidita v zápase s príliš tradičnou témou. ___ Podľa pravidiel zabehnutých v halloweenskej sérií by mal tento film natočiť Rick Rosenthal. A zrejme by to dopadlo lepšie. Robovi totiž masívne zajebalo - alebo len pri nakrúcaní pojedal príliš veľa muchotrávok? Z HALLOWEENU II vytvoril nekonzistentný blábol, ktorý je chvíľu psychotická mäsiarčina, potom paródia, hneď nato zas reflexia, výprava do duše Michaela Myersa, halucinogénny experiment alebo rodinný portrét masových vrahov zo záhrobia či dokonca záznam z halloweenskej párty. ___ Rozbitý, roztrasený, rozmazaný obraz má na míle ďaleko od brutálnej vypiplanej hnusnosti jednotky, scenár sa rozpadáva do feťáckeho blúznenia... Netvrdím, že to všetko nebolo do detailu pripravené a presne takto zamýšľané, ale kurva, nie sme tu v dvojhodinovom glamrockovom videoklipe! Oceňujem odvahu, keďže celá táto séria mi bola vždy dosť u prdele, ale toto vo mne nevyvolalo nič, len zhnusenie a otrávenosť na striedačku. ()

Doudis19

Rob Zombie vsadil na brutalitu a surovost. To samo o sobě není špatná myšlenka. Brutalita ještě ujde, jedná se možná o nejkrvavější Halloween. Bohužel snaha o surovost navozená stylizací a šíleným střihem, působí jako by v celém filmu chyběla kladná postava, vše je špinavé, tmavé a laciné. Každý je něčím nechutný, divný nebo jinak na přesdržku. Tím se vytrácí možnost strachu o kterou-koli oběť. Navíc z nebíčka věčně se zjevující mamina je naprosto mimo mísu, stejně jako Myerseův výběr obětí. Snaha vsazení Michaela do prostředí Vyvrženců pekla zkrátka zoufale nevyšla. ()

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (více)