Michael Myers při převozu do márnice po autonehodě pohřebního auta ožije a po roce, kdy se skrývá v polích coby bezdomovec, se na Halloween opět vrací do ospalé venkovské díry, Haddonfieldu, kde kdysi žil se svou rodinou, než ji jako desetileté dítě vyvraždil. Michael je nutkán představou své psychopatické matky a svého dětského já k tomu, aby našel svou sestru Laurie, zabil ji, a tak ji přivedl ke své podivné rodince, zřejmě do pekla. Michael tedy vyrazí do městečka a cestou vraždí každého, kdo mu přijde pod ruku. Myersovi však nestačí své oběti zabít, on je musí utlouct, ubodat, rozmlátit na kaši, a tak dále. Postupně se Myers dostává blíž a blíž ke své sestře, která zatím díky nenažranému a hloupému psychiatrovi Loomisovi  a jeho knize zjišťuje, že je příbuznou největšího psychopatického vraha v dějinách USA. Nakonec Myers Laurie unese opět do jejich starého domu, když ji předtím zase zmasakruje její kamarádky... (TV Prima)

corpsy

Škoda, že sa Rob Zombie vo filme zaoberá rôznymi psycho kecami a podobnými hovadinami. Zvyšok je totižto ukážkový slasher ( hlavne úvodných 25 min ), ktorý môže kľudne poslúžiť aj ako materiál na štúdium - myslím tým na filmových univerzitách : ) Krásne brutálne a krvavé. ()

Pishin

Tak pokud se mám regulérně zamyslet kdo mě v poslední hororové tvorbě baví a dokáže ve mě vyvolat nějaký pocit mrazení či nepříjemný pocit v žaludku je to jednoznačně Rob Zombie. Rob má svůj specificky styl a dle mě zraje s každým dalším filmem. Chápu, že Zombieho inovátorský přístup ortodox fans Haloweenu prostě neskousnou a budou mít spoustu výtek na to či ono, ale já za sebe tleskám a plácám Roba po zádech. Líbilo se m, že si to udělal po svém a zakomponoval si tam různé snové a psychadelické výjevy jak už u něj bývá zvykem celé to dostává trošku jiný rozměr a šmrnc. Rovněž i změna v pohledu na Michaela, kterému byl sem-tam vidět z pod-kapuci i obličej. A ta atmosféra, já osobně jsem nezpozoroval nějakých nudných míst - rozumím tomu, že někomu vadí absence lekaček a že se zabiják objeví když čekáte že se objeví... ale celou dobu jsem měl navozeny pocit nervozity, který umocňovaly brutality, ve kterých si Zombie vyloženě libuje. Celkově skvělý vizuál s údernou hudbou a různými zvuky, ruchy a šumy spolu se zpomalenými záběry dělá z Halloweenu ''krystalické ZLO'' které je pro Zombieho typické a utváří tím svůj specifický rukopis, který bude dříve či poději napodobován. Sečteno podtrženo palec nahoru pro Roba Zombieho za jeho ''JINÝ'' Halloween a vztyčený prostředníček pro ty kdo toto dílo hodí do odpadu! ()

sidzej

Nebol by to Robko Zombie aby opat vsetko krasne neposral! Pritom povodna Rosenthalova verzia je skvela...stacilo sa jej drzat. Svojrazny "reziser" to samozrejme opat ponal po svojom a vysledkom je nestravitelny, neatmosfericky zmateny gulas plny dementnych snovych vizii (snaha o umeleckost?) ktory nema s halloweenskou seriou nic spolocne ...dokonca ani magicky ustredny motiv (zaverecne titulky sa nerataju). Fujtajbl. Ale aby som bol ferovy uvodna 30 minutovka bola aspon pozeratelna a v niekolkych kratkych okamzikoch doslo aj na emocie. 30% ()

Marsik

Druhý díl jsem si dal hned po jedničce a musím říct, že prodloužená verze (119 minut) byla pro mě docela utrpení. Jednička se trochu držela nějakých pravidel a měla alespoň menší děj, ale dvojka byla pouze sadistická pakárna bez nápadu, kde hlavní vrah vraždí vše, co mu přijde pod ruku. Nebyl jsem tedy s pokračováním spokojený a jen tak tak udílím 3 hvězdičky. 57% ()

Astaroth12 odpad!

TOTO BOLA ČISTÁ KATASTROFA.Kto vymyslel takúto volovinu,tak musel byť psychopat.Herci mizerný,príbeh strašne zaostalí,po scenáristickej stránke totálne nezvládnuté.Vraždy sú tu znázornené drsne,krute a zo všetkým tým praskaným kostí,totálne odporným zvukom rezania tela ktoré ma veeeeelmi nasieralo.Niektoré lakačky sa podarili.Tu Dr.Loomis bol znázornený ako čistý vypatlaný debil.A to si tato rola nezaslúži,hlavne koli pamiatke Donalda Pleasence.A veľa scén tu bolo trápnych a nezmyselných.Zmes brutality tu bola silná ale nie som koli tomu znechutený ale koli tomu mizernému podaniu.Toto bolo jedno z najhorších utrpení aké som zažil vo filme.A ukončím to tým že nikdy viac túto nepodarenú časť nechcem vidieť. ()

ledzepfan

Abych pravdu řekl, ze všech těch legendárních slasheroidních mentálů mi tenhle pomatenec v masce přišel vždycky nejslabší.. Závažnost Carpenterova originálu chápu(taky jsem ho podle toho ohodnotil) ale status srdcovky u mě prostě nemá, takže jsem byl vcelku otevřený jakémukoliv remaku, restartu atd... Zombieho verze mě trošku více baví, trošku méně straší a v této druhé části je-od posledně-ještě zřetelnější, že Zombie tady odvedl parádní režijní práci a dost odbyl tu veledůležitou scénáristickou část. Už u vyvrcholení(jinak parádní)nemocniční části jsem zkroutil obličej do WTF grimasy a sám sebe se ptal, jestli tohle Rob myslí opravdu vážně. Myslel, a bohužel i zbytek filmu působil jako slepenec se škytavkou, který Zombie napsal jen proto aby se už konečně zbavil toho Hallooweenského břímě, které ho už moc nebaví.. Z Michaela se stal zarostlý vágus na cestách americkým polem, dětský Michael je o poznání méně znepokojivý, dvě čůzy se tam pořád nesmyslně hádají, dementní policejní vyvrcholení, atd.. Některé momenty jsou silné, dravé a zábavné ale není jich tolik aby udržely film v jednom konzistentním celku.... Výsledek = Zombie : Carpenter = 0:2 ()

nigga

Mě osobně nevadí, že Rob Zombie pojal Michaela Myerse po svém(menší SPOILER: ale to, že si Michael sundá masku a ještě k tomu promluví, to už i na mě bylo dost) proč to dělat stejně, bohužel už v prvním díle vcelku nečekaně zklamal v té druhé vyvražďovací polovině, což je v druhém díle hlavní dějovou linkou, a moc se teda nepoučil, mám takový pocit, že tento díl už nepsal s takovým nadšením a je to vidět, vraždy jsou jak podle šablony a naprosto bez nápadu (nejvíc mě dostalo, jak už asi potřetí slyší něco nějaká postava mimo záběr, tak se to vidá prozkoumat, a jak prochází kolem stromu, tak z něj, opakuju, z něj „nečekaně“ vyrazí ten magor z kudlou a bohužel opět mimo záběr tu postavu zmasakruje) a asi největší problém jsou hlavní hrdinky, které jsou v Zombieho podání uječené a rozežrané krávy, kterým prostě člověk nemůže fandit (možná to byl záměr, abychom byli na straně Mikea, který je vlastně hlavní postavou, ale nevim no), moc tomu nepomáhá i ta celková přímočarost, která je tady opravdu ubíjející. Tak z toho nejlépe vycházejí scény s doktorem Loomisem, které mě na tom filmu asi nejvíc bavily, škoda. 20% ()

fannah

"Na louce se pase bílý kůň.. jakou má barvu?" Jedna hvězdička za to jak šikovný by ze mě byl scénárista - předvídal jsem snad každou sekundu filmu. Druhá hvězdička za uřezanou hlavu - chuťovka. Slovo "fuck" a "shit" jsem ani nepočítal, jen jsem se divil kolik různých překladů do češtiny v Halloweenu tomuhle hodně často opakovanému výrazu vymysleli :-) ()

Korbitch

Ohoho! What the fuck?! Zombie se definitivně pomátl! Nejenže vůbec nepochopil Carpenterův odkaz, ještě ho musel znásilnit! Bastard! Bílá paní měla být něčím novým, co by byla jen a jen Robova věc implantovaná do původní verze. Jenže v tomhle případě šlo spíš jen o to, obsadit do filmu svou paničku. Vypočítavá kalkulace gzblití! Hvězda za scénu s policajtem a stromem. V tom byl vidět, byť na okamžik, dobrý nápad. Chápu, že remaky se snaží vnést do původní kostry něco nového, ale pokud to tam je namláceno desetikilovým bouracím kladivem, je to špatně. ()

FromHell

Podľa mňa dať dole masku Majklovy je píč*vina jak voda v koši a taká istá píč*vina sú tie Majklove videnia..a tu končí môj komentár. ()

mysiak

Osobitá štylizácia Roba Zombieho mi robila problém asi polhodinu...ale podľa mňa ide o dosť dobré pokračovanie v ktorom sa dokazuje že Rob Zombie je talent a dokáže kúzliť aj dobré veci..jasné brutalitou sa nešetrí and tvrdou muzikou..a Michael Myers je proste hustý vrah..dejovo to tiež nie je zlé..má to aj pointu, priebeha to dobre...proste ide o solídne ničím neurážajúce originálnu verziu nové pokračovanie... ()

Riddick77

Naprosto imbecilní scénář, hloupoučký děj, který se snaží o psychologii postav, což se přirozeně zoufale nedaří a je to spíš k smíchu. První díl byl pro mě obrovské překvapení a dal jsem plné hodnocení!!! Byla tam atmosféra, správně dávkovaná brutalita, a ač některé dialogy byly pitomé, tak to tam docela sedlo (Loomis, který byl zoufale nevyužitý v prvním díle, je v druhém díle zbytečný, hloupý a otravující). Tohle je 90 minut samoúčelného porcování dobytka s jednou naprosto vypatlanou krávou v hlavní roli, která očividně prožila malá jatka na to, aby změnila svůj životní styl, přístup k životu a výběr sociální skupiny, se kterou se chce identifikovat. Horor? Moc ne, ono se není čeho bát, krom poměrně povedné masky Michaela. Jatka? Rozhodně, nechutné především v tom, jak je to násilí samoúčelné a zbytečné. A nejvíc mě iritovala ženuška Roba, která je se svým bílým koněm (schválně co tím Rob přesně myslel) motorem oněch šíleností, co Míchael ve svém volném čase, když nechodí po loukách, dělá. Fakt stupidita nejvyššího rázu, která dělá ostudu původní sérii, ale paradoxně i prvnímu "zombiovskému" dílu, který byla atmosférický, svižný a v pár momentech i mrazivý a děsivý. Tohle je děsivé jenom v tom, jak je to napsané a režírované. FUCK OFF ROB!!!! 1/10! ()

PKD odpad!

Předchozí H.apendix se ještě, jakžtakž držel orig., za to zde (tak po 22min.) se jede naprosto jiným (přesto opět stejným a ještě více brutálnějším stylem), který dospěje až k totál WTF(!) konci, díky kterému jsem definitivně zjistil, že magor Zombie, nemá absolutně ani ponětí o tom, jak má vypadat hororový film. Natož, jak ho napsat. Proboha!!! ať si už nikdy nepíše ty svoje ´´scénáře´´ sám. Já osobně,proti násilí ve filmech nic nemám, ale zde je použito naprosto samoúčelně a tudíž zde neplní jinou funkci, než jako vata. Skelná. Aspoň, že mohu opět pochválit Tylera Batese, který asi jako jediný pochopil, co dělá. Je to hnusná sračka,plná hnusně uřvané Danielly Harrisovic a hnusně vypadající Margot ´kdysi dávno jsem byla Lois´ Kidderové, která (pokud bych ji bral vážně) by mě asi urazila, jakou že to slavnou zn. se to vlastně snaží kopírovat? Parazitovat na ní? Nevím. Zkrátka...komu není z pekla dáno, v apatyce nekoupí. Ještě že není 3. :-/ Páč jedna squellá už tady je. ()

blackrain

Já mám celkem velký problém. Neumím přistoupit na hru Roba Zombieho a nedokážu zapomenout na Carpenterovu klasiku. Taky jsem měla pocit, že si Rob asi něco šlehnul nebo co, jinak si nemůžu vysvětlit to, co jsem měla možnost vidět. Měla jsem ráda postavu Dr. Loomise, který byl neustále Michaelovi na stopě a šel mu tvrdě po krku. Tady z něho pan režisér udělal ziskuchtivého šmejda, co propaguje svou nejnovější knihu a profituje tak z jednoho psychopata. Ještě mi vadilo přespříliš vulgárních slov, jimiž se to ve filmu opravdu hemží. Pokud si chce někdo ulevit, tak ať klidně zařve nějaké sprosté slovo, ale chrlit jedno za druhým to zrovna nemusí. ()

gogos

Michael Myers skvěle řádí, totálně psychedelický scénář funguje skvěle, efekty výborné. Viděl jsem DC a musím říct, že na můj vkus se film možná až příliš táhne a hra se světlem také není můj šálek čaje. Zombie přeskakuje z gore krváku, přes slasher, psychologický film až po dramatiké prvky a myslím, že se mu to pospojování moc nevyvdelo. Závěr filmu mě dostal, příběh uspokojil, ale místy jsem se nudil. Zombie, když trochu zapracuješ, můžeš z Halloweenu vytáhnout ještě hoooodně ()

harfuska odpad!

Niečo omnoho horšie, než remake jedničky. Viac tmy, viac nechutných ksichtov, viac brutality, viac jačania, nezmyslov a mladých rozbesnených faganov, ktorý chcú len slopať a smilniť. A ako čerešnička na torte pribudol jeden snový jednorožec. No paráda! Kameramanova epilepsia pokračovala aj tentokrát a ani sa mu nečudujem.. tiež som skoro dostala záchvat. Pan Zombie na niečom očividne fičí. Ale asi mu biznis sype, lebo od minula si pravdepodobne zvýšil dávky. ()

raimi odpad!

Zdrůdnost. Dekadence. Svatokrádež. Debilita. Film ve kterým je každá postava buďto zmrd, štětka, prase, hajzl nebo kráva. Největší kráva je naše hlavní hrdinka Laurie. Odporná sobecká čubka, která by potřebovala na léčbu své emocionální inkontinence pořádný plínky v podobě festovních dělovek do toho jejího poďobanýho rypáku. Největší hajzl je zase Dr. Loomis, prodejnej samolibej krypl těžící z neštěstí ostatních. Dva nejkladnější charaktery původního Halloweenu jsme znesvětili, tak co dál, blbečku Robe? Žádná nit nezůstane suchá, všichni do jednoho jsou ve filmu fyzicky nebo duševně odporní, mluví jako prasata, žijí jako white trash, špína, nízkost, hnus. Hnusný lidi, hnusnej vizuál, hnusný prostředí, hnusnej houmlesák Myers, hnusný vraždy, hnusnej film. Navíc absolutně debilní. Třikrát fuj! ()

Gorehound

Hodnotený Unrated Director´s cut. Rob Zombie je talentovaný režisér s osobitým prístupom, ktorý ale ctí i tradície žánru. Klasický slasher sa tu prepletá s psychedelickými víziami, skvelo zobrazená je i psychika poznačenej Laurie Strode, rovnako ako predstavy Michaela Myersa. Jediné, čo mi trochu vadilo je ziskuchtivý Loomis, ale i na to sa dá vzniknúť, a jeho postava má vo filme jednu zo zásadných úloh. Myersova tvár bez masky je až do konca skrytá v tieňoch, alebo zobrazená len v náznakoch, čo má tu správnu atmosféru, podarená je i tá Halloweenska a jesenná. Nesmiem zabudnúť ani moju obľúbenkyňu Danielle Harris v úlohe Annie Brackett, nesklamala ma. Celkovo skvelý film, ktorý nie je iba na jedno pozretie. ()

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (více)