Michael Myers při převozu do márnice po autonehodě pohřebního auta ožije a po roce, kdy se skrývá v polích coby bezdomovec, se na Halloween opět vrací do ospalé venkovské díry, Haddonfieldu, kde kdysi žil se svou rodinou, než ji jako desetileté dítě vyvraždil. Michael je nutkán představou své psychopatické matky a svého dětského já k tomu, aby našel svou sestru Laurie, zabil ji, a tak ji přivedl ke své podivné rodince, zřejmě do pekla. Michael tedy vyrazí do městečka a cestou vraždí každého, kdo mu přijde pod ruku. Myersovi však nestačí své oběti zabít, on je musí utlouct, ubodat, rozmlátit na kaši, a tak dále. Postupně se Myers dostává blíž a blíž ke své sestře, která zatím díky nenažranému a hloupému psychiatrovi Loomisovi  a jeho knize zjišťuje, že je příbuznou největšího psychopatického vraha v dějinách USA. Nakonec Myers Laurie unese opět do jejich starého domu, když ji předtím zase zmasakruje její kamarádky... (TV Prima)

filmmovier

Jen o něco horší než jednička. A i když si myslím, že je tento díl vcelku zbytečný, já jsem se u něj dobře bavil. Michael Myers je pořád borec a Tyler Mane se na něj dobře hodí. Film ztratil něco z atmosféry, které minule bylo více než dost, působí hlavně na začátku a na konci. A ten déšť na ní ještě přidává. Kdyby byla trojka, vůbec by mě neurazila, pokud by byla s Michaelem. Je ale vidět, že jedničce se to nemůže rovnat. A jen těsně to uteklo čtyřem hvězdám, rozhodoval jsem se dlouho. Také jsou velmi dobré scény na poli, ale ty s ,,bílou paní" na kvalitě rozhodně nepřidávájí, tohle bylo spíše zbytečné. Půlka filmu je i o tom, jak doktor Loomis vydělává na Michaelově příběhu. Nuda. Velkým plusem ale je ten úplný a rozhodně překvapivý závěr. Scénář mohl být napsán lépe. Ale i přes větší či menší chybičky, je Halloween 2 pořád dobrý film, který rozhodně neurazí, mě se celkem dost líbil. 65% ()

baruss

Už druhý krát som sa popálil na tom istom. Opäť je v kinách cenzúrovaná verzia. Jedna veľká nuda so samoúčelným cenzúrovaným krviprelievaním, jačiaca sliepka (hlavná hrdinka), a to všetko okorenené jemnou dávkou erotiky. Najmä vďaka nej mi druhý diel Roba Zombieho pripadá lepší ako prvý. ()

ecceHOMMO

Toto pokladám za zneuctenie a zneváženie originálu a kultového hororu v čele s Michaelom Myersom......hrozne lacijné, dialógmi primitívne. ()

Sfinkter

Natočené to není špatně (kamera), ani bílé přízraky mi děj moc nenarušovaly, chvílemi bych je možná označil za originální. Ale pokud chce Zombie točit vyvražďovačky bez příběhu a atmosféry, neměl by k tomu zneužívat postavu Myerse. Měl jsem ke sledování ty nejlepší podmínky pro horor, sám v cizím bytě, půlnoc, venku bouřka. A nebál jsem se ani chvilku, to je pro Zombieho nedobrá vizitka. Krvavými záběry bohužel nenahradí zkažený zbytek. ()

viperDavid

A tady prislo velke zklamani. Stara maska Michaela Myaerse zmyzela a misto toho si nasadil uplne novou, velkeho santusaka, ktereho vydam v Praze na Andelu. Pribeh je naprosto priserne sestrihan a trpi nadvahou duchariny, kdy na konci nevite zdali je se pribeh stal, nebo se celou dobu odehraval v hlave Michaelovi sestry. Tady Zombie silne prestrelil a jak moc jsem se tesil na pribeh cislo 3 uz se na nej vlastne ani netesim. Boze proc ? 2* ()

Avathar odpad!

„MONŠTRÁ SI VŽDY NÁJDU CESTU DOMOV.“ Načo chodiť okolo horúcej kaše: Zombie to posral. Jeho prvý diel sa mi celkom páčil, ale toto bola neuveriteľne nudná, miestami až nechcene smiešna paródia. Už úvodný citát vo mne vyvolal len priblblý úškrn. Vážne musíme ďalší príbeh o Michaelovi Myersovi začínať výňatkom zo psychoanalytického slovníka? Vážne? Okej, Rob si zrejme povedal, že na to pôjde echt psychologicky, snovo či nebodaj „umelecky.“ A šeredne si spálil pracky. Aby bolo jasné: nevadí mi, že sa niekto snaží psychologizovať Myersa (síce je to podľa mňa proti samotnému duchu originálu, ale budiž). Ocenil by som však, keby mi o jeho traumách a vnútroných démonoch rozprával niekto, kto aspoň trochu rozumie psychológii a kto vie pracovať s postavami. Ale to by som asi žiadal moc. Tie halucinačno-snové vízie mali na mňa pôsobiť desivo?! Podobné výjavy vidím vo videoklipe každej treťotriednej black-metalovej kapely. Nie je to desivé, je to trápne. Príbeh nestojí ani za pohŕdavé odpľutie: všetko je zdĺhavé, absolútne bez atmosféry, bez napätia či aspoň znepokojenia. Vraždy sú úboho predvídateľné, dialógy absolútne príšerné a postavy rovno na odstrel. Snáď len Dourif ako Brackett sa ako-tak snaží, ostatní sú chodiace karikatúry. V prvom rade musím režisérovi pogratulovať, pretože takto znásilniť postavu Loomisa a zmeniť ho na narcistického, psychopatického kokota (čo mu však nebráni - zo sekundy na sekundu - sa v závere polepšiť, aby mohol "saves the day." Prečo? No, lebo tak to stojí v scenári, predsa!), to si už vyžaduje fakt guráž! Laurie je bohužiaľ už len otravná, no a samotný Michael... ten už absolútne stratil všetko, čo na ňom bolo tajomné a desivé. Zombie tú postavu zničil a urobil z nej tuctového vidláckeho dementa. Producírovanie sa bez masky, scény kedy mu je jasne vidieť do tváre. Fail.. Vlastne som ani nemal pocit, že sa dívam na TOHO Michaela Myersa. Bol to proste steroidmi nadopovaný bradatý tupec bez charizmy, bez ničoho. Mohol by som dať hviedu, pretože je to predsa len natočené celkom dobre, ale čo ďalej...? Čo si zaslúži horor, ktorý nemá tempo, napätie, neznepokojí, nemá atmosféru, horor, ktorého postavy sú mi ukradnuté?! Nič. Ono vlastne stačí jedno jediné: porovnajte si prosím postavu Michaela Myersa v originálnych filmoch (prvom a povedzme H20) a tohto trpáka. A hneď je jasné, že tu prítomná hora svalov by bola SKUTOČNÝM Michaelom Myersom do dvoch sekúnd vykuchaná ako podsvinča. Takže asi tak. ()

BROKEN_

Robe co si to proboha udělal! Remake byl super, ale tohle, co je tohle sakra? Dr. Loomis se chová jako debil, oproti minulému dílu. Laurie Strodová je v podání Scout Taylor - Compton děsná. To jakým směrem se Rob Zombie vydal jsem nechápal. Michaelovi vidiny kdy vidí svou matku bylo WTF. V minulém díle to nebylo tak proč to jsem cpeš Robe! Atmosféra je v tahu, to stejný hudba. Nuda a nuda. Rob Zombie nám tímhle filmem plivl do tváře. JSEM ZKLAMÁN! ()

mickyreed

Zombie to podělal na plné čáře ... kam zmizel Michael ? ... tmavomodrá kombinéza .... udivené pohledy ... mlčící hrozivá tvář ... hrůzu nahánějící hudba ... myšlení postav ... děsivé a napínavé vraždy ? ... to vše Zombie prostě pohřbil ... 1* za to, že jsem to vydržel do konce. ()

PierrevanH

Na tomto počinu vidím trošku zklamání, ale na druhou stranu mě to i mile překvapilo. Co se mně moc nelíbilo, byl konec, který vypadá jak kdyby ho Zombie vymyslel během pěti minut někde na toaletě, dále Michael měl možná nosit trošku víc masku. Co mě oslovilo bylo jak režisér zkonstruoval úplně novou odnož této série. V předchozích dílech Michael vždy chodí všude s maskou (po městě, nemocnici) prostě všudu možně a nikdo ho nikdy nevidí. Tady se pohybuje jako normální tulák s ruksakem bez masky, takže si normálně chodí mezi lidma, což mu dává víc realičnosti. Je dobré, že zde bylo ukázáno co Michael dělal ty dva roky že (tulák, živil se vnitřnostma zvířat a vším co našel). Také jsem se Zombiem v tom, že zde byl předveden myšlenkový pochod Michaela (matka, malý myers). Celkově za tři což je 60 %, takže nadprůměr. ()

Raven0

Druhý Halloween se moc nevyvedl. Nejen, že stopáž je hodně přepálená, navíc první půl hodina ztrácí v kontrastu s budoucím děním smysl a je vyloženě navíc. Děj se posouvá příliš pomalu a nepřekvapí. Jediné co lze tedy pochválit, je Zombího typická úchylná stylovost, která má stále co říci. Docela se mi ale líbili i ujeté "emo" snové vize s koníkem a maminkou, či trocha té Freudovské psychoanalýzy :-) ()

rudeboy

Mám rád filmy Roba Zombieho, no Halloween II je pre mňa veľké sklamanie. Absolútne víťazstvo formy nad obsahom. Efektná "masárčina" s neuveriteľne hlúpym scenárom. Ja chcem ďalších Devil's Rejects, nie toto! ()

Luk80

Roba jako muzikanta a filmaře si vážím pro svůj osobitý pohled a nekomromisní podání. Vím, že v tomto pokračování nechtěl Rob navázat na původní druhý díl, ale vše si udělat podle svého. S brutálním ůvodem přichází podivné pasáže, které do očí přináší nudné a nezajímavé okolnosti děje. Jako by pod tou maskou byl místy samotný tvůrce, neboť ty vousy tumu trošku napovídají:-) Myers jako hoch je tady jiný, absolutně nefilmový oproti záživnému borcovi z remake 1. Ten film se strácí před očima. Bylo to těžké sledovat a držet komukoliv palce. Ani Dr. Loomis už nebyl tím opatrným pánem, ale stal se z něho žrout na prachy ze slávy té tragedie, třeba to byl záměr tu posdtavu takhle změnit.....Žádná spokojenost se nekonala a tak si mnohem rači pustím třeba Roba jak řádí se svou kapelou na podiu s Dragulou:-) ()

Brain-D

Rob Zombie tzv. "navazuje" na svůj první díl, který měl aspoň trochu hlavu a patu. Tady je přitlačeno daleko více na pilu, brutálnost a krev. Mike se opět snaží zabít krávu z prvního dílu, která tu byla naprosto na nervi lezoucí a celou dobu si říkala min. o vykuchání. Ani Malcolm McDowell nepotěšil, byl zde strašně důležitej a vůbec nebudil dojem psychologa z prvního dílu. ()

Danny F.

Tak takhle by měl vypadat Michael Myers co se brutality a surovosti týče. Děj filmu je jalový až na suprové vraždění. Tento díl dobře a s rozumem navazuje na první díl remaku, jinak ty bludy v představách si mohli opravdu odpustit. Suma sumárum průměr jak bič. 50% ()

darek kartac

Ta brutalita a extravagance Zombieho je úžasná. Druhý díl lepší než první ! Michael Myers je prostě psychopat který zabije každého. Vrah v jehož očích je jen ZLO. ()

Compadre

Rob Zombie cpe ty svý ulítlý nápady a svojí ženskou všude...i tam, kam nemá. A do nedotknutelného Halloweenu tyhle opičárny nepatřej. Robe Carpentere, vrat se!! ()

H.Gordon

Zbytečně mnoho sprostých slov a brutality. Nemá to s původním halloweenem nic společného...když se na to dívám, tak slyším jenom jednoduché dialogy a uječenou vulgární puberťačku. Snové scény jsou pro mě úplně zbytečné, špatně zvládnuté. Tento film postrádá veškerou napínavou atmosféru. Prostě velké zklamání. Dvě hvězdičky dávám pouze mému oblíbenému Bradu Dourifovi. ()

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (více)