• tron

„Cítim sa ako mutant... nenarastie mi teraz chvost alebo tretia noha?“ – „Nie, to nie. Možno ego...“ Ulepená patetická hollywoodska kravina o blbom chalanovi, ktorého sa všetci pýtajú na blesk. Hnusné efekty, otravné decká a pozoruhodne sprostý scenár; ak je knižka aspoň spolovice taká sprostá, nikdy ju nechcem čítať. V tomto filme sú, okrem nezaujímavých postáv, hlúpych dialógov a smiešnych akčných scén, v podstate tucty nelogických kravín. Je toho neuveriteľne veľa, od malých no o to zákernejších (Zeus efektne rozbije dvere namiesto toho, aby ich proste otvoril) po gigantické, ktoré v podstate už ani neotravujú (rozmaznaný chlapec sa behom minúty stane špičkovým šermiarom, na jeho ochranu je najatý pacifistický satyr). A to vôbec neriešim vykrádanie SÚBOJA TITANOV, len Medúzu tentoraz hrá Uma Thurmanová, jej odraz nevidí hrdina v štíte ale v mobile a namiesto Pegasa má tenisky s krídelkami ach bože. Trpezlivosť som s týmto filmom stratil v podstate od prvej minúty, preto ma rozhodne nenadchlo, že táto nudná kravina má dve hodiny. Jediné, čo ma zarazilo, bolo asi desať viac či menej slávnych hercov – nechápem, čo ich zaujalo, že podpísali (ale predpokladám, že si mysleli, že tento trápny žvást má šancu stať sa rovnako kvalitnou a finančne úspešnou sériou, ako potterovky). Je to až neuveriteľné, že niečo tak nie úplne zle vymyslené (deti olympských bohov proti sebe bojujú v 21. storočí za ich výdatnej pomoci), drahé a obsadené, nestojí ani za lopatu starého hnoja, ale je to tak a ja takýmto filmom vôbec nerozumiem.(28.5.2011)

• TeeAge

| Scenár: Craig Titley, Joe Stillman / The Lightning Thief by Rick Riordan | Hudba: Christophe Beck | Produkcia: Chris Columbus, Michael Barnathan, Karen Rosenfelt | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: 1492 Pictures, Dune Entertainment, Imprint Entertainment | Rozpočet: 95 miliónov $ | Tržby: 226,441,832 $ |(3.3.2011)

Protáčení meče už je zase cool :) Rychle to chce dvojku!(12.2.2010)

Aneb, jak vám vyleštěný iPhone může zachránit život. Harry Potter může být bez obav, neboť na jeho sesazení by Percy potřeboval mnohem víc, než jen lehce nadprůměrnou režii a triky kam se člověk podívá. Hlavní hrdina je sice sympaťák od pohledu, to samé platí pro jeho vyvolenou modroočku. To ale nic nezmění na tom, že z řecké mytologie zůstala pouze kostra a impotentní vládce nebes Zeus. Vše ostatní se transformovalo podle současných trendů zámořské kultury. A to vadí.(10.2.2010)

Je to fakt píčovina k smíchu, ale zároveň je to i celkem koukatelný a efekty sou obstojný, takže jako výplach mozku se to použít dá.(2.8.2010)

• - Natáčení probíhalo ve Vancouveru, Las Vegas, New Yorku a Nashvillu. (FMJ)

• - Film sa v mnohých ohľadoch rozchádza s knižnou predlohou. Například knižný Percy Jackson má 12 rokov, filmový (Logan Lerman) omnoho viac, alebo Ananabeth má v knihe blond vlasy, ale filmová protagonistka (Alexandra Daddario) je bruneta. Taktiež je pozmenený aj dej filmu, ktorý je o hľadaní perál, kým v knižnej predlohe ich Percy jednoducho dostane od vodnej nymfy. (Fanita)

• - Hra, kterou hraje Luke ve svém stanu, se jmenuje “Call of Duty 4: Modern Warfare 2“. Hraje její multiplayerovou podobu, konkrétně mapu zvanou Favela. (neo4987)