• paascha

Řecko zřejmě v totálním propadu do pekla rozprodalo i práva na svou mytologii a jediný, kdo měl zájem, byl Hollywood. Kdyby to byl Bollywood nebo čínský film, byla by to aspoň sranda, kdyby třeba Artemis byla cigoška nebo Zeus vypadal jako Mao Tse:-)) Takhle je to je debiní sračka, kde negr hraje satyra, Brosnan kentaura a nějaký spratci tam trojčí na pionýráku.(10.5.2010)

Hloupoučká, ale zatraceně efektní (na Columbuse obzvlášť) fantasy jízda, jejímiž největšími přednostmi jsou sympatičtí hrdinové, našláplé tempo a velmi zábavné (ať už se na to díváte jakkoliv) zmodernizování řecké mytologie, které by mohlo dokopat pár dětí k Petiškovi a "míň cool" báchorkám o hrdinech, kteří překonávali sami sebe. Těším se na dvojku, kupuju Conversky a věřím, že se brzy dočkáme prohlášení: "Logan Lerman is Spider-Man." 7/10(11.2.2010)

• Hellboy

Říkal někdo Harry Potter...? Přehlídka nelogičností a samoúčelností, film navíc dělá ze svých diváků blbce.. Občas se najdou lepší chvíle, ale většinu času jsem jen nevěřícně zíral na nesmysly na plátně (a smál se). Nejde o to, jak film nakládá s řeckými mýty ani o režisérův (nijaký) styl, ale o scenáristickou impotenci, která chabý "děj" zásobuje jedním nesmyslem za druhým. Proč například jeli z muzea za Percyho matkou? Proč s nimi potom matka jela do tábora, když tam nemohla vstoupit? atd... Motivace postav jsou zcestné, ale na vině je pochopitelně scenárista (nebo spíš Rick Riordan, autor knihy?) A to je jen začátek filmu, nechci spoilerovat. (Nedá mi to, tak ještě něco: Jak může člověk v kasinu v Las Vegas vydržet tak dlouho? Kde bere peníze?? A v USA jsou zrovna tři perly? Ale mapa ukáže další, až když jednu seberete? A podsvětí je v Hollywoodu? Dobře, to je vlastně docela povedený vtip...). Fikční svět naprosto nefunguje, nabízí se srovnání s Harry Potterem, kde se ale dá vše svést na magii - mudlové nevidí Bradavice, protože to je kouzelné místo + škola ve tvaru hradu, proč ne. Ale tábor polobohů? V podobě základny pro děti, které se oblékají do brnění a kradou si navzájem vlajky? ___ Pan Brunner byl učitel, ale zároveň hlavní vedoucí v táboře? Jak to stíhal? ___ PS: Percy Jackson=Harry Potter, Annabeth=Hermiona, Grover=Ron, Brunner=Hagrid, Gabe Ugliano=pan Dursley... pokračoval bych, ale nechci prozrazovat:) PPS: Jo a na Maserati jsem čekal od prvních deseti minut:)(10.2.2010)

• PinokKio

Mytologie pro americké teenagery. Neskutečně hloupá, trikově mdlá a hereckým obsazením překvapivě napěchovaná.(4.6.2010)

• verbal

Až autor této duchaplnosti jednou doklopýtá do Podsvětí s čerstvě zalomeným Cháronovým pádlem v prdeli, doufám, že dostane na celu Homéra, který ho bude na věky mlátit po koulích vázaným sborníkem svého díla a daktylským hexametrem mu vysvětlovat hranice dobrého vkusu! MTV porno pro mladistvé sexuální devianty, kteří se zajisté s radostí podívají, jak moc brutálně se dá znásilnit řecká mytologie. Uřezanou bradavkou na dortu bizarnosti je už snad jen pan Brosnan pohřbívající svou postbondovskou kariéru dokonale trapnou rolí půlky Kentautra (té zadní) či hollywoodskou rasovou kvótu naplňující afroamerický Satyr! Jen jsem čekal, kdy začne rapovat. Nezačal a proto ta jedna hvězda za efekty.(26.4.2010)