Nastala chyba při přehrávání videa.
 • balone
  odpad!

  Ten podělanej amerikanismus mi už leze krkem, řečtí bohové v americe, mytologie v troskách... Američané, nechte tu Evropu být, vemte si na paškál svojí historii, aha vy žádnou nemáte... Pláču pro vás. 0%(24.6.2011)

 • Hellboy
  **

  Říkal někdo Harry Potter...? Přehlídka nelogičností a samoúčelností, film navíc dělá ze svých diváků blbce.. Občas se najdou lepší chvíle, ale většinu času jsem jen nevěřícně zíral na nesmysly na plátně (a smál se). Nejde o to, jak film nakládá s řeckými mýty ani o režisérův (nijaký) styl, ale o scenáristickou impotenci, která chabý "děj" zásobuje jedním nesmyslem za druhým. Proč například jeli z muzea za Percyho matkou? Proč s nimi potom matka jela do tábora, když tam nemohla vstoupit? atd... Motivace postav jsou zcestné, ale na vině je pochopitelně scenárista (nebo spíš Rick Riordan, autor knihy?) A to je jen začátek filmu, nechci spoilerovat. (Nedá mi to, tak ještě něco: Jak může člověk v kasinu v Las Vegas vydržet tak dlouho? Kde bere peníze?? A v USA jsou zrovna tři perly? Ale mapa ukáže další, až když jednu seberete? A podsvětí je v Hollywoodu? Dobře, to je vlastně docela povedený vtip...). Fikční svět naprosto nefunguje, nabízí se srovnání s Harry Potterem, kde se ale dá vše svést na magii - mudlové nevidí Bradavice, protože to je kouzelné místo + škola ve tvaru hradu, proč ne. Ale tábor polobohů? V podobě základny pro děti, které se oblékají do brnění a kradou si navzájem vlajky? ___ Pan Brunner byl učitel, ale zároveň hlavní vedoucí v táboře? Jak to stíhal? ___ PS: Percy Jackson=Harry Potter, Annabeth=Hermiona, Grover=Ron, Brunner=Hagrid, Gabe Ugliano=pan Dursley... pokračoval bych, ale nechci prozrazovat:) PPS: Jo a na Maserati jsem čekal od prvních deseti minut:)(10.2.2010)

 • MM_Ramone
  ***

  Režisér komerčne úspešných kinohitov, Chris Columbus, sa pokusil vytvoriť svojho vlastného neohrozeného, filmového hrdinu. Jeho "Percy Jackson: Zlodej bleskov" je však len nedotiahnutým mixom Harryho Pottera a X-Menov. Celé to pôsobí hodne nesúrodo, povrchne, ale aj tak sa na to dobre pozerá. Má to rýchly spád, výborné filmové triky a efekty, celkom sympatických, mladých hercov a dve esá v menších, vedľajších úlohách. Uma Thurmanová a Pierce Brosnan sú vskutku hodnotným spestrením tejto odvážne uletenej, dobrodružnej fantasy. Starovekí, antickí bohovia a ich potomkovia žijúci v USA... čo všetko si už tí Američania nevymyslia? ***(25.8.2010)

 • arachneuss
  ***

  Aneb, jak vám vyleštěný iPhone může zachránit život. Harry Potter může být bez obav, neboť na jeho sesazení by Percy potřeboval mnohem víc, než jen lehce nadprůměrnou režii a triky kam se člověk podívá. Hlavní hrdina je sice sympaťák od pohledu, to samé platí pro jeho vyvolenou modroočku. To ale nic nezmění na tom, že z řecké mytologie zůstala pouze kostra a impotentní vládce nebes Zeus. Vše ostatní se transformovalo podle současných trendů zámořské kultury. A to vadí.(10.2.2010)

 • Skejpr
  **

  Absolutní (a absurdní) řecká mytolobotomie, v níž přesunutí veškrého dění do USA je snad ten nejmenší problém. Logické zhovadilosti, neuvěřitelné WTF momenty a spousta nekorektností zahraných do naivního nevina, jako by se nechumelilo, k tomu rutinní režie (dá se tomu tak ještě vůbec říkat) a VELMI PROMĚNLIVÉ triky (je to sice divné, ale Hollywood, s výjimkou Narnie, prostě NEUMÍ udělat dobře Kentaura)... Zachránit, co to de, se snaží v podstatě jen sympatický Lerman a hláškující B. T. Jackson... Dokonce i ten Brosnan se tady dost nudí...(16.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace