Olymp, Medusa, blahosklonný Hádes, vyvolený hrdina a dechberoucí podsvětí? Jinými slovy - měl jsem vůbec šanci být nespokojený? Vzhledem k lásce k fantasy, řecké mytologii nebo pohádkám asi ne. A vůbec mi nevadí, že se polobohové scházejí jen tak v lesích, že s každou perlou čirou náhodou čeká jiná mytologická nástraha nebo to, že záporáci to vlastně klidně mohli sehrát chytřejším způsobem. Columbus má totiž pořád v ruce ten um, díky kterému ze mě dělá malé nadšené děcko.(14.3.2010)

• zelvopyr

Troja byla pokus zpodobnit nejslavnější spor bohů a vynechat bohy. Tohle ukazuje zajímavý kus řecké mytologie bez Řecka. Sice místy dost vtipně (pojídání lotosu), ale WTF tohle naroubovat na současnou ameriku? Přes spoustu efektů, lepší herecké výkony bohů i lidí než v poslední hrůze (Souboj titánů) to bylo tak hrozně odtažité a trapné...(5.12.2010)

učební dějepisná pomůcka pro školáky prvního stupně, jimiž se to v kině i hemžilo, ale člověk aspoň viděl přes toho před sebou, žejo... tupoučká pohádka, sakra efektní, ale to jí taknějak neumazává ten první přívlastek. tohle bylo prostě pro úplně jinou diváckou skupinu, takže budu hodnej a ocením aspoň krásu toho zeleného plátna, před nímž byl tenhle paskvil natočen... no ale abych jen nekritizoval, tu a tam se vyskytne i nějaká ta vtipná hláška... a hlavu umy thurman bych si klíďo zabalil do mikiny taky ;) 50%(1.3.2010)

• - Film sa v mnohých ohľadoch rozchádza s knižnou predlohou. Například knižný Percy Jackson má 12 rokov, filmový (Logan Lerman) omnoho viac, alebo Ananabeth má v knihe blond vlasy, ale filmová protagonistka (Alexandra Daddario) je bruneta. Taktiež je pozmenený aj dej filmu, ktorý je o hľadaní perál, kým v knižnej predlohe ich Percy jednoducho dostane od vodnej nymfy. (Fanita)

• - Ve scéně, kdy Chiron (Pierce Brosnan) svolává táborníky k seznámení se s pravidly hry, vyvolá jména Dylana a Parise. Stejně se jmenují jeho dva skuteční synové. (HappyTez)

• - Mezi filmovou verzí a knižní předlohou lze najít několik rozdílů. V knize například chodí Percy (Logan Lerman) do internátní školy pro problémové děti, zatímco ve filmu navštěvuje běžnou školu. (Rimer545)