Percy Jackson: Zloděj blesku

Percy Jackson: Zlodej blesku

Percy Jackson And The Lightning Thief

Fantasy / Dobrodružný / Komedie

Kanada / USA, 2010, 114 min

Uma Thurman ako medúza? Pierce Brosnan ako kentaur? :D To fakt radšej nie. Grécka mytológia odohrávajúca sa v kasíne a v pozadí hrá Poker Face ? Najsmutnejšie na tom je to, že ešte aj odhliadnuc od toho ako zhovadili grécku mytológiu, tak ani ten film nie je bohviečo. Nudný scenár, veľa nápadov okopírovaných z Narnie, Harryho Pottera, Pána Prsteňov, Van Helsinga, rôznych komédií a neviem čoho ešte. Tento film neprichádza s ničím novým a je úplne bez nápadu, no napriek tomu mi nebolo až také nepríjemné pozerať ho. Chápané ako fantasy rozprávka nabitá skvelo spracovanými efektami to má nejaké to svoje čaro. Nebol som si istý, či mám dať 2 alebo 3 hviezdičky, no v jednom som si istý na 100%, že tento film už druhý krát pozerať nebudem :D(10.12.2010)

Olymp, Medusa, blahosklonný Hádes, vyvolený hrdina a dechberoucí podsvětí? Jinými slovy - měl jsem vůbec šanci být nespokojený? Vzhledem k lásce k fantasy, řecké mytologii nebo pohádkám asi ne. A vůbec mi nevadí, že se polobohové scházejí jen tak v lesích, že s každou perlou čirou náhodou čeká jiná mytologická nástraha nebo to, že záporáci to vlastně klidně mohli sehrát chytřejším způsobem. Columbus má totiž pořád v ruce ten um, díky kterému ze mě dělá malé nadšené děcko.(14.3.2010)

Soundtrack Christophe Beck: 1. Prelude ,2. The Minotaur ,3. Chiron ,4. Victory ,5. The Fury ,6. Dyslexia ,7. The Hydra ,8. Medusa ,9. Son Of Poseidon ,10. The Parthenon ,11. Hollywood ,12. Lost Souls ,13. Fighting Luke, Part 1 ,14. Fighting Luke, Part 2 ,15. Hades ,16. Mount Olympus ,17. Poseidon ,18. Homecoming ,19. End Credits,(14.6.2011)

• verbal

Až autor této duchaplnosti jednou doklopýtá do Podsvětí s čerstvě zalomeným Cháronovým pádlem v prdeli, doufám, že dostane na celu Homéra, který ho bude na věky mlátit po koulích vázaným sborníkem svého díla a daktylským hexametrem mu vysvětlovat hranice dobrého vkusu! MTV porno pro mladistvé sexuální devianty, kteří se zajisté s radostí podívají, jak moc brutálně se dá znásilnit řecká mytologie. Uřezanou bradavkou na dortu bizarnosti je už snad jen pan Brosnan pohřbívající svou postbondovskou kariéru dokonale trapnou rolí půlky Kentautra (té zadní) či hollywoodskou rasovou kvótu naplňující afroamerický Satyr! Jen jsem čekal, kdy začne rapovat. Nezačal a proto ta jedna hvězda za efekty.(26.4.2010)

Netvrdím, že mě Χάρων (kdo neumíte řecky a nebo nejste polobůh čtěte "Charón") na vlnách uhoupal, ale přece jen oceňuji fantazii s kterou byl film natočen. Pohled do pekelných tlam podsvětí budil třeba respekt. Osobně se obávám, že tam někde u ohníčku taky skončím. Co já vím, má duše je hříšná. Co se mi tak nějak příliš nelíbilo byl český dabing a taková "uspěchanost" s kterou byl film natočen. A i výběr protagonistů hrající mladé polobohy zdál se mi takový ... nic moc.(1.1.2014)