Percy Jackson: Zloděj blesku

Percy Jackson: Zlodej blesku

Percy Jackson And The Lightning Thief

Fantasy / Dobrodružný / Komedie

Kanada / USA, 2010, 114 min

Režisér komerčne úspešných kinohitov, Chris Columbus, sa pokusil vytvoriť svojho vlastného neohrozeného, filmového hrdinu. Jeho "Percy Jackson: Zlodej bleskov" je však len nedotiahnutým mixom Harryho Pottera a X-Menov. Celé to pôsobí hodne nesúrodo, povrchne, ale aj tak sa na to dobre pozerá. Má to rýchly spád, výborné filmové triky a efekty, celkom sympatických, mladých hercov a dve esá v menších, vedľajších úlohách. Uma Thurmanová a Pierce Brosnan sú vskutku hodnotným spestrením tejto odvážne uletenej, dobrodružnej fantasy. Starovekí, antickí bohovia a ich potomkovia žijúci v USA... čo všetko si už tí Američania nevymyslia? ***(25.8.2010)

Soundtrack Christophe Beck: 1. Prelude ,2. The Minotaur ,3. Chiron ,4. Victory ,5. The Fury ,6. Dyslexia ,7. The Hydra ,8. Medusa ,9. Son Of Poseidon ,10. The Parthenon ,11. Hollywood ,12. Lost Souls ,13. Fighting Luke, Part 1 ,14. Fighting Luke, Part 2 ,15. Hades ,16. Mount Olympus ,17. Poseidon ,18. Homecoming ,19. End Credits,(14.6.2011)

• tron

„Cítim sa ako mutant... nenarastie mi teraz chvost alebo tretia noha?“ – „Nie, to nie. Možno ego...“ Ulepená patetická hollywoodska kravina o blbom chalanovi, ktorého sa všetci pýtajú na blesk. Hnusné efekty, otravné decká a pozoruhodne sprostý scenár; ak je knižka aspoň spolovice taká sprostá, nikdy ju nechcem čítať. V tomto filme sú, okrem nezaujímavých postáv, hlúpych dialógov a smiešnych akčných scén, v podstate tucty nelogických kravín. Je toho neuveriteľne veľa, od malých no o to zákernejších (Zeus efektne rozbije dvere namiesto toho, aby ich proste otvoril) po gigantické, ktoré v podstate už ani neotravujú (rozmaznaný chlapec sa behom minúty stane špičkovým šermiarom, na jeho ochranu je najatý pacifistický satyr). A to vôbec neriešim vykrádanie SÚBOJA TITANOV, len Medúzu tentoraz hrá Uma Thurmanová, jej odraz nevidí hrdina v štíte ale v mobile a namiesto Pegasa má tenisky s krídelkami ach bože. Trpezlivosť som s týmto filmom stratil v podstate od prvej minúty, preto ma rozhodne nenadchlo, že táto nudná kravina má dve hodiny. Jediné, čo ma zarazilo, bolo asi desať viac či menej slávnych hercov – nechápem, čo ich zaujalo, že podpísali (ale predpokladám, že si mysleli, že tento trápny žvást má šancu stať sa rovnako kvalitnou a finančne úspešnou sériou, ako potterovky). Je to až neuveriteľné, že niečo tak nie úplne zle vymyslené (deti olympských bohov proti sebe bojujú v 21. storočí za ich výdatnej pomoci), drahé a obsadené, nestojí ani za lopatu starého hnoja, ale je to tak a ja takýmto filmom vôbec nerozumiem.(28.5.2011)

Mladý polobůh Percy má magické pero a (ne)bojí se ho použít! Aneb řecká mytologie v moderním americkém hávu pod taktovkou úspěšného režiséra Chrise Columbuse, který se řídil heslem: „Půjč si, kde můžeš“. Já jsem se přenesla přes řadu nedotažností a nelogičností scénáře a jako fanynka Xeny, Herkula a Letopisů Narnie jsem se bavila! Vizuální efekty jsou velmi zdařilé + tu hraje můj oblíbený seriálový herec K. McKidd. 70%, protože fantasy žánr je třeba podporovat:)(10.2.2010)

Všichni jsme určitě věděli, že vchod na Olymp je z Empire State Building. Nebo někdo to snad nevěděl? Hanba mu!(25.9.2011)

• - Hra, kterou hraje Luke ve svém stanu, se jmenuje “Call of Duty 4: Modern Warfare 2“. Hraje její multiplayerovou podobu, konkrétně mapu zvanou Favela. (neo4987)

• - V scéne, kde sa Percy s parťákmi dostanú do Las Vegas, si kozel nechá nalakovať kopytá červeným lakom, avšak v nasledujúcej, na tanečnom parkete, ich už nalakované nemá. (tommmy89)

• - Spoločnosť 20th Century Fox nadobudla právo na nakrúcanie filmu v júni 2004. (Greenpeacak)