• Jara.Cimrman.jr

Nečmajznul jsem Diovi z kapsy blesk, hromosvod ani kentaura a jestli mi to chce tvrdit do očí, tak si můžeme omlátit hlavy rozbouřenými řekami na vrcholu Olympu. Navrhuji čas - dnes, večer, hned po závěrečné znělce večerníčku. Náš případný souboj určitě nedopadne o moc hůře, než emigrace řecké mytologie na americký kontinent, kde jistě brzy dostanou Zeus, Poseidon i Medúza americké občanství a Olymp bude umístěn na čestné místo Kordiller. Obvykle mi podobné hovadiny příliš nevadí, ale tahle mne moc nebavila, i když musím přiznat, že z přítomnosti svůdné Persefoné bych rozhodně ve spěchu neodlétal na nějaké pitomé perle. Ale já bych si to mohl dovolit - já totiž nezachraňuji svět a ani nikdy nebudu.(10.10.2013)

Já vlastně ani nevím, proč dávám 3*, je to hrozná blbina, ale vlastně jsem se nenudila a ty postavy mi nelezly na nervy a všechny příšerky byly dost hezké a všechno bylo tak absurdní, až to vlastně bylo zábavné.(10.4.2011)

No i kdyz se nekona nic extra vyjimecnyho, Columbus je schopnej reziser a pripravil solidni teen fantasy. Cely to trochu pusobi jak rychla prohlidka po recky mytologii, takze se v rychlosti predstavi spousta potvor i bohu a dojde na par povedenejch souboju. Bohuzel se to neda rict o tom zaverecnym, behem filmu jich je par cool a ten zaverecnej pusobi lehce chude. Jinak pribeh dostatecnej, slusne odsejpa, herci v pohode a to jak detsky, tak hromada znamejch dospelejch xichtu. K tomu ne vzdy uplne vypilovany, ale solidni triky, chytlava hudba a asi tak kazdou minutu nejakej nesmysl nebo nelogicnost, ktery se ale daj prehlidnout. Takze ja se ty dve hodinky solidne bavil, ale stejne ma Columbus stesti, ze to stih pred Soubojem Titanu, oproti tomu je Percy Jackson jen takovej detskej predrkm. Aspon doufam.(6.3.2010)

• Gimli

Mimořádně hloupý film o několika neposlušných nezbedech, který se snaží ohromovat zcela neatraktivními atrakcemi a který je další z mnoha, v nichž se pravidla hry vymýšlejí za pochodu. Když jsem viděl, jak hlavní hrdina "truchlí" nad ztrátou matky, což je mimochodem hlavní motivace jeho dalších akcí, musel jsem se smát. Ale byl to takový ten smích, jako když je vám trapně. A tak to zůstalo po celý zbytek filmu.(7.4.2015)

Uma Thurman ako medúza? Pierce Brosnan ako kentaur? :D To fakt radšej nie. Grécka mytológia odohrávajúca sa v kasíne a v pozadí hrá Poker Face ? Najsmutnejšie na tom je to, že ešte aj odhliadnuc od toho ako zhovadili grécku mytológiu, tak ani ten film nie je bohviečo. Nudný scenár, veľa nápadov okopírovaných z Narnie, Harryho Pottera, Pána Prsteňov, Van Helsinga, rôznych komédií a neviem čoho ešte. Tento film neprichádza s ničím novým a je úplne bez nápadu, no napriek tomu mi nebolo až také nepríjemné pozerať ho. Chápané ako fantasy rozprávka nabitá skvelo spracovanými efektami to má nejaké to svoje čaro. Nebol som si istý, či mám dať 2 alebo 3 hviezdičky, no v jednom som si istý na 100%, že tento film už druhý krát pozerať nebudem :D(10.12.2010)

• - Natáčení probíhalo ve Vancouveru, Las Vegas, New Yorku a Nashvillu. (FMJ)

• - Hra, kterou hraje Luke ve svém stanu, se jmenuje “Call of Duty 4: Modern Warfare 2“. Hraje její multiplayerovou podobu, konkrétně mapu zvanou Favela. (neo4987)

• - Mezi filmovou verzí a knižní předlohou lze najít několik rozdílů. V knize například chodí Percy (Logan Lerman) do internátní školy pro problémové děti, zatímco ve filmu navštěvuje běžnou školu. (Rimer545)