Je to jasné - být mi o polovinu méně, skončil by Columbusův nový snímek v mé osobní TOP 10. Pro mlsné teenagery je totiž Percy zamilováníhodný mix dobrodužné akce, špičkových efektů, sympatických hrdinů a šílených hlášek. Já si pak užíval pouze onu akční stránku a charismatického Lermana. Efekty mě v dnešní době snad již ničím nepřekvapí (po Avatarovi) a "hláškám" a dementním scénkám jsem se musel každých deset minut smát. Překvapením ovšem je, že jsem se smál rád: bylo to tak roztomile dětinsky naivní a hloupoučké, že mě to neuvěřitelně bavilo. Columbus navíc perfektně umí vyvažovat poměr tlachání / akční scéna. Takže ano: chce to okamžitě dvojku, a ano: Lermana CHCEME jako dalšího Spider-mana.(5.3.2010)

Režisér komerčne úspešných kinohitov, Chris Columbus, sa pokusil vytvoriť svojho vlastného neohrozeného, filmového hrdinu. Jeho "Percy Jackson: Zlodej bleskov" je však len nedotiahnutým mixom Harryho Pottera a X-Menov. Celé to pôsobí hodne nesúrodo, povrchne, ale aj tak sa na to dobre pozerá. Má to rýchly spád, výborné filmové triky a efekty, celkom sympatických, mladých hercov a dve esá v menších, vedľajších úlohách. Uma Thurmanová a Pierce Brosnan sú vskutku hodnotným spestrením tejto odvážne uletenej, dobrodružnej fantasy. Starovekí, antickí bohovia a ich potomkovia žijúci v USA... čo všetko si už tí Američania nevymyslia? ***(25.8.2010)

• LIVINGDEAD

Pohádka pro malé miminka, ale s dobrými efekty. Bohužel mne tam dost vytáčel negr polokozel, který našlapoval jako nějaká transka a Pierce Brosnan jako kobyla :-) Dávám 40% za efekty.(12.7.2010)

Treťodriedna zlátanina, druhotriedne triky a prvotriedna zábava ;-). Je to nehorázne stupídne (hlavu Medusy samozrejme vytiahneme z batoha až po 10-minútovom súboji s príšerou, jeden z olympských bohov je černoch atd., atd.) a nikto nám nevysvetlí, prečo grécki bohovia a bytosti sídlia v Emerike, ale... má to sympatických hrdinov, veľmi svižné tempo, nechýba sem-tam zábavná hláška, Hádes a Persefoné sú afektovaní gothic-metalisti (keby na mňa Rosario takto zakývala prstom, polámem si nohy) a podsvetie je horiace postapokalyptické L. A. Dokážete odolať? Ja nie.(9.3.2010)

Tohle bylo hrozně Fájn, Je to Moderní a Funguje to! Plno Ulítlých Nápadů a já se skvěle Bavil.. Řeckou Mytologii Zbožnuju jsem rád, že jsem si to tady mohl i Procvičit.. Škoda je, že jsem si Film pustil v Nevhodnou Hodinu a 2x jsem zaspal, tak jsem si to musel zase Přetáčet Zpátky !!(16.9.2012)

• - Natáčení probíhalo ve Vancouveru, Las Vegas, New Yorku a Nashvillu. (FMJ)

• - Oproti filmu v řecké mytologii bohyně Athéna nikdy neměla potomka. (HappyTez)

• - Spoločnosť 20th Century Fox nadobudla právo na nakrúcanie filmu v júni 2004. (Greenpeacak)