Režisér komerčne úspešných kinohitov, Chris Columbus, sa pokusil vytvoriť svojho vlastného neohrozeného, filmového hrdinu. Jeho "Percy Jackson: Zlodej bleskov" je však len nedotiahnutým mixom Harryho Pottera a X-Menov. Celé to pôsobí hodne nesúrodo, povrchne, ale aj tak sa na to dobre pozerá. Má to rýchly spád, výborné filmové triky a efekty, celkom sympatických, mladých hercov a dve esá v menších, vedľajších úlohách. Uma Thurmanová a Pierce Brosnan sú vskutku hodnotným spestrením tejto odvážne uletenej, dobrodružnej fantasy. Starovekí, antickí bohovia a ich potomkovia žijúci v USA... čo všetko si už tí Američania nevymyslia? ***(25.8.2010)

• BadoXXII

Súboj Titanov pre dnešné deti odchované na sérii Harry Potter. Nie som fanúšik Harryho Pottera a jeho všemožných kópií. Serú ma podobné filmy, kde je jeden akože feši chlapec (z ktorého budú dnešné slečinky odpadávať) s nejakou schopnosťou a bandou ďalších teenagerov (už je takých filmov ako húb po daždi, ach). Podobajú sa ako vajce vajcu. Percy Jackson: Zlodej blesku má otrasný scenár plný veľmi divných momentov (Capture The Flag v tábore, smrť matky a hneď v tej minúte bezstarostné správanie jej syna, rôzne trápne dialógy a veľa iných). Jednoducho tieto teenagerovské fantasy blbosti nie su pre mna. Už som z toho vyrástol a neviem, či by sa mi to vôbec niekedy páčilo (už od 6 rokov som vyhľadával skôr Votrelcov, Predátorov a podobne).(17.9.2011)

Já vlastně ani nevím, proč dávám 3*, je to hrozná blbina, ale vlastně jsem se nenudila a ty postavy mi nelezly na nervy a všechny příšerky byly dost hezké a všechno bylo tak absurdní, až to vlastně bylo zábavné.(10.4.2011)

Aneb, jak vám vyleštěný iPhone může zachránit život. Harry Potter může být bez obav, neboť na jeho sesazení by Percy potřeboval mnohem víc, než jen lehce nadprůměrnou režii a triky kam se člověk podívá. Hlavní hrdina je sice sympaťák od pohledu, to samé platí pro jeho vyvolenou modroočku. To ale nic nezmění na tom, že z řecké mytologie zůstala pouze kostra a impotentní vládce nebes Zeus. Vše ostatní se transformovalo podle současných trendů zámořské kultury. A to vadí.(10.2.2010)

Je to jasné - být mi o polovinu méně, skončil by Columbusův nový snímek v mé osobní TOP 10. Pro mlsné teenagery je totiž Percy zamilováníhodný mix dobrodužné akce, špičkových efektů, sympatických hrdinů a šílených hlášek. Já si pak užíval pouze onu akční stránku a charismatického Lermana. Efekty mě v dnešní době snad již ničím nepřekvapí (po Avatarovi) a "hláškám" a dementním scénkám jsem se musel každých deset minut smát. Překvapením ovšem je, že jsem se smál rád: bylo to tak roztomile dětinsky naivní a hloupoučké, že mě to neuvěřitelně bavilo. Columbus navíc perfektně umí vyvažovat poměr tlachání / akční scéna. Takže ano: chce to okamžitě dvojku, a ano: Lermana CHCEME jako dalšího Spider-mana.(5.3.2010)