Režisér komerčne úspešných kinohitov, Chris Columbus, sa pokusil vytvoriť svojho vlastného neohrozeného, filmového hrdinu. Jeho "Percy Jackson: Zlodej bleskov" je však len nedotiahnutým mixom Harryho Pottera a X-Menov. Celé to pôsobí hodne nesúrodo, povrchne, ale aj tak sa na to dobre pozerá. Má to rýchly spád, výborné filmové triky a efekty, celkom sympatických, mladých hercov a dve esá v menších, vedľajších úlohách. Uma Thurmanová a Pierce Brosnan sú vskutku hodnotným spestrením tejto odvážne uletenej, dobrodružnej fantasy. Starovekí, antickí bohovia a ich potomkovia žijúci v USA... čo všetko si už tí Američania nevymyslia? ***(25.8.2010)

• tron

„Cítim sa ako mutant... nenarastie mi teraz chvost alebo tretia noha?“ – „Nie, to nie. Možno ego...“ Ulepená patetická hollywoodska kravina o blbom chalanovi, ktorého sa všetci pýtajú na blesk. Hnusné efekty, otravné decká a pozoruhodne sprostý scenár; ak je knižka aspoň spolovice taká sprostá, nikdy ju nechcem čítať. V tomto filme sú, okrem nezaujímavých postáv, hlúpych dialógov a smiešnych akčných scén, v podstate tucty nelogických kravín. Je toho neuveriteľne veľa, od malých no o to zákernejších (Zeus efektne rozbije dvere namiesto toho, aby ich proste otvoril) po gigantické, ktoré v podstate už ani neotravujú (rozmaznaný chlapec sa behom minúty stane špičkovým šermiarom, na jeho ochranu je najatý pacifistický satyr). A to vôbec neriešim vykrádanie SÚBOJA TITANOV, len Medúzu tentoraz hrá Uma Thurmanová, jej odraz nevidí hrdina v štíte ale v mobile a namiesto Pegasa má tenisky s krídelkami ach bože. Trpezlivosť som s týmto filmom stratil v podstate od prvej minúty, preto ma rozhodne nenadchlo, že táto nudná kravina má dve hodiny. Jediné, čo ma zarazilo, bolo asi desať viac či menej slávnych hercov – nechápem, čo ich zaujalo, že podpísali (ale predpokladám, že si mysleli, že tento trápny žvást má šancu stať sa rovnako kvalitnou a finančne úspešnou sériou, ako potterovky). Je to až neuveriteľné, že niečo tak nie úplne zle vymyslené (deti olympských bohov proti sebe bojujú v 21. storočí za ich výdatnej pomoci), drahé a obsadené, nestojí ani za lopatu starého hnoja, ale je to tak a ja takýmto filmom vôbec nerozumiem.(28.5.2011)

Olymp, Medusa, blahosklonný Hádes, vyvolený hrdina a dechberoucí podsvětí? Jinými slovy - měl jsem vůbec šanci být nespokojený? Vzhledem k lásce k fantasy, řecké mytologii nebo pohádkám asi ne. A vůbec mi nevadí, že se polobohové scházejí jen tak v lesích, že s každou perlou čirou náhodou čeká jiná mytologická nástraha nebo to, že záporáci to vlastně klidně mohli sehrát chytřejším způsobem. Columbus má totiž pořád v ruce ten um, díky kterému ze mě dělá malé nadšené děcko.(14.3.2010)

Jsem naprosto unešen. Takhle nějak jsem si představoval adekvátní a velkolepou náhradu za Harryho Pottera a nakonec mám pocit, že tenhle film Harryho Pottera (alespoň jeho poslední díly) v mnoha věcech předčil. Zatímco se závěrečnými díly potterovské ságy velkoleposti, efektů, ale i kvality ubývá, tak Percy Jackson byl od začátku do konce velkolepými efekty doslova našlapán. To byla zkrátka velkolepá jízda, která v mnoha ohledech překonala má očekávání a já jsem jen nevěřícně koukal na televizní obrazovku a než jsem si stihl uvědomit, že sedím před televizí skoro dvě hodiny, tak byl konec. Základem je samozřejmě příběh, a ten byl z mého pohledu tak atraktivní, že už to ani lepší být nemohlo. K tomu sympatičtí herci a velkolepé speciální efekty a výsledkem je ohromný a neutuchající úžasný filmový zážitek na hodně dlouhou dobu. Chris Columbus mě zkrátka nepřestává udivovat a překvapovat, cokoliv tenhle člověk natočí, tak se mi to líbí a baví mě to, a nepochopím, jak může tak lehce přecházet z jednoho žánru do druhého, po Harrym Potterovi natočil úžasný muzikál Bohémové, poté se naprosto bez problémů přesunul k natočení romantické teenage komedie, aby se pak vrátil zase k žánru fantasy s filmem o Percy Jacksonovi. Chris Columbus je zkrátka borec a já jeho tvorbu miluju a pokud bude takhle pokračovat i nadále, tak budu jen a jen rád. Bez jakéhokoliv zaváhání uděluji plně zasloužených pět hvězd.(15.5.2011)

• Le_Chuck

Umelina. Dva krát som to rozpozeral a ani raz nedokončil. Síce nedobrovoľne, ale who cares? I dont care.(29.8.2010)