Percy Jackson: Zloděj blesku

• Kanada Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief (více)
Kanada / USA, 2010, 114 min

Režie:

Chris Columbus

Předloha:

Rick Riordan (kniha)

Scénář:

Craig Titley

Logan Lerman, Alexandra Daddario, Brandon T. Jackson, Pierce Brosnan, Jake Abel, Uma Thurman, Sean Bean, Rosario Dawson, Catherine Keener, Steve Coogan (více)

Percy Jackson je napůl člověk a napůl bůh. Teď se ukáže, jestli je také hrdina.  Percy Jackson má ve škole věčně problémy. To je ale to nejmenší, co mu teď dělá starosti. Sice je právě začátek 21. století, ale zdá se, že antičtí bohové z bájného Olympu se rozhodli sestoupit ze svých trůnů a tím i vstoupit do Percyho života. Percy se totiž z ničeho nic dozvídá, že jeho skutečným otcem je Poseidon, bůh moří a vodního živlu. A to mimo jiné znamená, že Percy je napůl člověk, napůl bůh. Aby toho nebylo málo, nejvyšší z bohů, samotný Zeus, Percyho obviní, že ukradl jeho magickou hůl ukrývající blesky… a o níž se bez nadsázky dá říct, že jde o nejstarší zbraň hromadného ničení. Percy se proto musí připravit na nejnáročnější dobrodružství ve svém životě a karty pro něj nemůžou být rozdány nepříznivěji. Nad celým světem se začnou stahovat zkázonosné mraky a tak se Percy vypraví do Tábora Napůl Vyvolených (Camp Half Blood), kde se musí naučit ovládat své nově nabyté schopnosti a dovednosti, aby i díky nim dokázal zabránit hrozící zničující válce mezi bohy. Během výcviku se skamarádí s dalšími mladými polobohy – válečnicí Annabeth, která hledá svoji matku a s kamarádem z dětství a svým ochráncem, Groverem, což je ve skutečnosti statečný, ale značně nezkušený satyr. Percy se s kamarády vydá na transkontinentální výpravu, která je zavede nejen šest set pater nad střechy New Yorku, do výšin bájného paláce na vrcholu Olympu, ale také do pekelného podzemí ukrývajícího se ve skalách za slavným nápisem Hollywood. Na úspěchu jejich cesty závisí osud celého světa i život Percyho matky, kterou se pokusí zachránit ze samých hlubin ohnivého podsvětí. (oficiální text distributora)

Hepy13

Pro puberťáky a trapné, na druhou stranu zábavné koukatelné a Cool. Tak trochu se to navzájem tluče. Takže 50 na 50, sečteno podtrženo za 3 hvězdy. ()

Flopik

Veľmi zaujímavá rozprávka , ktorá by ale bez jednej postavy bola úplne prázdna.Áno Grover ktorý sa mi naozaj páčil.Ako vtipná postava mi tam neskutočne sadol.Percy mi nebol nejak zvlášť sympatický a ani Alexandra ma veľmi neoslovila.Ale teraz k tomu pozitívnemu.Super vizuál , naozaj veľa príšer.Občas pohode akcia .Ako rodinný film jednoznačne super.Inak povedané ako blbosť alebo jednohubka.Ja som sa bavil, veľa som od toho nečakal takže ma to milo prekvapilo.4* Ľahký nadpriemer. ()

Blue.Shark

Hloupoučké a v mnoha směrech nedotažené. Herecké výkony průměrné a místy amatérsky nesympatické. Evidentně ale nejsem cílovka a věřím, že kdyby mi bylo 13 let, snažil bych se vehementně na louce za bouřky chytit blesk. Na A. Daddario se nechalo celých 114 minut koukat. Házím do šuplíku "jednou a dost" a chystám se na druhý díl, který s velkou pravděpodobností skončí tamtéž. ()

KOZEL84

Směšné prznění řecké mytologie ale taky celkem oddychová zábava.Obsazení celkem slušné i když typově mi moc nesedělo (R.Dawson a S.Coogan jako Persefona a Hades??!!Sheri Moon Zombie to by byla Persefona!).Taky za postavu Annabeth by někdo zasloužil nakopat do koulí (tenhle typ postavy fakt nemusím).Kdyby radši točili víc (dobrých) adaptací řeckých bájí.Je smutné že jediná pořádná je už skoro 30 let stará(sem zvědavý na remake).Triky celkem slušné a jako jednohubka na neděli odpoledne to ušlo. ()

hobbitko odpad!

V momente, kdy ten borec vylezl z vody na zacatku filmu, bylo zjevne, ze to bude pruser. A taky ze jo. Idealni, kdyz chcete videt film, ktery paroduje sam sebe. Pak se na tom da i docela pobavit. ()

melloun

Efektní podívaná okořeněná spoustou fajn triků a řeckou mytologií. Ze začátku příjemná změna oproti jiným dětským filmům, jenže pak se začnou kupit chyby a jedna hloupost následuje druhou. Pomyslnou špičku pyramidy pak tvoří zasazení děje výhradně do Ameriky nebo umístění Olympu na vrchol Empire state building. Přesto všechno je Percy Jackson solidní zábava pro celou rodinu. ()

TaanStari

Nedávno jsem viděl Souboj Titánů, takže se neubráním srovnání. Vždyť je to sakra skoro to samý! Překvapení, jseš polobůh. Teď jdi sem, zabij tohle, jdi tam, zabij tamto, zaplať převozníkovi, zachraň ženskou, zachraň na poslední chvíli celý svět, rozluč se s Olympem, žij s polobohyní. Titulky. Kolikrát jsme už tenhle příběh viděli? No... i přes neoriginalitu a všechny logické chyby (např. auto to narve do kamené sochy, ta odletí !!3!! metry a auto má jen pár škrábanců??) jsem se nenudil a dokonce jsem se docela bavil. ()

ViktorEl

Výborné efekty, priemerné herecké výkony, slabý príbeh, trošku nuda. Úplne postačí jedno pozretie a po skončení budete radi, že to už skončilo a na možné pokračovanie sa určite tešiť nebudete. 30% ()

Pidzey

Příjemné fantazíčko u kterého jsem se bavil víc jak u Harryho Pottera..rozhodně nedělá handu fantazy jako žánru a jedná se o další stébélko které ho trochu vytahuje z bahna. Hlavní hrdina sympaťák,překrásná Annabeth na kterou se moc hezky dívá(Pro mě nejhezčí herečka od dob Megan Fox) a satyr tuhle dvojičku solidně doplňuje…celkově ústřední trojice nepůsobý otravně jak to u takovýchto filmů bejvá. Příjemné jsou také menší roličky známějších herců.Sean Bean jako Zeus,proč ne.Uma Thurmann jako medůza taky dobrý a Pierce Brosnan jako kentauří trenér rozhodně zajímavé. Efekty tu byli taky vcelku fajn především ty s vodou….schopnost léčit se pomocí vody je velmi praktická. Zkrátka další kousek který si nezaslouží tak nízké hodnocení jaké má. Pro mě 7,5/10 ()

Meteorista

Takže Princ dvojí krve nevyrůstal v Táboře dvojí krve?...a Harry Potter a Percy Jackson se znali? Jinak Percy je fakt třída, nad smrtí jeho maminy ani nehlesne, ale to, že je polobůh, musí zpracovat? No ták, jsme přece ve světě, kde polobozi jsou i v Bílém domě... a bývalý James Bond je kentaur? achjo! Hlavně že je to plný skvělejch vizuálních triků a je tam zmínka o bájných stvořeních. Třeba budou odteď školou povinní říkat na hodinách dějepisu, že syn Poseidóna je nějaký Percy Jackson. O zneuctění AC/DC se už raději nebudu zmiňovat (jasně že ne - právě jsem to udělal). ()

blue.claire

Ten kluk nebyl vůbec hrozný herec. V podstatě občas i vtipné scény. Ale nemohla jsem si pomoct, vyvolávalo to ve mě dojem Harryho Pottera. Už ta trojka, která se snaží bojovat za dobro. Jinak dobře udělaný film, líbí se mi ten námět propojení dnešního světa s mytologií, originální. Pokud chcete rozšířit dětem jejich obzory zábavnou cestou, super nápad, takhle si aspoň něco zapamatují. To prostředí v tom táboře vypadalo nádherně. Tak trochu vcelku je to dětská fantasy a nemyslím, že ne zcela k zahození. ()

Košoun

Popcornová zábava pro mládež se slušnými herci, v čele s nadějným Loganem Lermanem. Nesmíte to brát nijak vážně, pak se i zasmějete, ale nevím jestli byl účel zparodizovat řecké báje, ale vidět Brosnana jako Kentaura a Umu Thurman jako Medůzu (dosti cool s brýlema :-)), to si přece nemůžete nechat ujít! Rozhodně to není průser, ani žádný extrémní zážitek. Teda pokud vám není 14... Hezký lehký nadprůměr v současné kinozábavě pro mladé. ()

Silencia90

Originální námět. Ovšem zpracování trošku opsané... no kdyby jen trošku. Jako bych viděla remake Harryho Pottera. Ale nevadí. Stejně bavilo. ()

Bozvav

Naprosto vizuálně dokonalé, akcí a humorem nabyté dílo, jenž si za hlavní cíl vzalo totálně zprznit řeckou mytologii. Ano, dějově je to příšerná slátanina plná fantasmagorických zvratů, která ovšem poskytuje úžasnou podívanou a velmi dobrou zábavu. fakt jsem se bavila a i když hlavní hrdina je jen takové holátko, tak ostatní to skvěle vyvažují. Fešný Poseidon, luxusní Medůza a charismatický Hádes. Jako celek skvělá podívaná pro celou rodinu. Za mne 90%. ()

sirien

Harry Potter z Řecké mytologie. Vcelku to ušlo - dokud se tam neobjevil ten výcvikovej kemp teenage mytologickejch bytostí (což bylo na jednu stranu trapný, na druhou to řvalo po značně větším rozpočtu). Což bylo v podstatě hned co se rozjela zápletka. Takže to vlastně moc nešlo, ale bylo tam pár vizuálně hezkejch scén, které vytržené ze všeho kontextu hezky zapadly do pár fan-videí na naprosto nesouvisející věci :D Popravdě to je vlastně další teenage shit (zajímavé, že zatímco young-adult literatura zjevně vcelku funguje, young-adult filmy spíš jakože ne...) ()

NGP

Nemůžu neporovnávat s Harry Potterem. Je to dost podobné, a nejen v režii. Dcera Atheny - Hermiona, polokozel - Ron (připomíná ho dokonce v chování a charakteru), a syn jednoho ze tří bohů - Harry Potter. Nabízí se také srovnání Bradavic a táboru polobohů. Knížku o Percy Jacksonovi jsem nečetla, nemám zdání jestli náhodou nebyla napsaná dřív, než Harry Potter, ale něco mi řiká, že se autor nechal inspirovat. Celý film jsem myslela jenom na Harryho, protože až moc detailů mi to připomínalo. O tom je ten celý film. Nic zajímavějšího jsem nepostřehla. Anebo moment, rozhodně stojí za zmínku, že slavný Olymp je v Americe =D Celý film považuji za nevydařený vtip ()

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (více)

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (více)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (více)

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

03.03.2011

Všechno je otázka peněz. A vkusu, samozřejmě. Možná patříte k těm, kterým se A-Team nelíbil a naopak u Percyho Jacksona: Zloděje blesku jste vrněli blahem. V tom případě jsou tohle pro vás dobré… (více)