Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

O_o

Hodiny ukazujú polnoc, ticho a všadeprítomná tma. Som veľmi rád že som si tento snímok pozrel za týchto podmienok lebo hodnotenie by bolo asi o niečo horšie. Domácou kamerou dosiahnutá ako taká realičnosť, stúpajúce napätie a prekvapivé, priam až mráz po chrbte prinášajúce občasné momenty, tomuto filmu dodávajú potrebnú dávku hororu. Avšak to je asi tak všetko lebo film v celkovom dôsledku nudil. Samotní herci a dialógy mi po celý ten čas pripadali až príliž infantilne. Každopádne vydesiť film dokázal, takže svoj ​​účel to splnilo. 6/10 ()

Harpy

bola som z toho trošku na ihlách keď už šlo do tuhého a kukala som to sama doma neskoro v noci.....zle sa mi spalo :D ale inak veľké mínus za zdĺhavosť a veľmi pomalé dávkovanie tých strašidelnejších scén...dokopy som tam narátala len 2 kde som sa fakt zľakla, inak slabučké ako čajíček ()

Skarface odpad!

Nejhorší věc kterou sem kdy viděl ! No možná odpad je trochu krutej , půl hvězdy za to že sem se u toho nasmál jak já nevím co jak je to ubohý :D ()

tragicus

Asi dost lidi videli jinou versi nez ja, divali se na nb (audio je docela dulezitou soucasti tohoto filmu), protoze to rozhodne byl strasidelny film: skutecnost, ze k dochazeni dochazelo i pres den, nebylo mozne uniknout, ... Kdybych pred tim nevidel Blair Witch, REC, nevaham s peti hvezdickami, ac to melo sve mouchy. Pravda je, ze mnohem vetsiho efektu jsem dosahl, kdyz jsem ten pribeh nekomu pak vypravel, nez samotne videni filmu. A asi holt tvurci dojeli na tom, ze kdyz lidi budete vehementne masirovat a rikat jim, jak se budou bat -a zvlast takto naprimo-, tak valna vetsina se proste bat nebude "na truc" - marketingovy "over-kill". Viz pocet slov "hype" zde v komentarich... Ad POMO: Problem je v tom, ze ten ghost buster, co si pozvali, rikal, ze ta "entita" je fixovana na ni, nikoliv na ten dum. Byl to sice trouba, ale toto vyplyvalo i z "jeji minulosti", takze opusteni domu by jim moc nepomohlo. ()

Domec

Film ma jeden zasadni problem, a to je pomaly tempo. Vim, ze autor chtel hororu dat nadech realnosti, a proto je to tak natoceny, ale ja se nemuzu zbavit pocitu, ze prave to je hlavni brzdou filmu. Me se film pomerne libil, mam rada duchovno, verim na nezname a tak jsem se dokazala vzit do situace Katie. Bohuzel, ustredni dvojice mi nebyla prilis sympaticka a dokonce muzu tvrdit, ze Micah me dokonce iritoval. Ale kdyz na to ted zpetne pohlednu, celkove to nebyl zas tak spatnej horor a velky plus to ma u me za duchy (demony..). ()

wampire23

Activity som videl v opačnom poradí ako boli natočené, ale zato v chronologickom poradí (najskôr PA3, potom PA1 a PA2). A v takom poradí šlo aj hodnotenie dole (PA3- 3*, PA1- 2*, PA2- 1*). Musím uznať, že za rozpočet mizerných 15 000 USD to má svoje kvality a dokáže diváka, ktorý nie je v tejto oblasti príliš zbehlý celkom vydesiť. Má to príjemné gradovanie a aj koniec celkom zdarilý. Ale nech nám netlčú do hláv, že je to všetko based on true story. To na podobných filmoch neznášam. ()

Misacek22

Musím podotknout, že jsem se dlouho bála na tento film podívat. Teď si říkám proč. Strašidelný byl až samotný závěr, ale přestože jsem možná čekala něco víc, film mě nezklamal. Napětí se mě drželo po celou dobu filmu, takže to vlastně svůj účel splnilo :) ()

Flopik

Podľa mňa asi najslabšie zo 4 dielov. Neviem či to je tím že som to pozeral s kamošom ale nevystrašilo ma nič.Akurát som sa kvalitne zasmial .Preto to rozdelím na 1 Hviezdu za napínanie až do konca a 1 za ten humor Micaha . ()

laFei

Opravdu jsem jediný, který od umístění kamery do ložnice mladého párečku čekal něco jiného než opruzácké bouchání dveřmi a chřestění řetězem? ()

andio

Paranormal Activity je trapárna a nechápu, jak to dokázalo sklidit takový úspěch v řadách mojí generace. ()

Hepy13

Místo mystérie spíš hysterie. Ta uřvaná kráva mě teda pěkně srala. Až na ty denní části, které jsou uplně zbytečné, to nebyla zas až taková nuda. Ale ani zdaleka to není taková pecka, která se z toho na venek dělala. ()

no2

2/10 - Film, od kterého jsem toho moc nečekal a moje očekávání se tentokrát naplnilo. Stejně jako u nedávno zhlédnutého À l'intérieur jsem se na to podíval spíše ze zvědavosti, cože je na tom tak "kultovního". Tušil jsem, že to bude spíš nízkorozpočtová amatérština (byla), ale doufal jsem, že se u toho budu aspoň trochu bát (nebál, smál - a čekal na konec). Zatímco l'intérieur mělo šokovat svojí brutalitou (a svým způsobem šokovalo), tohle pro změnu paranormálními jevy a strachem z neznámého. Celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že pátý člověk, který se na tom filmu podílel, celou dobu bouchal dveřmi, chodil po místnosti, stáhl peřinu z postele, rozdělal oheň apod., aby ho pak jednoduše vyretušovali z filmu. Tohle je asi fakt film (a potažmo série) pro teenager(k)y, které si vyrazí společně do kina "se bát", nic víc v tom není třeba hledat. Tomu lepšímu ze žánru "found footage" (The Blair Witch Project, Ils) to nesahá ani po kotníky a je to fakt ztráta času (ostatní díly jsem neviděl a dívat se na ně už nebudu). Když už pořádnou strašidelnou "duchařinu", tak raději Wanovo The Conjuring nebo Derricksonův Sinister. A Katie a Micah? No, jak to říct a neurazit... Na pivo bych s nimi asi nešel. ()

Morico

Konečně horor, kde nejde o to zmasakrovat co nejvíc lidí. Gradující atmosféra, gradující strach. Po dlouhej době jsem se bál! Nutno pochválit herce, hlavně to, s jakou autentičností si poradili jak s běžnýma záležitostma života, tak s reakcema na cosi nevítaného. ()

fixaman

Pro mě největší zklamání za hodně dlouhou dobu.. Nuda, nuda, nic než nuda.. Skoro celou dobu divák čeká na to, až skončí rozhovor hlavních postav a bude se něco dít (tedy přijde řada na noc), pak nám tvůrci ukážou nějakou rádoby strašidelnou scénu, která ale bohužel vůbec nefunguje a nejakčnější moment z traileru ve filmu ve skutečnosti vůbec není.. No prostě shit :-/ Srovnání např. s Blair Witch není vůbec na místě :-/ Hodnocení odpad si šetřím na případné druhé pokračování či diskutovaný remake.. ;-) Trefný a výstižný komentář: Isherwood ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech