Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

myst3ry

Duchařiny patří mezi mé oblibené horory (na jiné horory se ani nedívám). V kině to mělo koule, a tak dávám za čtyři hvězdy. Jestli bych dal stejné hodnocení, kdybycho to neviděl v kině ale na videu? Ne. Ale na kdyby se nehraje. ()

Crazy Witch

Mě se to líbilo.. Bála jsem se a účel to splnilo. Každý mi na ten film říkal svoje názory, většinou se bud líbil nebo nelíbil... U mě je to střední cesta... Přiznávám že první noc po zhlédnutí filmu se mi docela nepříjemně usínalo, ale na druhou stranu jsem čekala malinko více. Líbilo se mi stupňování napětí až do skvěle vymyšleného finiše. Určitě přispěje atmosféra, pokud se budete doma v noci dívat úplně sami... Pěkná podívaná a nepříjemné přebíhání mrazu po zádech. ()

aneviaamelia

jedna * za posledných 15 minút, druhá mne a priateľovi za to, že sme to po polhodine nevypli kvôli všeobjímajúcej nude a tri facky obom hlavným postavám za neskutočnú idiociu. ()

dude_sal

Tak musim povedat ze tento film vo mne vzbudil ozaj zvlastne pocity. Kvalitativne mozno nesiaha inym titulom ani po clenky ale vravte si co chcete, podla mna je to zaujimavy vytvor zalozeny na v podstate az detskej jednoduchosti s vyslednym efektom tak silnym az beha mraz po chrbte. Urcite to nie je veldielo ale herecke vykony su pomerne slusne a dialogy su dost realisticke, ziadne prehnane bludy okolo. Atmosfera celeho filmu sa nesie hlavne v duchu neistoty a strachu z niecoho co nevidime a podla mna to zabera. Pribeh je jednoduchy a tak trosku v urcitych miestach aj predvidatelny ale urcite nie nudny a nezaujimavy...preto by som dal 85 %. bol som naozaj prijemne prekvapeny.. ()

Arkwuill_S

Mladý pár žijící v domku (to je malé slovo) na klidném místě, ovšem je zde takový jeden malý problém... v domě nejsou pouze oni dva. A tak i když na noc vše pečlivě zamknou a zapnou alarm, tak po bytě, a dokonce i k nim do ložnice, někdo chodí. Chtějí věci přijít na kloub a proto si pořídí kameru, kterou nechají celou noc běžet. A výsledek? Ten někdo nebo něco, rozhodně není člověk... Horory mám rád, abych se na tento film pořádně naladil, tak jsem se rozhodl se na něj podívat za úplné tmy v noci. A výsledek? Ve 2/3 jsem to musel ukončit, protože jsem usínal. Po půlhodině bylo největší vzrušení, že se samy od sebe pohly dveře. Na můj vkus toho vzrušení bylo až příliš málo. Možná chápu, že se autor snažil film pojmout skutečně realisticky, aby to nebylo nic uhozeného a přehnaného, ale v tom případě herci podali velmi slabý výkon. Protože když bych se do toho vžil, v noci se probudil a viděl u sebe doma, jak se zavírají a otevírají dveře, a zřetelně bylo slyšet, jak po bytě někdo chodí, tak reakce by byla, troufám si říci, daleko více výraznější, než ve filmu. Když bych tento snímek porovnal například se záhadou Blairwitch, tak tam byli herci daleko přesvědčivější. ()

feszani.cz

Naprosto super film. Jeden z mála originálních výborně zfilmovanejch nápadů typu Blair Witch Project i když samozřejmě s tim se nedá srovnávat. Mě se líbil. Nechápu jak může někdo ze zdejších "filmových odborníků" tvrdit že je to odpad. Proboha proč si teda radši nepustíte Harryho Potra a kazíte průměr filmům, který dokážou potěšit takovou spoustu nadšenců? Nechme radši diváka, ať se sám rozhodne, do jaký skupiny se přiřadí. Nadšence pro nový nápady ve filmu nebo pseudorecenzenty bez úsudku? ()

MiSHeC

Duchariny ma velmi nechytaju, aj ked Blair Witch Project bol fajn. Paranormal Activity bolo nudne, aj co sa tyka deja, aj co sa tyka hororovosti. Stale sa viac bojim mutantov s cakanom (Wrong Turn), nacistickych zombies (Dead Snow), ci inych. :) ()

AndrejDuha

Kdyby zůstaly noční scény a všechno ostatní se vyhodilo, možná by PA zasloužilo tak o 40% lepší hodnocení, protože ty opravdu jakýmsi způsobem "fungují" (až na tu první). Všechno ostatní je bohužel utrpení sledovat. ()

padawan88

Tento film nám představuje horor z jiného úhlu pohledu. Člověk se nemusí bát jen když chlapík s motorovkou kosí jednoho za druhým, bát se můžeme prachobyčejným způsobem. Stačí trochu hluku, pootevřených nebo zavřených dveří a máte vystaráno. Dobrý nápad, nic však pro slabé povahy. ()

Aceboris

Tento film by sa dal rozoberať po všetkých stránkach, všetko tu už bolo v podstate povedané, aj keď nechcem degradovať kvalitu tejto snímky, podľa mňa tu stačia len tri slová, ktoré tento film presne definujú a to je : DLHÝ, NEZÁŽIVNÝ, SMIEŠNY. + toho celého bola snáď len statická kamera, ktorá zaberala miesnosť kde spali a kde sa odohrávali podľa mňa tie lepšie scény z celého filmu. 2** mu bohato postačia ()

mm09

Logika se asi lekla a utekla. Jedinný požitek, který film na mě zanechal, byla bolest za krkem od kroucení hlavou. ()

Marmaduke

Bez děje, bez scénáře a s častými logickými chybami. Pokud jste ale schopni si připustit, že něco takového se může ve skutečnosti opravdu stát (i ve vašem domě), nevěřím, že byste ani na chvíli během filmu neměli nepříjemný pocit (a takový ten hnusný vtíravý). Mohlo to být dotaženější, ale spánek mi to zkazilo dostatečně… ()

Darkness4Lucy

Keď som počula rôzne názory od mojich kamarátok na tento... horor, celkom som sa tešila. Ale potom som si prečítala recenzie... Na základe nich som si film neplánovala vôbec pozrieť, ale po nejakej dobe sa ku mne dostal, tak som si ho z nudy zapla. A pri nude aj ostalo - dokonca som na chvíľu zaspala. Paranormal Activity sa tvári ako autentický záznam, ale od začiatku viete, že tomu tak nie je, čo atmosféru trochu kazí. Ďalšie veci, ktoré nefungujú, sú zábery počas dňa a "logické" uvažovanie postáv. Hlavní hrdinovia nie sú príliš sympatickí, ale ich výkony sú naozaj uveriteľné. Aspoň jedno plus a teda aj jedna hviezdička. ()

fishbonik

Jak už se v komentářích někdo zmínil, potřebuje to trochu představivosti a hned je to o něčem jiném, není to ten typ hororu, kdy je důležitý příběh stejně jako "míra strašidelnosti", tady se prostě jenom straší a na tom to celé stojí-mě se to ale líbí (jak tam tu hodinu stála u postele brrr) ()

Kate Proud

Byly chvíle, kdy jsem přestala dýchat, jak jsem byla napjatá.Bohužel nudných chvil byla valná většina.Škoda.....mohl to být hodně dobrý horor.... ()

Casper001

Tak tohle bylo zase něco, tenhle typ filmů mám hrozně rád a po shlédnutí traileru jsem si říkal že tohle bude ta pecka na kterou čekám, tenhle žánr mě nemůže přece zklamat.... tak jsem vzburcoval známe a přemluvil je aby se na to vydali se mnou do kina... film samotný snad ani nemá smysl popisovat, celou dobu se nic neděje.... film se vleče.... a posledních pár minut je tam jakoby pár šokujících záběrů.... nezlobte se na mně ale to je na 82 minut dlouhý film setsakra málo..... jednu hvězdu dávám za slečnu co seděla vedle mě a hrozně se bála (nechápu) :) Jinak jakých nepěkných slov se mi dostalo od mých kamarádů po skončení projekce to by vydalo na celý román.... cenzurovaný pochopitelně :D ()

KopTiK odpad!

Zbytečné. Nudné video nudné rodinky s nudným problémem. Nudný "duch", nudné noci, nudný film. Prvních snad 20 nocí jen oba spí a další noc si ženská prdne pod peřinu. Bááf! Nelekl jsem se... Já vám nevím, kdybych na to koukal v absolutně zatměném pokoji uprostřed bouřky, možná bych tu husinu měl... takhle jsem měl nanejvýš hlad. Odpad dávám velmi, velmi výjimečně a zrovna sem ho dávám naprosto klidně. ()

Spizin odpad!

Debilní herci, tupej scénář, nulová atmosféra, hrozná nuda po celej fim jako bonus. Potěší jen konec, ze dvou důvodů - zaprvé, je to konec, a zadruhé se hlavní dvojice odporoučí do nebíčka, což vám buďto bude srdečně jedno, nebo se dostaví pocit zadostiučení. Lituju že jsem se nechal přemluvit ke sledování tohohle braku. "I want 82 minutes of my life back!! ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech