Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

Eldrick odpad!

Zbytečně vyhypeovaná nudná a hlavně totálně směšná sračka, která si nezaslouží absolutně žádnou pozornost, protože nemá vůbec co nabídnout. ZÁHADA BLAIR WITCH je oproti tomuhle majstrštyk. ()

Moena odpad!

A jdu na to! Opus Paranormalus, asi hlavní důvod, proč jsem si přál komentovat filmy na CSFD. Na tenhle paskvil nadávám už strašně dlouho. A proč? Protože všichni kolem mě pořád mleli, že vyšel novej horror. Prej je to točený ruční kamerou, takže je to jako pravý! Neskutečně děsivý! Kluci se z toho počůrávali a drželi se za ruce, lidé v amerických kinech údajně omdlévali a já si řekl, že to chci tak zažít. Film jsem si ehm...sehnal, bratříčka vyhodil z pokoje, zatáhnul jsem žaluzie a zabednil všechny škvírky, zhasnul všechna světla v místnosti... no prostě tma jak v prd*li. Zabalit se do deky a PLAY. Co následovalo považuju za, pro sebe, největší kinematografické zklamání všech dob. Po prvních 10 minutách jsem se nebetyčně nudil. Po found-footage denních pohledech do života ústřední dvojice jsem jim přál co nejbolestnější smrt. Zdlouhavé scény trapné rutiny dvou zamilovaných, to fakt dlouho nejde vydržet. Pokud si režisér myslel, že mě zajímá snídaně obou protagonistů, tak se spletl. A ty údajně děsivé noční okamžiky jsem díky zmiňované FF skoro nepostřehl (obě závěrečné šokující scény se odehrávají úplně mimo dosah kamery - tomu teda říkám gól). Jinak je to statická kamera s nočním viděním, takže pokud si všimnete těch krátkých vteřinových záškubů deky tak máte oči jako ostříž. Prostě jediný nebezpečí tohohle filmu je, že se unudíte k smrti nebo vám v krku uvízne chips popř. arašída. Záběry průmyslových kamer na parkovišti u Lidlu jsou záživnější než tohle! ()

SonG

Po všech těch kladných doporučeních od mých přátel jsem shlédl Paranormal activity. A nic moc.....S úděsem jsem sledoval každou noc, hryzal jsem si nehty a cekal, co se stane...pak přišel den a já žíval nudou....Nebýt těchto dlouhých a nudných denních pasáží, skoro by se to vyrovnalo Záhadě Blair Witch. Hlavní hrdinové jsou sympaťáci, sem tam se chovají nelogicky, ale ve výsledku to zase tak špatné herecké výkony, jak jsem tady v mnoha komentářích četl, nebyly. Pro mne to byl zážitek průměrný s pár opravdu kulervoucími momenty. ()

Valsadora

Začátek příliš pomalý a nudný, už jsem si říkala, kdy se něco začne dít. Konec slušnější, pár dobrých lekaček, ale čekala jsem od toho trošičku více. Shrnuto - slušný průměr. ()

iHyik

A vždyť je to docela sranda. Ta verze s tím, jak ji sejmou flojdi je na nic, ale zase ta scéna, jak Katie ten duch vytáhne z postele je k posrání smíchy. Kdyby mi bylo třináct a byl bych holka, moh bych psát na facebook, jak jsem byl vystrašenej a neusnu. Škoda, no. ()

BoredSeal odpad!

Mizerná nudná blbost s minimem strašidelných momentů. Ubírání hvězdiček - 1) každej ví, že tohle není žádnej dokument, tudíž se divák nudí snahou tvůrců vzbudit dojem normálního života páru dvou dementů; 2) obyčejný dům ve městě, ze kterého se prostě dá odejít na procházku, není strašidelný; 3) oba dva protagonisti jsou příšerná hovada, která si nezaslouží sympatie, divák jen kroutí hlavou nad jejich konáním nebo inteligencí (já blbá husa mám strach, že mi do pokoje chodí duch, ale nechávám permanentně otevřené dveře každou noc dokořán, neutíkám z domu ani poté, co vidím, že můj přítel je idiot a že přituhuje); 4) za to, že tenhle film má pověst nějakého super strašidelného hororu, dávám minimum hvězdiček, styďte se, propagátoři! Mělo mě vyděsit už propagační tvrzení Spielberga, že si u filmu málem nasral do gatí, ten člověk je tak mimo, že už to snad ani není možný. ()

ilemas odpad!

Lživá reklama(není to trestné?). Když jsem viděl reklamu v kině jak se diváci děsí a lekají při sledování filmu hned jsem věděl, že to nebude pravda a nemýlil jsem se. Prý nejděsivější film všech dob. Nic nudnějšího a hloupějšího jsem fakt neviděl.Rozhodně bych zvládl natočit svou kamerou lepší horor a spokojil bych se s tržbou jeden meloun. Dobrý scénář už mám, snad se do toho někdy pustím. Ani trochu jsem se nebál, neskutečná nuda. ()

Jigy

Cenim si snahy o reálnost a autentičnost filmu. Záběry kamerou mohou mnohé v táhnout do děje. to se mi však nestalo a dokonce sjem ani necítil mrezení v zádech. Celý film jsem čekal na nějakou lekací scénu a ta taky nepřišla. Nemluvě o tom, že oba akteři byly uplně mimo. Holce se to děje už potřetí a nebyla schopná se na někoho obrátit a chlapec je jen namachrovaný blb. No a ten závěr? čekal jsem pořadný pothergaist a ne tohle. Možná kdyby investovali ještě 1000 dolarů navíc a přidaly nějaký osvědčený nápad, bylo by to aspoň o bodík lepší. ()

honajz2

Vítejte v Kalifornii. Zde vás bude terorizovat novomanželský pár: debil a čarodějnice. A ještě aby zde bylo nějaké napětí: to tak! ()

Meridius

Po hypu jsem sice čekal trochu víc, ale přiznám se, že i přesto několikrát hrozila změna barvy mého spodního prádla. ()

HelloNiky odpad!

Jediné co je na filmu dobré, tak styl natočení a herecký výkon hlavní hrdinky... člověk by tomu docela i uvěřil, ale čekala jsem od toho více, byla jsem vcelku dost zklamaná... REC u mě pořád v tomhle stylu vede. ()

Lischai

Domnívám se že neprávem podceňované. Sice horory s ruční kamerou už tu byly, ale PA tento sub-žánr zvládá velmi dobře. Na můj vkus má film poměrně dlouhou expozici, ale jakmile se rozjede, ukrajuje z divákových nervů jak gilotina. Možná jsme měli jenom nějakou speciální atmosféru v kině, ale nějaká dívka v přední řadě každou třetí "noc" ječela a jakýsi konsternovaný týpek po konci filmu zamumlal: "No ty vole, kdo točí takovýhle filmy?" Paranormal Activity je dle mého velmi slušný komorní horor, který za minimum peněz udělal hodně muziky -- a právě omezený rozpočet mu v mých očích přidal hvězdičku ze 3 na 4. ()

M.i.k.e

hodnocení Paranormal Activity nebude úplně jednoznačné.Příběh značně jednoduchý,ovšem podobně jako v Blair Witch o to působivější a ve své podstatě jsou Paranormal Activity mnohem "strašidelnější" a hutnější než 90% současné hororové produkce.Záporem budiž fakt,že vyjma nočních scén,které mají opravdu užasnou atmosféru je zbytek filmu značně nevyrovnán,k čemuž značně napomáhá i obsazení hlavní dvojice,která mi nebyla sympatická natolik,aby mi jejich osud nebyl vlastně celkem fuk... ()

Hees

No skoro vôbec som sa nebál.Dá sa povedať, že tam chýba nejaký väčší nápad a nemá to ani rozuzlenie.Dôvod prečo to všetko bolo ako bolo.(Hodnotenie 2,5) ()

Agent006 odpad!

Tak si nějak vážně nedokážu představit, že by mě tahle hrozně medializovaná přeceňovaná hloupost a naprostá zbytečnost ve světě kinematografie, dokázala zaujmout. Hold, dvě hodiny sledovat záběry na chvilkama hýbající se peřinu mě asi nikdy nebralo. Nedokážu se donutit ani k tomu, abych to ohodnotila alespoň půl hvězdičkou. ()

zbyshek

Baf, Baf!!! Je to fenomén poslední doby a já chápu, že lidi se chtějí bát. Tento 1. díl se mi s odstupem času zdá velmi nudný a upřímně nevím z čeho jsem byl tak nadšen. Bylo to asi tím, že přišlo něco nového a tím myslím točení na kamery aktérů filmu. Konečná část až stojí za shlédnutí. 50% ()

Martin741

Och Jaj. Takze reziser Oren Peli asi v klude domova videl Blair Witch 1 a k tomu este asi aj Kostku, a rozhodol sa za asistencie par nesympatickych kreatur natocit nieco na ten sposob. Hoci strasidelne domy mam rad, k deju minimalne treba, aby sa pokazilo auto a teda nemoznost opustit dany dom. Tuto vsak bohuzial nic take ani zdaleka nie je. Len tu bohuzial reziser zabudol na to, ze zly bububu duch musi nahanat hrozu, lebo u mna vyvolaval tak akurat salvy rehotu. A jediny strach, co som mal, bol z pripeceneho a dementneho scenara a z toho, ze niekoho /Oren Peli/ napadla myslienka takyto scenar aj natocit.. No nic to, bat sa nebolo coho /snad len toho dementneho scenara ....../, strasidelna atmosfera, to je ciste vakuum v tomto filme. Ked uz duchariny, tak urcite radsej Raimiho Evil Dead 1 a 2. Alebo vrele doporucujem Exorcistu, da sa pozerat aj Zulawskiho Possessed z 1981 -ho roku. 15 % ()

peiton odpad!

A toto bolo prosím vás čo?!Už celkové momentálne percento,ktoré je udelené tejto akože duchariny,hovorí samo za seba.Nezdá sa Vám to troška pritiahnuté za vlasy?!Od tohto tu mi majú akože naskakovať zimomriavky?Smiešne.Akcia 0 bodov,napätie 0 bodov,celkový dojem 0 bodov,čo viac môžem dodať >>Počul si tie zvláštne zvuky<<(fuuuu no je tam toho)alebo >>videl si,pohli sa dvere<< (hm,fakt napínavé).Jediné čo ma núti nevypnúť a ísť spať je jednoducho zvedavosť zo samotného záveru. A ak ste sa pristihli pri tom,že si celý čas obhrýzate nechty,jednoducho len preto,že sa neviete dočkať konca..(nedajboh aby ste boli v napätí..).Tak v závere budete zatínať päste a zuby,ale nie od strachu,ale od rozčúlenia,že ste sa na takéto niečo dali nahovoriť.A podľa ,,povesti",že je to podľa skutočnej udalosti?A viete čo,nech je! ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech