Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

Amroth666

Konečně horor, který má konečně tu pravou atmosféru. Film hodně těží z ruční kamery a její noční polohy dodávají filmu neuvěřitelnou atmosféru. Každou nocí roste drama. Pozoroval jsem to úplně ojediněle. Dlouho jsem neviděl film a kor ještě horor, který by nepokazil konec. Paranormal Activity těží z diváků. Nalákali hlavně mladé diváky (10-16), kteří tomu bohužel uvěřili. Nechápu, jak tomu někdo může uvěřit. Zase tak horké to nebylo, abych se o to hnedka při první projekci spálil. Asi je to tak dobře udělané, že děti rády věří a správu o (skutečném příběhu) šíří dál, co jim síly stačí. Každou nocí se člověk těší na více strachu, větší odhodlanost pana/paní neznámé. Kdepak The Fourth Kind nebo Cloverfield, je tady naprosto něco (nového). Nemá to třeba na největší díla ruční kamerou(Záhada v Blair witch nebo REC, REC 2), ale je to něco mezi těmito všemi vypsanými filmy. Proč říkám nového, protože se mi Paranormal Activity ze všech moderních a populárních ručních prací obdařené filmy povedl právě on (skoro) nejlépe, nalákal nejvíce lidí, má největší tržby, nalákal mně a i u mě si udělal své jméno. Teď jenom lituju, že jsem na film nešel do kina. Byla by to slušná prdel. Ale doma ve tmě, večer a při zkapávajících kapkách deště to taky bylo ono. Zkrátka a jednoduše – ____ NIGHT /21!!! ____ ()

dubinak

Když to beru jako mojí první ochutnávku handycamerového démonického filmu, jsem nadmíru spokojená, jak s hereckými výkony tak s celkovým dějem filmu. Samozřejmě nějaké drobnosti by se vytknout daly, ale nemá cenu je tady puntičkářsky rozebírat. Pět hvězdiček tomu samozřejmě dát nemohu z čisté logiky, ale postrašit mě tento film opravdu uměl. ()

C0r0ner

Během nocí je to nátěr, kdy člověk nedýchá. Během dní jsou to nekonečné kecy, které jsou vážně strašně otravné. K tomu mě moc nebaví zákon duchů, kteří začínají tím, že sundavají peřiny (ve skoro každém filmu s touto tematikou). Pokud jsem nějaká zlovolná a proradná entita a chci zabíjet lidi, tak se s nima nebudu tak srát a rovnou je zlikviduju, no ne? 55% ()

Alfréda

Fuj, fuj fuj!!!!!! Tohohle se bojim jak čert kříže!!!! Na Blair Witch to sice nemá a scény odehrávající se ve dne můžete přetáčet a o nic nepřijdete, ale představa že se mi dveře ložnice začnou sami od sebe otevírat a zase zavírat .... !!!!!!! Před šesti lety jsem byla takhle odvařená z Blair Witch a konečně přišlo něco podobného, nového. Obsazení, příběh, prostředí, ano- totálně na h..no. Ale dodnes si v posteli lehám co nejtěsněji ke zdi, aby mi náhodou nečouhala noha z postele... stačí si vzpomenout a musím spát s rozsvícenou lampičkou :-D ()

Morzael

Komedii hodnotím podle toho jak mě pobavila, horror hodnotím podle toho, jakej ve mě vyvolal strach a musím říct, že tohle mi na city zahrálo. Záhadu Blair Witch jsem bohužel neviděl, takže tento styl je pro mě novinka a musím říct, že ostatní horrory jsou proti tomuhle pohádky na dobrou noc. Musím se přiznat, že sám doma v noci, bych se to asi nedokoukal. Jestli máte dost trapných zbytečně nechutných scén, které už stejně nikoho nepřkvapí a klidně si u nich povečeříte, a chcete se skutečně bát a nevědět co váš čeká, tak můžu jen doporučit! ()

U_S_O

Je ťažké hodnotiť tento horor. Väčšinu času som bol znudený dialógmi, v ktorých o nič nešlo. A stále sa v nich opakovalo to isté. Aj celkový príbeh bol celkom plochý. Napätie začalo gradovať až v polovici filmu, dovtedy to bolo obyčajné domáce video. Avšak kamera na spôsob "home video" filmu jedine prospela ale dalo za z toho možno vyťažiť ešte viac - napríklad niečo podobné ako výstup do podkrovia ala REC :) Preto som sa najviac vystrašil až po dopozeraní filmu, keď na hodinách svietilo presne 3:15 (31%) ()

Dannysek4U

Ale jo, senzitivnejsi jedinci z toho neco mit budou. A v kine to muselo bejt asi docela pusobivy. Ne ze bych sypal bobky, ale prijemny to uplne nebylo. A ti dva nejsou zdaleka tak desny, jak se to tu tvari. Jen je v tom celym proste spousta bot a spousta minut tu smrdi bezmyslenkovitou amaterinou, vcetne tech finalnich deseti. ()

pufina

Očekávaný bubák neudělal bubu. Atmosféra mě nedohnala k tomu, abych se bála nebo cítit mrazící pocit strachu či napětí. Horory mám ráda, ale tohle bych za "horor" vůbec nepovažovala. Tak mi někdo vysvětlete, proč lidi utíkali z kina se strachem? Asi se víc báli tmy než filmu.. ()

sulimo

Laciné, trapné, až moc hysterické a ukecané a než se dohrabete k nějaké akci, která aspoň trochu stojí za to, tak u toho skoro stihnete vykvést. Ke konci to sice trochu nabírá na obrátkách, ale vzhledem k tomu, že se ani moje osoba nebála, tak se nedá hovořit o povedeném a funkčním hororu. Prostě nuda. ()

Maty85

Za pár USD natočena opravdu pořádná duchařina se vším všudy. S trochu větším rozpočtem si myslím, že O. Peli by to ještě hezky roztočil o něco víc a to by pak bylo teprve něco. ()

Jermann

Mezi své starší 'camcorderové' příbuzné (konkrétně tetičku z Blair, či přerostlého bratříčka z Manhattanu) PA rozhodně nezapadne. Tlak se mi mírně zvedl jen při tahání z postele, na které jsem ovšem čekal příliš dlouho. ()

c.tucker

Tyhle fakeovky jsou dnes už trochu mimo, ale i tak se mi to zamlouvalo. Atmosféra byla trošinku hutná, ale v některých pasážích to trochu ujíždělo do nudy. Nejvíc sem se bavil hláškami Mica, kterej byl borec říznutej totálním idiotem. ()

BoXBe

Když Paranormální aktivity, tak pořádně, řekli jsme si s přítelkou. Tu atmosféru si nebudeme kazit ani předpojatostí, ani filmovým nadhlížením nad nedokonalostmi. Film vznikal jak vznikal, zvolil svůj formát, žánr a nastavil pravidla hry podle sebe, ber neber. Jedna hvězdička je sražena za spoustu nevyužitých příležitostí, které mi vyvstaly na mysl až po filmu, když jsem se k němu zpětně v myšlenkách vracel. Co se ale husí kůže, úleků a sevřených pěstí týče, hodnotím vysoko. O nudě nemůže být s dobrým zvukem a plátnem řeč, film buduje atmosféru záměrně, ne na efekt... Takže za mě spokojenost sama, bál jsem se, byl jsem napnutý a nedoporučuji kazit si 90% zážitku malou obrazovkou přenosného počítače, špatnýma bedničkama a nedej bože za pár let dabingem. Ale to platí vlastně pro většinu filmů...:-) ()

DominikV

Nechápu jednu jedinou věc- docela nízké hodnocení. 60% na tento film se fakt nehodí. U kterého hororu od Záhady Blair witch jsme se mohli takto bát? Ano, když se ve filmu odehrává den, je to docela nuda, ale poté, co se setmí a hlavní hrdinové jdou spát, to vše vynahrazuje. Chvílemi jsem se nachytal jak se schovávám pod peřinu a to se u mě ještě nikdy nestalo. Ať už jde o různé zvuky, zavírání dveří, či o vytažení hlaví hrdinky z postele, jedná se kvalitní horor, který baví, straší a hlavně není prázdný, jako většina hororů poslední doby. ()

emo

Miestami znepokojivé, miestami nudné, avšak vcelku originálne... Opäť raz nechápem ten hype okolo, ale budiž... ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech