Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

HellFireFery

TIP: Počkejte na chvíli, kdy budete doma úplně sami. Vyčkejte do noci. Nasaďte sluchátka a vypněte všechny rušivé věci (PC, mobilní telefon...) a nechte se unést děsivým příběhem. ...jen tak si totiž tento film užijete tak, jak se sluší a patří! Perfektní práce! A jak stačí málo. :-) ()

blondboss

Videl som tento film viackrát a po viacerých zhliadnutiach to už nemá také terno ako prvýkrát. Každopádne hodnotím plným počtom hviezdičiek preto, lebo prvýkrát sa mi to dostalo pod ruky náhodou bez predošlých recenzií či vedomostí o obsahu a deji filmu. Poviem vám, že som si myslel, že sú to ozajstné zábery, len možno nahrané vierohodne podľa skutočnosti. A neskutočným spôsobom som sa bál. Umocňoval to práve ten pocit, že to nebolo hrané. A čo iné ako správne a dobre natočený horor vás môže viac vydesiť? Preto u mňa je to prelomový filmový nápad, čo sa týka mystiky, hororov a spiritizmu. 90 % ()

J.Mayen

Rozhodně je pravda, že upoutávky byly desivější než samotný film, musim přiznat zklamání z první poloviny filmu kde se dá se říct kromě podivných zvuků nic neděje, zbytek filmu už konečně přinesl strach, mrazení a parazitickýho ducha, kterej si nebere servítky. Něco mi tu chybělo,asi nedokážu přesně říct co,ale jestli se jednoho rána probudim a bude mě bolet prdel, tak už vim co se u mě v noci děje když spim. ()

AndrewNewman

Síce hlúpe, ale neskutočne efektívne. Aj takto za 15 tisíc doláčov sa dá natočiť jeden z najslávnejších hororov všetkých čias, či už sa to niekomu páči alebo nie. Celé je to postavené na divákovej predstavivosti a takéto horory mám ja osobne najradšej. Čo sa mňa týka môžem tento film pokojne zaradiť pod kategóriu za málo peňazí veľa muziky. ()

blazma

Nízkorozpočtové Found footage horrory byli extrémně populární a Paranormal Activity se tuto značku snažil podojit jak nejvíc to půjde. Bohužel s takovou strategií, upadá kvalita každým dílem, možná i každou minutou. ()

Nikolas__

Poměrně slibný rozjezd jedné z nejznámějších hororových sérií všech dob. Až na nelogické chování a hrozné postavy jsem byl poměrně spokojen. Děsivé to určitě je, hlavně na začátku, ale tvůrci nám toho dle mého ukazují až příliš moc, a co hůř, moc brzo. Takhle se později strach při sledování změnil jen na lehký pocit nejistoty a občasné leknutí. Scénář poměrně nápaditý, ale rozhodně to šlo udělat i lépe. I tak ale fajn film. Závěr mrazivý. PA od nejlepší po nejhorší - 06, 01, 04, 03, 02, 05 ()

Scanerior

Tento horor mě mile překvapil. Film je podáván prostřednictvím kamery, se kterou se však často pohybuje a film je tak poměrně dynamicky natočený, musím pochválit, že kamera je vždy dobře umístěna a není zbytečně odkláněna jen proto, aby pak člověka překvapil nějaký jumpscare. Sice tu není moc děje a vlastně nám není nic moc vysvětleno, ale film se dobře sleduje a je dost poutavý, skvělou složkou příběhu je Micah, jenž dodává filmu jisté odlehčení a zajišťuje komickou stránku příběhu. Konec je trochu uspěchaný, ale v zásadě to asi nevadilo. rád bych se dozvěděl více z příběhu, nicméně i přesto mě film tak bavil, že dávám plný počet hvězdiček. ()

Arigato

Dlouho jsem Paranormal Activity odkládal, jenže mi to nedalo a konečně jsem tuto sérii shlédl. Nejprve bych chtěl poděkovat své představivosti za kvalitní zážitek, protože jsem byl v největším napětí paradoxně u těch scén, kdy se ani nic zvlášť nedělo. No a neděje se nic docela dlouhou dobu, strachu je docíleno jednoduchým, dá se říct až amatérským způsobem – jenže ono to funguje poměrně dobře. Co se ústřední dvojice týče, jedna část diváků tvrdí, že jsou postavy sympatické, druhá část zase vůbec. Budete si zkrátka muset udělat vlastní obrázek, mně osobně ale vůbec nevadily. Denní sekvence byly tedy i na můj vkus až příliš dlouhé, nicméně ty noční stály za to. Výborná atmosféra, která díky své autentičnosti přidává na strachu, zcela povedeně prohlubuje bezmoc našich hrdinů. Viděl jsem všechny tři konce a ani jeden mi nevadil, každý má něco do sebe. Byť je původní maličko odfláknutý, je stále poměrně zajímavý. Klasický konec je vcelku efektní, ale nějak se mi do filmu nehodil. Že by byl nakonec alternativní konec tím nejlepším? Tak či onak, Peli si zaslouží poklonu. Čtvrtá hvězda je za originální nápad, povedené zpracování vzhledem k absolutně minimálnímu rozpočtu a neskutečný komerční úspěch. ()

Rodriguess

Uzasne uzasne este dve noci som nevedel zaspat. Fakt ma to velmi dostalo a to pozeram horory denno denne ale tento zaner nie je typicky a preto je taky vynimocny. Jednym slovom krasa. 5 hviezdiciek ako hrom! ()

*Fish*

Váhal jsem mezi 3 a 4, nakonec 3, kvůli pár nelogičnostem. Nerosvícet, nechávat otevřené dveře atp. Nicméně jde o postupně gradované lekačky propojené víceméně nudným povídáním... A uvítal bych asi i nějaký konkrétnější konec. ()

sAreOn

Velmi dobrý nápad, zajímavé provedení a hlavně uvěřitelné provedení, opravdu do vypadá, že se to stalo, což je veliké plus... ALE! Ten film je příšerně zdlouhavý a hlavně jednotvárný. Noc, zrychlené záběry, podivné zvuky, dveře se zavřou, něco leze pod peřinu...úlek... ráno... blbý kecy... noc... a takto pořád dokola. Ono je opravdu nuda, když se dívate na spící lidi a 5 minut se nic nestane. Blair Witch Project byl rozhodně lepší! ()

ElKamil

Takže na rovinu - nemám rád horory s touto kamerou, protože se při nich víc bojím. Takže jsem měl od tohoto snímku respekt, nicméně jak se ukázalo, nebyl k tomu důvod. Jediné strašidelné okamžiky byly ony noci, kde byla kamera statická. Jinak to bylo ucházející a běhá mi mráz po zádech, kdybych měl někdy přijít do kontaktu s takovým přízrakem. P.S.: Doporučuji shlédnout parodie na YouTube :). ()

eternity1

Opäť jeden z hororov, kde sa toho veľa nedeje, ale napätie udržujú celkom dobre a to je to, čo sa mi na hororoch najviac páči, keď ma dokáže udržať v napätí. Zaujímavosťou je, že tento horor ma 2 rôzne závery: jeden, ktorý bol v kinách, povedal by som, že americký a druhý, ktorý sa mi oveľa viac páčil.. mal niečo do seba. ()

l.bejk

Koukal se na to ve tmě,když sem usnul tak zrovna začla řvát tak sem se děsně lekl,pak se rozsvítil lampičku a koukal sem dál.Tyto horory s abnormálními,duchovními sou pro mě ty nejstrašidejnějšímí ale tetnto film sem vlastně vůbec nepochopil o čem tam šlo a ten konec ... ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech