Den nezávislosti

• USA Independence Day (více)
USA, 1996, 139 min (Special Edition: 153 min)

Je druhého července, letní den jako každý jiný... dokud bez předchozího varování nepadnou na Zemi obrovské stíny. Otázka, zda jsme ve vesmíru sami, je zodpovězena - během pár minut se životy všech lidí na celém světě změní jednou provždy. Stejně šokující jako samotný příchod mimozemšťanů je i naprostá nepřipravenost světa na události, které mají následovat. Pouhý den po svém nenadálém příchodu se obrovské vesmírné lodě nad největšími městy planety chystají zaútočit. Kam dosáhne jejich ničivá síla, zbude jen pár trosek bez života. Není pochyb o tom, že bude lidská rasa během několika dnů vyhlazena... pokud jim v tom ti, kterým se dosud podařilo přežít, nedokáží jen se svou podřadnou výzbrojí, důvtipem a odvahou zabránit. (HBO Europe)

lardko

Mám strašně rád filmy o mimozemštanech a tenhle film patří k top deseti filmech o mimozemštanech. Skvělé scény i úžasný děj celého filmu. Dost dobré herecké obsazení. Ikdyž podle mě je tohle skvělý film , tak si myslím že nějaké scény mohli vyškrtnout. Docela mě naštvalo když jsem byl zakoukaný do filmu a pak najednou asi deset minut strašně nudné scény , ale v celku dost dobrý film. 97%. ()

Erik7595

V časoch môjho detstvo patril Independence Day k mojím najobľúbenejším katastrofickým filmom vôbec. Jednoducho som tento film zakaždým "hltal" pri každom pozretí. Časom a postupnými pozretiami sa mi ale film začal čoraz viac zajedať, a začínali ma iritovať niektoré vyložené stupidné postavy alebo heroické preslovy, pri ktorých pátos pretekal i cez televíznu obrazovku. Väčšinou sa nad patriotizmom k takýchto typoch filmov dokážem vcelku povzniesť a neriešiť to, ale tu sa to nedá prehliadnuť. Koncentrát Emmerichizmus v najsilnejšej a najčírejšej podobe - omnoho radšej od Emmericha mám jeho skvelý 2012, ktorý sa neberie príliš vážne, a navyše je to katastrofický film v takom merítku, v akom ešte žiadny "katastrofák" nebol. 2,5* za hláškujúceho Smitha a za určitú nostalgiu z detstva. ()

TheSpearCZ

Jedno z největších béček s áčkovým rozpočtem vůbec. Efekty super a když u toho vypustíte mozek, tak se na to skvěle kouká a navíc Will Smith, který byl úžasný, ale jako negativní věc považuji to přehnané patrioctví. Až přehnaně americký film. Čisté 4* ()

petikacka

Konečně můžu tenhle skvost okomentovat :-) Tohle se fuckt povedlo. Herecky, vizuálně, dějově, ale hlavně vtipně a to je na tom nejlepší. Jeden to nesmí brát vážně a když se mu to povede, tak zjistí, že je to naprosto sqělá podívaná na kterou se dá dívat pořád dokola. Za mě 88% ()

bozka10

Úžasná, zábavná, sci-fi akcia pre popcornoveho diváka čo sa chce baviť,ja som sa bavil vtedy a bavím sa natom aj teraz 75% ()

Tomislav

Nemám asi dostatečně nízký práh rezistence vůči stupiditě, ale tenhle film tak neúprosně a vytrvale útočil na můj zdravý rozum, že jsem ho ani nebyl schopen strávit jako tuctovou zábavu. Doufám, že za tolik peněz už se moc podobných zhovadilostí točit nebude. ()

Berry

Triky a Will Smith jsou super, ale někdy ani ti nej herci a nej triky nepomůžou příběhu (nebo snad jeho konci)... ()

laserr

Samozřejmě, že už všichni víme, že Emmerich neumí natočit pořádný film, ale co je moc je moc!!! Jedinou * dávám za dobré herecké výkony, jinak naprostá pitomost. ()

strangercz

Tohle můžu jediná škoda že sem byl ještě malej když to šlo v kině. Když to běží v televizi vždycky se aspoň na kousek mrknu ()

pend

Typický letní blockbuster, skvělé efekty, bombastická podívaná, jen logiku v tom nehledejte. Že by tak vyspělá civilizace neznala antivir či dokonce byla kompatibilní s našimi operačními systémy? :)) ()

JohnFarst

No spolu s Godzillou a 10,000 BC sa Deň nezávislosti radí k tým slabším kúskom Emmerichovej filmografie. Čo je vlastne paradox, pretože práve táto rozprávočka (inak sa to vážne nedá nazvať) mu zaistila status megalomana a režiséra zárobkových filmov. Lenže čo je na tomto filme vôbec dobré? odpoveď je Will Smith a vizuálne efekty. Nič viac nič menej. Smith ma svojím uvoľneným herectvom a pekelne dobre napísanými hláškami pokaždé dostane do varu a možno aj preto nedám 2 * ako by som spravodlivo mal dať. Efektom vzdal hold už aj sám Dr. Evil z Powersa takže niet čo dodať - revolúcia modernej éry. Všetky výbuchy, strely mimozemské lode a vzdušné prestrelky vyzerajú vážne realisticky. Inak je ale film plný srašného amerického pátosu a najväčších nezmyslov a nelogickostí. Aby svet zachraňoval americký prezident v stíhačke po boku večne ožraného poľnohospodárskeho dedka, ktorý lieta na dvojplošníku? No ďakujem pekne. Bill Pullman by za svoj prejav zasluhoval malinu. Neškodná zábavka, ktorá ale vždy pobavý. Neviem ako je to možné, ale je to tak. ()

Brasi

Na Dni nezávislosti jsem byl jako malej v kině v Jablonci po návštěvě u známých a byl jsem z něj řádně vypleskanej, pokud si pamatuju dobře. Ke všemu mi předtím naši koupili balíček pogů, takže myslím vydařenej den. Sranda je (není, já vim), že navzdory radosti, jakou jsem z nich měl, jsem si je vůbec neoblíbil a těch pár prvních pogů zůstalo taky posledními. (I když pro úplnost bych se měl přiznat, že vůbec první pog, kterýho jsem měl, byl kin. Našel jsem ho v orosený trávě, když jsem ve druhý třídě zatahoval ranní družinu a toulal se po čtvrti v okolí školy. To ráno jsem potkal kamaráda a on zatáhl družinu se mnou. :)) ()

A1.cartman

Svou nepříliš logickou sránkou se stává tento film tipickým americkým sci-fi. I když je to poněkud cliché, hrají tam skvělí herci, kteří se navzájem báječně doplňují. U hlášek a akčních scén z tohoto filmu se pobaví snad každý. ()

jasanka

Další z typických amerických katastrofických filmů. Oproti mnoha jiným mi tu ale nebyly moc sympatické postavy, ani příběh. Jsou mnohem lepší filmy tohoto žánru. ()

Gastovski

Sice jste neustále pod palbou těžkého kalibru americké propagandy, kde prezident v kokpitu stíhačky kropí emzáky, ale tuto neřest zas kompenzuje vcelku slušná zábava a akce. Spolu s Armageddonem nejstravitelnější "kovaný amerikánec", kterého si mohu pustit i víckrát. ()

Wardan

Před lety jeden z mých top filmů. Dnes se mi pořád velmi líbí. Je to pakárna jako prase, ale je to zábavné, napínavé, akční, pořád se tam něco děje a vizuálně velmi příjemné. Hodně libový americký patriotický film s bezva herci (Will Smith a Jeff Goldblum jsou skvělý). Když skousnete některé ultrapatetické scény, tak dostanete hodně velkou dávku srandy. ()

Dr.Manhattan

Pre niektorych klasika, pre inych "bullshit". Pre mna scifi oddychovka na ktorej som si ako maly ulietaval po kazde ked bola v TV. Neviem ci by som spocital na dvoch rukach kolko krat som to videl. Pri prejave americkeho prezidenta sice kyvem hlavou vzdy, ale je to pozeratelne stale. Randy Quaid na konci vzdy dojal... Pred desiatmi rokmi by som dal urcite hviezdiciek 5. ()

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (více)

Po Ready Player One jde do kin i Armada

Po Ready Player One jde do kin i Armada

04.04.2018

Leckdo se bál, že se z adaptace Ready Player One vyklube brutální propadák. Film už má však na kontě 186 milionů dolarů a měl by s klidem nastřádat půl miliardy, takže Steven Spielberg opět skončí v… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Koncert filmové hudby PFO

Koncert filmové hudby PFO

26.04.2016

Pražský filmový orchestr s dirigentem, zakladatelem a multiinstrumentalistou, Jiřím Koryntou přináší další koncert věnovaný výpravné hudbě nejznámějších hollywoodských filmů už 21. května od 19.00 ve… (více)