Saw 3D

• Česko Saw 7 (více)

Beastmaster4 odpad!

Nezajímavé a trapné. Další zbytečné pokračování filmu, který staví na krvavých popravách. Jednou to může být zajímavé a možná i obdivné. Další díly stejně jako tento jsou zbytečné. Film vhodný tak možná pro zvrhlé milovníky rozpáraných těl. Nevím, jestli má jít o horor nebo thriller ale necítil jsem u něj ani strach, ani odpor natož nějaké napětí. Jeden z nejzbytečnějších snímků poslední doby, vhodný možná tak pro diváky, kteří mají nutkání na obrazovce vidět potoky umělé krve :-( ()

JASON_X

Ještě se ani nestačíme pořádně rozkoukat, a už jsme svědky nezapomenutelné kauterizace. V té chvíli jsem vůbec netušil, že budu po skončení velice zklamaný. Scéna hry na veřejnosti s mileneckým trojúhelníkem měla být pokus o jakýsi popsurrealismus pro žrouty popcornu či co? Nemám jinak s podobnými fantasmagoriemi problém, naopak, ale v Saw mi to přišlo hodně nežádoucí. Potom se ještě z tajemné a přitažlivě vyšinuté Lady Jigsaw stane ustrašená bonzačka, a já už věděl, že tohle nemůže nic zachránit. Snaha byla, mladý Indiana Jones Flanery zaválel, Kosťovi The Greekovi šla práce s nožem pěkně od ruky, a doktůrek na konci příjemně překvapil. Ale nemůžu dát víc než tři, bylo to celé takové... neSawovité... škoda. ()

Morholt

Viděl jsem tři díly a všechny se mi motaly dohromady, takže jsem Saw vyhodnotil jako sérii, která není pro mě. Nicméně relativně vysoké hodnocení mojí topky mě přimělo, abych se na poslední přírůstek podíval a musím uznat, že to byla docela legrace. Nezajímal mě děj, který se opakuje pořád dokola, nezajímali mě herci, protože tady hraje vesměs druhá až třetí liga, ale pochopitelně jsem byl zvědav na vrahounovu nápaditost. A ta byla bezmezná. Nejvíc se mi líbila akce s Hitlerjugend, ale ani úvodní porcovačka nebyla k zahození. A k mému překvapení se dostavila i solidní atmosféra mučírny, takže i když se fanouškem Jigsawa nestanu, tenhle díl hodnotím veskrze pozitivně. 60% ()

Lucasion

"I will keep no more secrets from you. I've shown you a lot of places, but there is one that will be perhaps the most meaningful to you..." Skládanka nám došla na konec. První můj dojem po shlédnutí byla neuvěřitelná hořká pachuť a zklamání. Asi jako když olíznete rezavou pilu a čekáte čokoládový dort. Od druhého dílu mě příběh lákal na famózní rozuzlení a dokonalé puzzle. Čekal jsem od konce série mnoho, něco co by proletělo hlavou. Něco u čeho bych měl vytřeštěné oči jako, když jsme poprvé shlédnul první díl před lety. Něco co mi poskytne zase o něco jiný pohled nejen na pár dílů, ale na kompletní ságu. Prostě otočení celé pravdy... A to mi konec nenabídnul. Teda ano i ne. Prostě jsem čekal něco, co mi vykloubí čelist a ne něco co se postaví jako nadstavba celé sérii. Když jsem si po týdnu zkouknul finále znovu, tak ano, musím uznat, že je to opět zajímavé rozuzlení. Jistě dává další perspektivu na mnohé. Ovšem trošku jinak než bych si myslel, že finální kapitola udělá. K samotnému filmu, začátek má Saw Final Chapter jako jeden z nejlepších. Roztočené tři kotouče a milostný trojúhelník. A ještě k tomu na veřejnosti. Pravidla hry se holt změnily. Ne však pro všechny a proto následně opět vidíme jedince, který může zachránit ostatní. Po vzoru trojky a šestky. Máme tu dalšího sympatického detektiva. Chad Donella mi hodně připomíná Rysna Goslinga a jako všechny ostatní sympatické detektivy, ani na toho nečeká nic pěkného. Poslední díl má taky docela problém s tím, že samotný Jigsaw, tedy John Kramer (Tobin Bell) v něm prakticky není. Samozřejmě, vždyť je od čtvrtého dílu v márnici si říkáte. Ale jenom jeden flashback? Nakonec mám podruhé pocit, že tvůrci už nemají žádné hranice a tak jsem se musel třikrát koukat jinam. Saw 7 už skutečně překročil hranu jakékoli únosnosti. Ve výsledku stále trošku cítím zklamání, protože šestka i sedmička si myslím mohla dopadnout mnohem lépe. Přesto však jsem rád, že jsem se konečně odhodlal kouknout dál, než za geniální první díl. Ta série má jistě něco do sebe a já se docela těším až si celý ten maraton dám někdy znovu. Ostatně jsme fakt zvědavý, jak se mi budou líbit starší díly teď, když už mám celý ten kolotoč hádanek za sebou. Spirála je u konce! [Unrated] (60 %) ()

Pepy

Na velkolepé poslední dílo, se mi nechtělo čekat, až film bude na internetových stránkách a proto jsem musel vzít peníze ze svého prasátka a zajít si koupit lístek do kina. Myslím, že se konečná fáze vydařila a zaslouží si nějakou úctu. Už kvůli tomu, že to bylo v 3D. Tak hlavně jsem dostal odpovědi na otázky, na které sem nemohl přijít. Co jsem četl, za komentáře, tak některé scény byly údajně přehnané, ale to mi opravdu nevadilo, tak co můžeme do Jigsawa čekat.. A popravdě jsem ani nečekal takový konec.75%, mé druhé nejlepší hodnocení této ságy, hned po jedničce. ()

Litsarch

Jako u předchozích dílů jsem se i u tohoto posledního dílu náramně bavil. Ano, rozjezd byl malinko slabší, ale zbytek byl již v klasickém, skvělém, SAW tempu. Jak tvůrci řekli, tak splnili. Všechno bylo vysvětleno a krásně ukončeno. Pasti skvělé (budu s radostí vzpomínat na Chesterovu smrt), herci to zahráli na úrovni (i když některé řvoucí, až přehrávající, nány bych zabil) a celková atmosféra náramně dobrá. Snad jediná výtka se vztahuje k 3D provedení, které určitě nejen z mého pohledu mohlo být daleko lepší a celkově bylo vlastně na nic. I tak se na to, a celou sérii, kouknu znovu, znovu a znovu... :) ()

st.ranger

Epické zakončení horrorového sériálu ve 3D a taky řádné zklamání. Část děje je zkouška lháře, pak je tu pár vedlejších pastí a nakonec dopilování a ucelení celé série v ohromné finále, které není ničím překvapivé a ke všemu ani nemusí být finální. ()

Avalon820

Důstojné završení série. Odpůrci se dočkali konce, fanoušci vysvětlení. Tvůrci si takticky nechali otevřená zadní vrátka pro hypotetické pokračování (nebo, nedej bože, prequel), ale zároveň stylově a uspokojivě zakončili příběh, který drásal nervy diváků již od roku 2004. Ano, už to bylo sice (zase o něco více) za vlasy přitažené, ale když mřimhouříte oko (a já myslím, že po šesti letech to uděláte rádi), dočkáte se dobrého novodobého hororu, kde krev teče po hektolitrech, střeva lítají do všech stran a kde je zvratů víc, než v seriálech Dallas a Dynastie dohromady. Bezmyšlenkovitá zábava? Nepochybně - a výborná. Ale zase ten mozek nevypínejte moc, aby vám ta souvislost s předchozími šesti filmy vůbec docvakla. ()

Martinibaby

Blitky. Růžová krev, naprosto zhovadile nereálné zobrazení takřka jakékoli tělesné reakce na takřka jakýkoli bolestivý podnět. SPOILER: Jasně, chlápek si roztrhne držku, sám si ji zašije, za dva dny se mu to zahojí a dál si vraždí jakoby se nechumelilo. Jinýho týpka probodne tyč a vytečou z něj tři kapky krve, načež si vytrhne dva zuby a vyplivne krve dva litry. Tohle už není od desíti k pěti, nýbrž k mínus padesáti. ''Úžasný konec'', což byla moje jediná motivace se na tuhle změť dodívat, mě akorát tak nas..štval. Blitky. ()

Terva

CITÁT - Konec hry.......... Krev, střeva, končetiny....to vše ve 3D. Hudba - Charlie Clouser. Kamera - Brian Gedge. Tak jsem si to sehnal ve 3D a jsem překvapen hloubkou efektů. ()

moviesfan

Na rovinu - nejsem fanda této série a ani nebudu. Tedy snad kromě prvního filmu. Zde mě už vážně nic nezaujalo, protože to bylo bez jakékoli nápaditosti či chytrého překvapení. ()

JohnCZ

Tímhle dílem už Saw vyloženě paroduje sama sebe. Děj přestal dávat smysl úplně. Herecky to až na Flaneryho působí ochotnicky a zároveň to vypadá z nepochopitelného důvodu děsně low-cost - od kamery až po umělohmotné a samoúčelně nadužívané gore. I na poměry série tohle nebylo o ničem jiném, než o cákající krvi a poletujících kusech masa. A aby to nebylo málo zvrhlé, tak rovnou ve 3D (ač pro mě ofc bez 3D). Svého času vskutku mizerné zakončení. ()

Skrk odpad!

Směšný to díl. Odporně amatérsky natočené, béčkový herci, neprofesionalita neznámého (ne)režiséra, odfláknutý a velešpatný scénář a do toho závěrečná scéna, která nejspíš mněla šokovat, místo toho svojí hloupostí bravůrně flusla do tváře skvělému prvnímu dílu. Do toho neexistuje žádné napětí, silné scény (pokud nepočítáme prvoplánové mučení, které je už i tak na odpad) a sympatie k jakékoliv postavě (manželce jsem to přál ze všech nejvíc). ()

Zeebonk

Vědět mé minulé já, že jsem dokázal tuto sérii dokoukat do konce, tak by si to za mnou neváhalo přidrncat v orezlém stroji času a bez milosti mi vymlátit všechny přední zuby. Ovšem má bezbřehá nenávist k hororovému žánru obecně se za posledních pár měsíců zkonkretizovala na lekačkami naducané duchařiny. Pořádný slasher nebo exploitation do mé definice hororu nepasuje, neboť jsou to jednoduše bezvadné relaxační mňamky na všední odpoledne. Nenávidím rozvleklé pochodování postav v poloprázdné budově za napínavé hudby a znuděného očekávání dalšího sterilního bafnutí, naštěstí je Saw ve své podstatě vážně parádní série. Tohoto otravného nešvaru je všude hezky poskrovnu a místo toho je na diváky uplétaná složitá síť figurek ve velkolepě rozmáchlé krimošce brilantně prošpikované kulervoucími brutalitkami. Musím říct, že ačkoli převládají názory, že je sérii jedna předlouhá uondaná soap opera, tak můj skromný soud její příběh považuje za veskrze precizně vystavěný a v rámci možností i inteligentní. Samozřejmě, že co díl, to nějaký ten stupidní, za vlasy přitažený, závěrečný zvrat, ale pravda je taková, že jsem si každé pokračování neskutečně vychutnával a opravdu mě mrzelo, že už na mě žádné jiné nečeká. ()

corpsy

To, čo kazí tento ´´vkusne´´ natočený, veľké množstvo parádnych gore scén využívajúci snímok, sú podpriemerné herecké výkony a poviem to na rovinu, pointa, ktorá sa po toľkom očakávaní veľkého finále, ktoré vám vysvetlí ( a prakticky aj nevysvetlí ) čo a ako, stane len ´´obyčajnou´´. ()

Marsik

Cinema City Zličín (Film-mánie) - Jsem fanda celé série Saw a tenhle díl nebyl zlej. Rozhodně lepší než díl předešlý a určitě ze všech sedmi dílů nejkrvavější. Navíc 3D tomu dalo ještě lepší příchuť. Každop. jsem čekal lepší rozuzlení a důstojnější zakončení celé série. Tak uvidíme, co přinese příští rok :) Hodně dobrej nadprůměr. 65% // (19.5.2016) DVD (saw marathon) - "Kód máš vyrytý na zubech". 😂To mě pobavilo. Jinak od minulého shlédnutí (v kině) se můj názor radikálně nezměnil, snad jen, že celkové završení mě tentokrát uspokojilo. Samozřejmě to nahrává dalšímu pokračování, které, jak už je známo, spatří příští rok světlo světa. Jsem zvědav. Nicméně SAWU 7 po dnešku procenta nepřidám, zejména kvůli Hoffmanovi, kde mě jeho závěrečné brutální vraždění (nožem) dost nadzvedávalo a sralo. 65% ()

PauloZ

Vůbec nevím jak tohle hodnotit. Přemýšlím, jestli ten film má vůbec nejakou hodnotu. Nic se nezměnilo, postupem času mi to přijde už spíš nechutné a prvoplánové, než originální a promyšlené. Koment obsahuje SPOILERY! Všichni bezhlavě pochcípají, nikdo se nezachrání, aspoň ten policajt mohl přežít. Chvílema jsem byl fakt nasraný, jak se všechno předvídatelně sere. Objesnění celé série je ovšem vcelku solidní a hra má nějaký význam, i tak je to pro silné povahy a pro mě bez větších hodnot. Doktor přeživší z jedničky mě totálně překvapil a jeho zapojení do dění už tuplem! 3D bylo parádní, ale vzhledem k tématice jsem ho ani nemohl vnímat přes ty rozšlapané hlavy! Jako nejhorší smrt mi přišlo to vytahování rybářského háčku se zavěšeným klýčem z žaludku, rozcupované hrdlo, humáč! ()

Tryskomyš

Ani další díl se nevymyká atmosféře, která je ve všech předchozích dílech. Je to hodně brutální. Ale stále jeden z nejlepších rorrorů. ()

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D