Paranormal Activity: The Ghost Dimension

• Česko Paranormal Activity: Jiný rozměr (více)

Než se nastěhujete do nového domu, zjistěte si, kdo v něm bydlel před vámi. Pokud to neuděláte, tak se alespoň nedívejte na videozáznamy, které po sobě vaši předchůdci zanechali. Právě tyhle školácké chyby spáchal herní vývojář Ryan. Ten se s rodinou (poněkud upjatá manželka Emily a šestiletá dcera Leila) a se svým lehce neschopným mladším bratrem nastěhoval do domu, který je divákům předchozích dílů série důvěrně známý. Stejně tak znají i „strašidelné sestry" Katie a Kristi, aktérky podivných záznamů na nalezených videokazetách. To, co diváky hluboce znepokojuje, protože vědí své, začne Ryana děsit až ve chvíli, kdy holčičky na dvacet let starých záznamech začnou reagovat na to, co se v domě právě teď odehrává. Pak ještě Ryan nalezne kameru, která umí zaznamenávat paranormální jevy, a záhy mu dojde, že s ním v jeho novém domě bydlí také síly, s nimiž by se nikdo normální nikdy setkat nechtěl. Seznam obětí, které mají na svědomí, je už pořádně dlouhý, otázkou zůstává, zda na jeho konec přibude i jméno Ryana a členů jeho rodiny. (CinemArt)

Jamall

Vrchol se závěrem. Tvůrci konečně nenatahují, vysvětlují a míří k závěru, který sice pořád nabízí možnost pokračování, ale vystačí si i sám o sobě. ()

Ace.A.T.L.

Au au a ještě jednou au. Celej film je naprosto předvídatelnej, lekačky ještě předvídatelnější a dějově je to tak chabý, jak to jen bejt může. Tady už neni ani kapka původního PA a hlavně ani kapka něčeho novýho. Film jsem přešel a jen jsem si řekl, že nebejt pár zajímavých scén, tak to bylo na odpad. Opravdu je to zbytečnost... Jediný plus je to, že se děj neodehrává v tom samým baráku. Ale konec byl tak přehnanej, že až urážel původní myšlenku PA. Když se objevily chapadla, kyselina z pusy a kdoví co ještě, tak už jsem byl opravdu znechucenej. Dávám 3/4* za obměnu prostorů a drobet toho nostalgickýho připomenutí minulosti. Jinak to je děs a jen to parazituje na plno dalších filmech. Za mě teda 3/4* a ROZHODNĚ NEDOPORUČUJU ()

RKBoy odpad!

Ako toto može niekto nazvať horor? ako na to niekto može ísť? ako za to može niekto zaplatiť aby to videl? ako to vobec može niekto nazývať film?! k*rva už len vyťukanie toho názvu do prehladávača je to najzbytočenjšie a nejnelogickejšie čo som tento rok urobil. Už nie prosím,PROSIM! NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE! ()

MaxQ69

Pro mě osobně nejzajímavější díl série. Samozřejmě už to není paranormal, ale spíš lysohlávkoidně abnormal, avšak myšlenka propojení současnosti s historií byla skvostná a neohraná. Z velké části je pětka vykrádačka snad všech slušných hororů s kouzelnými domečky a nakonec i ostatních dílů samotného Paranormalu, a to tak, že každou lekačku lze velmi přesně dopředu předvídat. Na můj vkus temnota získala možná až zbytečně moc jasnou a konkrétní formu, nadruhou stranu je prezentace oné formy právě hlavním důvodem, proč mě nejnovější pokračování zaujalo víc než ta předchozí. Horůrek by snesl o čtvrtinu kratší stopáž a hlavně nějakou gradaci. Díky aktivitám objevujícím se již v prvních minutách se děj mnohdy držel dlouho ve stejném patře. Chválím výběr herců. Za co bych tvůrcům opravdu nafackoval je imbecilita postav - tak sakra, když mi doma straší, tak si hergot rozsvítím, ne?! Jinak celkově good - lepší průměr. ()

FILMOVKA odpad!

Tohle je tragédie. Předchozí díly celkem v pohodě. Především první. Ale tohle je moc. Především to popírá žánr samotný. ()

david666

pořád solidní laťka - ale myslím, že se jedná o jeden z nejslabších dílů série. Ty scény a la Poltergeist byly laciné. ()

MiniRecenze

Upozornění MR obsahuje "těžký"spoiler! 1.Noc-objevuje se zatraceně velká kamera,která natáčí s nějakou čmouhou u vánočního stromečku. 2.Noc-předměty se hýbou sami od sebe ,asi to nebude čmouha. 3.Noc-"čmouha"vrhá stín. 14.Noc-nejmenší z potomstva je náměsíčná a vybíhá na noční procházky. 15.Noc-ten smrad si "vydlabal" díru jak kráva do zdi u sebe v pokojíku a někam tak zdrhá. 56.Noc-i přes opravy se díra objevuje znovu. 104.Noc-Pozve se kněz a ten říká,že je to v h.jzlu. Tahle PA nemají co nabídnut. I přes menší počet nocí je film nudný a nezáživný.Možná oceníte lepší práci s efekty.Máme tady to co už jsme viděli předtím.Dokonce se ani jednou pořádně neleknete.A pokud si myslíte,že dostanete info,které by dalo celkovému ději nějaký směr,tak máte smůlu. UŽ HO NĚKDO KONEČNĚ SEJMĚTE!!! ()

TesterX

Jsem nadšený. Bez skrupulí můžu odpřisáhnout, že jsem se (i po traileru) bál, že oficiální pětka už bude posledním hřebíkem do rakve celé sérii. Můžu ale rovnou přiznat, že pokud tenhle díl bude posledním, tak také náležitě kvalitním. Mrazivá atmosféra a strach z všudypřítomného zla se tentokrát line větší částí snímku, což u předchozích filmů bylo spíše naopak. Co ale musím vyzdvihnout je rozhodně kulervoucí finále. Takový zvrat a zakončení jsem asi (nejen) já nečekal a fakt to výborně podrthne to: "kdo je tady pánem." ()

ClarityW.

S mojou hoe sme na to boli. Minimálne ľakačky ale aj tak bola na mne nalepená a bála sa, páčilo sa jej to, no podľa mňa to už nemá také grády aj opakovaný vtip taktiež nezostáva vtipom, čiže opakované efekty sa stávajú už súčasťou a človek vie, čo má očakávať. ()

Naghavi

Za mně je to nejlepší díl celé série, srovnatelný s tím prvním...Vyústění děje by nemuselo být tak doslovné a 1 hvězdičku určitě odebírám za Tobyho...Co to bylo za dlouhonohého cypa? Zároveň souhlasím, že by to měli utnout, ale nestane se...Chystá se nový zásek. 🤷‍♂️ ()

GrimTheReape

Docela velke zklamani. Kazda lekacka se dala cekat. Jinak pribeh byl docela zajimavy, ale skoda, ze to uplne nedotahli a ukoncili to klasicky skoro jako kazdy jiny dil paranormal activity. Jinak efekty take moc nezaujaly a pripominaly spise jako ne moc povedene pokusy studentu, jelikoz to bylo hodne rozeznatelne. Celkove hodnoceni dve hvezdy. ()

machmej

Viděl jsem všechny díly série a musím uznat, že je tento nejlepší...Snaží se přinést nové věci, kdy je zlo viditelné a napínavé scény delší. Ke konci je to sice přitažené za vlasy, kdy je duch vidět celý a vypadá až moc digitálně. Každopádně pochvala, za některá vysvětlení a kvalitní zakončení série. ()

TinaMar

Nebyly to jen dlouhé záběry kamera-kuchyně nic kamera-ložnice nic kamera-dětský pokoj nic jako to u předchozích dílů bývalo (kromě dílu Prokletí ten byl podle mě stejně nejlepší) pořád se tam něco dělo a film měl i docela povedené efekty, jen je problém, že kromě klasických lekaček mě nic víc nevyděsilo. ()

Axxym

Myslím, že námět se dal využít opravdu trochu líp. Když pětkrát nadstavíte polívku, tak to není úplně ono - v podstatě se dal konec filmu odhadnout po pár minutách, žádný plot twist, žádný nápad, a vlastně ani napětí moc ne. Škoda. ()

koldin

Neměl jsem žádná očekávání, ale ani 3D tomu nepomohlo. Byla to fantasmagorická blbost jen těžící ze jména PA... Možná jedna scéna měla nějakou atmosféru, jinak ploché jak prkno. A ten konec, panejo.... Jednu hvězdu jsem tomu dal z lítosti, jinak bych klidně uvažoval o odpadu... ()

ajaxx

Abych pravdu řekl, s hodnocením jsem si nevěděl rady. Otázky z dílů minulých byly jakž takž zodpovězeny, ačkoliv některé momenty do sebe až tak přílišně nepasují, ale budiž odpuštěno. Ovšem nechápu pak, co vnesl do série dle mého vcelku i povedený latinský spin off. Do příběhu to nezapadá vlastně vůbec nijak. Takže babo raď. Každopádně tento díl nebyl tak špatný jak jsem o něm četl, ale ani tak dobrý, jak bych od něj čekal. Zkrátka je to další nastavená kaše, ale ne vodou, ale další kaší. Co k tomu dále dodat? Nic...stejně jako konec nám neřekl vlastně nic. To byla právě jediná věc, která mě spíš než zklamala už vyloženě nasrala. Plahočíme se pěti díly a jednou vsuvkou jen proto, aby jsme se na konci dozvěděli, že celé to bubání se odehrávalo jen proto aby dali démonu fyzickou podobu? A co dál? To je vše? Tak tedy hanba páni scénáristi... ()

Kdo napíše G. I. Joe 3?

Kdo napíše G. I. Joe 3?

05.07.2014

Studio Paramount připravuje na rok 2016 spoustu pokračování. Zatím se chystá premiéra pro Jeníčka a Mařenku 2, Star Trek 3, Policajta z Beverly Hills 4, Paranormal Activity 5, Transformers 5 a… (více)