Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

Evbad

Nejsou mi sympatičtí takoví týpci jako tady Gosling. Nemám je rád. Ale byla tam dobrá pranice, to zas jo. A člověk u toho moh vypnout mozek a dívat se na hezký lidi. Takže za 3. ()

kolodej1

pěkný film, líbilo se mi na tom, že se tu mísily žánry, nebyla to jen čistě komedie, mělo to i vážnější chvilky. Herecky si mě získal především Gosling, který prostě umí. Jediné, co bych filmu trochu vytknul, je příliš hollywoodské schéma, které bohužel zkazilo závěr, ten bych si představoval jinak. Na druhou stranu, film jako celek se mi líbil a dobře jsem se při něm pobavil ()

Johanita

I když jde o další americký film, ve kterém je všechno naservírováno pod nos a divák nemá moc prostor (potřebu) o něčem víc do hloubky přemýšlet, hezky se na to dívá, příjemně to plyne, občas je to vtipné, občas trochu na slzu... prostě pěkné nenáročné podívání. Scéna na zahradě je skvělá. :) ()

Desmi

Kdyby film skončil o 20 minut dříve, narval bych tam 5*. Nicméně ta beznaděj a rezignace nebyla závěrem filmu, nýbrž měla za úkol "jen" umocnit závěrečný happyend. Není skutečně většího zážitku, než poslouchání kopy rádoby hlubokých keců od čerstvě náctiletých bez občanky, a to před plnou posluchárnou... Nechápu to, asi nějaká americká úchylka, že tam tyhle kraviny furt serou. Je to škoda. ()

rytir1

Tak u tohodle jsem třikrát usnul, než se mi to podařilo dokoukat. Nakonec se mi to ale přece jen líbilo. I když na čtyři hvězdy, to zas neblázněte lidi. ()

Teryyy

Hořko-sladká komedie, po jejímž shlédnutí máte skvělý pocit. Od komedií moc neočekávám, ale tady dávám 5 hvězdiček z 5. Na Ryana Goslinga je nejen skvělý pohled, ale také je opravdu dobrý herec, kterému nechybí charisma. :-) Nesmím zapomenout na Emmu Stone, která je prostě boží! Roztomilé stvoření s chraplavým hlasem, do tohoto filmu skvěle padnoucí. Myslím, že tato komedie je jedna z nejpovedenějších za posledních pár let. Stojí za to vidět! ()

Ironhead

Velmi milé překvapení... až na klasicky trošku moc přeslazený závěr, jde o skvělou komedii, kde se sešel šikovný scénárista, kvalitní režie a špičkoví herci. Nezapomenutelná je rozhodně zahradní scéna :_) *thumbs up* ()

unclejack

Asi začnem súkromnú celosvetovú kampaň na oznámenie svetu, že Steve Carell nie je žiaden herec - jeho umenie mi spôsobuje škrípanie zubami už od agenta Smarta a tento horkosladký romantický počin s extrémne nezáživným názvom ma v mojom presvedčení len utvrdil. Sebazhadzujúce kecy, mizerne zahraná podnapitosť, poker face vajca uvareného natvrdo - toto je hlavný predstaviteľ filmu? Oproti nemu je Julianne Moore neskutočne charizmatická ale vdaka plochej postave sa jej dostáva iba nezaslúženej nálepky rozbíjačky vzťahu. S Ryanom Goslingom je to už lepšie - hrá, očarúva, dá sa na to pozerať, ale stále nejde o nič svetoborné a pri pohľade do radov konkurencie - napr. Will Smith a jeho Hitch, milionkrát zaujímavejší film - to je skôr k plaču. Celý ten čas som čakal na rozuzlenie a rozuzlením má byť trápna scénaristická hrudka o vzájomnej spriaznenosti každého s každým a epická bitka na záhrade? To je rana pod pás, za ktorú už mnoho filmov skončilo s otrasnými recenziami, ale na čsfd sa na maximálne nepravdepodobnom závere chrochtá smiechom - nepochopím to. Emma Stone, Julianne Moore, Analeigh Tipton - to sú skutočné dôvody, prečo film vidieť. Všetko ostatné, počítajúc réžiu, scenár s patetickou scénou konca školského roka - láska neexistuje, láska neexistuje - i hudbu, by mali vystrihnúť a uložiť do nejakého pekne zaprášeného archívu. ()

Kacla

Přesně takhle si představuju romantickou komedii! Nechybí vtip a není to jenom romantika okořeněná rádoby vtipnými frázemi jako u většiny filmů nazvaných tímto žánrem. Po prvním shlédnutí jsme udělila jen 4*, ale po druhém jsem tomuto filmu přišla na chuť a myslím, že si zaslouží 5*, už jen za neuvěřitelně sympatickou hlavní hereckou trojici(ryan Gosling, Emma Stone, Steve Carell). ()

anonima

Tento film je z roku 2011 a i když je už rok 2015, žádnou jinou tak skvělou romantickou komedii jsem ještě neviděla. Viděla jsem to tolikrát, že se stejně vždycky zasměji a zároveň mě to vždy ohromí. A navíc v něm hrají moji oblíbení herci - Julianne Moore, Emma Stone a Ryan Gosling. ()

Kozlowski8

Cal Weaver poznal v životě jedinou ženu, kterou si v sedmnácti vzal. Nyní, po 25 letech si jeho žena našla jiného a chce se rozvést. Cal se odstěhuje a většinu volného času tráví v místním baru, kde potká lamače ženských srdcí Jacoba, který se stane jeho kamarádem a hlavně z něj udělá moderního muže a svůdce žen... Film není pouze příběhem opuštěného Cala, ale je skládankou dalších příběhů, které se různě prolínají a spojují. Výtečný scénář s mnoha vtipnými i dojemnými situacemi a dialogy, skvělí herci v čele s Ryanem Goslingem, působivá hudba. Prostě skvělá zábava. 90%. ()

Drakersss

Chcete zábavnou místy smutnou romantickou komedii ? myslím že je tento film správná volba. Klidná oddechovka která ani tak nehraje na city ale spíše se vás snaží pobavit a to velmi úspěšně, jsem rád jak dokáže Steve Carell udělat z průměrné komedie komedii nadprůměrnou. ()

tucnakova

v těch šedejch kalhotech s pukama, nahoře bez a s rukama v kapsách ?! to je, chlapci a děvčata, za všechny hvězdy vesmíru ... ()

zigy

Gosling jako Barney Stinson? YES! Carell zamilovaný do Juliane Moore? NO! Prostě já toho rádobykomika nemusím, a jí už vůbec ne (v žebříčku filmových oblud figuruje na předním místě). Takže Goslingovo vtipné školení je za pět hvězd, a zápletka mezi chlapcem a chůvou rovněž, neboť je sexy a životná. Umělý Carell zbytek kazí. ()

TonoM

Dvě části filmu 1) Kvalitní, když Ryan nabaluje ženy. **** 2) Tragická, když se film mění na sladkou komedii Odpad! Z toho mi plynou 2 hvězdy za slibný začátek a nečekaně podprůměrnou koncovku. ()

janinka123

První část byla dost slabá, ale postupně se to zlepšilo v celkem dobrý film. Nejlepší byla ta zahradní scéna. Za Ryana Goslinga s Emmou Stone hvězdička navíc. ()

Anetulicek

Crazy Stupid love...Myslela som si už nezakopnem o komédiu tohto druhu. Ale ako tak som bola zvedavá na herecký tandem Gossling-Stone môžem potvrdiť, hej, týmto hercom to fakt ladí. Správne je však podotknúť, že sa vo filme objavili aj iné hviezdy, nevynechajúc Julianne Moore, šikovný bol aj hlavný predstaviteľ Steve Carell. Pri tomto filme som sa pristihla ako zízam na obrazovku a usmievam sa. Áno, je to také dievčenské..., ale komédia má byť zaujímavá, má Vás udržať pri telke a hlavne rozosmiať. Mne sa to pri tomto filme stalo. Tak za 4* ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011