ClintEastwood

Vetřelec 3 si je svou temnou atmosférou a pomalejším tempem, nejvíce podobný s klenotem R. Scotta z roku 1979. Jako fanouška ságy mě zde pokaždé nejvíce potěší neveselá nálada filmu, závěrečné nahánění Aliena a následná originální olověná lázeň. Minusem jsou v některých scénách okaté, až asylumácké digitální efekty a měnící se velikost vesmírného masožravce. Fincher si však, až na několik těchto mušek - nevedl vůbec špatně a do filmu zapracoval ponurou atmosféru, tolik typickou pro své další snímky. P.S. Těším se na speciální edici, kde je 35 přidaných minut o které byla původní verze ošizena - to by mohla být pochoutka. P.P.S. Tak prodloužená verze není vůbec špatná, několik nových scén opravdu stojí za pozornost, ale rozhodně se nejedná o pasáže, které by vykolejily děj někam úplně jinam. Přesto potěší. ()

MM_Ramone

Ridley Scott natočil v roku 1979 sci-fi horror "Votrelec", ktorý sa stal diváckym hitom a ocenila ho aj odborná kritika. O sedem rokov neskôr sa James Cameron odhodlal zrežírovať jeho pokračovanie. Natočil výbornú druhú časť, ktorá sa vo všetkých smeroch vyrovná pôvodnému titulu. V roku 1993 mal premieru "Votrelec 3". Bol to režisérsky debut Davida Finchera. Bolo veľmi náročné prevziať štafetu po Ridley Scottovi a Jamesovi Cameronovi a ďalej rozvýjať príbeh nebojácnej astronautky Ellen Ripleyovej. David Fincher však v tejto skúške obstál. Jeho snímok je dôstojným pokračovaním tejto kultovej horrorovej série. **** ()

Janchor

Úvodní čtvrtina je ve speciální edici nekompromisní rána do hlavy, ale pak už se debutujícímu Fincherovi, jistě nejenom jeho vinou, film rozleptává do neživotný břečky a nezvládne ho spasit ani hypnotickej Charles Dance. ()

Wacoslav1

Spousta deprese, žádný vlasy, žádná naděje. Nejtemnější Vetřelec a nejlepší díl série i když jenom málokdo si toho všimne. David Fincher stvořil mistrovské dílo a nic na tom nemění ani fakt, že to nedopadlo úplně podle jeho představ a později se k tomu ani nehlásil. Já ale tenhle díl miluju a nedám na něj dopustit.95% ()

petero

Po prvom zhliadnutí sklamanie, no kvalita sa preukázala neskôr a stále sa zväčšuje. Po hororovej jednotke, vojnovej dvojke je trojka thriller. A tie výnimočne dobré ohlasy na directors cut, že by to bolo raz aj za 5*? Už sa teším. ()

Davies182

Fincher se očividně snaží (občas až moc), ale ta okénková nuda a jasné zabití atmosféry z jeho vize Vetřelce smrdí už od prvních dvaceti minut. Je to škoda, protože konec je špičkový, stejně jako spousta silnějších momentů, či hudba... Co mě bohužel totálně dodělalo, je směšná animace: kolikrát jsem měl pocit, že sleduji laciný televizní horor! LAME. Strach si vzal dovolenou... co dodat? Prostě jsem po hodině přehodil v hlavě výhybku a třetí díl slavné kvadrologie dodíval jako napínavé drama plné skvěle napsaných charakterů. Nic víc, nic míň. Takže si nakonec moc nestěžuji. Poprvé shlédnuto cca kolem r. 2000, podruhé SE v r. 2010. ()

pepo

výborný film ktorého jedinou chybou je že je pokračovanie dokonalých filmov.ale fincher zaujal svojim debutom a razantne ukončil sériu.teda aspoň sme si to všetci pár rokov myslel i:) ()

Xmilden

Opět další režisér a opět jiný filmek. Vetřelec ze psa? Proč by ne! Trenstanci bez střelných zbraní? Dobrý nápad. Třetí díl zase tolik za staršími bratříčky nepokulhává. David Fincher vytvořil řádně hutnou depresivní atmosféru. PS: Po zhlédnutí Special Edition vyznívá "Trojka" úplně jinak. Na zrod ze psa můžeme zapomenout, to kráva byla dotyčná máma. Viděl jsem ji dvakrát a už si ji jen tak nepustím. Je s podivem jak zcela rozdílné filmy sledujeme. Speciální verze je zbytečně dlouhá, kdežto kratší verze je tak nějak správně našlápnutá. Když bych měl hodnotit procentuelně SE: 70%, Kino verze: 85% ()

sepp

Tak vyrovnanou serii jako je saga vetrelcu snad ani nepamatuji. Treti dil je zcela jiny nez predesle, ale to vubec neznamena ze by byl horsi! Inovativni a pritom stejne napinavy a brutalni jako ty minule. ()

-bad-mad-wolf-

Každý by na svoje poprvé vzpomínal samozřejmě nejraději v dobrém. Jednomu z nejvěhlasnějších tvůrců současnosti se to bohužel nepoštěstilo - kamenem úrazu byla vyhrocená situace mezi ním a studiem. Debutujícímu Davidovi se sice hned na první pokus podařilo ulovit vysněnou sci-fi, jíž se stal třetí díl slovutné vetřelčí ságy, avšak kontroverzní přístup k látce nebyl příliš po chuti produkujícím papalášům. Situace skončila dodnes trvajícím Fincherovým bojkotem filmu, v němž Ripley jako jediná přežívá havárii na pusté vězeňské planetě a opět se pouští do boje s krvelačným monstrem. Je fakt, že mnohonásobné úpravy scénáře jsou na filmu vidět. Tu se objeví něco navíc, tu něco chybí, prostředí vypadá v nejedné scéně poněkud jinak, než by mělo. Studio žvanilo do práce nejen scenáristům, ale i režisérovi. S časovým odstupem je však nutné přiznat, že výše zmíněné působí svým způsobem jako zajímavé zpestření, ba až určité vyboosterování už tak bizarního místa a stavu. Planeta Fiorina 161 žije svým životem a nejedno temné podloubí masíruje fantazii příslibem dalších, zatím neodvyprávěných příběhů. Vlastně si neumím moc představit, že by výsledné panoptikum fatalismu mělo vypadat jinak. Zajímavý film okolnostem navzdory, chtělo by se říct... Už ve svém debutu totiž Fincher přinesl to, co mu jde nejlépe: postavy, jež jsou čímkoliv, jen ne morálně příkladnými superhrdiny; neutěšenou situaci na neutěšeném místě; ponurou a depresi vyvolávající sklíčenost ve žlutohnědých odstínech. Odvážné bylo úvodní rozmetání happy endu předchozího filmu, absolutně nevyzpytatelný byl jeho průběh. Dvojsečným zůstává krutý závěr - SPOILER - ve kterém se definitivním agresorem stal nejen vetřelec (pronásledující Ripley vně i uvnitř jejího těla), ale i nenáviděná společnost Weyland-Yutani. Třetí díl vetřelčí série dle mého skromného názoru výrazněji nezaostává za předchozími. Navzdory všem myslitelným nedostatkům disponuje nepopiratelným talentem svého tvůrce, je z celé série nejodvážnější a má nejzajímavější soundtrack (atonické inferno, instrumentální napětí a žalozpěvy z pohřebiště dobré nálady v režii Elliota Goldenthala). Koneckonců, ať už se vám třetí Vetřelec líbil, nebo ne, pochybuji, že na něj někdo z vás zapomněl. Fincherovi může šimrat ego alespoň vědomí, že nakonec vyšla "režisérská" verze, sestavená dle jeho poznámek. Svůj názor sice nezměnil, minimálně divák si však může užít rozšířenější a přeci jen smysluplnější dílo. ()

Phobia

Pan Fincher převzal po šesti letech taktovku kultovní sci-fi série, utřel ji od potu po frenetickém výkonu svého předchůdce a zvolil pro dirigování vetřelců a jejich domnělých lovců odlišné tempo. Hned v úvodu mě nasral scénárista, který si zřejmě nevěděl rady se všemi postavami, co přežily řádění kyselinových miláčků na planetě LV-426... fuj, to se nedělá, takhle jedné natěšené puberťačce poslat největšího oblíbence do kopru! Tentokrát se nekoná žádný ohňostroj zběsilé akce, atmosféra je depresivní, šmejd z vesmíru byl zredukován na solitéra a Ripley si musí se žravou potvorou poradit na nehostinné, mrazivé planetě, v trestanecké kolonii. Situace na 3,14ču: spousta chlapů, vyrajcovaných k nepříčetnosti zjevením humanoida opačného pohlaví, ovšem zbraně žádné - aliení hostina může začít! Tma, panika, plánování, pobíhání, komplikované vztahy, nějaké výšplechty o bohu, víře, odpuštění, blablabla a také litry té červené kapaliny, co za obvyklých okolností cirkuluje v lidském těle, za neobvyklých okolností pak chlístá v okolí lidského těla. Na chudobné poměry sci-fi hororů vysoký nadprůměr, atmosféra patřičně fincherovsky hutná, přesto mám oba filmové předchůdce radši. 77,7% ()

kinej

Důstojné pokračování předešlých dílů. Námět je skvělý. Přibylo na ponurosti a ve filmu kraluje atmosféra absolutní bezmoci. Fincher za svůj příspěvek rozhodně nemusí stydět. ()

Hrabka

Není to epochální nářez jako jednička a dvojka, ale pořád je to solidní pokračování. Určitě to má svoji atmosféru a Vetřelec je zde vykreslený opravdu kvalitně. Bohužel závěrečné naháněčky působí trochu až komicky a lehce to začne ztrácet, ale úplný konec je relativně přijatelný. 75% ()

cheyene

Je vidět, že každý režisér pojal Vetřelce po svém. Pojetí Davida Finchera je pro mě výrazně slabší než od jeho předchůdců. Zatímco první a druhý díl se mi zdá jako jeden velký celek rozdělný do dvou menších (byť je každý jinak zpracovaný), třetí mi připadá jak "odříznutý" od těch předchozích - jako kdyby ani nepatřil do série a byl "jen" perfektně natočený takřka samostatný film (nadsazeno). Nevím, jestli mi tam něco chybělo nebo naopak přebývalo, ale u Scotta i Camerona jsem se mnohem dřív bavil než u Finchera. [11.8.09] ()

juta

Ono je vždy obtížné vytvořit něco nového do filmu, když už děláte třetí pokračování. Prostředí věznice bylo zajimavé, ale podle mě už tohle nedokázalo navázat na předešlé filmy. I tak se mi to celkem líbilo. Zbavení se vetřelců je velmi obtížné, pokaždé si najdou nějaký úkryt, kam se schovají do chvíle, než si zase budou chtít hrát. ()

Shakers

Po skvelej jednotke a výbornej adrenalínovej dvojke sa tretí diel vracia naspäť tam kde začala táto séria - s jedným Alienom a s ľuďmi bez zbraní. Atmosféra ostáva super hororová čo je výborné. Kino verzia je dobrá, ale ešte viac sa mi páči Special Edition, ktorá bola zostavená na základe poznámok Finchera (verzia pre kiná nebola dokončená ním) a ktorá je asi o 30 mi dlhšia, lepšia, inakšia, zaujímavejšia a napínavejšia. Herci sú dobrý ako basisti každý jeden. Jediné čo mi vadí na tomto filme je len digitálny votrelec a to, že prežila iba Ripleyová. Škoda, že umrel Hicks. Myslím, že by to bolo zaujímavejšie. Poteší aj zapadnutá väznica Weyland-Yutani, ktorá vystriedala loď Nostromo a základňu Hadleys Hope. Sú to na pohlaď iné priestory, no vynikajúco pasujú aj tak (šachty a skratky pre votrelca s ktorých nenapadne hocikedy udrie nechýbajú) a aj s týchto priestorov sa podarilo vymačkať solídnu atmosféru, či napätie. Čo sa týka soundtracku, tak rovnako ako v predošlých dieloch aj tento od Elliota Goldenthala skvelo pasuje, ladí a vytvára perfektnú atmosféru. Celkovo je to výborný horor, ktorý v niektorých smeroch kopíruje skvelú jednotku (čo nieje vôbec veľké mínus). Rád by som si pozrel nejakú kompletnejšiu verziu od Finchera, pretože ani ta predlžená nevymaže zopár chýb, čo pri neustálom prepisovaní a prestrihávaní vznikli. Škoda, že Fincherovi štúdio do toho zasiahlo a on odstúpil s postu režiséra. Každopádne pri tomto filmu volte rozhodne Special Edition. Pridané scény v DC . Obľúbený soundtrack: Adaigo, The Beast Within, Lento. Theatrical Version 85% - 4* / Special Edition 95% - 5*. ()

ajuska

Tenhle Vetřelec už mě moc nebavil. Za zmínku stojí jenom skvělý záběr nasnímaný jakoby z perspektivy útočícího vetřelce. ()

lamps

Jednička byla (a je) impozantní klaustrofobickou mašinerií na těžbu nervy drásající atmosféry a napětí, dvojka je militantní svátek na počest nejděsivějších hnusáků v novodobých filmových dějinách, která nám nedá od vetřelců v tom správném slova smyslu vydechnout. Trojka si chce vzít od každého něco - využitím jediné krvelačné zrůdy a zapojením skupiny na první pohled zvrácených postav, zasazujíc dění do rozlehlého depresivního labyrintu věznice, kde již život jako symbol žádnou valnou hodnotu nemá. Herecké obsazení je opět perfektní a postavy jsou dost rozmanité, přičemž nejde dopředu příliš odhadnout, kdo skončí jako krvavý flek na stěně a s kým má naopak scénář dlouhodobější plány. A co se debutujícího Finchera týče, je dobře známým faktem, že studio se snažilo jeho práci opakovaně znásilňovat a kontrolovat, což je bohužel znát - depresivní náboj je sice místy na podobné úrovni jako v případě předchůdců, ale jednak je způsoben už samotnou volbou a charakterem prostředí, kde by dostal deprese i mozkomor, a jednak má poměrně uvadající tendenci - výkon vetřelce se podobně jako v jedničce pohybuje na bázi náznakovosti, ale nedaří se už vzbudit intenzivní okázalost během jeho nástupů (i vinou jeho divné digitální podoby), a většinou nepůsobí ani jako highlight filmu - tím je šikovná subjektivní práce s kamerou, podařený soundtrack a již zmínění herci v čele s výbornou Weaver, která je díl od dílu herecky dominantnější. Za vidění stojí, neurazí a neuspí, ale přesto smutním při pomyšlení, že mohla existovat čistá Fincherovská verze, která by ukázala jeho vypravěčskou genialitu a naplnila potenciál skvělého námětu do něčeho velkolepějšího a osobitějšího.. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?