Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (Cinemart)

mosnak

Když jsem si tento film samozřejmě legálně sehnal, očekával jsem totální sračku digitálních triků a na dněšní dobu téma želvých ninjů mě vyloženě děsilo. Ani trailer mě moc nebral. A nakonec jsem byl doceka mile překvapen :-) hodně akce, známé herecké ksichty, humor a krásná Megan Fox - to vše za 63% ()

Zombi

Tak to se moc nepovedlo. Všechny scény bez želv, kromě těch s Fichtnerem, jsou nudné, Megan nevypadá špatně, i když tady si její křivky moc neužijete, ale ty pokusy o hraní jsou občas utrpením pro diváka. No a samotné želvy jsou, ač se to nezdá na první pohled, hrozně zprzněné. Samotný design by nebyl špatný, ale některé charaktery, dabing apod. jsou těžce mimo. Akce je celkem nepřehledná a většinou hrozně digitální. Některé fóry docela pobaví, ale mohlo být i lépe. Slabší 3 hvězdy. ()

Sancoo

Po prvních zprávách o tom, že se produkce ujme Michael Bay určitě všem skalním fandům zatrnulo, co s našima oblíbenýma želvama provede tenhle milovník výbuchů a jak se ti jeho transformeři promítnou do tohoto snímku. Nakonec musím říct, že mě film překvapil, i když laťka byla hodně nízko a moc jsem si od toho nesliboval, tak musím říct, že to nebylo tak špatný. Jasný, není to ten druh filmů, který si budete několikrát pouštět, ale jako oddechovka dobrý. Nechápu ten nos co želvám vymysleli, vypadá hodně divně, jinak jedinej kdo se proměnil v transformera byl Trhač, takže nakonec to dopadlo, ještě dobře. Tahákem byla bezpochyby Megan, která se nám tu sice neodhalovala jako v jiných snímcích, ale alespoň na nás vystrkovala zadek v jednom záběru. Abych to shrnul, jako skalní fanda nemůžu být nadšený a jásat radostí, ale jak jsem už psal, nečekal jsem žádný zazráky a tak jsem byl docela překvapený z příjemné oddechovky. ()

qxkamo

Len dve hviezdicky napriek tomu, ze graficky to je dobre spracovane, ale chybali mi moment prekvapenia a napatie. ()

Imrwere

Ano, Baye nemám rád, proto jsem taky zhlédnutí tohoto filmu odkládal tak dlouho, ale nakonec holt síla nostalgie byla silnější, než odpor ke jmenovanému. Nakonec musím říct, že některé efekty mě neskutečně bavily, občas mi to rozpumpovalo i adrenalin v krvi, ale jinak opět tradičně až moc přeameričtělé, přeefektované. Totálně zmršen příběh a historie zelenáčů i Třísky a nezachrání to ani božská Megan Fox, která se mimojiné na tuto roli ale vůbec nehodila. K hodnocení ale musím maličko přispět i troškou pozitiva, jelikož mě děj chvílemi i dokázal rozesmát, viz výtah v mrakodrapu a hudební vystoupení želev. Ovšem, tak jako tak, nedám víc, než 60% ... Ještě štěstí, že Bay je mi natolik u prdele, že mi nostalgické vzpomínky nedokáže nikterak posrat. ()

Phorbo

Po dvaceti letech jsem viděl novou verzi Želvích ninjů. On teda ten film vyšel v roce 90, ale já jsem dostal kazetu až v roce 94 spolu s vhs přehrávačem za deset tisíc korun českých. Tehdy to byla vypalovačka jako blázen a jako malýmu frackovi se to hrozně líbilo. Na různé předělávky jako TMNT a ostatní jsem nebral zřetel, až teprve na tuto předělávku. Vzhledem k tomu, že se pohybujeme v roce 2014 jsou všechny charaktery trošku přitažené za vlasy vzhledem k dnešním technologiím, ale to ještě docela dokázu pochopit. Film stejně stojí na martial arts a pořádném bezkrvém násilí (jaká to škoda). Nepřinášejí nic nového, ale ono to na tom moc nevadí, stejně by to filmu moc nepomohlo, jelikož scénář je stejně na prd a nestojí fakt za nic. Pár dobrých momentů tu však je. Rozhodně ne ty, kdy se od začátku pesvědčujete, co to Megan se sebou udělala a přeměnila se v úplně nového člověka (že by to bylo kvůli tomu, aby si jí nikdo nepřipomínal jen z Transformerů? Já vím, kravina, ale v šoubyzu je všechno možné... nebo ne?). Ale želváci mají docela slušnej humor. Všechno završí pěkná scéna ve výtahu, která je docela dobře vtipná. Ono to tak všechno vypadá docela hezky, i Will Arnett, který využívá pořád stejné ksichty od dob Millerových... No ale budiž, je to takový solidní průměr. ()

peto580

kto dokáže tomuto vyčítať vizuál, zájsť si prosím na očné a uprimne odpovedať na dopredu naspamať naučené písmenka ktoré treba čítať. Dal by som také lepšie 3 hviezdy ale nechápem tie zhadzovačky tu. Ako nebola to extra trieda, ale čakať od ninja korytnačiek prvú ligu to neviem či je to správny postoj. Takže z recesie a aj vďaka vizuálu a akcii 4*. ()

Marys

Tak ako u mnohých, aj u mňa to bolo sklamaním. Na jednu stranu som to síce zvládol bez problémov na jedno pozretie, pohodlne to plynulo, striedali sa scény, malo to fajn dynamiku, no 2 hviezdičky dole minimálne za tieto faktory: výzor korytnačiek, Splintera, Shreddera - nepôsobivý absolútne, voľba Megan naozaj nebola úplne vhodná. Kráska z Transformerov už nemá asi čo svetu ponúknuť a April si človek predstavuje inak. Pozadiu vzniku korytnačiek niečo chýba - komixová predloha mala určite viac šťavy a split-sekundovky s výbuchmi tiež liezli na nervy. Nový kreslený seriál od Nicklodeon-u je oveľa pútavejší. Nevravím, že si dvojku nepozriem, ak teda vyjde, ale nie som s touto verziou stotožnený. ()

kritiklon

Typickej "popcorňák" se vším co k němu patří! Tedy hodně akce, triků a snahy o humor ( místy dobrý a místy méně vydařený ). Tisíckrát ohraná písnička. Alespoň je to celkem zábavný, tedy na jedno zkouknutí jako film, u kterýho se dá absolutně vypnout. Tady se totiž nedá přemýšlet vůbec nad ničím. Je to čistě odpočinková záležitost. Zlatý želvy z mýho dětství, myslím ty z roku 1990 to mělo aspoň nějaký štýlo. Teenage Mutant Ninja Turtles je jen další tuctový, rodinný, akční film co si hraje na trhák a jeho hlavním cílem nebylo nikdy nic jiného, než obsah našich portmonek. A zcela upřímně, já ani nic jiného nečekal. 3* za 62% ()

filipvrbik

Na animovaném seriálu jsem vyrostl- a toto zpracování oproti očekávání nedělá ostudu, jedno z větších překvapeních ...80% ()

Ukko odpad!

Tak nakonec jsem vydržel padesát minut filmu. Dál už to opravdu nešlo. Je to neuvěřitelný, jak daleko může dojít filmařská drzost. Pro ty, komu se tato odpornst líbila, jen podotíkám, že z vás filmaři akorát dělají pitomce. ()

aLPaC

Pro želvy ninja jsem měl vždy slabost. Stále si pamatuju, jak jsem jako malý koukal na původní seriál, dokonce jsem pařil nějakou tehdy ještě televizní hru. Viděl jsem i první celovečerní filmy z první poloviny devadesátek, které se mi tehdy také dost líbili. Nevím jak bych na tom byl teď, přeci jen doba pokročila, i když koukám, že jsem tomu dal čtyři hvězdy. No tenhle film jde ve stejném duchu, co také můžete na zavedené značce měnit že? Želvy dobře hlásí (trochu mě jen mrzelo, že můj favorit Leo je tu trochu upozaděn řekl bych), Megan je hot jako obvykle a trhač je tak trochu Transformer, ale dobrý, je tu přece přítomen Michael Bay. Rozhodně nečekejte žádnou filozofii, ale dobrou večerní zábavu, kterou si dokážu užít i když mi bude brzo třicet. ()

Piri

Vďaka Bohu som sa narodil v 80. rokoch a som odchovanec pôvodnej ságy TMNT z 1987. Toto už dnešná mládež nepozná, seriál sme museli pozerať s rodičmi a v škole sa nič iné nerozoberalo, ako to len zle vplýva na výchovu detí :D Toto je čisto vizuálno-akčný vývar, základná nosná téma a dej bol totálne prekrútený. Rovnako spojitosť medzi Shredderom a Splinterom. Zo Shreddera sa zrazu stal nejaký transformer alebo čo to bolo. Aj keď som fanúšik TMNT, tak toto sa mi nepáčilo ani trochu. Od čias prvých sérií z 87. bolo iba jedno ako-tak dobré pokračovanie a to nové série z roku 2012 a animovaný film z roku 2007. Vôbec sa nečudujem, že tento výplach dostal toľko nominácií na cenu Razzies. ()

Mattij

Když se směju na místech, kde je film brán sebevážněji a tam, kde bych se smát měl, mám vážný obličej, je něco špatně. A dva povedené vtipy film nezachrání, už tím tuplem, když po botoxu se zadek Megan Fox umí tvářit více výrazy než její obličej. A tak s nostalgickou slzou se pro mě tito želváci stali slabším průměrem. [50%] ()

Stanley619

Nuda mě vyhnala na tenhle film do kina v domnění, že se aspoň trošku pobavím a možná i pokochám při pohledu na Megan Fox. Ale to jsem si nevybral zrovna moc dobře. Film byl tak hrozně nudnej, že to ani ty malý haranty nebavilo a lítaly po celým kině. A Megan Fox už taky není co bývala, ne, že by byla stará nebo tak, ale už prostě ztratila celkem hodně ze svýho sex appealu. 48% ()

doctor20

Veľmi krátko: nudné. Nič extra príbeh, animácie neohromia, vtipné hlášky nefungujú. A prečo teda 3 hviezdičky? Prvá za parádnu jazdu zasneženým kopcom, druhú za súboje s Trhačom (Shredder) a samozrejme tú najväčšiu hviezdičku za Megan. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)