Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (Cinemart)

winetach

Politická korektnosť všade prítomná, dokonca aj Michalangello bol černoch. Klasický dej s pár vtipnými scénami... ()

j0nathan

Super zábava a přitom taková blbost. Diskutující egohonící komentátoři si určitě budou leštit nad svým slabším hodnocením konzole, ale já osobně nemůžu říct proti želvám skoro nic. Jenom design mistra Třísky mohl být trochu lepší. Jako malý kluk jsem tuhle zelenou čtyřku miloval a milerád jsem si je opět připomněl. Film byl svižný, akční, bez zbytečných cypovin a obsahoval i špetku neinteligentního a laciného humoru, který mi pro odreagování bohatě stačil. Prostě žádná nuda. ()

majo_svk

Na animovanom seriáli som vyrastal, animovaný celovečerný film bol fajn. Ako však zhodnotiť hranú filmovú revíziu, ktorá je postavená na úplne iných pilieroch a len ťaží zo známeho mena. Nové korytnačky s klasickými renesančnými menami, vycvičené v bojových umeniach ninjov a hláškujúce tínedžerské vtipy dopadli trochu pod moje očakávania. Úvod je pomalý, nudný a nevýrazný. Michelangelo, Donatello, Leonardo, Raphaelo sú navyše tak nesympatické bytosti, že sa vám zhnusia od prvého okamihu. Tie ich „ksichty“ sú fakt otrasné. Príbeh slabý, charaktery postáv bez akéhokoľvek posunu, zápletka a zvraty žiadne, jednoducho tu po obsahovej stránke nie je nič zaujímavé. Megan Fox nevie hrať (nikdy to nevedela a ani vedieť nebude), postava April je v jej podaní prinajmenšom divná a tolerujete ju len pre jej sexy výzor. K tomu všetkému sa pridá úplne zbytočné 3D a máte pocit, že to je totálna sračka. A potom to zrazu príde, začnete si zvykať na Megan, korytnačích mutantov si obľúbite, zapáči sa vám nádherný vizuál (niektoré scény v zasneženej prírode sú excelentné) a začnete sa ukrutne (ale ukrutne) baviť. Nové Ninja korytnačky nezaujmú príbehom a obsahom, ale stavajú na forme, akcii, humore a hláškach. Pre mladých divákov možno pútavé a coolové, pre nás ostatných len zábavné bez náznaku hĺbky. Ak oddychovka na večer môže byť, ale inak nič. ()

Flopik

Ako malý som Ninja korytnačky mal fakt rád tak som si to nemohol nechať ujsť.No mohlo to byť lepšie.Je to spracované fakt super.Súboje sú skvelé a je ich tam fakt dosť.Teda ak si to vlastne zoberiem tak je tam akcia fakt stále.Súboje s Trhačom sú super tie som si neskutočne užíval.Je to svieže a vtipné riadne som sa zasmial.Megan je sexy a neskutočne tomu pomáha.Hudba je skvelá ale je jej tam priveľa trochu by som ubral.Ale inak to bolo super 5*. ()

Illy

O scénáři samozřejmě nemůže být řeč a nejlepší na celém snímku bylo to, že Tříska vypadal přesně jako moje učitelka zeměpisu na základní škole. Jinak je to blitka zelená. ()

Blue.Shark

Odpočinková CGI onanie, která nemá s původními TMNT téměř nic společného. Celkem mě nadchnulo, že Trhač nevypadá jako úchyl v neoprénu s otvírákem na zápěstí. Nadšení opadlo, když se designéři zjevně nechali inspirovat ve švýcarských nožích a Trhačovi už chyběl ve zbraňovém repertoáru jen pilníček, párátko a vývrtka na víno. Celý úvod filmu byl hrozně rychlý a Želvy působily jako parta čtyřech černochů, co si zrovna odskočili z rapového battlu. Dalším neduhem jsou naprosto stupidní vtípky, z nichž jako jediný funguje jen ten ve výtahu. Jako plus na druhou stranu hodnotím Megan Fox, jejíž zadek způsobil nejen náraz náklaďáku do stromu, ale také to, že jsem si film neustálým vracením scény prodloužil asi o pět minut. Tenhle film už si asi nikdy znovu nepustím, na druhou stranu bych se asi na pokračování podíval. Je fajn jednou za čas vypnout mozek. ()

JK-Stinger

Trochu zklamání, na každý restart Želváků jsem se vždycky těšil a někdy to třeba vyšlo, jindy holt ne. Tohle je ten druhý případ. Vizuálně paráda, počítám, že v 3D by se místama dalo i slintat, ale příběhově a vlastně i docela herecky je to dost mizerně pojato. Tak bohužel, snad zase příště s jiným štábem o něco lépe. ()

kamil.i

Z korytnačiek je banda raperov, zo Schroedera transformer a nepomáha tomu ani nevýrazná Megan. Celé TMNT je narýchlo zbúchaná CGI zlátanina. ()

Antaeus

No hej, čo asi tak čakať od filmu so zmutovanými tínejdž korytnačkami, ktoré sú navyše nindža a trénuje ich obrpotkan? Poďte bližšie, nech nemusím kričať, šepnem vám to do uška: NO NIČ INTELIGENTNÉ, MUDRLANTI! Nechápem, načo na podobné filmy čumia ľudia, ktorí dopredu vedia, že to oodpadujú? To fakt nemáte iné na práci, než čumieť na rozprávky, kde už námet je pekne mimo realitu, a potom tu vo veľkom kritizovať absenciu logiky? U Hulka si kritiku odniesli trenírky. Tu čítam kritiky za vagón, ale že by niečo konkrétne, to nie. Asi len miestni "jasomodborníci" nemajú gule priznať, že v rámci žánru "tínejdž mozgu výplach" ide o vskutku vydarený rimejk. ()

godycz

letos uz druhy film (prvni je letosni planeta opic), kdy digitalni herci hrajou lepe nez realny. UZ JE TO TADY. a taky uz je tady dalsi generace reziseru, co misto travy v mladi brali speed. akcni sceny dle toho vypadaji. ()

Tred2

Pár vtipných scén co fungovalo i pro nenáctileté, jinak teenage sračka. Nic víc, nic míň. Nebýt úplně debilního cz dabingu, byl bych ochoten jít o stupeň výš. ()

sirien

Znuděnost. To je co jsem celý film cítil. Žádný humor, žádné drama, akce nic moc, Trhač působil až parodicky, pokus o prolnutí s realitou (politika, gangy) byl zoufalý... nejhorší bylo, že celý příběh který by měl člověk sledovat byl odříkán a to odříkávání trvalo 4x tak dlouho než by mělo. Prakticky doslova. Ke sledování toho tudíž moc nezbylo. Doufal jsem v nostalgické zavzpomínání, ale nekonalo se. ()

Wardan

Ty krááááávooooooo!!! Strašnej výplach. Něco tak otevřeně dementního a jednoduchého a zároveň neskutečně dynamického a rychlého jsem neviděl už hodně dlouho. Hodně jsem to potřeboval. Jsem vlastně rád, že se ten film moc neobtěžuje nějakou logikou, mytologií, psychologií nebo vlastně čímkoli, protože takhle jediné co zbylo jsou výborné akční scény (delší záběry plné fakt povedených kamerových jízd a švenkování - to mi sedí), luxusně namistrovaný Trhač, zábavný William Fichtner, hudba mého oblíbence Briana Tylera a řada vtípků s různým poměrem vtipnosti a trapnosti. Být mi deset let nasázím tam všechny pět hvězd. Za mě nejlepší Liebesmanův film. ()

warrenur

Strasna hlupost. Ako maly chalan som to pozeral na tusim RTL2 kreslene a tam sa mi to pacilo. Toto bola strasna zlatanina. Proste hlupost v modernejsom "prehajpovanom" have. Neodporucam. ()

Matli

Želvy jsou udělaný hodně dobře, i pár vtípků tam bylo, ale jinak docela bez šťávy (krom poslední a jediné akce). Spíš mi to přišlo jako pilot k seriálu. 61% ()

Platom

Výrazně lepší počin, než film z roku 2007. Snímek je tentokrát hraný, jen želvy a Tříska jsou digitálně zpracovaní a i když je stylizace dosti výrazná, mně osobně sedla. Akce i efektů všeho druhu si zde užijeme dosti a zvláště povedené vizuální efekty se musí u takového béčka ocenit. Příběh je prostě jednoduchý a dá se říct, že jeho kostra je celkem neměnná. Želvy se chovají jako puberťáci, takže bych jim odpustil chvílemi trapné a poťouchlé vystupování. Celé to prostě funguje docela dobře, ale stále je to málo na vyšší hodnocení. btw: Megan Fox zde hrála kupodivu docela dobře a její přednosti zůstávaly skryty pod vrstvou oblečení - ne jako v Transformers... ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)