Luke vezme na plavbu na krásný ostrov staré přátele: Matta, jeho přítelkyni Suzie a Mattovu sestru Kate, bývalou přítelkyni Lukeho. Poslední člen posádky je Warren. Vládne naprostá idylka. Vztah mezi Lukem a Kate opět ožívá. Požádá ji, aby na chvilku podržela kormidlo, a jde do podpalubí. Vtom však obrovský náraz převrátí loď dnem vzhůru. Po delší panice se všichni vynoří na hladinu a vylezou na trup. Přemýšlejí, co budou dělat. Luke navrhne, aby doplavali na ostrov vzdálený několik kilometrů. Obléknou se do neoprenů, jediný Warren se rozhodne zůstat. Bojí se plavat tak daleko, a hlavně v těchto vodách, kde je dost žraloků. Kate se nakonec rozhodne také zůstat. Luke je zklamaný, ale respektuje její přání. Když však Kate vidí, jak se Luke, Matt a Suzie vzdalují, rozhodne se je následovat a plave za nimi. Suzie je velmi vystrašená, ale Matt ji uklidňuje, že to zvládnou. Mezitím osamocený Warern zpozoruje žraloka… (TV Prima)

Junys

Celý je to o ničem. Žádná pořádná akce. První půlku se domlouvají jestli poplavou pryč a druhou půlku plavou a trošku krve. Prostředí 1/10 Herci 5/10 Atmosféra 8/10 Příběh 5/10 ()

Rathalos

Tak toto bolo neskutocne dobre a napinave,este k tomu vsetkemu podla skutocnej udalosti,ja by som sa posral od strachu,keby som sa dostal do takej situacie ako tato skupinka ludi,pred zralokmi mam obrovsky respekt,tlieskam australcanom,velmi vydareny film...:-) ()

Ombak▼Penari

Nulová chemie mezi zcela plochými postavami v plochém ději, kde ani nejdramatičtější okamžiky nestrhnou. Neobstojí ani jako film o skutečných událostech, skutečnost byla značně odlišná. ()

foundation

Traucki tymto filmom ukazal ze Black Water nebola iba nahoda a so survival to tak nejak proste vie. A takisto ako u Laguny velkym plusom je aj tu celkova uveritelnost deja. Zralok nie je ziadne monstrum a chova sa uplne prirodzene tak ako vsetky postavy vo filme. V porovnani oboch filmov u mna sice o nieco viac boduje krokodil ale ta plutva mu plava celkom slusne za chvostom. Ma to o nieco dlhsi rozbeh ale hned ako postavicky hupsnu do vody neprijemny pocit zo mna neopadol uz az do konca. To otvorene more v kombinacii s dobrou kamerou mi vyslovene chvilami/ hlavne v noci/ nerobilo dobre. Opat je to udajne podla skutocnej udalosti a v tomto pripade nemam dovod tomu vazne neverit. Suma sumarum film velmi podobny Krvavej Lagune s tym ze Black Water sa mi pacil o nieco viac. Ale aj toto je nadmieru dobre stravitelna jednohubka ktora nenudi a takych ako ja chvilami celkom dost znepokoji. Na Trauckeho som po tomto filme uz naozaj zaostril. ()

kersten

Žiadnych krvilačných scén som sa nedočkala, žiadne prekvapivé momenty ani napätie. Jedna hviezdička len preto, že je to podľa skutočnej udalosti a tie decká to fakt zažili, teda jedna prežila. Každopádne po takomto zážitku by som sa bála kúpať sa aj vo vani, ale spracovanie filmu naozaj nulove. ()

Charlie84

Je možné ještě v dnešní době natočit film, v němž uvidíme všehovšudy pět lidí, loď, jednu želvu a žraloka (v tomhle pořadí)? Je. A to asi takhle. The Reef se bere smrtelně vážně, dokáže velice dlouho a kvalitně budovat atmosféru více méně bez děsivých případně brutálních scén (ty absentují zcela), skoro jsem si říkal, že ten skutečný žralok tam nakonec byl až navíc. Jediná výtka směřuje ke všem ve filmu umírajícím, kteří jsou sežráni přesně v pořadí, které očekáváte. Férové tři. ()

bif

Popravdě nic moc. Mám rád filmy tohoto typu, ale tady se čeká na žraloka zkrátka příliš dlouho. Herci jsou sice sympatičtí, nicméně moc zajímavého toho nenamluví. Scény s útoky žraloků jsou dobře natočeny, ale ve výsledku se jedná o slabší průměr. ()

Kadas97

Po Čelustiach a Deep blue sea najlepší žraločí horor aký som kedy videl. Výborný príbeh, výborná atmosféra, výborné zábery a výbor...slušné herecké obsadenie. Nie je namieste porovnávať tento film s filmom Otvorené more, pretože toto je o dva levely vyššie a o dva ďalej. Niekedy netreba ukazovať utrhnuté končatiny, stačí keď postava, ktorá je sympatická v agónii zakričí, že nemá nohy. Záver je úplne zdrcujúci. 10 z 10 ()

ozeki

Být to o trochu delší, byl by to odpad jak vyšitej. S nesympatickou partou nelogicky se chovajících postav, která vyrazila šlapat vodu uprostřed oceánu s baťůžkem na zádech, to ale ani jinak dopadnout nemohlo. Další body dolů za nesmyslné vyobrazení žraloka jako netvora hlubin, zabijáka, který za každé situace útočí na bezbranné lidi. Pokud vás zajímá, jak to se žraloky doopravdy je, doporučuju shlédnout dokument Sharkwater. Ne lidi, žraloci jsou oběti. Ke konci už jsem mu fandil, aby je rozkousal úplně všechny :) ()

CharlieSs

!SPOILER! Konec jsem přesně očekávala, ale nejvíce jsem doufala, že se nějak zachrání Warren... Strašně by mě zajímalo, co se tehdy doopravdy stalo s ním a s jachtou... Je to jako další záhada "hory mrtvých"... ()

Kingjiri

I převhrlá plachetnice a pět lidí plavajících ve vodě s občasnym záběrem na žraločí ploutev popř. žraloka samotnýho může být poměrně záživná podivaná. Stačí mít schopnější herce, nepoužívat digitální nebo mechanický žraloky, aspoň průměrně umět filmařský řemeslo a od věci neni ani kvalitnější hudební doprovod. Na to, že se snímek snaží být realistickej, aby dostál dovětku "dle skutečných událostí", dokáže diváka na hodinu a půl bez větších problémů zabavit. Solidní žánrová jednohubka, tři silnější hvězdy. ()

helraiser

Pohodovej animal horror se slušnou dávkou akce a realičnosti na kterej se opravdu moc dívá a fanoušci subžánru ho jistě ocení. ()

bakeero

Zapomeňte na otevřené moře. Tenhle australský thriller se vám zakousne pod kůži silou stisku velkého bílého a vy zas jednou budete rádi, že se jezdíte koupat na český rybníček a ne k australskému moři. ()

Henry Morgan

Tak přesně takové jsem to očekával a možná i horší. Ono taky co čekat od filmu, kde jedinou kulisou je moře, hlavními postavami je pětice ne příliš známých herců a jde jen(v uvozovkách) o přežití? Tenhle film mě ale mile překvapil dějem, který odsejpal, celkem charizmatickým hlavním hrdinou (mohli mu vybrat hezčí partnerku) a především takovým víceméně reálným ztvárněním. Hrůza a děs v očích, upadání do šoku a hysterie působily celkem věrohodně a nepůsobili ani při nejmenším komicky či pateticky. Navíc celý film dost gradoval a závěr byl nemilosrdný. Navíc díky zajímavé kameře dostal film nádech autentičnosti a především jednotlivé střihy pod hladinu umocňovaly napětí i ve zdánlivě uvolněné atmosféře. Jeden z mála filmů, kde inspirace reálnou událostí vytvoří tak dokonalou představu o skutečnosti. ()

maniche

Ale jo, dám 4*, ať nežeru. Konečně se tvůrci nesnažili o nemožné, ale pochopili, že už jen hřbetní ploutev žraloka na mořské hladině je dostatečně děsivá. Vydařený film (v rámci možností). Navíc oceňuju, že se v podstatě celý film díváme na skutečného žraloka, což už se dnes taky moc nenosí. ()