Clevelandská mafie se ho pokoušela poslat na věčnost pěstmi, kulkami i bombami. Svému osudu ale čelil s odhodláním keltského válečníka... V 70. letech zuřila v ulicích Clevelandu válka gangů. Jen během léta roku 1976 explodovalo více než třicet bomb přímo v centru města u Erijského jezera a Cleveland získal nelichotivou přezdívku „Bomb City“. Místní organizovaný zločin měla pod palcem italská mafie, která vedla zuřivou válku s irským gangsterem Dannym Greenem (1933–1977). Ten se stal ústřední postavou války podsvětí, která jednou pro vždy změnila organizovaný zločin ve Spojených státech amerických. Snímek Jak sejmout Irčana zachycuje Greenův vzestup z přístavního dělníka v jednoho z nejobávanějších gangsterů, jenž dokázal přežit několik pokusů o vraždu. To v něm utvrzovalo dojem, že je potomkem mytologických keltských bojovníků a sázel na pověstné irské štěstí. Svou kriminální kariéru začínal jako vymahač dluhů, ale rychle se dokázal stát velkým hráčem, jemuž šli usilovně po krku italští mafiáni i policejní detektiv Joe Manditski. Ten měl zároveň pro Greena určitou slabost, protože v prostředí clevelandského podsvětí představoval velmi rozporuplnou osobnost. V hlavní roli se představil severoirský herec Ray Stevenson, pro něhož se jednalo o jednu z prvních větších hereckých příležitostí. Ve vedlejších rolích se objevili slavní herci jako Chris Walken, Vincent D’Onofrio nebo Val Kilmer. (Česká televize)

oasismanik

Celkom umenie obsadiť do príbehu zo zaujímavého obdobia a miesta tak nehodiacich sa hercov. Dialogy a jednotlivé scény nemajú hlavu ani pätu, scenár a vlastne celý film mi príde ako zbúchaný za týždeň, hercom vôbec neveríte čo hrajú a hovoria, jediné, čo stojí za to, je tá atmosféra a hudobný výber. A vlastne celý film vám aj napriek všetkému celkom rýchlo uplnynie a až tak sa pri ňom nenudíte, len je škoda toho premárneného potenciálu. Také lepšie 2. ()

pekas

Tyhle mafiánský filmy musejí být udělány hodně dobře, aby u mě zabodovaly. Tenhle to není. Nebylo komu a proč fandit. 55% ()

Toneil

Jedno klišé za druhým. Celý film je poslepovaný z už dříve natočených filmů o mafii a gangsterech. Některé scény působí hodně úsměvně ve snaze napodobit to, co v jiných filmech bylo originální. ()

subic

Jo jo sedmdesátky. Spousta retro aut, hlavně Cadillac, a spousta známých tváří ve vedlejších rolích a roličkách. První hodinka je taková celkem nudná, ale pak v tom chytnou saze, když začne bouchat jedno auto za druhým, tady se totiž mafiáni většinou nestříleli kvérama jako obvykle, ale tady se dávaly bomby hlavně do aut a to těch výbuchů mělo být na 36. No ve kterém jiném filmu to máš? Do filmu je vloženo několik prostřihů z dobových televizních zpráv. 7/10 ()

ostravak30

Sejmout zabijáka by mohl být relativně obyčejným filmem o jednom mafiánovi. Jenže je to také film, který by klidně mohl být příběhem někoho z dneška. Sledujeme tu Dannyho Greena, kterak je to obyčejný člověk. V dospívání projde těžkým druhem šikany a je jasné, že to v něm musí něco zanechat. Už se nechce nechat mlátit jen tak zbůhdarma. Pak je sice ještě dělníkem a obyčejným člověkem, ale když sleduje, jak se kolem něj podvádí a krade, nechce zůstat pozadu. Proč by on měl žít jako chudák, když si jiní berou hrstmi a policie to přehlíží? A tak se chopí příležitosti a pak už jen stoupá na žebříčku. Přitom je to ale v jádru pořád dobrý člověk. Rozdává potřebným a chudým, ale rozporuplnost už nemůže být větší, když zároveň s tím mlátí i zabíjí (ne)obyčejné lidi. Ray Stevenson skvěle zahrál, tvůrcům se povedly parádně efekty výbuchů a chrochtám nadšením nad úžasnou irskou baladózní hudbou. Á propós, kdy se stal Val Kilmer takovým tlusťochem? ()

Ruud36

Kvalitní film o clevelandské mafii na základě skutečných událostí, kterému ale něco chybělo. Moje hodnocení - 3,5 hvězdy. ()

Luckyboy

Irská balada. První věc, co mne po skončení filmu napadlo. A ono to sedí. A druhá věc, která se mi vybavila byla postava Omara Littlea z The Wire. Podobnost s Danny Greenem nejspíš čistě náhodná :-). Každopádně díky za oddychový film s velice charismatickým hlavním hrdinou. Někteří známí herci (nejen) z mafiánských filmů a seriálů potěší. Jen víc takovýchto filmů! ()

jack_scott

Hezká mafiánská variace. Jak je to životopisné a neakční, tak je to velmi krásně uvěřitelné. I bez těch dokumentárních vložek. **** a 80% ()

tonton78

film shlédl ve velmi pozdní hodině(na noční) a dokonce jsem u něj neusnul..děj pěkně odsejpal a i když jsem tušil jak to dopadne nemohl jsem si pomoct a vydržel do titulků ()

everlast44

Film nic moc.prostředí docela zajímavé,ale bylo třeba divné,že v ději chybí kolemjdoucí(kromě hercú nikdo v ulicích není). znám mnohem lepší mafiánské gangsterky.V poslední době se moc dobrých filmů nenatáčí. ()

KERUOCOK

Povedená gangster věcička, která obsahuje neústupnou a vznětlivou irskou krev a povedené "drsňácké" fórky, což společně s postupným vývojem hlavní postavy vytváří poutavý snímek, který zaujme podle mého především mužskou část diváků. Někomu přijde možná trochu neoriginální, ale mě naprosto nadchla. Plus scéna, kde Ray Stevenson umírá, prostě nemá chybu! Takže už se zbývá jen zeptat: "chcete si s irem zatancovat" ? ()

CrazymanM

Nic vyjímečného,pouze další z řady gangsterských filmů,které mi nejspíš příliš dlouho v paměti neutkví.Stevenson je sympatický herec,Kilmer je už jen taková karikatura,Walken se jen mihne,jinak ale obsazení dobré,ale film jaksi nemá spád a "koule"!!! ()

dvurkarlin

Dobře natočený film s výborným hercem Ray Stevensonem a špatným hercem Kilmerem. Příběh o velkem irovi, který kdyby vyrůstal asi v normálním prostředí,tak by byl vůdcem se vším všudy. Bohužel v tomto případě se stává jen dalším gangsterem na špatné cestě. Ani šarm hlavního hrdiny mi nezabránil si myslet, že je to příběh hajzla ! ()

lobo87

Tak tomuto hovorím poctivá gangsterka. Hensleigh sa chopil látky veľmi dobre a predovšetkým obsadil skvelého Raya Stevensona, ktorý si úlohu vyložene užíval. Nedá sa neodporúčať.... 70% ()

Mamutol

Tuctový a celkem nezáživný snímek, kde je vám úplně jedno, co se stane za minutu a od poloviny už se těšíte, až to celé skončí a přesně tušíte, jak to skončí. Takhle odevzdaný závěr filmu, kdy hlavní hrdina ví co ho čeká, ale nic pro to neudělá navíc popírá "mentalitu irského válečníka" .... ()

kacir

Nie je to zlý film, ale možno, ak by bola hlavná postava zahraná inym hercom, bol by môj dojem z filmu lepší. Takže raz a dosť. ()

Patr1k

warrenur to vystihol presne, skvele herecke vykony podmazane jemnou hudbou, nebolo by odveci skúsiť prečítať knihu... ()

SelfishMan

Přesto že mi byl Ray Stevenson neskutečně, ale opravdu jako snad ještě žádný herec v hlavní roli, nepříjemný ( a do poloviny jsem byl rozhodnut jen kvůli němu dat 2*) možná pak došlo ale ke změně v jeho postavě, možná jen nakonec chladný rozum zvítězil a subjektivita šla protentokrát stranou, tak či tak se budu snažit být co nejobjektivnější. Musím uznat, že ve všem ostatním (mimo Raye) poráží třeba někým tady zmíněný London Boulevard (možná kdyby se s ním Farrell vyměnil ) a ostudu gangsterkám rozhodně nedělá. Zasazena do stylového prostředí 70tých se všemi bouráky a nabroušenými gangstery. Bomby tam práskají víc jak novoroční ohňostroje a to tam prý bylo zrovna léto (jak tam tak lítalo jedno auto za druhým do vzduchu, hned jsem si vzpomněl na Simíra). Filmu nechyběl dobrý spád a říz, obstojné obsazení (až na toho slizáka Stevensona a Val Kilmer by měl běhat spíš a dobrých pár kilo radši shodit) kvalitní finále a bonus u mě za soundtrack. 70% ()