Clevelandská mafie se ho pokoušela poslat na věčnost pěstmi, kulkami i bombami. Svému osudu ale čelil s odhodláním keltského válečníka... V 70. letech zuřila v ulicích Clevelandu válka gangů. Jen během léta roku 1976 explodovalo více než třicet bomb přímo v centru města u Erijského jezera a Cleveland získal nelichotivou přezdívku „Bomb City“. Místní organizovaný zločin měla pod palcem italská mafie, která vedla zuřivou válku s irským gangsterem Dannym Greenem (1933–1977). Ten se stal ústřední postavou války podsvětí, která jednou pro vždy změnila organizovaný zločin ve Spojených státech amerických. Snímek Jak sejmout Irčana zachycuje Greenův vzestup z přístavního dělníka v jednoho z nejobávanějších gangsterů, jenž dokázal přežit několik pokusů o vraždu. To v něm utvrzovalo dojem, že je potomkem mytologických keltských bojovníků a sázel na pověstné irské štěstí. Svou kriminální kariéru začínal jako vymahač dluhů, ale rychle se dokázal stát velkým hráčem, jemuž šli usilovně po krku italští mafiáni i policejní detektiv Joe Manditski. Ten měl zároveň pro Greena určitou slabost, protože v prostředí clevelandského podsvětí představoval velmi rozporuplnou osobnost. V hlavní roli se představil severoirský herec Ray Stevenson, pro něhož se jednalo o jednu z prvních větších hereckých příležitostí. Ve vedlejších rolích se objevili slavní herci jako Chris Walken, Vincent D’Onofrio nebo Val Kilmer. (Česká televize)

Vitaminy

Pěkná gangsterka v kmotrovském stylu o mafiánské "malé" rybě, která je osinou v zadku skoro každýmu v podsvětí Clevelandu. Pěkně vykreslený 70. léta a slušný herecký obsazení. Zábava na dvě hodiny, kterou určitě doporučuji každýmu komu se líbí drsný chlapi, drsný řeči a jednání bez servítek. Hvězdičkou na dortu je to, že je scénář celý na základě skutečných událostí. ()

JM87

Raye Stehensona mám rád a mafianský filmy ještě radši, takže tohle byla jasná volba a nezklamala. Kamoš to přirovnal ke goodfellas, toho bych se držel trošku dál, ale řekl bych, že to má podobnej vtip... jinak je to trošičku jinde. Hlavní hrdinové nemaj žádný uhlazený saka, nehrajou si na gentlemany, ale sou to prostě chlapi :-) A ještě jednou bych fakt vyzvedl toho Raye, mám ho moc rád už od dob Říma a tady se předvedl, je to fakt dost nedoceněnej herec... doporučuju, skvělej film :-) ()

RomeroIsGod

Stylová gangsterka s perfektním Stevensonem. Nasranej irskej mazák jde nahoru v odborářský mafii a s nikým se nepáře. Což se nelíbí především špageťáckejm italskejm mafošům, který to maj pod palcem. Doporučuju všema deseti, výborný pěstní souboje, perfektní herci (Walken jako židák je super) a rozumná stopáž. 75% ()

bolan

Nejedná se o nějakou super pecku z který bych si sedla na zadek, ale old schoolové mafiánské filmy už se tolik netočí, takže třikrát hurá Irishmanovi. ()

Sunny.69

Nebýt té sentimentální scény s chlapečkem na konci, dala bych s klidným srdcem 5 hvězd. Příjemné obsazení (co příjemné, vlastně výborné herecké obsazení k takové tématice!), skvělá atmosféra typických 70. let po celej film. Čekala jsem nějaké béčko a ono je to vlastně docela kvalitní film, byla jsem mile překvapena, že dnes ještě někdo natočí dobrej film "o mafiánech". ()

petikacka

Hmm, pro mě to bylo nové poznání amerícky historije tentokráte z Clevelandu a irského keltského válečníka Dannyho Greena, která mi byla doteď naprosto utajena. Bavilo mě to, mělo to švih, spád i vtip a samý mafiánský sympaťáky. Takhle se to má dělat i když s touhle irskou předlohou to muselo jít samo...Za mě 85% ()

warrenur

Po tomto kusku som siahol hlavne z dovodu obluby tohoto zanru, ale necakal som, ze nejak vyboci z priemeru. Stalo sa a sice v pozitivnom duchu. V skutku vydarena zalezitost. Obsadenie i vykony su velmi dobre a spolu s clivou irskou hudbou vyborne dokresluje posobenie "podsvetia" v Clevelande 70tych rokov. Naviac, dobova kamera a snimky skutocnych akterov este dodavaju deju autenticitu. ()

godycz

val kilmer mi pripominal tucnicovou eru johna travolty vzhledem i projevem. tyto filmy nestarnou a i kdyz je clovek po letech potka v noci v tv, shlidne je i kdyz maji dabing. ()

Theoretic

Pro mě trochu zklamání, protože mi trailer sliboval svižnou akční komedii a místo toho jsem dostal průměrný akční film. Navíc k Stevensonovi mi prostě víc sedí postava legionáře, než rozcuchaného mafianského bosse. A pravda, ani obtloustlý Kilmer mě nijak nebavil, ale nejspíš to bylo tím, že jeho postava tam byla hodně zbytečná a víceméně zacláněla. Světlé momenty tohoto filmu pro mě nebyly ani výbuchy (především) aut, kterých bylo na jeden film až moc. Kdo mě ale bavil byl Vincent D'Onofrio, který to pro mě zachraňoval a já tak můžu dát tři hvězdičky. ()

Gastovski

Je to těžká práce překládat originální názvy filmů, kord v tomto případě jde přece o vícevýznamový název. Sejmout zabijáka. Hezký název: Drsný a cool, bohužel však také dosti zavádějící. Co se týče filmu samotného, tak nemám nejmenší výtku. Nezaznamenal jsem ani jedno hluché místo. Pro někoho jen tuctová gangsterka, kterých jsou desítky, ale mě si získala stylem vyprávění, herci, atmosférou. Původně to byly 4,5*, ale byl bych nepoctivej, kdybych těch pět poctivých a zasloužených hvězd nedal. ()

KOZEL84

Stevenson je taky dobrej fella (já si ho zamiloval už když v Římě vyhryznul typovi jazyk) a obsazení je celkově zajímavé.Dobrý přírůstek do žánru a sejmout by zasloužil hlavně ten účes co má Ray na hlavě. ()

sandinista

Příjemná hoďka a půl zábavy, kdy jsme byli svědky mnoha výbuchů, podrazů, rozbitých obličejů. Ale že měl Ir tuhej kořínek, co? ()

Danny88

Film som si uzil tak na 70%, ale velmi mi vadili tie digitalne ohne na vybuchnitych autach a bachraty Val Kilmer, ktory vypadal hrozne, ci uz pribral kvoli filmovej postave ktoru hral alebo nie vypada jednoducho strasne. ()

mala_kea

Pro mě tuctová gangsterka na téma "od nuly do hvězdy". Příběh je klasická vyhrádačka předešlých počinů. Kilmer je nepodstatnej a ani Stevensonovi jsem nějak nefandil. Jeho motherfucker přístup sice ve mě evokuje jakési dobro, ale na výsledek rychle zapomenu. ()

hEROic

no je to takova klasicka mafianska gangsterka, kterych uz je vic nez dost... tento kousek je aspon stylovy a snazi se drzet pri zemi... film na me pusobil trochu plose a jedine co vycnivalo, byla obezita Vala Kilmera v jeho naprosto zbytecne roli :) ale koukatelne to je... 70% ()

Wolvie

Velice příjemná stylovka s výtečnými herci a překvapivě zručnou režií průseráře Jonathana Hensleigha.Překvapení. ()

zelda82

Takovych sedmdesat procent...Je to pomala, staromodni gangsterka, kdyby to neznelo divne, tak bych rekl romanticka...Prijemna zanrovka, ktera trochu trpi premirou postav, ktere se mihaji v zavratnem tempu a clovek vlastne vubec nevi, co je motivuje.... ()

sadlokan

Tolik způsobů jak vyhodit někoho nějakym autem do luftu jsem v životě neviděl!Proto není příliš překvapující ani konec hlavního anti-hrdiny.Jsem akorát nějak nezachytil,jakouže to speciální dohodu měl s FBI?? ()