Clevelandská mafie se ho pokoušela poslat na věčnost pěstmi, kulkami i bombami. Svému osudu ale čelil s odhodláním keltského válečníka... V 70. letech zuřila v ulicích Clevelandu válka gangů. Jen během léta roku 1976 explodovalo více než třicet bomb přímo v centru města u Erijského jezera a Cleveland získal nelichotivou přezdívku „Bomb City“. Místní organizovaný zločin měla pod palcem italská mafie, která vedla zuřivou válku s irským gangsterem Dannym Greenem (1933–1977). Ten se stal ústřední postavou války podsvětí, která jednou pro vždy změnila organizovaný zločin ve Spojených státech amerických. Snímek Jak sejmout Irčana zachycuje Greenův vzestup z přístavního dělníka v jednoho z nejobávanějších gangsterů, jenž dokázal přežit několik pokusů o vraždu. To v něm utvrzovalo dojem, že je potomkem mytologických keltských bojovníků a sázel na pověstné irské štěstí. Svou kriminální kariéru začínal jako vymahač dluhů, ale rychle se dokázal stát velkým hráčem, jemuž šli usilovně po krku italští mafiáni i policejní detektiv Joe Manditski. Ten měl zároveň pro Greena určitou slabost, protože v prostředí clevelandského podsvětí představoval velmi rozporuplnou osobnost. V hlavní roli se představil severoirský herec Ray Stevenson, pro něhož se jednalo o jednu z prvních větších hereckých příležitostí. Ve vedlejších rolích se objevili slavní herci jako Chris Walken, Vincent D’Onofrio nebo Val Kilmer. (Česká televize)

vikino1

Mám rád tyhle mafiánský filmy, kde všechno lítá do povětří a nikdo se s níkým nemazlí v rukavičkách. Kvalit Mnichovu Kmotra, Scarface nebo Krycí jméno Donnie Brasco to sice nedosahuje, ale pořád se pořád je to velice vydařenej film, na kterej stojí za to se podívat. ()

patushik

Průměrná gangsterka, u které za další den zapomenete o čem vlastně byla. Zaujme snad jen Rayem Stevensonem v hl. roli a spoustou výbuchů a mrtvých. 60% ()

umbjaz

jakožto milovník mafiánek mě tenhle kousek chytil za srdce. filmek plnej výbuchů, irského štěstí a hlavně podle pravdy. paráda! ()

sarfian

Pohodová zábava, pri ktorej budete sedieť ako prikovaný aj keď je dej trošku predvídavý. Nadpriemerný mafiánsky film s celkom slušným obsadením a hlavne dobre zahrané úlohy.Ray Stevenson to zahral skvelo a ani neviem kam ho zaradiť, či bol vlastne dobrý alebo zlý, ale to je jedno hlavne ide o zábavu a tej sa mi dostalo v nečakanej miere. VIDENÉ 1x ()

drStanek

Hlavní hrdina je sice zlej, ale k srdci přirostl a na konci jsem doufal, že se vyhne nejhoršímu. Jinak to nebylo ani dobrý ani nijak extra špatný. Teda kromě soundtracku, kterej je přesně moje krevní skupina! ... PS: Nikdy si nedovolujte na chlápka s knírem ;-) ()

netWoor

Netvrdím, že je co vytknout, ale já prostě ty šedesátý a sedmdesátý léta, kde má každej kotlety a sako, moc nemusim. Mafianskej příběh není úplně špatnej, ale kdo mlsal Kmotra, toho už cokoli jiného bavit nebude. A to je i můj případ ... ()

Oonika

Nevěřila bych, jak jedna věta dokáže rozseknout celý film... a to když se velkej zabiják zeptá: "Nemáš limču?" :-D Průměrný film, vcelku působivý konec, příjemná irská hudba, ale naprosto nesympatičtí herci, všichni do jedno. ()

kwaicheng

Skvělí herci - Stevenson, Walken, Vinnie Jones skvěle hrajou a je z toho skvělá podívaná. Tlustej Tony a jeho kompaniéro Tlustej Joe byla taky podařená dvojka, možná ještě pár hambáčů a mohli k sobě přibrat Tlustýho Vala Kilmera. Přestože to byl padouch, pevnost jeho zásad mu může závidět většina prasat z parlamentu. Dobrej Ir, dobrej film. Jinak mám trochu bordel v tom, jak se to vlastně jmenovalo...Sejměta zabijáka? Kill the Irishman? Bulletproof gangster? ()

Petulka88

Titus Pullo si nechal narůst knír a dal se k mafii. Sejmout zabijáka je vcelku lehce stravitelná gangsterka, která na mě sice nijak zvlášť nezapůsobila, ale těch 106 minut jsem se docela obstojně bavil. ()

Rawar

Titus Pulo, v tomto filmu Danny Green, je kus pěkně ostrého, irského zmrda. 100 kilo poctivé váhy, rozevlátá, nazrzlá kštice, v portmonce zelený čtyřlístek, v žilách krev věčného rebela a nad hlavou tancující Leprikon, který mu hlídá kejhák. Z ničím se dvakrát moc nemaže, pěsti má hbité a tvrdé a dokonce má i něco v hlavě. Ideální člověk do byznysu. Do byznysu po italsku, jestli mi rozumíte. Spolupráce s převážně sicilskými podnikateli mu vynese nemalé bohatství a zařídí lepší podmínky, než by se dali na člověka který maká v docích čekat. Jak je to ale v takových filmech (a v životě dvojnásob) zvykem, nic není v životě zadarmo...navíc když se začne bouřit Irská krev, obchodní partneři by se měli mít na pozoru. Špičková gangsterka, i když z hlediska věrohodnosti můžu spekulovat, jak dlouho by se skutečně podařilo přežít někomu, kdo by se zapletl se sicilskými klany, z hlediska zábavy a účelnosti nemám výtek :-) Umisťuji mezi svůj top 50 ()

gemi

Klasická gangsterka based on true story, která má slušné tempo od samého začátku až do konce. Irčan byl chytrý, ale ne dost na to, aby věděl, kdy má dost. Kdyby to dokázal poznat, mohl prožít spokojený život. Jenže v životě gangstera platí "everything comes with a price". A tady se platí cena ultimátní. Stylizace do 60. a 70. let výborná, CGI o dost méně. Naštěstí ho tady moc není (výbuchy) a film stojí na něčem úplně jiném. (Druhé zhlédnutí, první 26. 5. 2013) ()

Nix

Taková zbytečně natahovaná gangsterka, která celkem nudí na svou stopáž. Čekal jsem právě větší jízdu i k hereckému zastoupení. Každopádně Ray je sympaťák, ale bohužel. ()

raiN[ratm]

Kill The Irishman má štýl a retro look ako sa patrí. Chýba mu však napätie a pestrosť. Sledovať polovicu filmu kde komu vybuchne auto, to si môžem radšej zahrať GTA. ()

yaromir

Od Kill The Irishman jsem nic moc neočekával a sliboval si pouze příjemné "zabití" nudného odpoledne. Film krásně plynul a já jsem dokonce s hlavním hrdinou začal i sympatizovat! Jenže pak přišla ujetá část s bombovými útoky, kdy snad během dvou minut vymlátí celou Irovu bandu a můj slibný dojem byl ten-tam. K tomu se ještě nakupil nemastný a neslaný závěr a mé výsledné hodnocení šlo střemhlav dolů. ()

TommyDiamond

Mám rád filmy natáčené podle skutečných událostí. A myslím,že tenhle se fakt vydařil. Herec Ray Stevenson mi zrovna dvakrát sympatický nebyl, ale to,že je to ir každým coulem se popřít nedá. Děj nás tentokrát zavádí do Clevelandu kde se Ray z obyčejného dělníka dotáhne až na spolupracovníka mafie. Je zajímavé kolik už bylo natočených podobných filmů o mafiánech z různých měst ameriky. Určitě nás do budoucna čeká ještě plno takovýchto snímků, vždyť amerika je přece velká. Celkově 80% ()

jos_sep

Když to hodně přeženu, tak se jedná o takový mix goodfellas, skryté identity a rockyho :) Zajímavý casting. Snad ani jeden z herců mi nebyl ničím sympatický. Celkově mě Kill the Irisman nějak nesedl, ač mám filmy o Irech rád, tohle se mi zdálo tak nějak přehnané.. ()