Clevelandská mafie se ho pokoušela poslat na věčnost pěstmi, kulkami i bombami. Svému osudu ale čelil s odhodláním keltského válečníka... V 70. letech zuřila v ulicích Clevelandu válka gangů. Jen během léta roku 1976 explodovalo více než třicet bomb přímo v centru města u Erijského jezera a Cleveland získal nelichotivou přezdívku „Bomb City“. Místní organizovaný zločin měla pod palcem italská mafie, která vedla zuřivou válku s irským gangsterem Dannym Greenem (1933–1977). Ten se stal ústřední postavou války podsvětí, která jednou pro vždy změnila organizovaný zločin ve Spojených státech amerických. Snímek Jak sejmout Irčana zachycuje Greenův vzestup z přístavního dělníka v jednoho z nejobávanějších gangsterů, jenž dokázal přežit několik pokusů o vraždu. To v něm utvrzovalo dojem, že je potomkem mytologických keltských bojovníků a sázel na pověstné irské štěstí. Svou kriminální kariéru začínal jako vymahač dluhů, ale rychle se dokázal stát velkým hráčem, jemuž šli usilovně po krku italští mafiáni i policejní detektiv Joe Manditski. Ten měl zároveň pro Greena určitou slabost, protože v prostředí clevelandského podsvětí představoval velmi rozporuplnou osobnost. V hlavní roli se představil severoirský herec Ray Stevenson, pro něhož se jednalo o jednu z prvních větších hereckých příležitostí. Ve vedlejších rolích se objevili slavní herci jako Chris Walken, Vincent D’Onofrio nebo Val Kilmer. (Česká televize)

Jizni Tlapa

Lehčí zklamání z téhle povídačky (prý založené na reálném základu). Dobrá volby hlavního grázla s charismatickou tváří versus Val s nekoukatelnou nadváhou. Jednoduchý příběh, plný dobře propracovaných výbuchů, doplněný o líbivý hudební doprovod....... vidět vícekrát není třeba... ()

Mrkvič

Po dlouhé době parádní gangsterka! Raye Stevensona jsem nikdy nemusel a z hereckého ansáblu, když si odpustím tlouštíka Kilmera, tak mi dokonale sedl v této roli opravdu skvělej Vincent D'Onofrio. Trošku lituju efektů, protože místy byla jejich lacinost rušivým elementem. Jinak je to pro mě ale skvělý zážitek díky některým činům a zásadám, které mohl mít někdo, kdo se pohyboval v takových kruzích. Reálnost postav filmu jako málokdy dodává další rozměr. ()

Sfinkter

Něco mezi třemi a čtyřmi, za výraznými mafiánskými ságami zaostává snímek mírnou plochostí, ale Stevensonova postava je přitažlivá a okolnosti kolem clevelandské mafie 70. let jsou zajímavé. ()

Javad

KILL THE IRISHMAN nemá vysoké ambície, pôsobí televíznym dojmom a režisérska priemernosť je očividná. Dobré herecké obsadenie, vybuchujúce autá - budovy ako na bežiacom páse to na tie 3* hviezdy vytiahnu bez problémov. V „pohode“ gangsterka. ()

rowdys

Ten film snáď nie je nič iné než vybuchujúce autá. Hensleigh konečne našiel látku, za ktorú ho ani kritici nezdrbú, hoci mne sa páčil i jeho Punisher. Už tu nejaká gangsterka chýbala a to je len začiatok, v najbližších 24 mesiacoch sa ich na nás pohrnie aspoň päť. Kill the Irishman síce nie je nijako extra originálny, ale od majstrov blenduje len to najlepšie - má štylizáciu Ritchieho, zápletku Scorseseho (hoci dosť uponáhľanú) a nuansu tarantinoviek. Ja som sa dobre bavil, hoci hlavne v prvej polovici sa strihalo príliš skratovite, no i napriek tomu je to joyride s kopou žánrových tvári od Jonesa až po Sorvina. True crime gansgterka s chytľavosťou Goodfellas, akých sa nerodí veľa. ()

ywo666

Až tak sa mi to nepáčilo. Ale nie je to zlý film len mám rád iný šálok kávy. "Podľa skutočnej udalosti" inak Stevenson je dobrý, herci sa k svojim úlohám hodia. Akurát Val Kilmer je len do počtu. Už začína byť opuchnutý ako Seagal. ()

uiu

Milovníci gangsterek si můžou přidat ještě jednu hvězdičku k dobru. Pro mě to ovšem byl jen další x-ty film o tom, jak se hlavní hrdina z ničeho vypracoval k mafiánovi. Potěšil mě Val Kilmer jako policista, přítel gangstera a Christopher Walken. ()

Cushing

Za vidění to ani nestojí, ale kdo zhlédne, asi nebude litovat času. Problémem není kinematografie, ale scénář: není nosný, a ani dynamika vyprávění režisérovi nic neříká. Proboha, tohle není herecká ani rocková hvězda, aby o ní vznikl "pravdivý" biografický film. Jen jakýsi gangster. To si může dovolit Scorsese, málokdo další. Problém je taky herecké obsazení -- už dlouho jsem neviděl takový miscasting, a to se to tam přinejmenším slušně bohatými druhořadými hvězdami jen mihá. Ale budiž. I takováto ambiciózní panoptika, co nikdy nenaplní očekávání, do dějin filmu patří. Romanopisec jen pokrčí rameny: no tak to byla true story. A co? Somebody important? ()

elanius

Poctivé mafiánske krimi s drsným írskym chlapíkom. Pre fanúšikov žánru nič viac vedieť netreba. Podobný film je rozhodne Goodfellas a je potešiteľné, že Kill The Irishman nijako výrazne nezaostáva, a to aj vďaka slušnému obsadeniu (Vinnie Jones, Val Kilmer, Christopher Walken a 'of course' aj Paul Sorvino!) ... 8/10 ()

Raven0

Hodně laciná gangsterka, ze které podfinancování čiší z každého filmového políčka. Samotný příběh je vcelku zajímavý, ale zpracování je neohrabané, člověk se nedokáže vžít do hrdinů, herci nevědí, co hrát... Bída. ()

Maki89

pekný pohľad na 70. roky v clevelande a mafiánske praktiky... rozprávanie vala kilmera miešané so skutočnými zábermi a samotným filmom vytvorilo zaujímavú zmes obrazov, na ktorú sa ale dobre pozerá... Raya Stevensona som v prvom momente ani nespoznal, no zahral to dobre... Christopher Walken a Vinnie Jones ma potešili hoci ich role boli maličké... Val Kilmer bohužiaľ už od Tombstonu neukázal nič...škoda.... inak 8/10 ()

terunka003

Mafiánské, irské, italské, vybuchující, životopisné. Jako jo! Prostě dobrý! Líbilo se mi to už po pěti minutách. Film má spád, nezasekává se na hluchých místech a spíš máte pocit, že je to stručně vystižený život jednoho z drsných irských chlapíků, který si nenechá nic líbit a umí "tancovat dokolečka". Herci vybraní velmi dobře dle autentických záznamů, které se objevují v průběhu samotného filmu. Bombičky vybuchovaly, pěsti lítaly a životy ubývaly, ale podívaná to byla, to teda. ..hezký prstýnek a hezká tradice k němu, to Irsko, to mě prostě táhne.. ()

venison

Příjemná gangsterka, která ničím nevyčnívá a brzo po shlédnutí zapadne v zapomnění.. Lehce oživující byl výběr neokoukaných herců, především hlavní postava, kterou ztvárnil Ray Stevenson.. ()

JohnSmith

Jonathan Hensleigh velice příjemně překvapil. Gangsterka ve stylu velkého Martyho nenudí,má spád a hlavně Ray Stevenson je naprosto skvělej. K tomu Kilmer, Walken a Jones a výborná hudba. ()

Brain-D

Velmi slušná gangsterka o příběhu Dannyho Greena. Ten přes všechno měl odvahu a štěstí, že to mohl dotáhnout daleko. I tak svou smrtí pomohl vládě. ()

zdenny

U tohoto filmu jsem byl nejvíce nadchnut opravdu reálným vtažením do sedmdesátých let, která měla v normálním světě své kouzlo. Jinak byl film o postavě, kterou mnoho lidí nezná (včetně mě). Rád se ale na filmy tohoto typu podívám. Nicméně aby mě to donutilo hodnotit více než klasickým průměrem, na to tento film neměl ty správné koule. Co si budeme povídat - Danny Greene byl prostě kriminálník, který byl ve filmu zahalen romantizující aurou člověka pevných zásad a mystických vlastností zděděných po dávných Keltech. U nás jsme toho svědky v příbězích o Kajínkovi. Ve filmu byl zajímavý posun v "zaměstnáních" D. Greena. Nejzajímavější ale je role odborového předáka. Já jsem ve svém okolí znám tím, že odbory nesnáším a i zde máme důkaz. Odboráři jsou možná zpočátku přesvědčeni o postavení se za vykořisťované dělníky. Jakmile ale okusí moc, která jim z jejich funkce vyplyne, už se tak moc o dělníky nezajímají. Namísto toho špekulují, kde by se ještě díky té tatíčkovské kartě daly vydělat další a další prachy. Zatímco dělníci pracují stále za stejných podmínek. Je jasné, že v naší zemi to většina lidí vidí jinak. Zde další důkazy pro mou argumentaci: filmy např. "Evita", "Všichni královi muži". PS: Scéna ve filmu, která se mi hodně líbila: Když přišel Danny k sousedům, vypne jim kazeťák a říká: "Mejdan skončil, máte pět minut, abyste to tu vyklidili". PPS: Narozdíl od některých uživatelů musím pochválit casting. Je to takové zpestření, když ve filmu hrají vesměs neznámí herci. A vskutku byli vybráni takoví, kteří nebyli moc pohlední. Ve skutečnosti ale také nejsou všichni krásní, že? ()

fefee

Slušná gangsterka s dobre hrajúcimi hercami, neustálou akciou a skvelou atmosférou 70 rokov. Odhliadnúc od miestami trápne vyzerajúcimi efektami umelého ohňa zaslúži si tento statočný snímok 4* s prižmúrením jedného oka. ()

ghatos

Existují spektakulárnější mafiánské filmy. Tady se režisér zaměřil na samotného ira a sázka na jednu kartu vyšla. 73%. ()