Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

Eldrick

THE IDES OF MARCH (název odkazující na Shakespearea) je film, u něhož by jeden málem chcíp... Slůny si nějak libuje v politicky orientovaných škvárech, koneckonců do ní fušuje i sám osobně. Námět i zápletka jsou tak provařený, že i Monica Lewinsky musí kroutit svojí buchtou. Inu, americkým politikům projde skoro všechno, jen ne šukání stážistek. Ale Slůny prokazuje, že v případě, že by kandidoval do úřadu, což se může v blízké budoucnosti klidně stát (vůbec bych se nedivil), jemu by špínu neprokázal ani sám pan velký Ryan Gosling! Jelikož co? Jelikož nějak uplatit, umlčet se dá každý... Film, který nepřichází vůbec s ničim novým, ani nám to nepředkládá nově, natož stravitelnou, oku zajímací formou. Nasrat Georgi, mě neohromíš. Běž radši krmit svýho čuníka, nebo točit reklamy na kávovary. ()

fmash

Bavilo. Sice jsem nikomu nefandil a všem jsem přál smrt v bolestech (no, nebo mi aspoň byli ukradení), ale mělo to šmrnc, přičemž jeden nad tím gulášem přemýšlí, kdo že se v tom roce 2004 vlastně dostal k moci s takovou hroudou másla na hlavě. Ale zase tolik, abych si to šel najít, mě to nezajímá, to mi spíš vrtá hlavou, jak to, že si po dvou týdnech nemůžu vzpomenout, o čem to vlastně pořádně bylo. No ale bavilo mě to. 3¾. ()

Fanucci

Film mi velmi připomínal Barvy moci. Jen Clooneyho snímek je lépe natočen, zahrán i kvalitněji napsán a ve svém výsledku i více depresivní než Barvy moci. Informace prostě znamenají v politice příležitost / moc a na tom se nikdy nic neměnilo ani měnit nebude. Jen na můj vkus to bylo celé dost předvídatelné. Měl jsem dojem, jakoby Clooney předkládal divákům hroznou novinku, že politici a jejich kampaně jsou plné sviňáren a zákulisních podrazů. Na českého diváka asi musí mít připravené něco víc...my tohle už dávno víme:-) 70% P.S Clooney i Gosling ve svých rolích zářili. ()

kalap

Vynikajúcim spôsobom podaná politika v USA v predvolebnej kamapani, výborné kvalifikované dialogy, kde sa špína len so špínou da umyť. ()

Reesam

Intriky, intriky, intriky. Kdo nemá strategii druhého nebo jeho tajemství, prohrává. Zatímco politice moc nerozumím a nejsem s ní moc velká kamarádka, tudíž jsem si myslela, jak budu tápat od začátku do konce, nebylo tomu tak po celý film. Snadno se vyznáte, a charaktery postav tomu dosti napomáhají. Takový Seymour je/byl opravdu skvělý herec, radost pohledět. A Ryan? Můj drahý Ryan, role mu sedla jako ušitá. Neoslovil mě tedy tolik scénář, který mi toho moc neřekl, ale výkony herců a umění nechat film lehce vygradovat. ()

Fíla

Přetvářka politické situace sužuje neustále. Ovšem ne každý by si s ní poradil tak chytře jako Steven. Scénář dobrý, nic moc k vytknutí. Gosling roli unesl a vlastně o nikom jiném to moc nebylo. Ach ta loajalita. 7,5/10 ()

berusche

Hmm, a? Mělo mě to zaujmout z pozice případného amerického voliče? Nebo jsem měla být uchvácena, jací jsou to ale křiváci? A bylo to vůbec o tom, že jsou křiváci? A nemělo to náhodou být o tom, že jen guvernér byl křivák? A vůbec, sebevražda dvacetileté brécy laksní k běžným konvencím z toho drama nedělá. Stejně jako z toho nedělá drama zrada, ke které nevím, jak se jakože došlo (a byla tam vůbec nějaká?). A mohla bych pokračovat do nekonečna, tak moc mě to nezaujalo. Přemýšlela jsem, proč to není až zas tak dobré, závěrečné titulky mi to osvětlily, režíroval si to G. Clooney, stejně jako si to "producíroval" a obávám se, že jsem zahlédla, že se snad podílel i na scénáři. Tak to je asi tak vše co k tomuhle rádoby konspiračnímu snímku mám (a Gosling byl loni podstatně lepší v Blaznivé, ztracené lásce). ()

applause

Napřed mě začátek filmu odradil, protože jsem si myslela, že to bude celé jen o politice, kterou nesnáším. Nakonec to bylo hlavně o intrikách v politice i v obyčejném životě, které ukazují, tak jak to je v přírodě, že jen ten nejsilnější přežije. ()

M.i.k.e

jak mě Clooney málokdy zklame jako herec,tak jako režisér mě doposavad nezkalmal nikdy a ani Ides Of March nejsou vyjímkou.Režijně skvěle zvládnuté,výborně obsazené a zahrané,navíc i dobře napsané.Už dlouho tu nebyl takhle dobrý "politický" film a bylo zajímavé sledovat ten celkový vývoj od optimistického začátku až do cynického konce,kdy už se na žádné kamaradství nehraje a jde se tvrdě přes mrtvoly.Pokud takhle bude Clooney pokračovat,má Eastwood plnohodnotného nástupce...80% ()

Maddlis

Lepší 3*, za pěknou atmosféru vykreslenou dobrou hudbou. Herecký výkony fajnový, zápletka celkem pochopitelná, poselství asi taky jasný, ale že bych měl chuť se na to někdy koukat znova? To asi ne. ()

Lischai

Je těžké pobrat všechna ta fakta o tom, co znamená, když mluvíte s tím a tím chlapíkem, když vás ten a ten chlapík podpoří nebo ten a ten chlapík napíše, že vás tamten nepodpořil nebo tamten s vámi mluvil. Jakmile se z toho zmatku vymotáte (zhruba 10minut před koncem filmu), je to skvělé. ()

Havaj8

Můj první shlédnutej film s politickou tématikou a vůbec sem se nenudil. Ať už kvůli obsazení nebo dost kvalitnímu scénáři, kterej nás zavedl až do zákulisí všech těch machinací. Jenom možná škoda, že se tam nezdržela déle Evan Rachel v roli Molly. Každopádně k dokonalosti tomu něco chybělo, ale to je zřejmě úhlem pohledu... ()

Marqta

Hezky natočený film, se skvělými herci, dobrou hudbou a zajímavou myšlenkou. Ta se ale oběvuje až tak v posledních pěti minutách a do té doby se neděje nic závratného. Nevidím nic specifického, co bych chtěla filmu vytknout...Jen mi to přišlo po většinu doby takové nemastné-neslané. S celkem jednoduchými a předvýdatelnými zápletkami. Ryan Gosling táhl celý film a škoda že se Clooney neobjevoval na scéně častěji. Konec se podle mého názoru celkem povedl, i když těžko se mi posuzuje, jak moc by na mě vše působilo, kdyby to nebylo tak dobře zahrané. ()

Aljak

Nezáleží na tom, čo si si myslel! Záleží na tom čo si spravil, a ešte viac na tom čo si nespravil! Pekný pohľad do zákulisia skazenej politiky, kde je asi najdôležitejšie mať čistý štít. Ako náhle na vás niekto niečo má, tak končíte - a je jedno či ste priateľ alebo nepriateľ. Stačí jedna pochybnosť alebo drobné zaváhanie a razom nikto nemá záujem. Možno trochu prehnané, no celkom dôveryhodné - mám pocit, že asi takto nejako funguje politika. Vždy len niečo za niečo, vždy len sľuby, manipulácia a populizmus, lebo bez toho sa vyhrávať asi nedá. Veľmi sa mi páčil štýl akým to bolo celé podané - teda koľko špiny sa dokázalo vynášať na povrch zákulisného boja a aj to aká je rivalita a boj medzi vlastnými spolupracovníkmi. Celá politika je ako šach, kde môže byť každý ťah osudový. No v politike sú len dve možnosti - všetko alebo nič. A presne toto sa naučil aj Stephen (Ryan Gosling), ktorý sa snažil hrať férovo a ohľaduplne - teda až kým nepochopil, že jediná úspešná taktika v politike je manipulácia. ()

Martin741

Reziser Dzordz Kluny /Milujte sveho zabijaka, Ocean´s Eleven/ natocil len dalsiu nudnu patlaninu, pri pozerani ktorej som stihol povysavat dom, prilozit brikety do ohna v ustrednom kureni, poumyvat riady, vyniest smeti, zavriet hydinu, dat zajacom travy, vysrat sa a este k tomu asi 5x zadriemat! Gratulujem, pan Kluny. zaroven navrhujem vo filmovom priemysle zaviest novu kategoriu : profesionalny nudil, prvy adept : Kluny. Ucast sympataka Ryana Goslynga som doteraz nepochopil! 20 % ()

O´Neill

Pro milovníky politiky obecně prvotřídní podívaná, pro ty ostatní pouze politické drama, které rozhodně neurazí, ale po shlédnutí jej nebudete potřebovat znova vidět. Ides of March má bezpochyby své kvality, George a Ryana snad vzpomínat nemusím, neb celý film stojí na jejich kvalitách. Kdo však příjemně překvapil byla Evan Rachel Wood, u které bych nečekal, že takhle "dospělou" roli dokáže zahrát. Hudba je perfektní, a rozdělení filmu na dvě poloviny je nepochybné - v první hrajou všichni "by book" a odsuzujou to, co se udá v polovině druhé - by book již není aktuální téma, ale každý se snaží vyhrát zuby nehty, a je jim jedno jaké kostlivce vytáhnou, a co ne zrovne legálního udělají. Zkrátka znázornění skutečné politiky. Konec Ryan aka Stephen Meyers neskutečně potočil. Pro milovníka politiky: *****; Pro ostatní: ***. ()

Aelita

Římské ulice zaplnili veselící se občané, protože probíhají Luperkálie - slavnost na počest Fauna Luperka (ochránce stád před vlky). Je však ještě jeden důvod k oslavě: Julius Caesar se vrací z vítězné bitvy proti Pompejovi. Caesara zdraví jásající dav. Náhle Caesar uslyší zvolání věštce: „Id březnových se střez!“ Caesar však pokračuje dál ... 15. března roku 44 před Kristem okolo jedenácté hodiny večerní byl Gaius Julius Caesar vyrušen návštěvou. Decimus Junius Brutus, Caesarův přítel a zároveň účastník spiknutí proti němu, ho přišel pozvat na zasedání Senátu v Pompeiově divadle. Caesar ještě stihl dostat list s varováním před úklady senátorů, avšak si jej nepřečetl. Cestou Caesar potkal věštce Spurinnu a zavolal na něj: "Tak vidíš, Březnové idy jsou tady. " Ten mu však odpověděl: "Ano, ale ještě neskončily." V divadle spiklenci obklopili Caesara a vrazili své dýky do jeho těla. Když Caesar spatřil, že mezi vrahy je i starý přítel Brutus, zvolal: „I ty, Brute?“ (William Shakespeare - drama "Julius Caesar") ___ V současném kalendáři je ke dni březnových id tj. 15. březnu připojeno jméno Ida. Jméno Ida má podle encyklopedie jmen germánský základ "id", což znamená "čin". Nebo je základem slovo itis - žena. Také se může jednat o zkrácené formy jména staroskandinávské bohyně mládí a jara - Idaberga, Alida či Iduna. Takže spojení římských id se jménem Ida je spíše náhodné. Ovšem věštec by řekl, že náhody neexistují. Také není žádná náhoda, že tento film se jmenuje Březnové idy. Kdo je tu Caesar a kdo je Brutus? Kdo koho zrazuje? Všichni se zrazují navzájem. - I ty, Brute? - I já, Brute. V boji o moc zájmů skupin a jednotlivců pod štítem jejího použití pro údajné vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávistí a o šplhnutí na lepší místo pod sluncem jsou dobré všechny zbraně od lží po nenávist. Politika je divadlo pro veřejnost. Málokdo je dnes odhodlán umřít pro ideu jako Jan Hus. Veřejný činitel je dokonalá role, kterou vždy hraje nedokonalý člověk. Loajalita je jen otázkou ceny, strategie a střev člověka. Masky se nasazují, střídají i vyměňují mezi herci. Herci přicházejí i odcházejí, role zůstávají. Politická scéna je šachovnice par excellence. Každá figura má svoji zbraň. Obětovat pěšce se nevyplácí vždy. Když pěšec dojde až na krajní čáru, může se proměnit v silnější figuru. Někdy jen jeden chod odděluje pravdu od lži, obdiv od zklamání a naivitu od cynismu. Id březnových se střežte, voliči, protože i nejlepší kandidát může být Brutem, který hraje svoji šachovou partii. Všichni jsme ovšem jen pěšáci na šachové desce života. A přesto u vůdců jde vždy o čest a důstojnost, i když "Dignity matters" je jen volební slogan. V případě The Ides of March však již nejde o věci důstojnosti, ale o důstojné věci, které by lidé v moci a u moci měli konat, ale nekonají, přinejmenším ne vždy. ()

Tomik12345

Dlouho jsem se rozhodoval, jaké hodnocení tomuto filmu dát. Skvělé obsazení, dobrá atmosféra, ale ten příběh nevím nevím. Neříkám špatný, ale na můj vkus až příliš jednoduchý. Čekal jsem, že zápletka bude trochu zamotanější - ačkoliv si na toto občas stěžuju, tady mi to vyloženě chybělo. Vyzdvihnout se tak podle mě dají opravdu jen herecké výkony, politická přetvářka a pachuť je každému z nás známa i od našich činitelů, a proto v tomto snímku zas až tak nikoho nepřekvapí. ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)