Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

BoPo

Dokážem urobiť čokoľvek, ale musím tomu veriť. Možno naivný. Možno snílek. Ale keď príde ten zlom. Ten okamžik, čo zmení všetko. Čo presiahne mňa samotného. Vtedy sa ukáže, kto skutočne som. Som politik, tak krásne skazený a cieľavedomý. ()

GeusX

Politické zákulisí, preference, průzkumy a snahy získat podporu hlasů pro "svého" kandidáta ve volbách mne v prvních několika desítkách minut málem pěkně unavily. Poté došlo k dramatickému zvratu, kdy překombinovanost volební mašinérie v kvalitním hereckém podání zaujala mou pozornost. 75% ()

bouncer

Dokážu si představit, že pro Američany je to dost zásadní film. Politika, demokratické primárky při volbě prezidenta, zlé osoby v pozadí i popředí, nekonečný proud stážistek. Hodní se stávají ošklivými a oškliví krásnými a celé je to jedna velká žumpa. Clooney to vystihl skvěle, o tom žádná. Ale českému divákovi to přeci jen není blízké téma, na to je tam málo finančních úplatků a ještě méně Paroubků... i když naší variantu tohoto filmu bych radši ani neviděl. No ale zpět ke Dnu zrady - Clooneymu se povedlo sehnat opravdu geniální ksvadru herců - kamarádů a výsledek stojí za to. Přiměřené, komorní herecké umění (předevší Goslinga) je precizní. Scénář ujde, ale tak trochu se u mě minul účinkem a proto jen za lepší 3* ()

Terva

CITÁT - Mé náboženství je papír, nazvaný Ústava.......... Vysoká hra politická, obsazená dobrými herci, s dobrým scénářem a dobrou režií. Jenže chvilkama je to opravdu až moc politický a někdy jsem se v tom ztrácel. CITÁT - Mám klíčky od volebního autobusu............ Ovšem, co mě zaujalo je myšlenka o teroristech a zbavení se ropy - to je zajímavé. CITÁT - Píšu řeč o vodíkovém pohonu.......... Stevenova věta na úvod filmu - Já chci vyhrát, ale musím tomu věřit - dostává těžkou ránu. Začíná čas rozhodnutí. CITÁT - Ohio je v háji.......... Je to pro Steveho těžká volba? Aby to nebylo tak jednoduché situace se začíná horšit. Jenže Steve jako profík by neměl dělat tak fatální chyby. Jenže.....tady jsem zase začal pochybovat já. Lehce nepřehledné. Film měl dobrou zápletku, ale podivnou hudbu a příběh je málo průhledný. Povedený je plakát k filmu a obal na DVD. Natočeno podle divadelní hry "Farragut North" Beaua Willimona. ()

Chermy

Ještě jsem neviděl film, který by tak skvěle zachytil ono známé "jednou jsi dole, jindy zase nahoře". Jedno, dvě rozhodnutí a co to udělá. Film je tak akorát dlouhý, aby neztratil tempo a dialogy baví od začátku do konce. Parádní film! ()

tomeš

Film je to filmařsky propracovaný, i když tématicky nijak nový - resp. čekal jsem víc informací, ale dneska už asi máloco zůstává utajeno, takže mé naděje byly plané. Sto minut uteče jak voda, herci hrají jak o život, režie je hladká, scénář si nominaci na Oscara zasloužil. ()

Ajinka126

Heslo o tom, že politika je obrovská štvanice a ring jen pro ty nejsilnější podvodníky, mi v tom filmu seděl. Ale některé scény a dialogy jsem vyloženě nechápala. Clooneymu jeho role seděla, živě si takovou americkou loutku umím v roli prezidenta představit. Ale Clooney jako režisér... nevím, nevím. Je těžké odhadovat, zda by to někdo jiný udělal líp, ale přesto je to moje domněnka. Chyběly mi tady nějaké dech beroucí záběry, větší hrátky ve střižně anebo jen čistě hustší atmosféra. Tu jsem většinu času ve filmu postrádala, v podstatě se dostavila až na samém konci. Váhám mezi 3 a 4. ()

Marsik

To, že film režíroval sám velký Jirka Klůny, jsem se dozvěděl až v závěru a musím říct, že to byla solidní práce. Sice to bylo hodně ukecané, ale to je prostě politka. Obsazení bylo výborné a můj oblíbenec Ryan zahrál opět solidně. Film nebyl extra napínavý a nejednalo se o super trhák, ale i tak ho za čas shlédnu určitě ještě jednou. Možná by slušela delší stopáž (bez titulků měl film 93 minut), ale tak to je detail. Jinak děkuji dvojici Larelay a Ants za kvalitní titulky. To pak dojem z filmu určitě povznese. 75% (with J.) ()

PauloZ

Až na chvilkové napětí v prostřední části, kdy zápletka "vrcholila", mi tenhle film vůbec nic nedal. Pravda, že politické dramata nevyhledávám, a na tohle si už dnes po včerejším shlédnutí nevzpomenu. Clooney si napsal zoufale málo prostoru na úkor Goslinga, což já naštěstí vzhledem k sympatiím uvítal, ale překvapilo mě to a opravdu, celé to šlo mimo mě. Politika je nečistá hra, ale existují daleko silnější špinavé politické tahanice, které umí polapit a vtáhnout věru víc. ()

Anchi

Na to, že politika není moje hobby, jsem se docela chytala (tím nechci říct, že by to bylo nějak extrémně náročný). Musím uznat, že jak Clooney tak Gosling hrajou naprosto přesvědčivě to, co maj. Líbilo se mi, že Gosling má takovýho prostoru jen sám pro sebe, taky toho dokázal náležitě využít. ()

Kryton

Já tyhle politický filmy mám rád. Špína, tvrdá hra, lží, konspirace a mnohem více. Film se začně pomalu rozjíždět, pak však před vlastní půlkou ukáže všechno kolem politiky. Do té chvíli to totiž vypadá skoro až pohádkově (nudně). Gosling v roce 2011 na sebe hodně ukázal a pokud se z toho zájmu nepose*e, tak tu máme budoucí herecké eso. Clooney standartní a zbytek all-star herců si své party uhráli s umem. ()

schizmo

Osobně nejsem příliš velkým fanouškem takovýchto politických a jinak strategických témat, kdy boj o moc, loajalita vs. intriky a strategie jejich používání je hlavní náplní filmu a kolikrát odvádí pozornost od vlastní (ne)kvality snímku. Den zrady není vyjímkou a krom tradičně skvělého Goslinga nevidím jediný důvod se na nej podívat znovu. ()

baribal

Pro někoho zajímavý pohled do zákulisí amerických voleb, pro mě tak na půl. Půl filmu jsem se nudil, půl filmu jsem se bavil hereckými hvězdami. ()

kikuka

Mám rada veci, čo Clooney režíruje. Toto bolo fajn práve v tej, povedzme, naivnosti hlavnej potavy. A hej, vyzliekol sa. ()

NinonL

Líbilo se mi to docela hodně. Náhled do špinavé politiky při volební kampani. Na konci jsem litovala, že film nepokračuje, protože by mě zajímalo, jak to celé dopadlo. Ryan Gosling byl skvělý, i George Clooney, kterého jinak moc nemusím. Dějově střídá jedna pecka druhou, jeden podraz další. Ti zkušení se tomu vůbec nediví, jediný nováček Gosling se snaží proplout a přizpůsobit. Asi jako ve skutečné politice. ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)