Počítačově animovaný 3D snímek Velká vánoční jízda studia Aardman konečně nabízí odpověď na otázku, která nedá spát žádnému dítěti: Jak jen to Santa dělá, že dokáže během jedné noci nadělit všechny dárky? Odpovědí na ni je existence Santovy provozní základny ukryté pod Severním pólem, která je plná veselí a té nejmodernější techniky. Jádrem celého filmu je ale příběh, jehož složky jsou jako vystřižené z klasického vánočního příběhu – úsměvně nefunkční rodina a nečekaný hrdina: Santův nejmladší syn Arthur. Když Santův fascinující podnik omylem vynechá jedno dítě ze stovek milionů, o které se stará, vydává se nejméně schopný člen rodiny Clausů na bizarní a vzrušující závod s časem, během kterého má za úkol doručit poslední vánoční dárek na světě dřív, než se rozední. (oficiální text distributora)

venison

Průměrný animák, ale na vánoce se hodí.. Hlavně pro moderní kybernetické dětičky, které by rády věřily na "ježíška".. Příběh hezky plyne a běží tam o ty správné hodnoty.. Příjemná vánoční podívaná, ale do dějin se nezapíše :-) ()

terunka003

Animované, vánoční, magické, dobrodružné × Santa. Nějak se nesmířím s myšlenkou, že Santa dává dárky ve všech zemích světa. A že to ten zbytek světa nemůže pochopit, že holt tady u nás v Evropě máme jiné "Santy", bez sobů, kouzelného prášku a pošahaných elfů. Co k filmu - pohádka, kreslená, se smyslem Vánoc, obdarováním každého dítěte, dobrodružné akce s dědou Santou a švihlým starým sobem. Občas to byla opravdu jízda. A bylo to trochu natahované. Ale vánoční atmosféru a náladu to naladilo. A to je nejdůležitější. ..všimli jste si taky té první scény na začátku filmu (Dánsko), tak trochu jako z Pottera 3, ne? To hřiště..? ()

MikyAff

Vánoční animák, který spojuje jak Santu tradičního tak i technologického. Jasně, že tradice jsou vždycky lepší, ale úvodní akce s rozdáváním dárků, kde jsou elfové ve stylu agentů, stála opravdu za to. Po navození Vánoční atmosféry, která je letos u mě opravdu třeba, jsem se moha soustředit na všelijaké vtipy a že jich bylo a stály za to. Najde se spousta scén, co se mi vryla do paměti a rozhodně v budoucnu budu tenhle film hlavně přes Vánoce vyhledávat. ()

oveckaoa

Z těch vánočních filmů jeden z lepších a z produkce Aardmanů nadprůměr zvláště po těch sračkách co tvoří poslední dobou (Pračlověk) ()

hroubek

Po průměrných trailerech jsem tento snímek jinak zvláště netoužil vidět.Pak přišla recenze, která byla velmi pozitivní a obrátila můj postoj k filmu.Dneska jsem se konečně dostal k tomu, abych si to pustil.To co přišlo, bylo neočekávané.Kdo by čekal nějaký pomalý rozjezd, tak by se šeredně spletl.To co předvádí elfové při rozdávání dárků je slast pro oči.Pak děj trochu zpomalí, aby nám představil postavy a zápletku.A potom přijde slibovaná Velká vánoční jízda.Gagy jsou hodně šílené, ale naštěstí jsou na hraně vtipnosti a trapnosti.Velmi příjemný animák, který potěší i starší diváky díky svojí hravostí. ()

VanTom

Na můj vkus přehnaně, extrémně zběsilé. Postavy jsou sympatické, humor občas velmi podařený, scény narvané detaily a odkazy, ale jednoduše není vůbec čas si je vychutnat nebo se pokochat. Bez přestání se něco děje, kamera neustále poletuje, pořád se mluví nebo někam padá. Ke všemu ty tři pomalejší emotivní scény řeší hlavně to, že Vánoce budou kompletně zničené, pokud dítě nenalezne pod stromečkem vysněný dárek, s čímž se tedy rozhodně neztotožňuji. ()

Mishqo

"Dear Santa, are you real? If you live at the North Pole, how come i can't see your house when i looked on Google Earth?" =DDD niektoré hlášky sa naozaj vydarili a bolo to aj celkom milé (oddýchnuť si od leta pozeraním na Vianoce) ale apart from that to bolo trochu také nemastné-neslané a miestami ujeté ()

Trustme

Hbitý animák, který vám i ve 2D verzi vyleze z TV obrazovky a vtipně prozrazuje jak funguje donáška vánočních dárků od objednávky, až po distribuci. Filmík, který může mít v případě ještě věřících diváků na Santu či jiné donašeče dárků fatální následky v narušení jejich vánočních ideálů, stejně jako nedodání dárků všem dětem na světě včas, což je zápletka filmu. Tvůrci ládují překotně děj, který se však točí po celou dobu stále jen okolo souboje s časem, cestováním a retardaci postaviček. Scénář, vtípky jsou spíše pro odrostlejší, byť se to celé tváří dětinsky. Je to však dosti originální a až anarchisticky protivánoční. V období Vánoc může tento animák mezi všemi těmi laskavými pohádkami působit očistně neromanticky. ()

R´Hell

Nevím, jestli Velká vánoční jízda navnadí sváteční atmosféru (možná proto, že sledovat vánoční film v březnu také není pravé ořechové, odzkouším to v prosinci), ale zcela jistě vykouzlí nejen úsměv, ale i smích na tvářích dětí a dokonce i dospělých, což je u animovaného vánočního filmu tak trochu zázrak. Hodně mě baví i narážky pro pozornější a znalejší diváky - přišlápnutí ovečky Shaun, připomínka kubánské krize... (a další, najděte si je) a trochu hulvátské vtípky starého Santy. A nakonec musím zmínit, jak moc mě potěšila absence srdcervoucích okamžiků, díky Británie, konečně dlouhý vánoční film, na který se dá dívat bez kapesníčků. Viděno v originálním znění. ()

Kurikmoon

Gýčové, ale milé. O tom, že nezáleží, či je to robené v modern trende alebo oldschool tielku. ...Hlavne, že sa to dotiahne do úspešného konca. ()

Dagoussek

"Všichni jsou šťastní." Krásná vánoční animovaná pohádka o tom, jak Santa Claus rozdává dárky, jó, někdy je to fakt fuška to vše včas stihnout.. ()

latvar

Moderní vánoční pohádka, která nám ukazuje, že sobi a sáně už nejsou "in" a vše lze řídit pomocí elektroniky a moderními přístroji. Santového syna Arthura čeká velké dobrodružství do Anglie, aby doručil jediný zapomenutý dárek a nezklamal tak malou holčičku Gwen. Povedený film 75% ()

Hollohlaway

Není tam až tolik vánočního patosu jak jsem se obával, a britský humor je naštěstí zastoupen. Je to i tím, že se Vánoce zrovna blíží či co, ale potěšilo a pobavilo. Animace tradičně výborná, jen to přeci jen nijak nevybočuje z průměru. ()

jenik71

Vánoční jízdu (a navíc velkou) si představuji opravdu jinak. Tohle není ani nápadité, ani vtipné, ani originální. Místo Santových saní se po obloze prohání cosi jako vesmírná loď ze Star Treku, jeho pomocníci jsou jako vycvičené úderné komando a samotná zápletka je naprosto primitivní. Z této (ne)pohádky nepochopitelně tryská amerikanismus všemi směry a já musím hlasitě zvolat "ZLATÝ ČESKÝ JEŽÍŠEK !!!". Na druhou stranu animace je celkem slušná a mně se nejvíc líbil děda Santa (myšleno otec Santy). Dvě hvězdičky, víc si tenhle film nezaslouží. ()

ZkuKol

Nápad resp. původní myšlenka jsou dobré a nesou sebou velký potenciál, ale jednoduchost zápletky a absence opravdu silných gagů resp. "akčních" scén nechává film v lepším průměru, jenž si po velikonocích už nikdo pamatovat nebude... 60% ()

JADIM

Zo začiatku ma film ohromil peknou 3D animáciou, výbornými nápadmi a sem tam sa tu vyskytli aj nejaké vtipy, alebo gagy. Keď už však išlo do tuhého, tak film na originalite začal trochu klesať, animácia ma už až tak neohromovala a začali vyčnievať hlavne akčné scény. Záver tomu o niečo prilepšil. Avšak aj tento film sa dá považovať za slušný, novodobý, vianočný animák s ďalšou zaujímavou teóriou o Santovi a rozdávaní darčekov. Na vianočné obdobie celkom dobrá jednohubka. 6,5/10 (Videné 21.12.2019, SK dabing) ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby