Strážce pořádku (TV seriál)

Justified

Strážca poriadku

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2010, 78x42 min

Předloha:

Elmore Leonard (kniha)

Steve Porcaro

Timothy Olyphant, Nick Searcy, Joelle Carter, Jacob Pitts, Erica Tazel, Walton Goggins, William Ragsdale, Neal McDonough, Margo Martindale, Doug E. Doug, Jere Burns, David Meunier, David Haley, Byrne Offutt, Katherine LaNasa, Fredric Lehne, Hassan Johnson, Daniel Stewart Sherman, Stephen Root, Jeremy Davies, Marcus Ashley, Natalie Zea, Raymond J. Barry, James Logan, Michael Shamus Wiles, Kaitlyn Dever, Sarah Jones, Chris Coy, Joe Stevens, Mike Foy, Scott Wilson, Carla Gugino, Chris Ellis, Ryan O'Nan, Sarah Baldwin, David Warshofsky, Matt Craven, Pruitt Taylor Vince, Richard Lineback, Ethan Wilde, Savannah McReynolds, Blake Adams, Peter Jason, Demetrius Grosse, Lew Temple, Adam Johnson, Tony Hale, Daniel Buran, Chadwick Boseman, John W. Iwanonkiw, David Hill, Michael Scott Allen, Frank Pacheco, Kevin Daniels, Jes Macallan, Romy Rosemont, Bonnie Root, Damon Herriman, Chris Ashworth, Mark Elias, Alexandra Kyle, Jessica Camacho, Mark Irvingsen, Tara Buck, A. J. Buckley, Robin Riker, Nathan Sutton, Jim Haynie, Chris Chalk, Mickey Jones, Sam Anderson, Adam Bartley, Ronnie Gene Blevins, Gabrielle Dennis, Christie Lynn Smith, T.J. Linnard, Justin Cuomo, Jonathan Kowalsky, Leslie Stevens, Jim Klock, Casey Sander, Jacob Lofland, Jesse Luken, Daryl Crittenden, Shelley Hennig, Kai Lennox, Ryan McCann, Daniel Moncada, Ian Reed Kesler, Todd Stashwick, Noel Arthur, Kevin McNamara, Don McManus, Carlos Pratts, Darin Heames, Timothy Brennen, Eric Ladin, Maggie Lawson, Robert Baker, Amy Smart, Erin Cardillo, Grainger Hines, Rebecca Creskoff, Jill Basey, Matt Riedy, Patrick Carlyle, Tahmus Rounds, Danielle Panabaker, Ted Cannon, Tim DeZarn, Rachel Eggleston, Alejandro Furth, Stephen Tobolowsky, Will Harris, John Lee Ames, Jonathan Tucker, David Ury, Billy Miller, David Fernandez Jr., Brad Carter, Hope Allen, Zoran Korach, Tom Schmid, Mandy June Turpin, Jeff Fahey, Sam Elliott, Kareem J. Grimes, Tony Becker, David Wells, Robert Allen Mukes, Bridgett Newton, Pilar Holland, Joel McCrary, Peggy Stewart, Adrienne Frantz, Bradley Snedeker, John Ainsworth, Heather Olt, Murphy Dunne, Tom Kiesche, Dave Florek, Joe Unger, Myk Watford, Brandon Keener, Mo Gaffney, Karina Logue, Arriane Alexander, Dean Chekvala, Ron Yuan, Brad Leland, Andrew J. West, Conor O'Farrell, Page Kennedy, Brian Howe, Stephanie Cleough, Michael Gladis, Allen Cutler, B.J. Clinkscales, Connie Ray, Max Rose, Clifford McGhee, Deidrie Henry, Gill Gayle, Chalo González, Leonard Kelly-Young, Frank John Hughes, Brian Goodman, Shawn Parsons, James Le Gros, Terry Dale Parks, Clarence Williams III, Ron Eldard, Peter Murnik, Rolando Boyce, Corby Sullivan, Louis Herthum, Valerie Brandy, Guy Nardulli, Matt Leonard, Tasha Ames, Karen Landry, Chris Tardio, Blake Heron, Tonja Kahlens, Rick Gomez, Garret Dillahunt, James Jordan, Carla Jimenez, Rodney J. Hobbs, John Eddins, Jason Tobias, Gerald McRaney, Katie Locke O'Brien, Stoney Westmoreland, Ted Welch

Po prvních třech dílech působí Justified jako poměrně obyčejný policajtský seriál s trochu zvláštním hrdinou v poměrně neobyčejném prostředí amerického Kentucky. Timothy Olyphant je v hlavní roli zajímavý, ale Deadwood mu nabídl lepší příležitost.(7.9.2010)

povšimněte si jedné věci, je minimum záběrů na chůzi hlavního představitele a když už, nějak zvláštně obkročmo chodí.(12.2.2013)

Napriek tomu, že samotný nápad nie je nijako prevratný, celá táto hra na moderný western funguje. Nie je to ďaleko od WALKER, TEXAS RANGER :-), ale hlavný hrdina je cool, vzťahy medzi postavami sú veľmi dobre nahodené a samozrejme je seriál dobre natočený...(3.3.2014)

Huhle záležitost jsem zhltnul jako malinu. Být tenhle seriál delší, vypěstoval bych si na něm parádní závislost. (možná se tak stane, protože mě čeká ještě 3 série)... Myslím že, největší jeho přednost je v hudbě a v postavách, sedli mi totiž úplně všechny, což se mi snad ještě nestalo... Za mě 90%(19.12.2012)

Výborný seriál s neuvěřitelně charismatickým Timothy Olyphantem v hlavní roli. Tenhle chlapík potřeboval podobnou roli jako sůl a zde se ji chopil dokonale. Jeho postava Raylana Givense táhne seriál hlavně ze začátku, kterej má docela pomalej rozjezd a chvilku trvá než se vám seriál dostane pod kůži. Když se tak ale stane, tak budete velice spokojeni. Seriál těží s celkem zajímavé atmosféry zasažené do oblasti Kentucky a i ty zprvu nezajímavé charaktery se začnou postupem času slibně vyvíjet. A u finále jsem jenom vrčel blahem. Prostě další seriálová spokojenost.85%. 2. série: 90%(9.8.2010)

• - Autor předlohy k seriálu Elmore Leonard sice postavu Boyda původně použil pouze v povídce Fire in the Hole, kde ho i nechal zemřít, ale nakonec ho po letech znovu využil v románu Raylan. Natolik si totiž zamiloval co tvůrci a Goggins s Boydem udělali. Zdroj: Entertainment Weekly (DaViD´82)

• - Spoiler: SPOILER k pilotní epizodě! Walton Goggins se nechal slyšet, že pilot k seriálu původně natočil pouze jako laskavost pro svého dobrého kamaráda Timothy Olyphanta. Postava Boyda Crowdera tedy na konci úvodní epizody zemřela stejně jako v povídce "Fire in the Hole". Ovšem Boyd testovací obecenstvo nadchl natolik, že bylo rozhodnuto ponechat ho jako jednu z vedlejších postav a závěrečná scéna tedy byla přetočena tak, aby byl "pouze" postřelen; nikoli však zastřelen. Jeho oblíbenost však rostla i dále. Což nakonec vedlo až do stavu, kdy se stal jednou ze dvou hlavních postav seriálu. Zdroj: Entertainment Weekly (DaViD´82)

• - Séria sa mala pôvodne menovať Lawman (Muž zákona). Titul bol však zmenený, aby sa zabránilo zámene s TV reláciou Steaven Segal Lawman (2009). (Spilvo)