Strážce pořádku (TV seriál)

Justified

Strážca poriadku

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2010, 52x42 min

Předloha:

Elmore Leonard (kniha)

Steve Porcaro

Timothy Olyphant, Nick Searcy, Joelle Carter, Jacob Pitts, Erica Tazel, Walton Goggins, William Ragsdale, Neal McDonough, Margo Martindale, Doug E. Doug, Jere Burns, David Meunier, David Haley, Byrne Offutt, Katherine LaNasa, Fredric Lehne, Hassan Johnson, Daniel Stewart Sherman, Stephen Root, Jeremy Davies, Marcus Ashley, Natalie Zea, Raymond J. Barry, James Logan, Michael Shamus Wiles, Kaitlyn Dever, Sarah Jones, Chris Coy, Joe Stevens, Mike Foy, Scott Wilson, Carla Gugino, Chris Ellis, Ryan O'Nan, Sarah Baldwin, David Warshofsky, Matt Craven, Pruitt Taylor Vince, Richard Lineback, Ethan Wilde, Savannah McReynolds, Blake Adams, Peter Jason, Demetrius Grosse, Lew Temple, Adam Johnson, Tony Hale, Daniel Buran, Chadwick Boseman, John W. Iwanonkiw, David Hill, Michael Scott Allen, Frank Pacheco, Kevin Daniels, Jes Macallan, Romy Rosemont, Bonnie Root, Damon Herriman, Chris Ashworth, Mark Elias, Alexandra Kyle, Jessica Camacho, Mark Irvingsen, Tara Buck, A. J. Buckley, Robin Riker, Nathan Sutton, Jim Haynie, Chris Chalk, Mickey Jones, Sam Anderson, Adam Bartley, Ronnie Gene Blevins, Gabrielle Dennis, Christie Lynn Smith, T.J. Linnard, Justin Cuomo, Jonathan Kowalsky, Leslie Stevens, Jim Klock, Casey Sander, Jacob Lofland, Jesse Luken, Daryl Crittenden, Shelley Hennig, Kai Lennox, Ryan McCann, Daniel Moncada, Ian Reed Kesler, Todd Stashwick, Noel Arthur, Kevin McNamara, Don McManus, Carlos Pratts, Darin Heames, Timothy Brennen, Eric Ladin, Maggie Lawson, Robert Baker, Amy Smart, Erin Cardillo, Grainger Hines, Rebecca Creskoff, Jill Basey, Matt Riedy, Patrick Carlyle, Tahmus Rounds, Danielle Panabaker, Ted Cannon, Tim DeZarn, Rachel Eggleston, Alejandro Furth, Stephen Tobolowsky, Will Harris, John Lee Ames, Jonathan Tucker, David Ury, Billy Miller, David Fernandez Jr., Brad Carter, Hope Allen, Zoran Korach, Tom Schmid, Mandy June Turpin, Jeff Fahey, Sam Elliott, Kareem J. Grimes, Tony Becker, David Wells, Robert Allen Mukes, Bridgett Newton, Pilar Holland, Joel McCrary, Peggy Stewart, Adrienne Frantz, Bradley Snedeker, John Ainsworth, Heather Olt, Murphy Dunne, Tom Kiesche, Dave Florek, Joe Unger, Myk Watford, Brandon Keener, Mo Gaffney, Karina Logue, Arriane Alexander, Dean Chekvala, Ron Yuan, Brad Leland, Andrew J. West, Conor O'Farrell, Page Kennedy, Brian Howe, Stephanie Cleough, Michael Gladis, Allen Cutler, B.J. Clinkscales, Connie Ray, Max Rose, Clifford McGhee, Deidrie Henry, Gill Gayle, Chalo González, Leonard Kelly-Young, Frank John Hughes, Brian Goodman, Shawn Parsons, James LeGros, Terry Dale Parks, Clarence Williams III, Ron Eldard, Peter Murnik, Rolando Boyce, Corby Sullivan, Louis Herthum, Valerie Brandy, Guy Nardulli, Matt Leonard, Tasha Ames, Karen Landry, Chris Tardio

FX se s SoA a Justified pomalu stává mým neoblíbenějším kanálem. Justified je sice asi nejpomalejším běžícím seriálem, ale za to se vám postupně odvděčí výborným scénářem, atmosférou a příběhem. Timothy Olyphant je dokonalý drsňák se zamotanou minulostí a Walton Goggins mu sekunduje s o nic menším výkonem v roli padoucha s dvojí tváří. 1. řada je zakončená skvěle vygradovaným finále. 2. řada: No prosím, už tak dobrá první řada byla překonána fenomenální druhou řadou, která dokázala skvěle provázat hlavní postavu s kriminálními živly Harlanu. Jeden z nejlepších dramatických seriálů, na které teď můžete v tv narazit.(19.6.2010)

povšimněte si jedné věci, je minimum záběrů na chůzi hlavního představitele a když už, nějak zvláštně obkročmo chodí.(12.2.2013)

S01E01: První epizoda nového šerifského seriálu s jedním z nejcharakterističtějších seriálových herců poslední doby - Olyphantem - se náramně vyvedla. Timothy se zhostil nenápadného, rázného detektiva se ctí, a mě nečinil sebemenší problém uvěřit mu veškeré jeho herectví během celých padesáti minut. Osobně si již delší dobu myslím, že tento herec má před sebou velice slibnou kariéru, a stále čekám na jeho první Oscarovou roli... Raylan v jeho podání je drsný týpek schovávající se za nevýmluvného samotáře, který ctí zákon a pořádek nadevše. Bez skrupulí bere spravedlnost do svých rukou a zločincům nedává po důsledném varování příliš možností na výběr. Givens je typickým poldou, který bere trest smrti smrtelně vážně - prostě se s ničím nese*e! A tak to má být. Rozhodně sleduji dále (tématika nacistů má koule na celou sezónu). Update po 3. dílech: Dal jsem Ti šanci, Time, ale táhneš to jenom ty, a ztrácí to pro mne význam sledovat. Olyphant je hvězda, ovšem náboj pilotu si vzal dovolenou. Veskrze průměrný krimi seriál.(2.5.2010)

Na Justified se mi líbí, že to není úplně klasický policejní seriál. Každá série má hlavní ústřední linii a hlavně záporáka. A i kdyby měla nastoupit policejní rutina, vždycky nastane nějaká bizarní situace nebo někdo prohodí hlášku, která mě fakt rozseká. Hlavní silou jsou ale postavy. Marshal Raylan Givens je v podání Timothyho Olyphanta prostě megacool husťák. Ta postava má svoje chyby a občas dostává i do držky a to je právě dobrý, že je takovej lidštější. Walton Goggins jako Boyd Crowder taktéž válí, ale zatím nejvíc mě rozhodně pobavil hlavní hajzl ve třetí sérii Mr. Quarles. Totální psychopat pervert, kterého Neal McDonough naprosto GENIÁLNĚ zahrál. Bavila mě každá vteřina, když tam byl, už od pohledu působil strašně slizce a ten jeho hereckej výkon je nepopsatelnej, to se musí vidět. Fakt jsem se strašně smál. Dabing to nemůže vystihnout, nutno vidět v originále. Série 4 měla na můj vkus moc komplikovanou ústřední linii s hledáním Drewa, ale jinak byla stále neuvěřitelně nahláškovaná. Hodně mě tam bavil úvod s šíleným kazatelem a nová postava, konstábl Bob.(25.9.2012)

[První série] Timothy Olyphant, drsňák z povolání vs. stát Kentucky. Naprosto brilantně obsazená frajeřinka, kde každému hltáte všechna slova vyřčená s jižanským přízvukem a obdivujete jejich kolty vysící proklatě nízko. I maloměsto dokáže s téměř intimním příběhem zaujmout, přestože pár dílů na rozjezd maršálové potřebovali. A navíc: Walton Goggins, lidi, Walton Goggins si svou vedlejší roli v seriálu opět královsky užívá! První sezóna 75 %(20.7.2013)