Strážce pořádku (TV seriál)

Justified

Strážca poriadku

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2010, 52x42 min

Předloha:

Elmore Leonard (kniha)

Steve Porcaro

Timothy Olyphant, Nick Searcy, Joelle Carter, Jacob Pitts, Erica Tazel, Walton Goggins, William Ragsdale, Neal McDonough, Margo Martindale, Doug E. Doug, Jere Burns, David Meunier, David Haley, Byrne Offutt, Katherine LaNasa, Fredric Lehne, Hassan Johnson, Daniel Stewart Sherman, Stephen Root, Jeremy Davies, Marcus Ashley, Natalie Zea, Raymond J. Barry, James Logan, Michael Shamus Wiles, Kaitlyn Dever, Sarah Jones, Chris Coy, Joe Stevens, Mike Foy, Scott Wilson, Carla Gugino, Chris Ellis, Ryan O'Nan, Sarah Baldwin, David Warshofsky, Matt Craven, Pruitt Taylor Vince, Richard Lineback, Ethan Wilde, Savannah McReynolds, Blake Adams, Peter Jason, Demetrius Grosse, Lew Temple, Adam Johnson, Tony Hale, Daniel Buran, Chadwick Boseman, John W. Iwanonkiw, David Hill, Michael Scott Allen, Frank Pacheco, Kevin Daniels, Jes Macallan, Romy Rosemont, Bonnie Root, Damon Herriman, Chris Ashworth, Mark Elias, Alexandra Kyle, Jessica Camacho, Mark Irvingsen, Tara Buck, A. J. Buckley, Robin Riker, Nathan Sutton, Jim Haynie, Chris Chalk, Mickey Jones, Sam Anderson, Adam Bartley, Ronnie Gene Blevins, Gabrielle Dennis, Christie Lynn Smith, T.J. Linnard, Justin Cuomo, Jonathan Kowalsky, Leslie Stevens, Jim Klock, Casey Sander, Jacob Lofland, Jesse Luken, Daryl Crittenden, Shelley Hennig, Kai Lennox, Ryan McCann, Daniel Moncada, Ian Reed Kesler, Todd Stashwick, Noel Arthur, Kevin McNamara, Don McManus, Carlos Pratts, Darin Heames, Timothy Brennen, Eric Ladin, Maggie Lawson, Robert Baker, Amy Smart, Erin Cardillo, Grainger Hines, Rebecca Creskoff, Jill Basey, Matt Riedy, Patrick Carlyle, Tahmus Rounds, Danielle Panabaker, Ted Cannon, Tim DeZarn, Rachel Eggleston, Alejandro Furth, Stephen Tobolowsky, Will Harris, John Lee Ames, Jonathan Tucker, David Ury, Billy Miller, David Fernandez Jr., Brad Carter, Hope Allen, Zoran Korach, Tom Schmid, Mandy June Turpin, Jeff Fahey, Sam Elliott, Kareem J. Grimes, Tony Becker, David Wells, Robert Allen Mukes, Bridgett Newton, Pilar Holland, Joel McCrary, Peggy Stewart, Adrienne Frantz, Bradley Snedeker, John Ainsworth, Heather Olt, Murphy Dunne, Tom Kiesche, Dave Florek, Joe Unger, Myk Watford, Brandon Keener, Mo Gaffney, Karina Logue, Arriane Alexander, Dean Chekvala, Ron Yuan, Brad Leland, Andrew J. West, Conor O'Farrell, Page Kennedy, Brian Howe, Stephanie Cleough, Michael Gladis, Allen Cutler, B.J. Clinkscales, Connie Ray, Max Rose, Clifford McGhee, Deidrie Henry, Gill Gayle, Chalo González, Leonard Kelly-Young, Frank John Hughes, Brian Goodman, Shawn Parsons, James LeGros, Terry Dale Parks, Clarence Williams III, Ron Eldard, Peter Murnik, Rolando Boyce, Corby Sullivan, Louis Herthum, Valerie Brandy, Guy Nardulli, Matt Leonard

Timothy Olyphant si hraje na Eastwooda v moderním hávu a navíc v seriálovém prostředí.Roztomilá nostalgie, vzpomínka na starý časy, slušná nekopromisnost zabíjení zločinců a sympatických hlavní představitel ovšem nemůžou zachránit tu scénáristickou a tvůrčí bídu, která kromě retro hávu nepřinese nic nové a většina dílů pekelně nudí.Samozřejmě další mínus, který se ale neprojevuje v mém hodnocení je imbecilní dabing.Průměrná záležitost, které sem viděl všeho všudy 20 částí a nijak zvlášť mě neláká ve sledování pokračovat.50%.(7.10.2013)

Fire in the hole! FX tyhle věci umí a po Shieldu jsem si Justified nemohl nechat ujít a Olyphant s Gogginsem byli veliké lákadlo. Bohužel zůstalo jenom u coolového Olyphanta a coolového pilotu. Zbyly jenom samostatné epizody a prakticky nulová hlavní dějová linka, zpackaný Gogginsův nácek a otravný jižanský akcent. Co na tom, že Raylan Givens je nehorázný "bad-ass" a frajer, když je všechno kolem něj podrůměr. Třetí hvězdička je fakticky jenom za Olyphanta a úvodní znělku. 2. řadu už sledovat nebudu. UPDATE: Nakonec jsem po přečtení pár komentů začal druhou řadu a jsem mile překvapen! "It was justified." S01 - 50% S02 - 70%(21.6.2010)

prvý diel zatiaľ ušiel, Timothy Olyphant dobrá voľba do hlavnej úlohy "pištolníka", uvidím čo bude ďalej... pozerateľný seriál aj po tretej sérii /60%/(9.12.2012)

Na Justified se mi líbí, že to není úplně klasický policejní seriál. Každá série má hlavní ústřední linii a hlavně záporáka. A i kdyby měla nastoupit policejní rutina, vždycky nastane nějaká bizarní situace nebo někdo prohodí hlášku, která mě fakt rozseká. Hlavní silou jsou ale postavy. Marshal Raylan Givens je v podání Timothyho Olyphanta prostě megacool husťák. Ta postava má svoje chyby a občas dostává i do držky a to je právě dobrý, že je takovej lidštější. Walton Goggins jako Boyd Crowder taktéž válí, ale zatím nejvíc mě rozhodně pobavil hlavní hajzl ve třetí sérii Mr. Quarles. Totální psychopat pervert, kterého Neal McDonough naprosto GENIÁLNĚ zahrál. Bavila mě každá vteřina, když tam byl, už od pohledu působil strašně slizce a ten jeho hereckej výkon je nepopsatelnej, to se musí vidět. Fakt jsem se strašně smál. Dabing to nemůže vystihnout, nutno vidět v originále. Série 4 měla na můj vkus moc komplikovanou ústřední linii s hledáním Drewa, ale jinak byla stále neuvěřitelně nahláškovaná. Hodně mě tam bavil úvod s šíleným kazatelem a nová postava, konstábl Bob.(25.9.2012)

Nejedná se zde o typickou kriminálku, kde by na začátku byla vražda a celou epizodu by se vyšetřovala. Zde se zločin stane klidně teprve až v polovině dílu, nebo k němu nemusí dojít vůbec. Jde spíše o drama zaměřené na postavu Raylana, která je zajímavá sama o sobě, a dokud je na obrazovce, všechno klape, tak jak má. Ale v okamžiku, kdy je kamera věnována někomu jinému, třeba dvěma pachatelům, jak si pět minut spolu povídají, věci začnou skřípat. Většina dílu je založena na dialozích a jen malému procentu skutečné akce, proto jestli hledáte napětí v podobě neustálých přestřelek či honiček v autech, porozhlédněte se někde jinde. Jestliže ale ujíždíte na drsných chlápcích, kteří za každých okolnostech vypadají "cool" a přáli byste být jimi, Justified vám v tomhle může vyjít vstříc.(24.6.2011)