Nick a Dale jsou přátelé, kteří mají stejný problém - pohrdají svými nadřízenými, kteří se jim rozhodli zkomplikovat život. Nick pracuje ve finanční společnosti despoty Davida Harkena, který mu slibuje povýšení, ale nakonec se rozhodne udělit ho sám sobě. O moc lépe na tom není ani Dale. Jako zubní laborant je vydírán svou šéfkou Julií, která ho navíc sexuálně obtěžuje. Tvrdí, že pošle jeho snoubence fotky, které dokazují, že jí s ní byl nevěrný. Když nastoupil jako nováček, tak ho uspala a měla s ním sex na zubařském křesle. Oba zoufalci mají kamaráda Kurta, který se brzy ocitne na stejné lodi jako oni. Jednou večer u skleničky se všichni tři shodnou na tom, že by bylo nejlepší, kdyby jejich šéfové zemřeli. V zapadlé hospodě se seznámí s protřelým kriminálníkem, který je nasměruje na myšlenku, že musí zabít své šéfy navzájem, a navíc tak, aby vše vypadalo jako nehoda. Tím se spouští neskutečný kolotoč pokusů i drsných omylů... (TV Nova)

ORIN

V určitých momentech (propiska v krku, kartáček v zadku, kokainová "očista") jsem si říkal, že to bossové mají v hlavě lépe srovnané než jejich podřízení. P.S. Jennifer Aniston je neuvěřitelná MILF. ()

Segrestor

Jedna jediná scéna mě dokázala přesvědčit, abych tento jinak scenáristicky nezvládnutý kousek hodnotil plným počtem. Totiž, film se tak nějak vleče a člověk ani neví, jestli se dívá na komedii či prostě jen nějaký film. Pak ale přijde scéna, která vše obrátí vzhůru nohama. Sám jsem měl co dělat, aby mi nepraskla žilka. Situace kolem vloupačky do bytu prvního z šéfů. Schválně, kdo mi nedá za pravdu. A co jinak plyne za poučení z tohoto filmu? Zdá se, že Jason Bateman začíná být zboží se stejnou devízou jako Jennifer Aniston. Typický milý Američan, zmatený v životě, ale s dobrým srdcem. Vhodný do každého mainstreamu vždy na jaře. Další věc, které si na tomto a podobných filmech lze všimnout je, že kdyby scenáristé neměli k dispozici berličku v podobě nějaké drogy, brutálně vtipný gag by asi nikdy nevykouzlili. ()

Sarkastic

„Pane Harkene, můžu s vámi mluvit?“ – „Jistě. Co je?“ – „Měsíce mi říkáte o tom povýšení.“ – „A podívej se, jak tvrdě jsi pracoval.“- „To jste mi prostě lhal?“ – „Lhal? Ne, Nicku, já tě motivoval!“ Film je pořádná blbost, nutno ovšem přiznat, že místy docela zábavná (někdy se v ní sází na hodně jednoduchý humor, ale přesto vcelku účinný). Problém je však s vtipností postav. Zatímco ty vedlejší, čím mám na mysli 3 dokonalé šéfy (těžko říct, kdo mě z tria chladnokrevný Spacey-nadržená Aniston-sjetý Farrel bavil víc) a Foxxova odzbrojujícího „gangstera“, opravdu „válely“ (snad s výjimkou trapasu s Kennym), dojem z hlavního tria byl dost rozpačitý. Počínání 3 „kriminálníků“ bylo chvílemi tak blbé, až mě rozesmálo (výborná scéna s „přiznáními“ na stanici), jindy ovšem pořádně trapné a já radši jen koukal do stropu doufajíc, že to brzy skončí. Hlavně uřvaná postava Dalea mě místy neskutečně iritovala. Snad kdyby vedlejší postavy dostaly více prostoru, nebo to s tou se zábavností bylo prohozené, uvažoval bych o vyšším hodnocení, takhle jsou to z mého pohledu pouze lepší 3*. „Hej vole, co to má kurva znamenat?“ – „A co?“ – „Jdeš o tři hodiny později. Proč?“ – „Byl jsem na pohřbu tvého otce.“ – „Tahle výmluva by možná fungovala, dokud tu byl otec, ale teď jsem tu šéf já!“ ()

Gilmour93

Ruku na srdce, kdo nikdy nezatoužil zbavit se svého šéfa? Nemyslím tím žádné polovičaté řešení, jako rozdrtit kolenní klouby baseballovou pálkou, protože to by ho pak musel člověk ještě vozit do práce, ale rovnou řešení v nacistické terminologii známe jako "definitivní".. Seth Gordon mi nabídl velmi kvalitní koks - dá se říct jeden z nejlepších, co jsem za poslední dekádu měl. Sice pomalejší náběh, ale zato dlouhá euforická výdrž stimulující mozkové centrum vtipnosti až k hyperaktivitě. Škubal jsem sebou jen smíchem a co je nejpodivnější, na konci se nedostavil žádný hluboký útlum a ani paranoia, že už jsem to někde viděl. Zkrátka dobrej matroš - jen prosím dealery, ať se z něj nepokouší dělat nějaké další deriváty.. Mimochodem, pracovat ve stejné firmě jako postava J.Batemana, makám jako ďas. Ta představa, že nesplníte plán na 120 % a přijde si pro vás do kanceláře Keyser Sozé.. ()

Psema

Konečně komedie, která je podobně svěží jako svého času Pařba ve Vegas a která mě osobně z letošních "bránicolechtačů" pobavila pravděpodobně nejvíc. Ústřední trojka sice není sehraná tak dobře jako Galifianakis, Cooper a Helms (Day je v té své mimoňské póze mimořádně nevtipný) a scénář má v závěru co dělat, aby svou stupiditou nedrhnul sandlerovské dno, avšak sestava vedlejších postav a samotných šéfů by dokázala slibný námět táhnout do konce snad i s výrazně řídším scénářem a nejistější režií. Gordon se nečekaně vytáhnul. Na druhou stranu doufám, že nějakého troubu nenapadne založit na základě finančního úspěchu další vyvařenou sérii. Pařba snahu účetních ještě jakžtakž ustála, u Šéfů by byl kvalitativní propad a recyklace zaručený. 7/10 ()

robbiee

[imdb: 7.5/10] | me: Komédia, ktorá vďačí za svoj úspech výbornému obsadeniu (do rolí BOSSES). Každá postava má svoj špecifický charakter, ktorý je vďaka výbornému herectvu hlavným faktorom kvalitnej zábavy. Dej vďaka rôznorodostí typov hlavných hrdinov (špecificky na strane bossov) prináša vždy niečo chytľavé a hoci celý film nie je zárukou nepretržitej zábavy má dobré tempo a zanechá pozitívne dojmy. [3 a pol *] ()

Mertax

Pffffffffffffffff. Viděla jsem rozšířenou verzi a pochybuju, že ta původní o osm minut kratší by tu trapnou a nevtipnou frašku zachránila. Jediným pozitivem byl geniální Motherfucker Jones v podání Foxxe. [Uncut editon] ()

Brouk

Au, au, au.... proč mám pocit, že se nekoukám na film, ale jsem v práci a nekoukám "face to face" Kevinovi do tváře?????? P.S. Nechci do ústavu ani do krimu... :-) ()

TeeAge

|| Scenár: Michael Markowitz, John Francis Daley, Jonathan Goldstein | Hudba: Christopher Lennertz | Produkcia: Brett Ratner | Distribúcia: Warner Bros. Pictures | Štúdio: New Line Cinema, Rat Entertainment | Rozpočet: 35 miliónov $ | Tržby: 210,525,499 $ || Super herecká garda v slušnom scenáry, s ambíciou byť vtipným od začiatku do konca, no tých vydarených fórov je tam na to menej, než by bolo treba k nadpriemernosti. Zlý film to ale neni ani náhodou, skôr príjemná oddychovka. ()

Aluska88

Na film jsem se docela těšila, už jen kvůli námětu, Jennifer Aniston a Colinu Farrellovi. Ale zklamání přišlo veliké a nečekané. Přišlo mi to hrozně uječené, uřvané a ukecané. Protivné a nepříjemné. Po chvíli mně to přestalo bavit a tak nějak mně vůbec přestalo zajímat, jak se děj bude vyvíjet dál. Nelíbilo se mi to, za mě tohle tedy ne. ()

genetique

Komédia roku! Nepamätám sa, kedy naposledy sa mi stalo, že by som si musel dať prázdny obal z popcornu pred ústa, aby som sa nezadusil od smiechu a rozdýchal kŕče v bruchu. Neustávajúca spŕška vtipov tejto bezkonkurnčnej popcornovky s prehľadom zatienila aj očakávané pokračovanie Las Vegaského žúru. Nekončiaca plejáda hereckých és v každej roli dokonale vystihla podstatu a charakter svojej postavy, rozmanitosť charakterov jednotlivých postáv bola tak členitá, že by mi ani vo sne nenapadlo, že by sa v takomto zložení mohli stretnúť v jednom filme, ktorý má navyše dobrý scenár a skvelú pointu. Film naozaj zaujme od samého začiatku, scenár nemá hluchého miesta, krimi zápletka osviežila prebiehajúci príbeh presne tam, kde by ho romantický nádych totálne zabil. Takže netreba ešte pochovávať hollywoodske komédie, stále sa nájdu výnimky, ktoré občas vykuknú nad rutinu. 95%. ()

molotov

vynikající komedie s řadou úžasných vedlejších postav a strašně sexy Jennifer Aniston. Kdyby každá komedie byla na úrovni téhle, jak by bylo na světě krásně :) ()

StarsFan

První třetina nevýrazná a téměř bez děje, od chvíle, kdy se hlavní hrdinové rozhodnou vloupat do domů svých zaměstnavatelů, však nesmírně vtipné. Jistá předvídatelnost v rámci scénáři tu samozřejmě je a Horrible Bosses bych na seznam svých nejoblíbenějších filmů taky nezařadila, jenže... pro letní pohodu film s tak perfektním obsazením vedlejších rolí jen tak neseženete. ()

3DD!3

Mohlo to být lepší já vím, míň trapné a ne tak, místy úplně zbytečně přepálené, ale stejně jsem se královsky bavil. Ono nejde o ty tři idioty co chtějí zabít své šéfy (Charlie Day z nich byl nejvíce otravný a jeho motiv byl navíc nejpodivnější), ale právě o ty nadřízené. Colin Farrell je tu za naprosté hovado, až mě mrzelo, že tam s ním není víc scén. Kevin Spacey jako zlý psychopat, parazitující na lidech z takovou chutí je rovněž neodolatelný. A jako poslední tu máme Jennifer Aniston, v jedné z nejlepších rolí své kariéry. Osobně nechápu proč ji ten kretén chtěl zabít. Vždyť ona si to (tu roli) tak vychutnávala. Spousta drobných rolí taky potěší, očividné odkazy na WIRE (Bunk a Cutty) a výborný Jamie Foxx. Opravdu je škoda, že tohle téma někdo schopnější nedokázal vytěžit víc. Obsazení tady na to bylo. ()

Le_Chuck

Trol trolom ostane pokiaľ nemá šmrnc (Bean, Clouseu). Tu sú pre istotu traja a hodinu a pol sa tmolia po plátne niečo riešia. Whaetever, spomínam si na Spaceyho zmrda, brazzers telo Jeniffer, Farrelovu prehadzovačku a jedného čierneho motherfuckera. A to máme tak 20 minút z filmu. Luxusných. Tak, že z nich vyškrabem tretiu hviezdu. Neškodné ako väčšina "najlepších" amerických kómédii roka. 50% ()

hellstruck

Praštěná, ale ne fekální! komedie se skvělými gagy a zápletkou. Většina z nás určitě už zažila silnou touhu zabít vlastního šéfa. Ale tihle hoši to myslí smrtelně (doslovně!) vážně a hodlají to dotáhnout do konce. Nickův nadřízený je vyděračský, zlomyslný a po moci prahnoucí psychopat, Kurt je nucen dělat pod věčně sjetým magorem, který o své práci neví zhola nic a Dale musí poslouchat nymfomanku a snášet její sexuální obtěžování. Pohár trpělivosti přetekl a oni sebejistě vymýšlejí plán..jsou to však takoví amatéři a pitomci, že malér stíhá malér.. Jennifer Aniston bych ve filmu ani nepoznala, konečně se vymanila z role Rachel a konečně jí to i sluší!Nemohla jsem uvěřit,že má tak hluboký hlas (jak ten dabing klame..),navíc jí tmavé vlasy svědčily,narozdíl od těch blond (Jen taková osobní připomínka k mé neoblíbené herečce). Jinak herecky zaujal i Jamie Foxx (Motherfucker Jones)a Colin Farell s úlisným příčeskem.Hlavní trojka nebyla nijak výrazná. ()

Spiker01

Výborně obsazená crazy komedie. Až jsem zíral, jaké velké osobnosti se podařilo obsadit. Bezostyšně mu vévodí bezkonkurenční Kevin Spacey, ovšem žádný absurdně nesnesitelný "šéf" se neztratí. Podobných komedií je spousta, ovšem u této se povedlo nejen obsadit schopné a známé herce, ale i připravit vtipné gagy. Ne, že bych se smál u každého laciného fórku, což se mi v dnešní době stává málokdy, ovšem v mnoha situacích se mi tvůrci trefili do vkusu, čehož si hodně vážím...80% ()

Krouťák

'' I'm in. Let's kill this bitch ! '' Bylo očividné, jak si všichni zúčastnění natáčení užívali. No aby ne, vždyť kdo by se nedokázal vžít do jejich kůže ?! Z marketingového hlediska se námět jeví takřka jako geniální, až bychom se mohli udivovat, proč už s tím někdo nepřišel dřív... Třešničkou na pomyslném dortu už tak skvělého castu je Charlie Day, na jehož (nejen) kokainové projevy se prostě musíte dívat s úsměvem na rtech. Každopádně. Pokud hledáte nenáročnou zábavu pro oddych, Horrible Bosses jsou ideální volbou - 80%. ()

castor

Colin Farrell, Kevin Spacey a Jennifer Aniston jsou výborní!! Jenže na plátně jsou tak polovinu času co trojice zoufalých-zaměstnaných, kteří prostě vtipní ani moc nejsou.. Našlápnuto měla tahle přisprostlá taškařice slušně, konání trojice uječených chlápků je nedotažené, trestuhodně často vyprchávající do ztracena, postrádající timing a mnohdy spíš hodící se do party k nějaké hodně průměrné sandlerovce. U řady scén má divák chuť vlítnout na plac a zakřičet, že tohle přece mělo vyznít takhle a tohle se dalo rozehrát mnohem lépe. Nebudu chodit kolem horké kaše, potenciál tady byl, výsledek je skrz naskrz průměrný. Scénárista? Režisér? Viníka ať si každý označí sám, mně bohužel v mysli zůstala jen nadržená Aniston nebo Farrellovi hlášky typu „vyhodíme tlusté lidi a profesora Xaviera..“ ()

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Kdo oživí Pobřežní hlídku?

Kdo oživí Pobřežní hlídku?

25.07.2015

Už skoro rok víme o tom, že se Dwayne "The Rock" Johnson objeví v nové Pobřežní hlídce. Plavčíci a plavčice se přesunou na velké plátno a počítá se s camey pro Davida Hasselhoffa a Pamelu Anderson,… (více)

Uncharted našlo režiséra?

Uncharted našlo režiséra?

06.02.2014

Kolem adaptace herního hitu Uncharted se v minulosti motali třeba David O. Russell (Terapie láskou, Špinavý trik) nebo Neil Burger (Iluzionista, Všemocný). Ani jeden z nich ale nedokázal dobrodruha… (více)

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella