Vyměřený čas

Stíba

Originalita je to, co dokážu vždycky ocenit a tenhle kousek patří rozhodně k těm nejoriginálnějším, co jsem kdy viděl. Jeho myšlenka ja sama o sobě natolik silná a obsáhlá, že by šla zpracovat nekonečně způsoby a sem rád, že se Niccol rozhodl pro takovéhle velmi osobité podání, které se prakticky obešlo bez technologických triků a zaměřil se na výpravu a dějovou linii propracoval do co nejvíce detailů. Tenhle film obsahuje mnoho myšlenek o životu, jeho hodnotách, čase a mnohém dalším, ať už vyřčené hlavními aktéry nebo ukryté v kontextu a já a věřím, že i mnoho dalších si pod jeho slupkou najde spoustu obohacujících myšlenk. Navíc je to i krásně zabalený akční sci-fi nářez, který vyniká snad v každém ohledu a nepřestává bavit ani na chvilku. Amanda Seyfried je sympatická a krásná, Timberlake k mému překvapení stále lepší herec a film jako celek sénáristický i režisérský majstrštyk. Tleskám, společně s Drive film roku. ()

gp_one

Je tu drobná paralela k Niccolově prvotině Gattaga, kterou pavažuju za opravdu povedený film, na nějž In Time nedosáhne, rozhodně se ale nedá říct, že by nebyl povedený, naopak. I přes onu podobnost s Gattagou (důraz na oddělení plebsu od elity) jde o jednoznačně originální scénář a kvaltiní zábavu s krabicí popkornu na klíně.. Snad mi vadí jen absence i jiných, než "správně" rostlých lidí s jednotným indexem BMI :)) ()

PanMaur

Je to celé takové nedotažené bych řekl. Akční to je, ale jen trochu, drama taky, ale jen trochu, scifi též, ale jen trochu ... pak jsou tam prvky ze všeho možného, ale dohromady to není nic. Jsem opravdu rád za 2 věci. Stopáž je kratší než dvě hodiny a nešel jsem na to do kina. Hodně slabé 3 hvězdy. ()

maciii

Futuristická pohádková verze o dobrosrdečném Robinu Hoodovi, který bez bázně a hany bojuje proti lakomému systému, po jehož boku cupitá neuvěřitelná (v negativním slova smyslu) Bonnie, která se dvakrát nerozmýšlí a dává přednost troše vzrušení po boku atraktivního desperáda před luxusem nesmrtelnosti. Mohlo to být mnohem temnější, surovější a sugestivnější a mohla jsem si z toho klidně sednout na zadek. Takhle mi u toho akorát celkem příjemně uteklo 109 minut života. ()

Bird_house

Velice zajímavá myšlenka za všechno - nahrazení peněz časem.. Provedení je rovněž obstojné.. Kupodivu Justin Timberlake to zahrál dobře.. Nicméně v tomto světě si nemůžete nic plánovat dopředu, jelikož nevíte, zde Vám vyjde na všechno čas.. V takovém světě si musíte dát pořádnýho majzla - dokonce i ve spánku - lehce můžete být okradeni.. Neobvyklé téma.. ()

LojZza

Slabota. Alarmujici mnozstvi nesmyslu a logickych der. Jak je mozne, ze si muzou navzajem lide vysavat svuj cas jen tak, bez souhlasu jedne nebo druhe strany? Mobily v tom svete asi neexistuji (viz. Olivia). Celkova myslenka ja jiste zajimava, jenom skoda, ze ji totalne zabiji hloupy scenar. ()

darkreider

Jedna z najlepších ideí na film za posledných pár rokov, a čo sa stane? Po výbornej prvej dvadsať minútovke, konkrétne po zlomovom momente veľmi povážlivej havárie na veľmi vzácnom aute, scenárista vysadil ginko bilobu a začal sa radšej mlátiť kladivom do spánkov. Nuž keď sa minú nápady, vrhnime sa na osvedčené behanie hore dole a na nejakú logiku sa vyserme. Neskrývaná blbosť niektorých scén mi vážne pohla žlčou. Aspoň, že je tu strip poker s Amandou, čiže jediná scéna, kde mi nevadilo to jej mikádo. Veľmi roztrasené tri! ()

Torgal

Veľmi originálna vízia sveta budúcnosti kde jediným platidlom je čas, konkrétne čas ostávajúci do smrti. I napriek tomu že sa mi film veľmi páčil a základná idea sa už o moc viac vyťažiť nedala, ostala vo mne na konci trpká príchuť premárnenej šance. Možno keby bola v hlavnej úlohe iná dvojica hercov (hoci voči Justinovi ani Amande v podstate nič nemám), alebo dej nebol tak prvoplánovitou alegóriu triednych rozdielov v spoločnosti. Oceňujem prítomnosť Cilliana Murphyho, škoda že je ho vo filmoch tak málo. 7/10 ()

Joppo88

Vždy je zaujímavé, keď je nejaká tá myšlienka, ktorú pozná hádam každý, prevedená na filmové plátna. Čas sú peniaze - a v tomto filme sú peniaze časom a čas všetkým, čo človek potrebuje, aby prežil. Ale tak ako v bežnom živote víťazí láska nad peniazmi - vynechajúc skupinu zlatokopiek a zlatokopov :-), aj tu víťazí láska a dobro nad nabaľovaním sa časom. Slušný snímok a slušný výkon J. Timberlake rozhodne potešili. ()

pepa3rd

Jednoduché, ale velmi dobře vymyšlené. Z nějakého záhadného důvodu jsem neměl absolutně nejmenší potřebu přemítat o naprosté nesmyslnosti koncepce na které je tamnější svět postaven a místo toho si skvěle užíval akci i napětí. 70 % ()

IXOXI

Vyměřený čas je běžné akční sci-fi na jedno podívání. Vzhledem k délce film rychle ubíhá, bohužel celkové zpracování sráží naprostá neschopnost tvůrců provádět základní matematické operace jako je sčítání, odčítání a další chyby, které se často objevují při natáčení filmů. Na druhou stranu, pokud člověk hledá nenáročný film, u kterého není nutno vůbec přemýšlet (v tomto případě je to na škodu), zde uhodil hřebík na hlavičku. ()

VerenaLord

Naprosto dokonalé, skvělé! Jsem nadšená, musela jsem s komentářem pár dní počkat, abych nebyla příliš ovlivněna, ale moc to nepomáhá. Skvěle ukázané, jak to na světě chodí (i když tady vládnou peníze a moc, tam čas, který si člověk kupuje či vydělává). Je to perfektně nenásilně zobrazený trend současného světa! A další plus dávám za Justina Timberlaka - ten mě velmi překvapil až dorazil, že byl schopen tak dobrého hereckého výkonu. ()

Charlie84

Počítal jsem už dopředu, že zákonitosti tohohle světa si budu muset domyslet. Čeho jsem se ale opravu bál, že to bude natolik nelogické, že to nepůjde. Což se nestalo, pro mě poměrně překvapivě. Když se nad jednotlivými scénami zamyslíte, není problém si vždy představit hodinu smysluplného materiálu, který by hrdiny ze situace A dostal do situace B a celkem rozumím, že kdyby se s těmito "detaily" měli tvůrci obtěžovat, potřebovali by na to seriál. Hodně zachraňuje Murphy, Timberlake standardní, i když některé skutečně osudové scény (matka, mrtvý kamarád) působily prvoplánově, křečovitě a poněkud zbytečně. Vyloženě mě tak otravovali jen necharismatičtí "zloději" a neschopnost filmařů přiklonit se buď k utopistické neradostné vizi budoucnosti nebo oddechové scifi road movie. Celkově tedy horší verze Gattaky, ne ale o tolik, aby stálo za to se pohoršovat. Jestli nám to má ale stačit, to je otázka. Alibistické tři. ()

Broxigar

Tak takovouhle těžkou propagaci komunismu bych od Hollywoodu rozhodně nečekal. A určitě ne tak neuvěřitelně špatně zpracovanou. ()

kacaabba

Každý máme vyměřený čas. Na rozdíl od filmu v tom reálném světě jen tušíme, kolika by se dalo dožít. Ale jednou to přijde. Spravedlivě - ke každému. ¤¤¤ Jak využít vyměřený čas, když nevím, zda ještě zítra budu? No, záleží na tom, čemu věřím... ¤¤¤ Touha po věčnosti? Ano, máme ji v sobě. Lze získat věčnost? Ano, v porovnání s filmem ji však může získat každý. Zdarma. ¤¤¤ Časové zóny mi nápadně připomínají kastovnictví v hinduismu (nejen tam). ()

Dámské posily...

Dámské posily...