Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

sedm.1

První část Rozbřesku jsem pěkně rozcupoval a doufal, že druhý Rozbřesk, jako vyústění celé Twillight ságy se svou kvalitou vrátí k prvním třem částím, které považuji za skutečně působivé snímky. Bohužel, nestalo se a finální část snad dopadla ještě hůř než první Rozbřesk. A mohu použít prakticky ta samá slova jako pro Robřesk 1, tedy rozvlečená nuda, plná nastavované kaše. Nejsem znalec knižní předlohy, ale v té filmová podobě je to vážně škoda, že byl Rozbřesk rozdělen do dvou částí, neboť výplň obou dílů je z 50% skoro nepodstatná a pro děj a veškeré porozumění děje lehce vyjmutelná, takže jsem přesvědčen, že nějaký jeden třeba i dvou a půl hodinový Rozbřesk by byl daleko působivější a zábavnější, než toto nehorázné rozblemcání do dvou dílů. Prostě kvantita zvítězila nad kvalitou a důvod rozdělení této látky do dvou filmů je asi všem jasný, kasičky praskaly ve švech, a o to šlo v první řadě, že? Když bych se měl ale tedy blíže zmínit o vyvrcholení Twillight ságy, vezmu to asi takto. Dějově a atmosféricky prázdné, herecky nevýrazné (a Pattinson je navíc snad film od filmu odpudivější), efektně trestohudně špatné a odfláknuté, emočně nedotažené a především, romanticky již zcela nepůsobivé. Oba dva díly zkrátka v mých očích celou tuto slibně rozjetou sérii docela ošklivě pohřbily a můj výsledný dojem z Rozbřesku nemohu označit za nic jiného, než za silné ZKLAMÁNÍ. ()

fruitbueno odpad!

Tak takhle sranica je daleko nejhorší ze všech dílů této srágy! Nikdy, nikdy, nikdy více!!! (nejsnesitelnější byly úvodní titulky - nápadité) ()

Sajuska1991

Bez předsudků. Nejsem fanda ani zácpových pohledů edy a ani "buduzvracet" pohledů belly. ALE natočeno je to moc hezky, film se mi líbil a nenudila jsem se. A musím podotknout, že jsem s sebou vzala přítele, který nesnáší veškeré ty romanťárny, šli jsme na maraton posledních dvou dílů a u prvního ještě cekal že je to zas nějaká romantika, ale u druhého ani necekl a dokonce sám řekl, že se mu to líbilo a nelituje že na to šel :-) a to je u chlapa kolikrát nevídané :-) ()

Wicky

Já nikdy nebyl hater Twilligtu. První díl byl originální svěží fantasy románek pro teenagery. Ty ostatní byly fajn (kromě rozbřesku-1 část) a ted tu máme konečné epické vyvrcholení a musím říct že jsem čekal průser, ale nestalo se tak. Má to fajnovou fantasy atmosféru, pěkný hudební doprovod a krásné prostředí. Dalším pozitivem je stopáž která není absolutně nijak přepálená, ale je tak akorát takže jsem se nikdy nenudil. A finální Epic bitva je fajn (sice by neuškodilo trochu té krve, ale to nevadí). Trio Pattison, Stewart a Lautner tradičně dobré. Jakožto pěkné zakončení Twillight ságy a příjemném fantasy se dá o tomhle filmu mluvit jako o lehce nadprůměrném. 65% ()

terin.manka

Jsem ráda že jsem to viděla hned na půlnoční premiéře.S filmem jsem naprosto spokojená.Nemá žádnou chybu,podle mě nejlepší díl ze všech.Jen škoda že tam nebylo více vlků v lidské podobě. ()

Pollock

Ze všech dílů mě tento oslovil nejvíce, nebylo to tak utahané jako 1.část a docela mě pobavila i závěrečná řežba :-) ()

Rudinsky

Režisér sa s predlohou popasoval umne (a to som si, priatelia, ako milovník literárneho sveta, DAL tú námahu a prečítal som ten 5000 stranový balast, ktorého dokonalé zhrnutie vystihol Cervenak). Na prvú štvrtú časť som po tortúre, ktorú som zažil pred tým, odmietol ísť. Preto druhú časť hodnotím ako samostatný film. A ono čuduj sa svete, Codon z toho dokázal urobiť samostatný film. Dokonca pod produkčným "dohľadom" Meyerovej. Uplietol z hovna bič, ktorý na konci plieska v podobe päť minútového Beethovenského úderu na tympány, v ktorom si narovnal hladinu vlastného testosterónu. Jedna za perfektné a atmosferické úvodné titulky, zaujímavý kasting a opäť skvelý soundtrack. ()

charlie_ando

Tak konečně je tu konec téhle série. Určitě si oddychli všichni páni, kteří měli doma dychtivou fanynku a (ne)dobrovolně dělali doprovod. Měl jsem to štěstí, že jsem viděl jen první dva díly. Bohužel jsem si nevšiml, že by se něco po kvalitativní stránce změnilo. Upíři na drátkách se stále prohánějí lesy státu Washington a pořád to vypadá tak uměle a nepatřičně. Stejně tak indiánští vlkodlaci vypadají jak digitální příšerky. Člověk si tak říká kam se poděly ty rekordní zisky, když je nespolkly speciální efekty... Herecké výkony jsou rovněž unylé a podprůměrné a všem je jasné, že tady se vydělává na zaplacení složenek a hypoték. Zvlášť to zamrzí u Kristen Stewart, která několikrát dokázala, že hrát umí a v téhle taškařici mrhá svým hereckým talentem. Vlastně celý film je o tom jak se dává do hromady skupinka upíru, aby ochránili malou "člověko/upírku" před jinou partičkou vampírů, která je podstatně větší a myslí si, že to nebohé "dítě" ohrožuje jejich existenci. Takže jediné o čem se dá v celém filmu mluvit pozitivně je závěrečná bitva. Ta je vcelku dobře řemeslně zvládnutá a děj v této pasáži dobře odsýpá a je na co se koukat. Celé se to dá přežít, když to člověk nebere vážně. Konečně konec... ()

DavidS. odpad!

Laktační psychóza dokáže slušně zacvičit i s obyčejnou prvorodičkou, natož pak s čerstvým krvosajem...Sága, u níž její divačky už stačily naštěstí dospět a teď se samy před sebou v kině stydí , přichází s nejstrašlivějším dílem...Od prvního záběru i věty peklo neherectví, netriků a nevkusu...Neobhajitelná hrůza... ()

Benedygtus

Jedni miluji, druzi nenavidi. Uprimne nevim, proc k tomu vybizi prave tato saga, kazdopadne pro me je prumerna ve vsech ohledech a jako oddechovy film me to vcelku uspokojuje. ()

jondoe

Som rad, ze to skoncilo a to viacej, ze to skoncilo celkom dobre. Podsledny diel Twillight sagy radim po prvom Sumraku za druhy najlepsi. Samozrejme herci ako Pattinson ci Lautner su vo svojich ulohach toporny ako takmer v kazdom diele ale myslim si skor ze to je len scenarom, ktora im neumoznuje sa vyrazne herecky presadit. Tak isto je to aj z Kristen Stewart, ktora nemusi dokazovat, ze je dobrou hereckou. O tom uz presvedcila v inych filmoch. Jednoznacne vsak treba napisat, ze touto sagou si vsetci traja zabezpecili vacnu slavu. A je jedno ci sa to niekomu paci alebo nie. Ich problem nastane v tom ci sa dokazu vymanit z tejto upirskej skatulky. Verim ze ano. Styri hviezdicky k tomuto filmu su podla mna zasluzene a naozaj velmi lutujem tych, ktory film ani nevideli a hodili ho do odpadu. Najskor treba pozriet a potom hodnotit. ()

figgo jr.

Poslední Twilight pokračuje v tradici tupých dialogů, mizerných hereckých výkonů a téměř nulového děje. Z celých 115ti minut se děje něco zajímavého asi 30. Završení série je tedy stejně špatné jako série sama. ()

Seti

Po protrpěné první části závěrečného dílu jsem se rozhodl tohle dílo dorazit a opět to stálo za to. Druhá část totiž kvalitativně beze zbytku navazuje na první. Povinná dávka prkených herců, sebevražedných pohledů a dementních dialogů, jakožto twilightí rutinna, je tentokrát zasazena do asi tří nudných lokací (dům, les a zasněžená louka), kde se celé divadlo odehrává. Příprava na závěrečné zúčtování sestává z objíždění kamarádů hlavních hrdinů a cirkusového předvádění roztodivných kousků rychle rostoucího děťátka ústředního páru. Do všeho se opět míchá pedofilně naladěný vořech, který již k překvapení diváctva nemiluje hlavní hrdinku, nýbrž její malé robě, jež k její znáčné upírské nelibosti překřtí po nejznámější jezerní příšeře a je do něj již od jeho batolícího se věku bezhlavě zamilován. Říkáte si wtf? Přesně! Tvůrci se nás sice s postupujícím časem snaží přesvědčit, že finále bude epické, ovšem povšechně komické x-menovsky slabě odvařené dostaveníčko na louce, jehož se účastní asi 50 lidí, vážně nelze považovat za spektakulární upíří bitvu. Jeden nesporný klad ovšem závěrečnému twilight filmu upřít nemůžu - zakončil tohle šílenství. Musím se přiznat, že teď se za sebe stydím, že jsem to celé shlédl a fakt, že se něco podobného mohlo stát takovým fenoménem, pro mě zůstává jednou z největších záhad tohohle a všech ostatních vesmírů. ()

Roby

Finále bylo dobré, potěšily i nové osvěžující postavy se zajímavíma schopnostma, možná pomohl i fakt, že tohle byl první film, který jsem viděl v Bluray kvalitě. Velmi slušný film 68%. ()

Wally

Asi nejlepší ze všech dílů...konečně se něco děje...i když dost hloupě a naivně, ale opravdu alespoň něco... :-) ()

CSSML odpad!

Velmi dobře to shrnul uživatel Cervenak. Díky. Že tento škvár napsala mormonka, mnoho vysvětluje. Včetně absence jakékoli racionality, kterou sektářské smýšlení vylučuje. Ti, co maří čas četbou předlohy, musí být opravdu zvláštní lidé… ()