Dva špičkoví agenti CIA, Tuck (Tom Hardy) a FDR (Chris Pine), jsou kamarádi na život a na smrt. To ovšem pouze do doby, než se oba zblázní do jedné a téže slečny - Lauren Scottová (Reese Witherspoon). Kariéristka Lauren Scottová je sice ve svém pracovním životě úspěšná, ale její milostný život je jedna velká katastrofa. Poté, co ji nechá přítel, kvůli kterému se přestěhovala z milované Atlanty, nemá na randění a hledání nového vztahu ani pomyšlení. S tím se ale nespokojí její praštěná kamarádka Trish, která ji přemluví, aby zkusila najít štěstí v lásce na internetové seznamce. Na internetu se seznámí se sympaťákem Tuckem a domluví si s ním rande. Aby to ale neměla tak jednoduché, ve videopůjčovně se jí do cesty připlete i pohledný hezoun FDR. Lauren se rozhodne randit prozatím s oběma, samozřejmě bez nejmenší potuchy, že oba kluci jsou nejlepšími kamarády a navíc top agenty CIA. Tuck a FDR doposud žili život jako v Bondovce - plný zbraní, rychlých aut i krásných žen, které až dosud nikdy nebrali příliš vážně. Tentokrát jsou ale oba přesvědčeni, že našli tu pravou. Zjištění, že se oba zamilovali do stejné dívky, jim ovšem jejich přátelství tak trochu pokazí. I když se dohodnou, že si půjdou z cesty, a Lauren neřeknou, že se znají, nebyli by to správní agenti, aby se vzdali své vysněné dívky tak snadno. Na řadu přichází série promyšlených špiónských útoků s jediným cílem - co nejvíce ztrapnit a zkazit rande toho druhého. Jak tato stále se stupňující bitva dopadne a pro koho se Lauren nakonec rozhodne? (Bontonfilm)

BOURQUE

Bohužiaľ až príliš „jednoduchý film (scenár) s priemerným hereckým výkonom“. Pojem priemerný herecký výkon vzťahuje na všetkých hercov a herečiek, účinkujúcich v tomto filme. Samotná akcia tu nedostáva príliš veľký priestor. Možno to je jednou veľkou slabinou a príčinou „neúspechu“, pretože rovnováha (láska-boj-akcia) nebola dodržaná, resp. bola úplne nevyrovnaná. Film, na ktorý sa dá „rýchlo“ zabudnúť. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Hapretor

Na to, že toto točil McGé (prznitel terminátora), to bylo dostatečně vtipné a nebylo to blbé. Ti dva machýrci byli sympatičtí a nelezli mi na nervy, jak sem očekával. Zato Reese Witherspoon nevýrazná, nudná - o tu bych opravdu neválčil. Prostě sem nečekal, že by to od McG-aye mohlo být ok. ()

bonifac

neskutečně nudný, neskutečně trapný...chlapci vypadaj, že neumí do 5 počítat, tak ty super agenty jim teda fakt nevěřím! ()

Hermi14

Netuctová romantická komedie, ve které je víc akce než romantiky, což ale není vůbec na škodu. Všichni tři hlavní protagonisté jsou dobří, je to vtipné, má to spád a i když konec už trochu klasicky ujíždí do kategorie "přitažené za vlasy", dobře se na to kouká. Prostě film, který mile překvapil. ()

GOREGASM

Funkční jenom díky hereckému triumvirátu, ve kterém dominují oba pánové (Hardyho žeru, ale i Pine odvádí v případě tohoto snímku potřebnou kvalitu). This Means War selhává podle mých předpojatých očekávání na režisérské postu, kdy se potvrzuje fakt, že "blahořečený" McG možná umí zpomalovačky, ale jejich usazení v rámci příběhu, rytmus vyprávění, timing fórků, to všechno jsou témata, na kterých při svých občasných návštěvách filmové školy chyběl. Nohy mu podraží také v romantické rovině klišovitý, místy dokonce směšný scénář, který ze zajímavého nápadu dvou agentů, kteří bojují o srdce ženy vším, co jim jejich job umožní, je schopný vyždímat pouze dvě vtipné scény a nebýt Hardyho s Pinem, tak si nejsem jist zda by i tyto scény měly dostatek humorného nadhledu a šarmu. McG je hollywoodská značka, která se svou neinvenčností, průměrností a nezaslouženou pozorností řadí po bok mého jiného "oblíbence", Bretta Ratnera. 50% ()

Wargoo

Jednoduchý akčák s dobrým spádom, rozumným scenárom a príjemnou stopážou. Duo Pine/Hardy super, Reese len jedna veľká/malá blond čerešnička na torte. Do hĺbky nejdem, bavil som sa, to je hlavné !!! 4****, 74,156% ()

kacirek_

Taková nenáročná oddychovka, po houbách a nedělním obídku ideální. Reese mám celkem ráda a dva agenti byly taky sympaťáci, takže pohůdka. Kluci si dělali pěkný naschvály :-) ()

Anduril

Tak po pozretí tohto filmu neviem či sa mám smiať alebo plakať. Ale viac menej mi je z neho na grc. Dobrých priateľov a kolegov zaujme rovnaká žena. Tak začnú o ňu súperiť. Rozmýšľam, prečo vyhral ten čo vyhral. Pretože ju mal prvý v posteli? Pretože ho „zmenila“, ak ho teda zmenila? Tak dievčatá a ženy takúto vám film prikladá logiku a hodnotu. Kto by vyhral keby k nej boli úprimní od začiatku a nestrieľali by do čierneho vďaka informáciám zo špionáže? Ako to že im to vlastne v práci prešlo? Proste a skrátka. Tento film nemá s pravou láskou nič spoločné! Ak si ho nepozriete budete určite spokojnejší. Tých pár dobrých vtipov v porovnaní s blbosťami čo tlačí do hlavy nestoja za nič. ()

P.J.2

Mám rád tyto filmy, a evidentně bylo vidět že všichni herci si natáčení užili. Nenáročná komedie, která si na nic nehraje, kluky pobaví, holky potěší. Nic víc, nic míň. ()

Lyžař

"Tohle je život." říkal jsem si kolikrát během filmu. Ale až k takovémuhle zamyšlení nás asi tvůrci přimět nechtěli. Tohle je válka! je uvolněná komedie se spousty akčních prvků a stále nádhernou Reese Witherspoon. Musím uznat, že Chris Pine mě moc nebere, zato Tom Hardy, to je mužskej jak má být. Jsem nakonec šťastný, jak film po 100 minutách skončil. Každá jízda má svůj konec. A tenhle, ač byl trochu slabší než celý příběh (se spoustou honiček, sledovaček a milostných laškovin), stál za to taky. Režie: ***; Herci: *****; Scénář: *****; Hudba: ***** ()

hEROic

prumerna romanticka komedie, kde hlavni roli hraji dva navoneni agenti... Tom Hardy je sekac a tohle tak uplne nema zapotrebi, ale co, koukatelny to je dobre a u par scen jsem se i zasmal... 65% ()

Bejbinka

Tenhle film je přesně to, co slibuje, že je. Akční komedie s romantickou zápletkou. Je to jasné...není to mega film, na který bych musela koukat opakvaně, ale síš příjemná záležitost na nenáročnou hodinku a půl relaxu, což je naprosto v pořádku a právě pro "tohle" byl film stvořen. ()

MickeyStuma

Snímek je hlavně komedie s občasným akčním   nášupem. Teenagerovský námět zasazený mezi   dva špičkové agenty a jednu ženu nebyl zase   až tak špatný nápad. To, že ona o obojích   ví a že si s nimi hraje už vůbec nepřekvapí.   Z počátku hrozilo zamrznutí děje s tím, že   pánové prostě jen budou soupeřit o ženu   svých snů a nic víc, ale nakonec se tak   kupodivu nestalo. Děj má patřičný švih a   ohromný potenciál. Nejedná se však o crazy   komedii, takže se smíchy nikdo kuckat nebude.   Byť to není lecjaký zázrak, k pobavení a k   filmovému zážitku postačí. ()

Romeo5 odpad!

Možná se budu opakovat ale spoustu amerických komedií se nazívá podle mého názoru komedie jen proto že se v tom filmu smějí filmové postavy..Můj názor je takový že se mám smát já a to vtipným situacím nebo vtipným dialogům..Protože mám rád Toma Hardyho, skusil jsem s ním tuto komedii ale ouvej...Skoro bych řekl nepatří tam...Strašný :) ()

anatheman

Dokonalá oddychovka. Pouze dodám to, že bych scénu s Klimtovými obrazy ohodnotil pěti hvězdičkami. Ta byla naprosto excelentní! ()

Olík

Lehce jiná romantika…..i když nakonec v pointě romantický standart. O jistou odlišnost se pokouší především prostředí. Takže, Reese Witherspoon je prostě šik (to se ví). Pánové agenti hádám ženské oko také potěší (těžko se mi hodnotí). A společně rozjíždějí lehce akční láskohraní dle hesla „kdo koho, ten toho“. Tohle je válka…..ale spíš pro paničky. ()

Dejvid007

Naposledy,kdy jsem se takhle parádně zasmál u filmu byl asi Johnny English.V jednu chvíli jsem se řezal v sedadle tak dlouho,že jsem se nemohl ani zastavit.Celý je to založeno na hrozivym příběhu,ale zážitek to nekazí a myslim,že tohle taky každý očekával.Pravou,blaznivou,americkou komedie se super soundtrackem a skvělým hereckým obsazenim.Moc jsem si neuměl představit Toma Hardyho jak to vše zahraje,protože ve filmu Warrior neměl zrovna romantické scény,ale myslim,že mu to problém asi neudělalo.No a Reese,tak ta zas zahrála svůj standard.Odpočinující komedie,která vás pořádně rozveselý! 75% ()

zekkx

Jistěže. This means War se nejspíš nezapíše do kinematografických dějin, ale na jarní popkornovou oddychovku je to velice příjemný snímek. Některé skeče jsou sice předvídatelné jako východ slunce, ale na druhou stranu je vyvažují ty, které jednoduše dostanou celé kino. PS: Už se těším na Povstání Temného rytíře. Tom Hardy vypadá vážně dobře. ()

bif

McG opět potvrdil svou roli- mistra výplachů, v dobrém slova smyslu. Skvělý casting, svižné tempo a spousta srandy, to je "This Means War". Tom Hardy je dokonalej jako vždy a Chris Pine mu zdárně sekunduje. Konec překvapí tím, že není typicky americký a po návštěvě kina se budete cítit dobře naladěni, tak má komedie fungovat. Bravo. ()

Skleni

Musím povedať, že som od tohoto filmu vela nečakal a to najmä z dôvodu nesympatickej trojice (každý sám to ujde, ale dohromady mi prišli podivný zlepenec mien?). A prvá polovica ma v tomto názore aj držala, ale potom sa to rozbehlo a mietami som sa naozaj pobavil. Toto nie je akčná komédia. Toto je komédia. A tak to treba brať. Te kto čaká akciu a výbuchy, tak je na omyle. Pre mňa bola postava kamarátky ktorá mala byť perverznou stránkou filmu, trochu prepadom v úspechu. Z tej psotavy sa dalo vymaniť ovela viac. Rovnako ako zo samotného nápadu "špionáže na priateľku a jej dobývanie" . S tým sa mohli scenáristi ešte vyhrať. Ubrať z prvej polovice 2/3 a nasadiť ich do tempa druhej, lepšej časti filmu. No na záver, ako si povie určite väčšina divákov pri rozsvietení svetiel v kine: " tento film bol celkom zábavný." A tam to končí. O rok si už nik ani nespomenie. ()

Tom Hardy – Sněhurka nebo Batman?

Tom Hardy – Sněhurka nebo Batman?

28.10.2010

Možná obojí. Christopher Nolan jej určitě chce vidět v jedné z klíčových rolí třetího batmanovského filmu, jehož název by měl znít The Dark Knight Rises. Prozatím se neví, o jakou roli půjde, ale… (více)

Poldové jdou do nebe... a zpátky

Poldové jdou do nebe... a zpátky

17.08.2010

Akční fantasy R.I.P.D. (tedy něco jako „záhrobní policejní oddělení“) si vysnil McG (foto) a prosadil ji u studia Universal. Námět zní slibně: mladý policajt je zabit ve službě a odchází do nebe. Tam… (více)