Hrdina filmu Konfident Adam pracuje po absolvování základní vojenské služby jako dispečer na sportovním letišti poblíž někdejší západní hranice Československa, kde prožívá i vojenskou invazi v srpnu 1968. Aniž si to tehdy sám uvědomí, právě tam začíná jeho dramatický příběh... Aby zachránil svou lásku Evu proti represím StB, podepíše „smlouvu s ďáblem“. Stane se profesionálním agentem, jehož prací je odposlouchávat lidi a shromažďovat na ně kompromitující materiály. Brzy ale zjistí, že i on je sledován. Když se pokouší najít odpověď na otázku proč, vrací ho pátrání do doby, kdy se stal na vojně svědkem vražedného rozkazu. Jeho tehdejší velitelé jsou dnes mocnými muži a Adamovo svědectví by bylo velmi nepohodlné. Dokáže Adam přežívat v atmosféře strachu a nejistoty, kde se nedá nikomu věřit? S rostoucími pochybnostmi sílí i jeho touha z toho temného labyrintu uniknout. Útěk však znamená být vždy o krok před nepřítelem. Bude na to mít Adam odvahu? (oficiální text distributora)

ostravak30

Film Konfident údajně vychází ze skutečných událostí. To pro mě osobně zvyšuje kvalitu filmu a můj zájem o něj. Škoda tak je jen to, že se nedozvíme, jak Adam skončil neboť v zahraničí mu asi těžko poskytli azyl, pokud se dozvěděli, že pracoval pro StB. Přečetl jsem si v zajímavostech, že se tvůrci trochu ztrácejí v historických faktech, což naopak film dost sráží především u pamětníků a nám mladším ubírá na důvěryhodnosti. Sověti rozhodně nestrážili na hranicích, estébáci nemohli rozhodovat o sestřelení letadel a Husák vládl o něco později než je prezentováno zde. Také Adam se chová dost nelogicky. Štěnici vyhodí a naivně nepředpokládá, že do bytu tajní dostanou novou. Leč omyl. Snímek tak stojí především na hereckých výkonech. V případě Jiřího Mádla, Ondřeje Vetchého a Jana Budaře velmi kvalitních, ale u této trojice to ani jinak nejde. A potom na divákově zamyšlení, nakolik je útočník sám obětí. Neboť někteří vlastně nemohli jinak. Všechno ostatní je ale trochu nevěrohodná omáčka. ()

amundseen

Muzika 2. Komu sa páčila Nvotova prvotina o období komunizmu, nebude sklamaný.Inak veľmi plochý scenár a slabé dialógy. Asi 10 percent z kvality tématicky podobného filmu - Pouta. ()

Petr59

Jsem zvědavý, kdi filmaři natočí film o nedostatcích tohoto režimu. O dělníkovi, který příjde o práci a nemá z čeho uživit rodinu, o důchodkyni z Brna, které zbývá tisíc Kč na jídlo a mimořádné výdaje na měsíc. O bezdomovcích, kteří umrzli v krutých mrazech při letošní zimě. ()

route60

Očem je tu řeč? že Konfident je křeč, o co více jsem se na ten film těšil o to větší zklamáni jsem zažil ano doba to byla v mnohém hnusná ale za každou cenu ukazovat že vše bylo špatné a nic ale vůbec nic dobrého tak to je zaslepenost tvůrcu a též těžce nevěrohodné na celém tomto nepovedeném snímku. ()

g.laudeo

Odfláknuté, neuřízené, dojem lacinosti. Namátkou pár hrubých chyb: 1) Název pro český trh je chybný, Adam nebyl konfidentem StB, ale přímo estébákem, tedy příslušníkem SNB ve služebním poměru zařazeným ve složce StB. 2) Léta se zastavila, tuším, u roku 1972, ovšem Svobodu na stěně vystřídal Husák - chyba - Husák sice už byl prvním tajemníkem KSČ, avšak prezidentem se stal až v r. 1975. Chyba podtržena modrobílou Volhou VB neustále kroužící po sídlišti - pokud bychom se skutečně přehoupli přes r. 75, vůz by byl už ve žlutobílém provedení. 3) Kariérní přeskok Mádla - technika/servisního pracovníka/poddůstojníka bez jakkoli naznačených dalších ambicí přes Budaře - seniorního operativce/důstojníka byl naprosto nesmyslný a nereálný. Je toho víc - Poláci odposlouchávající v Bratislavě česko-slovenské hovory.... Odborníci na protivzdušnou obranu by se tu také zcela nepochybně vyřádili. Hlavně člověk pořád tápe, o co tvůrcům vlastně šlo - způsob odposlouchávání Goldflamovy disidentské partičky navozuje dojem amatéřiny a plýtvání zdroji. Co si mám myslet o StB - že je to parta vychytralých sviní, pitomců nebo obětí? Já nežádám jasnou odpovědˇ, já ji zvládám sám, já žádám od autorů jasný záměr a jasné slovo a když nevědí, co mají říct a/nebo jak, ať mlčí. ()

maniacxl

Doba raného komunismu,udavačství a dalších hnusáren soudruhů byla doba temna a bezmoci.Kdo nebyl s nimi,byl logicky(až na pár vyjímek)proti nim.Něco podobného zažívá nadějný rádioamatér Adam.Role se zhostil Jirka Mádl a musím říct,že je to jeho nejlepší dramatická postava,kterou kdy ztvárnil,jestli vůbec kdy nějakou podobnou ztvárnil.Tenhle pokus o politické drama(thriller)v česko-slovensko-polské produkci se až na pár chybiček hlavně ve scénáři vyvedl.Zásluhu na tom mají i další výborné herecké výkony slizkého soudruha Budaře a vždy připraveného a disciplinováného soudruha Vetchého.Interiéry,rekvizity,kostýmy vypadaly reálně.Bylo poznat,že si s tím tady někdo dal fakt práci.Škoda toho nedotaženého scénáře.Nedůležité scény byly zbytečně dlouhé,a naopak ty důležité zas byly odfláknuty tak rychle,že jsem chvíli tápal,jak to teda vlastně je.Ale to je defakto jediný zápor,jinak film funguje jak má.Ok,Arnošt ač je vůl,tak si stejně dá kaviárové toasty,a já zkontroluju,jestli nemám na hajzlu štěnici.To by mně fakt sralo.70%. ()

Crybaby

Pekne spracovaný film z prostredia doby kde každý zradil každého aby následne mohol niekto ďalší zradiť vás. Mádl prekvapil, vlastne celý film prekvapil. Nebolo na tom veľmi vidno že je to točené v našich podmienkach. Koncu som ani ja veľmi nepochopil a neprišiel mu na chuť ale aj cez to je to veľmi kvalitný kúsok. ()

pafka

Rozhodne povedeny film s trosku nepovedenym castingem. Mel jsem problem Jirkou Madlem, nebot ten pod tlakem svych nadrizenych pouze obrustal vousy, vlasy a pozdeji i rozcuchem, ale herecky se to na nem nijak vyrazne neprojevilo. A diky tomu mu asi reziser nikdy nedal velky casovy prostor pred kamerou v jednom kuse. Zkratka tohle nedal, pres to ale stale si stojim za tim, ze je to dobry herec, z puvodni dvojice rozhodne ten lepsi. A za druhe jsem mel problem s Ondrou Vetchym, nebot je to filmovy prototyp spravnyho chlapa (myslim, ze se tomu blizi i ve svem zivote), tak jsem mu to zkratka nejak neveril - a to delal, co mohl. Janu Budarovi uz jsem ale veril a naprosto nejlepsi herecky kus predvedl Vlado Hajdu. Co se tyce deje, nemam nic proti a film jsem dal v pohode. Nenudil, vtahl vas do deje a pustil az s poslednim titulkem. ()

DanielP.

Hnusná doba, ale výborně natočena a v celku slušně ukázána v tomto filmu. Jen by to chtělo méně servítek a méně medu. ()

PamelaJJK

Těžko najdete film, který by se líbil všem. Mě se tenhle líbil. Sice to není dokonalé, ale podstatu to tak nějak zachytilo - věrohodně a reálně. Sice ve zkratce, ale to není na škodu. Spíš naopak, aspoň se film zbytečně neroztahoval do nudných hluchých pasáží. Výkony pánů Mádla, Budaře a Vetchého jsou vysoce kvalitní a až neskutečně realistické. Ti by zasložili plný počet hvězdiček. Netřeba dodávat víc. ()

zuzulatomas odpad!

Akoze o com bol ten film ? Namet na STB bol celkom zaujimavy ale absolutne nulove spracovanie. Totalna blbost. A ten koniec filmu som absolutne nepochopil, oznami povysenie a dalsia scena ako leti prec ? WTF ?! Vidiet ze sa tam podielalo Slovensko ... ()

Mr.Keli

Mádl jako herec je dobrá volba Škoda jen toho, že ve snímku je spíše sporadicky a moc toho nenamluví. Velkým problémem je tísnivá atmosféra, ta by měla být zakomponována ve snímku, ale marně ji tu budete hledat. Ono když člověk se ohlídne za českými filmy roku 2012, tak patří k metám nejvyšším. 70% ()

swinevenca

No šlo by to líp, ale já jsem dostal, co jsem čekal. Mádloj do zvládnutí vážných rolí eště trochu chybí a pokročilejma brejlema to nespraví. Rozhovory na policajnom reditelstvu plném Čechů maj úroveň vět ze slabikáře, složenou větu, aby člověk pohledal. Nebo to byl režisérův záměr, aby ve filmu o StB působily dialogy jejich příslušníků takhle absurdně? Pak mi o neladí se smyslem filmu. Stejně tak v oficiálním textu distributora marně hledám náznak komedie. Ale nakonec mě příběh nadšeného a jak se ukázalo tak i schopného radioamatéra zaujal do očekávané tříhvězdičkové míry. ()

lobo87

Zaujímavý film, zo zaujímavej doby. Pekný slovenský pokus o kvalitnú filmárčinu. Réžii a kamere sa nedá veľa vytknúť, scenár mohol byť prepracovanejší a ponúknuť nám väčšiu hĺbku postáv, aby sme ešte lepšie vedeli pochopiť ich konanie. Vždy ma poteší vidieť kvalitných slovenských hercoch v dobrých filmoch. Hajdu, Pauhofová či Geišberg sa v konkurencii českých stars (Mádl, Vetchý, Budař) určite nestratili... 65% ()

darth_swan

Konfident je ve své podstatě pouze průměrný film. Téma, které by se dalo rozhodně "vyždímat" víc, tvůrce zpracovávají a podávají pouze povrchně, takže potenciál zůstává výrazně nevyužit. Líbil se mi výkon Vetchého a Budaře, ostatní bohužel zůstávají za očekáváním. // Co mě zaujalo: Sledování každého každým. ()

Luswani

Mě Konfident velmi mile překvapil. Děj se mi zdál po celou dobu velmi zajímavý, některé scény byly silné. A protože se jedná o film o odposlechu, některé scény byly podobné filmu Ucho, kterému ale samozřejmě nemůže Konfident sahat ani po kotníky. Co se týká Mádla, typově je špatný, ale herecky se dost zlepšuje. Moc chválím scény se stíhačkama, ty byly na české poměry udělané velmi dobře. Pár věcí by se tomuto filmu vytknout dalo, ale myslím, že je to film, za který se tvůrci rozhodně nemusejí stydět. 80% ()

Gortyna

Jedna hvězda za rozkaz jakéhosi majora StB protivzdušné obraně státu k sestřelení polského letadla a následném informování polského prezidenta. Druhá za závěrečnou grotesku v Mádlově opuštěném bytě. Už dlouho jsem se tak nepobavil. ()

blondboss

Prvá polka filmu ťažká nuda, potom sa to rozbehne a zároveň zakončí pateticky a plytko. Čo k tomu dodať, síce tento film nepatrí medzi tie najväčšie skvosty, vcelku verne zobrazuje realitu komunizmu v jeho najvlastnejšej podobe. Mádl podal nadpriemerný výkon. 65 % ()